خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از محتوای این تاپیک رضایت دارید؟

رأی دهندگان
    93. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

80 86.02%
    • خیر

13 13.98%
    صفحه 46 از 60 نخستنخست ... 3645464756 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 676 به 690 از 896
    1. Top | #676
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط genzo نمایش پست ها
      سلام اول از این که قسم نده داداش

دوم یه سوال علت صحیح بودن جمله اولین قدم برایترجمه که پرانتز داره را میگی ؟

سلام
      داداش بخدا تنها امیدی که داشتم از نوشتن و طراحی و تایپ این صحیح و غلط ها فقط استفاده دوستان بوده، مگرنه هیچ کس در این آشفته وضعیت این همه وقت صرف نمکینه،
      بعدش این عبارات همگی که درست نیستند! یکسری غلط هستند که الان جوابشون رو قرار میدم/
      عبارتی رو هم که پرسیدید الان عکس جوابمو میفرستم
      ممنون
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

2. Top | #677
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      بررس جمله: @genzo
      می توان گفت به طور کلی انجامِ اولین قدم برای ترجمه(با توجه به متن کتاب درسی یعنی رونویسی)باعث افزایش فشار اسمزی سلول می شود.
      4545.jpg
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #678
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ص و غ های جمع بندی جامع زیست شناسی
      (جملات
      فوق احتمالی آزمون سنجش 3 خرداد 98) (نظام جدید ها هم بخوانند!!)
      کاور حداقل 18 درصد سوالات کنکور با 3 فصل زیست شناسی
      این قسمت:فصل های 1 و 8 پیش+فصل 6 سال دوم

فصل 1 پیش دانشگاهی
      درهر بیان ژن همانند هر تنظیم بیان ژن قطعاً پیوند فسفودی استر تشکیل می شود./اتصال RNA پلیمراز به راه انداز همواره همزمان با تشکیل حلقه رخ می دهد./هیچگاه این امکان وجود ندارد که عامل رونویسی به راه انداز متصل و باعث اتصال RNAپلیمراز به راه انداز شود./این امکان وجود دارد که رونویسی از ترجمه جدا نبوده و RNA همزمان متصل به ریبوزوم و DNA و بین دو کدون آغاز قرار گیرد./جهش در راه انداز اپران لک برخلاف جهش در راه انداز اپران تنظیمی، باعث کاهش غلظت لاکتوز می شود./در صورت حضور همزمان گلوکز و لاکتوز انرژی لازم برای بیان ژن پروتئین جاذب گلوکز درون باکتری صرفاً از طریق مسیر گلیکولیز تامین می شود./در ساختار پرمانند این امکان وجود دارد که قبل از جدا شدن RNA از DNA و قبل از اتمام رونویسی کدون پایان دیده شود./می توان گفت به طور کلی انجامِ اولین قدم برای ترجمه(با توجه به متن کتاب درسی یعنی رونویسی)باعث افزایش فشار اسمزی سلول می شود./برای ساخت برخی پروتئین های ریبوزوم برخلاف rRNA موجود در آن وجود یک ژن کافی است./در هر ژن گسسته همه کدون های آغاز و پایان بر روی اگزون ها قرار دارند.
      فصل 8 پیش دانشگاهی
      هر پروتئيني كه سبب افزایش تراكم يونهاي هيدروژن درون تيلاكوئيد شود جزو مولكولهاي زنجيره ي انتقال الكترون است./هر باکتری که به منظور فتوسنتز،الکترون های خود را از ترکیبات گوگردی کسب می کند،می تواند همزمان با تولید NADH، فسفات معدنی مصرف کند./هر باکتری که به منظور فتوسنتز الکترون های خود را از ترکیبات غیرگوگردی کسب کند، می تواند در حضور اکسیژن،ATP بیشتری تولید کند./در گیاهانی که در طول روز و گرمای شدید با بسته بودن روزنه های هوایی،در تثبیت دائم دی اکسید کربن متوقف است، با تولید هر مولکول CO2 درون میتوکندری، مولکول NAD+ دو الکترون را دریافت می کند./به طور معمول در گامی از چرخه کالوین در گیاهان CAM که یک مولکول آغازگر چرخه مصرف می گردد، مولکول های CO2 تحت تاثیر فعالیت کربوکسیلازی روبیسکو قرار می گیرد./به طور معمول در گامی از چرخه کربس در گیاهان C4 که یک مولکول آغازگر چرخه تولید می شود،پذیرنده آلی هیدروژن با اکسید کردن ترکیب چهار کربنه احیاء می شود./به طور مهمول در گامی از چرخه کالوین در گیاهان گل ناز و کاکتوس که یک مولکول آغازگر چرخه تولید می گردد، با گرفتن فسفات از ATP ترکیب 5 کربنی احیاء می شود./در گیاهان دارای رشد پسین هر سلولی که توانایی بازسازی NADP+ را داراست،در طی بخش بی هوازی تنفس، همزمان با تولید انرژی زیستی ترکیب کربنی را اکسید می کند./هر سلول استفاده کننده از اکسیژن مولکولی قطعاً هوازی می باشد./ماده ای که در فتوسنتز فقط اکسید می شود برخلاف ماده ای که فقط احیا می شود درون تیلاکوئید مورد استفاده قرار می گیرد.
      تذکر ویژه:گام 3 گلیکولیز پای ثابت کنکور های 90 تا 97 بوده و هست!

فصل 6 سال دوم
      در هر جانوری که همولنف در انتقال سوخت اصلی سلول ها نقش دارد، خون ورودی به سطوح تنفسی کم اکسیژن است./در نمودار الکتروکاردیوگرام همزمان با باز بودن دریچه های سینی فشار خون درون بطنی مثبت می شود./در نمودار الکتروکاردیوگرام همزمان با شنیده شدن صدای اول قلب پیام الکتریکی سرتاسر بطن ها را فرا گرفته است./ در هر جانوری که خون عبوری از قلب دو کیفیت دارد همانند هر جانوری که خون عبوری از دیواره قلب روشن است، قطعاً اکثر سلول های خونی درون حفرات استخوانی ساخته می شوند./آخرین نقطه ارسال تحریک میوکارد قلب نزدیک دریچه های دو لختی و سه لختی می باشد./می توان گفت در ملخ، همولنف نزدیک منافذ انتهای قلب، نسبت به مناطق جلویی دارای هماتوکریت بیشتری خواهد بود./در کرم خاکی، جهت جریان خون در دو رگ شکمی طرفین عصب مشابه است./در حد فاصل پایان موج T تا موج R الکتروکاردیوگرام، میزان خون موجود در دهلیز ها همزمان با استراحت بطن ها در حال کاهش می باشد./می توان گفت هموگلوبین در انتقال 97 درصد از اکسیژن وارد شده به اریتروسیت نقش دارد./ هر مویرگ خونی در کبد انسان، پلاسمای غنی از اکسیژن را به مایع میان بافتی وارد میکند./ می توان گفت با خروج آمینواسیدها از مویرگ دست انسان، فشار اسمزی خون کاهش می یابد./ فشار خون و مقدار مونومرهای غذایی در ابتدای مویرگ کبدی بیشتر از انتهای آن است./ می توان گفت هر گلبول سفید موجود در خون که از سلولهای بنیادی مغز استخوان منشا می گیرد قطعاً درون مغز استخوان تولید می شود/ نوعی گلبول سفید موجود در خون که توانایی فاگوسیت میکروبها را دارد، همانند مونوسیت ها، فاقد توانایی شناسایی میکروب ها از یکدیگر است./می توان گفت در روند انعقاد خون پس از پارگی هر رگ خونی در انسان، سلول های بافت پیوندی در جدار رگ، ترومبوپلاستین ترشح می کنند.

بار دیگه جملات رو قرار دادم تا در صفحه جدید تاپیک جواب همگی رو قرار بدم.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

4. Top | #679
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      پاسخ ص و غ های پیش بینی سنجش پارت اول(پست بالا):
      ص و غ های پروتئین سازی: غ/غ/ص/غ/غ/ص/ص/ص/ص/غ
      ص و غ های شارش انرژی: غ/ص/غ/غ/غ/ص/غ/غ/غ/ص
      ص و غ های گردش مواد: غ/ص/غ/غ/ص/غ/ص/ص/غ/غ/غ/ص/غ/ص/غ
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

5. Top | #680
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ص و غ های جمع بندیجامعزیست شناسی(جملات فوق احتمالیآزمون سنجش 3 خرداد 98)
      کاور حداقل 6 درصد سوالات کنکور با 1 فصل زیست شناسی
      این قسمت:فصل 5 پیش
      ژنتیک جمعیت
      هیچ گاه صفات اکتسابی قابل به ارث رسیدن نخواهند بود./می توان گفت در صورت تغییر فراوانی الل های یک جمعیت تعادلی قطعاً تعادل فعلی برهم می خورد./جهش و شارش تنها عوامل پدید آورنده تنوع هستتند./جهش هیچگاه نمی تواند عامل اصلی تغییر فراوانی اللی در جمعیت باشد./می توان گفت جهش می تواند در مواردی همزمان باعث افزایش گنجایش محیط و کاهش توان بقای جمعیت شود./رانش ممکن است بدون از بین رفتن افراد جمعیت باعث حذف اللی خاص در جمعیت شود./در انتخاب جهت دار اسب تغییر گونه برخلاف گسترش پستانداران بعد انقراض پنجم بر اساس الگوی تغییر تدریجی بود./در انتخاب جهت دار همواره آستانه ای انتخاب می شود که کمترین فراوانی را داراست./در انتخاب جهت دار در کلم براسیکا برخلاف انتخاب جهت دار در اسب ها، در نهایت به ازای هر صفت انتخاب شده تنوع زیاد گشت./در انتخاب جهت دار در مورد یک صفت برخلاف انتخاب گسلنده، تنوع بدون تغییر باقی می ماند./افزایش در حداکثر فراوانی در انتخاب پایدار کننده برخلاف انتخاب جهت دار و انتخاب گسلنده رخ می داد./جدایی مکانیکی مخصوص جانوران دارای لقاح داخلی یا خارجی می باشد./در جدایی زمانی و رفتاری برخلاف جدایی مکانیکی تلاش برای جفت گیری وجود ندارد./می توان گفت ممکن است جاندار دارای جدایی مکانیکی، در جدایی مکانیکی بین گونه های مختلف نیز نقش ایفا کند./در هر جدایی گامتی قطعاً گامت ها بعد از کنار هم قرار گرفتن ترکیب نمی شوند./می توان گفت فرایند عدم رشد لوله گرده بین یک گونه از گیاهان برخلاف عدم رشد لوله گرده بین دو گونه از آنها،می تواند باعث افزایش فراوانی ژنوتیپ ناخالص شود.

بررسی یک جمله بسیار مهم:
      نمی توان گفت نمو ناکامل زیگوت هنگام تولد همواره دلیل بر نازیستایی دورگه می باشد.
      جمع بندی "تولد نوزاد ناکامل در کل زیست کنکور"
      1)تولد نوزاد نارس در انسان(به سختی نفس می کشد.)
      2)نازیستایی دورگه
      3)جوجه کوکو
      4)پستانداران زنده زا
      جمع بندی حرفه ای استمرار گوناگونی در جمعیت ها فقط با یک نگاه!!
      j1.png

لینک دانلود عکس با کیفیت عالی برای عزیزان مهمان:http://uupload.ir/files/kon4_j1.png

لطفاً جهت حمایت از ادامه این روند حتماً دوستان خود را در تاپیک تگ کنید
      برای طراحی این جملات ساعت ها کار شده و با وسواس خاص و با توجه به سوالات کنکور های اخیر انتخاب شده اند!!

تگ و نشر فراموش نشه!
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 31 اردیبهشت 1398 در ساعت 03:48

6. Top | #681
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      پاسخ ص و غ های ژنتیک جمعیت(پست بالا)
      غ/ص/ص/غ/ص/ص/ص/ص/غ/ص/ص/غ/ص/ص/غ

جواب آخرین جمله ص و غ ها
      نمی توان گفت نمو ناکامل زیگوت... :
      ص
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 31 اردیبهشت 1398 در ساعت 12:52

7. Top | #682
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      دانلود ص و غ های ژنتیک جمعیت در قالب یک فایل PDF ویژه پرینت و نگهداری:
      جهت دانلود کلیک کنید: ژنتیک جمعیت_احتمالی کنکور 98
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

8. Top | #683
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      برنامه امشب: 4 کوتوله زیست پیش (فصل های 3 و 4 و 6 و 7)
      دوستان حتماً فصل های 3 و 4 و 6 و 7 پیش دانشگاهی را امروز مرور سریع داشته باشید.
      تذکر:پیش نیاز این فصل ها: 1)فصل 5 پیش(مفاهیم) 2)فصل 1 زیست دوم 3)فصل 8 زیست پیش(کلیات)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

9. Top | #684
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      برنامه امشب: 4 کوتوله زیست پیش (فصل های 3 و 4 و 6 و 7)
      دوستان حتماً فصل های 3 و 4 و 6 و 7 پیش دانشگاهی را امروز مرور سریع داشته باشید.
      تذکر:پیش نیاز این فصل ها: 1)فصل 5 پیش(مفاهیم) 2)فصل 1 زیست دوم 3)فصل 8 زیست پیش(کلیات)

10. Top | #685
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      UP
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

11. Top | #686
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آقا مهدی لطفا حتما خصوصی رو چک کن
      ممنون

12. Top | #687
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_artur نمایش پست ها
      ممنون
      چک کردم آقای دکتر، خیر فعلاً پشت کنکوریم، در ضمن علی آقا هم از مدرسه ما بودن، فک کنم برادرشون با شما هم کلاسی بودن اژه ای صفه ، البته دقیقش رو نمیدونم ولی یه چیزایی خود علی جان میگفتند.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

13. Top | #688
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      چقدر تاکید کردم مطالب این تاپیک مورد سوال قرار میگیره!! چقدر گفتم صحیح و غلط های این تاپیک رو جدی بگیرید!! متاسفانه کار ما فقط شده مسخره گرفتن کارهای دیگران! به جرئت میتونم بگم بالای 60 درصد مطالب این تاپیک عیناً در سنجش امروز مورد سوال قرار گرفت؛ انگار طراح از ما کپی کرده بود!!!(اتفاقی که دقیقاً در سنجش های قبلی هم رخ داد!)
      حالا برید منابع متعدد و به درد نخور رو بخونید، نتیجه نگیرید و بیاید اینجا حاشیه راه بندازید.

پ.ن: پر قدرت تر از همیشه به پروژه ی پیش بینی سوالات 98 ادامه میدم.
      بعد کنکور مطابقات تک تک سوالات رو با مطالب این تاپیک بررسی می کنم.
      حاشیه ساز عزیز مواظب باش سرت کلاه نره !
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

14. Top | #689
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_artur نمایش پست ها
      ممنون
      شمام ارتورین؟
      عجبزززز
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

15. Top | #690
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      داداش مهدی عقب موندم کلی از برنامه تاپیک.راهی هس برسم؟

صفحه 46 از 60 نخستنخست ... 3645464756 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن