خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از محتوای این تاپیک رضایت دارید؟

رأی دهندگان
    93. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

80 86.02%
    • خیر

13 13.98%
    صفحه 57 از 60 نخستنخست ... 47565758 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 841 به 855 از 896
    1. Top | #841
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maria_sbz نمایش پست ها
      خب من جایی ندیدم نوشته پلاسموسیت گلبول سفیده
      میشه بگین از کجا میتونم پیدا کنم حرفی که این جمله رو تایید میکنه
      چون هر جا رو نگا کردم نگفته بود این جمله رو

بعدشم ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است!
      نمیپرسیدم هم خودم گیج میموندم خب

درضمن بله نکات رو دیدم
      حتی خودمم سعی کردم به سوالات جواب بدم و بعضی هاش رو اشتباه جواب داده بودم البته
      و اشتباهاتم رو هم فهمیدم
      بله متوجه منظورتون شدم و از قصد اینو ننوشتم فقط منظورم این بود این نکته ساده ایه
      متاسفانه برداشت غلط این هست: ((هر مطلبی که درست در کتاب ذکر نشده قطعا غلط هست)) خب این برداشت گاهی در تست ها باید چک بشه،
      پلاسموسیت اگر گلبول سفید نبود که کنکور 92 نمی گفت: هر گلبول سفیدی که ... دارد پادتن ترشح می کند.
      درسته هر موقع سوالی بود بپرسید
      من میخواستم فقط کمی دقیق تر و با کیفیت تر باشه سوالات
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

2. Top | #842
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      بله متوجه منظورتون شدم و از قصد اینو ننوشتم فقط منظورم این بود این نکته ساده ایه
      متاسفانه برداشت غلط این هست: ((هر مطلبی که درست در کتاب ذکر نشده قطعا غلط هست)) خب این برداشت گاهی در تست ها باید چک بشه،
      پلاسموسیت اگر گلبول سفید نبود که کنکور 92 نمی گفت: هر گلبول سفیدی که ... دارد پادتن ترشح می کند.
      درسته هر موقع سوالی بود بپرسید
      من میخواستم فقط کمی دقیق تر و با کیفیت تر باشه سوالات
      درسته
      حتما کنکور خارج از کشور هست ،بله؟ چون تازه 92 داخل رو بررسی کردم
      ولی قانع شدم که پلاسموسیت گلبول سفیده و کتاب ننوشته مستقیم

خب حالا اگه از همون سوالایی که گذاشتین ازتون سوال بپرسم دیگه اینجوری "" نگام نمیکنین؟

بازم بخاطر سوالها ممنون به چالش کشید و اینکه ارتباط خوب و عالی بین درسها درست کرده بودین

3. Top | #843
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      عدسک مخصوص ساقه های چوبیست
      گیاهان نک لپه همواره علفی اند و
      ساختمان چوب و آبکش ثانویه که در دو لپه‌ای ها دیده می‌شود در تک لپه‌ای ها وجود ندارد.
      screenshot_20200416_194744_com.android.chrome.jpg

4. Top | #844
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mobinax نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot_20200416_194744_com.android.chrome.jpg
مشاهده: 90
حجم: 44.9 کیلو بایت
      ساقه‌های چوبی

در ساقه‌های چوبی مانند
      گردو
      در نوک شاخه جوانه‌ای به نام جوانه انتهایی و در طول شاخه آن جوانه‌های جانبی وجود دارد و در پایین هر جوانه اثر آوند و اثر برگ دیده می‌شود. در طول ساقه‌های چوبی در محل ارتباط بافتهای آوندی برگ و جوانه گره وجود دارد و در سطح ساقه برآمدگیهای کوچکی به نام عدسک دیده می‌شود.

جوانه از یاخته‌های مرسیتمی تشکیل شده است. این یاخته‌ها در برابر عوامل نامساعد محیط بسیار حساس‌اند و نیاز به محافظت دارند به همین مناسب اغلب جوانه‌ها از برگهای تغییر شکل یافته‌ای به نام پولک تشکیل شده‌اند. جوانه های گیاهان علفی و معدودی از گیاهان چوبی پولکهای حفاظتی ندارند و آنها را جوانه برهنه می نامند.
      ساقه گیاهان دو لپه‌ای علفی

ساختار ظاهری این گیاهان شبیه به ساقه جوان
      گیاهان چوبی
      است. اما جوانه‌ها برهنه و در سراسر عمر گیاه فعال‌اند. برگهای این گیاهان نمی‌ریزند و در نتیجه اثر برگها و اثر بافتهای آنها روی ساقه دیده نمی‌شود.
      ساقه گیاهان تک لپه‌ای

ذرت
      و
      نخل
      دو نمونه از گیاهان تک لپه‌ای هستند. ذرت تک لپه‌ای علفی است که ساقه آن از نیام برگها پوشیده شده است. اگر نیام را جدا کنیم در ساقه آن گره و میانگره دیده می‌شود ساقه در محل گره‌ها کمابیش تخم مرغی شکل و در یک نقطه فرورفته است.
      ساقه نخلها

دارای جوانه انتهایی مخروطی شکل بسیار بزرگند. که برگهای جدید و گل از آن تولید می‌شوند. اگر نقطه رشد انتهایی آسیب ببیند گیاه می‌میرد. برگها نزدیک به هم در بالای ساقه تولید می‌شوند در نتیجه میانگره‌ها کوتاهند. در ساقه نخل جوانه ، گره و میانگره بوضوح دیده نمی‌شوند. ساقه نخل رشد قطری ندارد و قطر آن از بالا به پایین یکسان است. علت قطور بودن ساقه نخل بزرگ شدن یاخته‌ای پارانشیمی ساقه و تمرکز ماده
      چوب
      و سایر مواد دیگر در دیواره‌های آنهاست.

صفات عمومی تک لپه‌ایها

• یاخته تخم با تقسیمات مکرر خود پیش جنینی را ایجاد می‌کند منطقه توقف نمو جنین جانبی است و رشد بعدی جنین از نقطه مقابل آن انجام می‌شود و یک لپه را که نسبت به محور پیش جنین جانبی است را تشکیل می‌دهد.
      • تشکیل بافت آلبومن در دانه تک لپه‌ایها از نوع هسته‌ای یا حالت حد واسط است. یعنی بعد از تقسیم یاخته مادر آلبومن دیواره‌ای بین یاخته‌های حاصل از تقسیم ایجاد نمی‌شود.
      • در تک لپه‌ایها ، ریشه اصلی بعد از مدتی از بین می‌رود و ریشه‌های نابجا که از قسمتهای زیرین ساقه بوجود می‌آیند، جانشین آن می‌گردند.
      • در تک لپه‌ایها ، ساقه منشعب نمی‌شود و آنچه انشعاب حاصل می‌کند، محور گل آذین است نه ساقه.
      • برگ دارای رگ‌بندی موازی است و تعداد اجزای گل 3 یا مضربی از 3 می‌باشد.
      • دستجات آوندی در برش عرضی ساقه متعدند و در روی دوایر متحدالمرکز قرار می‌گیرند.
      • ساختمان چوب و آبکش ثانویه که در دو لپه‌ایها دیده می‌شود در تک لپه‌ایها وجود ندارد.

هر چند این موارد خارج از متن کتاب هستند ولی دانستن این که در هیچ تک لپه ای ما عدسک نداریم برای رد گزینه خالی از لطف نیست، کتاب به وضوح حرفی از این نکته نزده ولی داخل یکسری از آزمون ها مشاهده کردم مشابه این نکات رو و به ذهنم رسید شاید طراحان بعدی کنکور آدم های با انصافی نباشند و...

(منبع دانشنامه رشد)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

5. Top | #845
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Calvert نمایش پست ها
      متن کتاب امسال تغییر کرده گفته تمام پروتئین ها ساختار سوم رو دارند ساختار نهایی پروتئین ها یا سومه یا چهارم. اینکه پادتن ها ساختار چهارم رو داشته بشن یا نه مهم نیست چون کتاب درسی فقط برا ساختار چهارم یه پروتئین مثال زده تهش اینه بگه ساختار سوم رو هم شامل میشه. صفحه شونزده کتاب درسی هم گفته پروتئین ها بدون شاخه هستند درنتیجه لفظ سه شاخه داشتن غلطه دوست خوب
      photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0-%DB%B0%DB%B4-%DB%B1%DB%B6_%DB%B0%DB%B9-%DB%B0%DB%B6-%DB%B2%DB%B8.jpg

دوست خوبم منظور من از شاخه شکل فضایی پادتن بود که انگارسه تا شاخه داره.و اینکه با توجه به همون متن صفحه 16 که میگه پروتین ها از یک یا چند زنجیره بدون شاخه هستند میشه این سوال پادتن رو مطرح کرد.
      درضمن دوست من دقیقا کدوم خط و کجا از کتاب گفته همه پروتیین ها از ساختار سوم به بعد هستند؟با وجود اینکه من تغییرات رو اعمال کردم همچین چیزی ندیدم.اگر مقدور بود با عکس بگین.شاید من اشتباه کنم.

6. Top | #846
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tiny-ghost نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_۲۰۲۰-۰۴-۱۶_۰۹-۰۶-۲۸.jpg
مشاهده: 70
حجم: 136.4 کیلو بایت

دوست خوبم منظور من از شاخه شکل فضایی پادتن بود که انگارسه تا شاخه داره.و اینکه با توجه به همون متن صفحه 16 که میگه پروتین ها از یک یا چند زنجیره بدون شاخه هستند میشه این سوال پادتن رو مطرح کرد.
      درضمن دوست من دقیقا کدوم خط و کجا از کتاب گفته همه پروتیین ها از ساختار سوم به بعد هستند؟با وجود اینکه من تغییرات رو اعمال کردم همچین چیزی ندیدم.اگر مقدور بود با عکس بگین.شاید من اشتباه کنم.
      تو متن کتاب دوازدهم پارسال تو توضیح ساختار دوم نوشته شده بود ساختار نهایی پروتئین میتونه ساختار دوم باشه که امسال واسه کنکور 99 حذفش کردن. تو کتاب خیلی سبز و ماز و کانال حمید زارع هم گفتن واسه 99 ساختار نهایی نمیتونه ساختار دوم باشه یا سومه یا چهارم

7. Top | #847
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      جای خالی را درست پر کنید و 500 هزار تومان جایزه ببرید:
      درون بافت پوششی ..... (ممکن است-ممکن نیست) رگ خونی یافت شود،
      درون بافت پوششی ....... (می توان-نمی توان) اکسون و دندریت یافت.
      غشای پایه جزو بافت پوششی محسوب .... (می شود-نمی شود)
      بافت فاقد فضای بین سلولی در گیاهان ......(همانند-برخلاف) جانوران دیده می شود.
      پروتئین های غشای پایه در تماس با پروتئین های غشایی ..... (می باشند-نمی باشند)
      تنها نوع بافت پوششی چند لایه، سنگفرشی ..... (نمی باشد-می باشد)
      در نوعی از بافت پوششی که سلول ها شکل های متنوع تری دارند فعالیت لیپاز لیزوزوم بیشتر دیده می شود. (صحیح-غلط)
      بافت پوششی نفرون ها فاقد غشای پایه ..... (نمی باشد-می باشد)
      زیر بافت پوششی مویرگ لنفی غشای پایه وجود ..... (ندارد-دارد)
      در زیر همه بافت های پوششی غشای پایه وجود ..... (دارد-ندارد)
      غضروف مانند استخوان و بافت ....... دارای رشته های بین سلولی می باشد.
      ...... (می توان گفت-نمی توان گفت) هر سلول بدن انسان که دو هسته درون آن دیده می شود مخصوص بافت ماهیچه ای است.
      در مجاری نیم دایره ای ...... (برخلاف-همانند) حلزون گوش ماده ی ژلاتینی با سلول های استوانه ای غیرمژکدار در تماس مستقیم می باشد.
      لیزوزیم از بافت ..... (غده ای - غیر غده ای - هر دو) ترشح می شود.
      در بافت سنگفرشی چند لایه سلول های قدیمی تر دارای نظم ..... (بیشتر-کمتر) در کنار هم قرار گرفتن و همچنین ..... تر (دور-نزدیک) به غشای پایه قرار گرفته اند.
      بافت پوششی استوانه ای روده باریک ........ (برخلاف-همانند) بافت پوششی معده توانایی اگزوسیتوز آنزیم های گوارشی را ندارد.
      شکل سلول های سازنده ی پروتئاز در پانکراس با شکل سلول های دیواره ی مجاری خروج این مواد تفاوت .... (دارد-ندارد)
      غشای موکوزی مانند غشای مخاطی و برخلاف مخاط گوارشی فاقد بافت پیوندی سست می باشد. (صحیح-غلط)
      در بعضی تست ها مایع مخاطی معادل ...... و همچنین لایه مخاطی معادل غشای مخاطی در نظر گرفته شده و ما مجبوریم این نکته را بپذیریم.
      هر بافتی که موکوز می سازد لزوما جزو بافت پوششی ..... (است-نیست)
      سلول های بافت پوششی پوست کرم خاکی مانند سلول های پوششی روده باریک توانایی ساخت و ترشح پروتئین های ترشحی را .... (ندارند-دارند)
      بافت پوششی شش ها توانایی ساخت لیزوزیم و موسین را ...... (ندارد-دارد) و ماده ای لیپیدی به نام ....... را از اواخر دوران ..... (نوزادی-جنینی) تا آخر عمر ترشح کرده که این کار سطح تنفسی را ..... (افزایش-کاهش) می دهد.
      ..... (می توان گفت-نمی توان گفت) زنش های مژک های مجاری تنفسی همواره به سمت حلق و بالا خواهد بود.
      در بافت پیوندی که بین سلول های ثابت آن بیشترین فضای بین سلولی وجود دارد یا همان بافت ....... ، ....... (همانند-برخلاف) بافت پیوندی با کمترین فضای بین سلولی یا همان بافت ......، رشته های الاستیک فراوانی دیده می شود.
      درون بافت پیوندی سست می توان انواعی از پروتئین های دفاعی را یافت ولی درون هیچ کدام از بافت های پیوندی لیزوزیم یافت نمی شود. (صحیح-غلط)
      همه مهره داران لزوما دارای 6 نوع بافت پیوندی ... (هستند-نیستند)، بنابراین می توان گفت نوعی مهره دار که سخت ترین بافت پیوندی را ندارد می تواند دارای لقاح داخلی باشد و یا از دستگاه تنفسی خود آمونیاک و دی اکسید کربن دفع کند.
      عامل فعال شدن پلاکت ها در فرایند انعقاد خون غشای پایه ....... (می باشد-نمی باشد)
      ماهیچه ی اسکلتی می تواند در تماس با استخوان های درون جمجمه باشد که معروف ترین مثال آن در ....... دیده می شود.
      انقباض غیرارادی ماهیچه ها به شکل انعکاس در مهره داران ...... (برخلاف-همانند) بی مهرگان دیده می شود.
      می توان گفت رشته های کلاژن ..... (عمدتا-صرفا) نقش استحکامی دارند.
      بلافاصله پایین تر از بافت پوششی پوست بافت ماهیچه ای قرار می گیرد نادرست است زیرا بافت پیوندی ...... و ....... را هم باید در نظر بگیریم که زیر بافت پوششی قرار دارند.
      قطور ترین رشته ها در بافت پیوندی سست ...... می باشند. (کلاژن-سایر رشته ها) و در بافت پیوندی سست قطعا ....... (بیشتر از دو نوع رشته-دو نوع رشته) یافت می شود.
      میتوان گفت همواره لیپید ها نقش دفاعی برای بدن ایفا نمی کنند؛ مثلا ....... می تواند باعث سرکوب سیستم ایمنی شود در حالی که چربی سطح پوست را ..... کرده و نقش دفاعی دارد.
      از غشای موکوزی یک نوع ماده موکوزی ترشح ..... (می شود-نمی شود)
      هر بخشی از بدن که با دارا بودن مژک مایع مخاطی ترشح می کند مربوط به ........ و .......... می باشد.
      افزایش بافت چربی بدلیل لیپیدی بودن هورمون های جنسی می تواند در بلوغ موثر باشد. (صحیح-غلط)
      در هر یک از موارد ذکر شده بگویید منظور کدام بافت گیاهی می باشد؟
      هر بافت گیاهی ... (گاها در پاسخ ممکن است سلول نگهبان روزنه هم پاسخ باشد)
      استحکامی و غیر زنده منظور ....... و ......
      استحکامی که اغلب در میان بافت های دیگر قرار دارد منظور ......
      استحکامی که غیر زنده و گاه منشعب است منظور ......
      در بخش عمده سلول های بخش خارجی پوست قرار دارد منظور .....
      بافت استحکامی فتوسنتز کننده با دیواره غیریکنواخت منظور .....
      سلول های باریک کشیده با نقش استحکامی منظور .... و .....
      با بیشترین تنوع سلولی منظور .....
      با متنوع ترین وظابف منظور .....
      منشعب منظور ......
      با نازک ترین دیواره نخستین منظور .....
      با بیشترین ضخامت لان منظور .....
      در رشد گیاه موثر منظور ..... و ....... و .......
      دارای میتوز منظور ..... و ...... و ......
      با ضخیم ترین دیواره نخستین منظور .......
      با کمترین فضای بین سلولی منظور ......
      با دیواره غیر یکنواخت منظور ..... و .....
      با واکوئل مرکزی بزرگ منظور ...... و ..... و .....
      با بیشترین فضای بین سلولی منظور .....
      با قدرت فتوسنتز منظور ..... و ...... و ......

این سبک از مطالعه زیست یعنی موفقیت 100 درصدی
      پاسخ تون رو در همین تاپیک بفرستید و 500 هزار تومان جایزه نقدی دریافت کنید. (کارت به کارت)

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 29 فروردین 1399 در ساعت 10:59

8. Top | #848
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      در نوعی از بافت پوششی که سلول ها شکل های متنوع تری دارند فعالیت لیپاز لیزوزوم بیشتر دیده می شود. (صحیح-غلط)
      ...... (می توان گفت-نمی توان گفت) هر سلول بدن انسان که دو هسته درون آن دیده می شود مخصوص بافت ماهیچه ای است.
      در مجاری نیم دایره ای ...... (برخلاف-همانند) حلزون گوش ماده ی ژلاتینی با سلول های استوانه ای غیرمژکدار در تماس مستقیم می باشد.
      در بافت سنگفرشی چند لایه سلول های قدیمی تر دارای نظم ..... (بیشتر-کمتر) در کنار هم قرار گرفتن و همچنین ..... تر (دور-نزدیک) به غشای پایه قرار گرفته اند.
      بافت پوششی استوانه ای روده باریک ........ (برخلاف-همانند) بافت پوششی معده توانایی اگزوسیتوز آنزیم های گوارشی را ندارد.
      شکل سلول های سازنده ی پروتئاز در پانکراس با شکل سلول های دیواره ی مجاری خروج این مواد تفاوت .... (دارد-ندارد)
      غشای موکوزی مانند غشای مخاطی و برخلاف مخاط گوارشی فاقد بافت پیوندی سست می باشد. (صحیح-غلط)
      در بعضی تست ها مایع مخاطی معادل ...... و همچنین لایه مخاطی معادل غشای مخاطی در نظر گرفته شده و ما مجبوریم این نکته را بپذیریم.
      سلول های بافت پوششی پوست کرم خاکی مانند سلول های پوششی روده باریک توانایی ساخت و ترشح پروتئین های ترشحی را .... (ندارند-دارند)
      بافت پوششی شش ها توانایی ساخت لیزوزیم و موسین را ...... (ندارد-دارد) و ماده ای لیپیدی به نام ....... را از اواخر دوران ..... (نوزادی-جنینی) تا آخر عمر ترشح کرده که این کار سطح تنفسی را ..... (افزایش-کاهش) می دهد.
      ..... (می توان گفت-نمی توان گفت) زنش های مژک های مجاری تنفسی همواره به سمت حلق و بالا خواهد بود.
      در بافت پیوندی که بین سلول های ثابت آن بیشترین فضای بین سلولی وجود دارد یا همان بافت ....... ، ....... (همانند-برخلاف) بافت پیوندی با کمترین فضای بین سلولی یا همان بافت ......، رشته های الاستیک فراوانی دیده می شود.
      درون بافت پیوندی سست می توان انواعی از پروتئین های دفاعی را یافت ولی درون هیچ کدام از بافت های پیوندی لیزوزیم یافت نمی شود. (صحیح-غلط)
      همه مهره داران لزوما دارای 6 نوع بافت پیوندی ... (هستند-نیستند)، بنابراین می توان گفت نوعی مهره دار که سخت ترین بافت پیوندی را ندارد می تواند دارای لقاح داخلی باشد و یا از دستگاه تنفسی خود آمونیاک و دی اکسید کربن دفع کند.
      عامل فعال شدن پلاکت ها در فرایند انعقاد خون غشای پایه ....... (می باشد-نمی باشد)
      ماهیچه ی اسکلتی می تواند در تماس با استخوان های درون جمجمه باشد که معروف ترین مثال آن در ....... دیده می شود.
      انقباض غیرارادی ماهیچه ها به شکل انعکاس در مهره داران ...... (برخلاف-همانند) بی مهرگان دیده می شود.
      بلافاصله پایین تر از بافت پوششی پوست بافت ماهیچه ای قرار می گیرد نادرست است زیرا بافت پیوندی ...... و ....... را هم باید در نظر بگیریم که زیر بافت پوششی قرار دارند.
      قطور ترین رشته ها در بافت پیوندی سست ...... می باشند. (کلاژن-سایر رشته ها) و در بافت پیوندی سست قطعا ....... (بیشتر از دو نوع رشته-دو نوع رشته) یافت می شود.
      میتوان گفت همواره لیپید ها نقش دفاعی برای بدن ایفا نمی کنند؛ مثلا ....... می تواند باعث سرکوب سیستم ایمنی شود در حالی که چربی سطح پوست را ..... کرده و نقش دفاعی دارد.
      هر بخشی از بدن که با دارا بودن مژک مایع مخاطی ترشح می کند مربوط به ........ و .......... می باشد.
      افزایش بافت چربی بدلیل لیپیدی بودن هورمون های جنسی می تواند در بلوغ موثر باشد. (صحیح-غلط)
      منشعب منظور ......

پاسخ تون رو در همین تاپیک بفرستید و 500 هزار تومان جایزه نقدی دریافت کنید. (کارت به کارت)

پاسخ ظهر منتشر میشه
      عجله کنید
      پاسخ بفرستید
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

9. Top | #849
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      منشعب منظور ......

پاسخنامه چالش جمع بندی شماره 2:
      1)ممکن نیست
      2)می توان
      3)نمی شود
      4)برخلاف
      5)می باشند
      6)نمی باشد
      7)ص
      8)نمی باشد
      9)ندارد
      10)ندارد
      11)پیوندی سست
      12)نمی توان گفت (زیرا در مرحله تلوفاز درون یک سلول می توان 2 هسته دیده شود)
      13)برخلاف
      14)هر دو
      15)بیشتر-نزدیک
      16)برخلاف
      17)دارد
      18)ص
      19)موکوز
      20)است
      21)دارند (مثال: لیزوزیم)
      22)ندارد - سورفاکتانت - جنینی - افزایش
      23)نمی توان گفت
      24)غضروف-برخلاف-چربی
      25)ص
      26)نیستند
      27)نمی باشد
      28)گوش میانی خفاش
      29)همانند-مثال: انقباض شاخک های حسی عروس دریایی
      30)عمدتا
      31)سست و چربی
      32)کلاژن - بیشتر از دو نوع رشته (3 رشته)
      33)کورتیزول-اسیدی
      34)نمی شود(مواد موکوزی)
      35)لوله فالوپ-مجاری تنفسی
      36)ص
      37)فیبر-اسکلروئید
      38)فیبر
      39)اسکلروئید
      40)کلانشیم
      41)کلانشیم
      42)کلانشیم-فیبر
      43)آبکشی
      44)پارانشیمی
      45)اسکلروئید
      46)پارانشیم
      47)اسکلروئید
      48)مریستمی-پارانشیم-کلانشیم
      49)مریستمی-بنیادی-تعدادی از پارانشیم ها
      50)کلانشیم
      51)مریستمی
      52)نگهبان روزنه - کلانشیم
      53)آبکش - پارانشیم - تارکشنده
      54)پارانشیم
      55)نگهبان روزنه و برخی کلانشیم ها و برخی پارانشیم ها

حتی 1 نفر هم مشارکت نکرد
      ولی من بازم ادامه میدم شاید یه نفر تو این جمع از این نکات چیزی یاد گرفت
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

10. Top | #850
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      مطابقت عجیب آزمون سنجش جامع امروز با جزوه 50 درصد زیست شناسی در 25 روز که در تاپیک هفته های گذشته منتشر شد
      192-2-.png
      192.png
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

11. Top | #851
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      مطابقت عجیب آزمون سنجش جامع امروز با جزوه 50 درصد زیست شناسی در 25 روز که در تاپیک هفته های گذشته منتشر شد

204.png
      2042.jpg
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

12. Top | #852
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

156.png
      1561.png
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

13. Top | #853
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      1571.png
      157.png

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

14. Top | #854
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      158.png

1581.png
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 29 فروردین 1399 در ساعت 18:19

15. Top | #855
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      204.png
      2042.jpg

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

صفحه 57 از 60 نخستنخست ... 47565758 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن