خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مشکل زیاد بودن منابع و سردرگمی دارم

سلام
      میدونم این سوالا مناسب این وقت سال نیس اما چه کنیم که گرفتارمعضل تعدد منابع اونم تو درس مهمی مثل زیست و سردرگمی هدف شدیم
      خب اول یکم از سطح درسیم بگم که عرضم به خدمتتان که وضعیتم متوسط و سومین سالیه که کنکور میدم

هدفمم رشته های پزشکی نیس و (هرچند گاهی بخاطر عرف جامعه و چیزای خوب دیگه ی رشته ی های تاپ تجربی که نسبت رشته های دیگه زودتر میشه بهشون رسید
      ممکنه دوباره قلقکم بدن و بگن هدفتو تغییر بده و این حرفای شعاری رشته ی مورد علاقه ت رو بخون و موفق میشی کش و باعث شه ساعت ها بهش فکر کنم و بشه که نه تنها تا الان بلکه حتی کنکورای قبلی هم هیچی نخونده بود)
      هدف من رشته ی روان شناسی دانشگاه شهید بهشتیه و واقعن اون چیزیه که دوسش دارم (البته اگه این قلقلکها بذارن)

بریم سراغ سوالام

1)اول اینکه من واسه همین هدفی که گفتم خیلی وقتا سردرگم میشم و حس میکنم اشتباه میکنم و صداهای درونی منفی زیادی نسبت به هدف م دارم و حس میکنم تصمیم غلطی میگیرم و نمیتونم موفق بشم
      راه حلی واسه این مشکل بلدین و امیدی به من هس؟

2) سوال بعدیم اینه که من واسه زیست منابع زیادی دارم خیلی سبز-نشرالگو-جزوه ی عمارلو-کتاب زیست سلمان محبی و ویس های رضا امیراین همه تعدد منابع باعث شده خیلی سردرگم بشم (من از ویس های امیر که فصل گوارش انسانی رو گوش کردم راضی م اما میترسم انتخاب خوبی نباشه) اگه بخواین یه ترکیب خوب زیست واسه من که سطح متوسط به پایین زیست رو دارم و میخوام درصد 50 یا 60 ذخیره کنم چیه ؟

بخدا تا الان داشتم همش به اینا فکر میکردم و دیگه اخرین گزینه م بعد سرچ کردن تو اینترنت و خود انجمن سوال پرسیدن بود
      و در اخر سپاس
      که تا اخر حرفامو گوش کردین

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hanish نمایش پست ها
      سلام
      میدونم این سوالا مناسب این وقت سال نیس اما چه کنیم که گرفتارمعضل تعدد منابع اونم تو درس مهمی مثل زیست و سردرگمی هدف شدیم
      خب اول یکم از سطح درسیم بگم که عرضم به خدمتتان که وضعیتم متوسط و سومین سالیه که کنکور میدم

هدفمم رشته های پزشکی نیس و (هرچند گاهی بخاطر عرف جامعه و چیزای خوب دیگه ی رشته ی های تاپ تجربی که نسبت رشته های دیگه زودتر میشه بهشون رسید
      ممکنه دوباره قلقکم بدن و بگن هدفتو تغییر بده و این حرفای شعاری رشته ی مورد علاقه ت رو بخون و موفق میشی کش و باعث شه ساعت ها بهش فکر کنم و بشه که نه تنها تا الان بلکه حتی کنکورای قبلی هم هیچی نخونده بود)
      هدف من رشته ی روان شناسی دانشگاه شهید بهشتیه و واقعن اون چیزیه که دوسش دارم (البته اگه این قلقلکها بذارن)

بریم سراغ سوالام

1)اول اینکه من واسه همین هدفی که گفتم خیلی وقتا سردرگم میشم و حس میکنم اشتباه میکنم و صداهای درونی منفی زیادی نسبت به هدف م دارم و حس میکنم تصمیم غلطی میگیرم و نمیتونم موفق بشم
      راه حلی واسه این مشکل بلدین و امیدی به من هس؟

2) سوال بعدیم اینه که من واسه زیست منابع زیادی دارم خیلی سبز-نشرالگو-جزوه ی عمارلو-کتاب زیست سلمان محبی و ویس های رضا امیراین همه تعدد منابع باعث شده خیلی سردرگم بشم (من از ویس های امیر که فصل گوارش انسانی رو گوش کردم راضی م اما میترسم انتخاب خوبی نباشه) اگه بخواین یه ترکیب خوب زیست واسه من که سطح متوسط به پایین زیست رو دارم و میخوام درصد 50 یا 60 ذخیره کنم چیه ؟

بخدا تا الان داشتم همش به اینا فکر میکردم و دیگه اخرین گزینه م بعد سرچ کردن تو اینترنت و خود انجمن سوال پرسیدن بود
      و در اخر سپاس
      که تا اخر حرفامو گوش کردین
      سلام عزیزم
      ببین اگه واقعا هدفت رو دوس داری و باور داری که همون رشته ایه که میتونی موفق شی پس برو دنبالش ... نزار یسری حس منفی مانع از رفتن بسمت هدفت بشه ...
      مسلما ادم دنبال علاقش بره خیلی موفق تره ! پس ترس و سردرگمیت برای انتخاب هدفت رو بزار کنار و با شجاعت تمام خودتو روانشناس قهار ببین

در مورد سوال دومتم وویس های رضا امیر رو گوش بده ..متن کتاب درسی رو بخون و بارها مرور کن ..بعد برو سراغ تست تا میتونی تست بزن !

در هر 2سوالت مشکلت سردرگمی بود و عدم رضایت نسبت به کارایی که میخوای انجام بدی

مورد اول اشاره کردی علاقت روانشناسیه و واقعا بهش علاقه داری ..اما سردرگمی
      مورد دوم هم وویس های امیررضا رو گوش دادی و راضی بودی ..اما باز مردد بودی!

وقتی میدونی مسیرت درست و در جهت موفقیتته با تمام وجود باور کن خودتو و ذره ای شک بخودت راه نده! مصمم باش همیشه ! موفق باشی.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      به نظرم سعی کن اونقدری بخونی ک شرمنده خودت نباشی...
      حالا بعد در مورد رشته ات تصمیم میگیری
      من ک اینجوری خوندم
      موفق و پر انرژی جلو برو
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرسی
      درسته من خیلی تو انتخابام وسواسم و همش به خودم شک دارم

میخوام هر درسی بخونم قبلش درگیر این میشم که نکنه منبع م خوب نباشه که این فکرا کلی وقتمو انگیزمو میگیره

امیدوارم بتونم موفق بشم و از این همه شک و تردید خلاص بشم

در مورد پیشنهادت هم ممنونم ولی هنوزم فکر میکنم باید بعد ویس های رضا امیر جزوه عمارلو هم بخونم بعد از خیلی سبز تست های خط به خط بزنم و بعد مرور زیاد کتابدرسی و جزوه و بعد اخرم تست نشر الگو به نظرت اشتباه س یا حالت وسواس گونه داره ؟ تست های نشر الگو هم واسم سخته

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اتفاقن مامانمم همینو میگه که فقط بخون و بعد به اخرش فکر کن
      بعد من میگم اخه مامان گلم من باید اول هدفمو بدونم بعد انگیزه بگیرم و تلاش کنم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مرسی

میخوام هر درسی بخونم قبلش درگیر این میشم که نکنه منبع م خوب نباشه که این فکرا کلی وقتمو انگیزمو میگیره

در مورد پیشنهادت هم ممنونم ولی هنوزم فکر میکنم باید بعد ویس های رضا امیر جزوه عمارلو هم بخونم بعد از خیلی سبز تست های خط به خط بزنم و بعد مرور زیاد کتابدرسی و جزوه و بعد اخرم تست نشر الگو به نظرت اشتباه س یا حالت وسواس گونه داره ؟ تست های نشر الگو هم واسم سخته
      منم دقیقا مثه تو بودم
      برای هر درس یه منبع جدا کن بقیه رو ببر یجایی بزار که دستت نرسه بهشون
      [IMG][/IMG]

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfann21 نمایش پست ها
      منم دقیقا مثه تو بودم
      برای هر درس یه منبع جدا کن بقیه رو ببر یجایی بزار که دستت نرسه بهشون
      باورت میشه اینکارو کردم ولی بازم دو دل میشم فکر کنم باید اهداشون کنم که اصلن کلن نباشن

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      مرسی

شک واقعا ادمو نابود میکنه .. یکی از دلایلشم عدم آگاهی نسبت به مسیرته ..
      خب ببین الان برای زیست واقعا پیچیدش کردی .. شما همون وویس ها رو گوش بده و نکاتو بنویس و کتاب درسی رو هم قورت بده کافیه ..مهم اینه به متن کتاب مسلط بشی . بعد تا جایی که وقت داشتی و میسر بود تست بزن
      یک منبع واقعا کافیه ..خودتو درگیر منابع متعدد نکن ..

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FaezehArvin نمایش پست ها
      شک واقعا ادمو نابود میکنه .. یکی از دلایلشم عدم آگاهی نسبت به مسیرته ..
      خب ببین الان برای زیست واقعا پیچیدش کردی .. شما همون وویس ها رو گوش بده و نکاتو بنویس و کتاب درسی رو هم قورت بده کافیه ..مهم اینه به متن کتاب مسلط بشی . بعد تا جایی که وقت داشتی و میسر بود تست بزن
      یک منبع واقعا کافیه ..خودتو درگیر منابع متعدد نکن ..
      مرسی عزیزم پس همونی که گفتی رو اجرا میکنم باشد که رستگار شوم

بخدا اینقدر استرس دارم تازه همش برنامه میریزم نمیتونم اجرا کنم دیگه انگیزه هم ندارم فکر کنم

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      مرسی عزیزم پس همونی که گفتی رو اجرا میکنم باشد که رستگار شوم

بخدا اینقدر استرس دارم تازه همش برنامه میریزم نمیتونم اجرا کنم دیگه انگیزه هم ندارم فکر کنم

عزیزم استرس بخودت راه نده!
      استرس فقط و فقط آرامشتو بهم میریزه و تمرکزتو ازت میگیره !
      اگه مشکلی داشتی باهام در ارتباط باش بگم چیکار کنی .

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن