خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 31
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

برزخ کنکور،جبران ۴ سال فقط با ۵ ماه

سلام.
      یه ماه قبل خرد خرد شروع کردم.ولی این روزا همش فکر میکنم.واقعا خیلی غیر منطقی بنظر میاد کسی مثل من با اون سابقه داغون تحصیلی بتونه ۴سال اهمال کاریو تو ۵&۶ماه جبران کنه.ولی نمیدونم چرا امیدوارم.نمیدونم چرا شب و روز فکر میکنم راه در روی وجود داره،میدونم سخته ولی هنوز امیدوارم.شاید تخیلی باشه چون به فکر درصدای بالای۸۰ هستم.بنظرم ذهن تو این مواقع این خیال رو به وجود میاره که اروم بشه.شایدم این خیال واقعی باشه و عکس العمل ذهن باشه برای موفقیت.هرچی که هست بعضی وقتا خیلی خوبه بعضی وقتا اذیتم میکنه چون باعث میشه فکر کنم توهم زدم.و قبول کنم همه چیو باختم.عمرم،جوونیم که قابل برگشت نیست.خیلی چیزا از دست دادم فقط بخاطر کنکور البته بخاطر اهمال کاری خودم،خیلیا میگن شما عشق و حالتونو کردید حالا میخواید با چند هفته برسید ولی راستش من نه درس خوندم نه عشق و حال کردم.تو عالم برزخ زندگی کردم.همیشه در عذاب بودم و در عین حال کاریم نکردم برای تغییر شرایط.نمیدونم چند نفر مثل من شدن ولی من واقعا همه چیو باختم الان فقط لبخند پدر و مادر دلشکستم مونده که ببازم.گیم آور بشم.اینبار نمیزارم.اشکالی نداره به هرحال محکومم به زندگی حداقل اگه قبول بشم تا آخرین روز زندگیم میگم اخرش خنده واقعی پدر مادرمو دیدم.همین نقطه سفید تو سابقه تحصیلی سیاهم جای شکر زیادی داره.فقط امیدوارم عکس العمل ذهنم واقعی باشه و تخیلی نباشه و برسم به اون جایگاهی که میخوام
      فقط جهت دردل بود ببخشید اگه ی کم بار منفی داشت

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شرح حال منه دقیقا :/

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من نفهمیدم اینا رو گفتی ک ما راه حل بگیم
      یا ن کلا در جریان باشیم

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadi1994 نمایش پست ها
      سلام.
      یه ماه قبل خرد خرد شروع کردم.ولی این روزا همش فکر میکنم.واقعا خیلی غیر منطقی بنظر میاد کسی مثل من با اون سابقه داغون تحصیلی بتونه ۴سال اهمال کاریو تو ۵&۶ماه جبران کنه.ولی نمیدونم چرا امیدوارم.نمیدونم چرا شب و روز فکر میکنم راه در روی وجود داره،میدونم سخته ولی هنوز امیدوارم.شاید تخیلی باشه چون به فکر درصدای بالای۸۰ هستم.بنظرم ذهن تو این مواقع این خیال رو به وجود میاره که اروم بشه.شایدم این خیال واقعی باشه و عکس العمل ذهن باشه برای موفقیت.هرچی که هست بعضی وقتا خیلی خوبه بعضی وقتا اذیتم میکنه چون باعث میشه فکر کنم توهم زدم.و قبول کنم همه چیو باختم.عمرم،جوونیم که قابل برگشت نیست.خیلی چیزا از دست دادم فقط بخاطر کنکور البته بخاطر اهمال کاری خودم،خیلیا میگن شما عشق و حالتونو کردید حالا میخواید با چند هفته برسید ولی راستش من نه درس خوندم نه عشق و حال کردم.تو عالم برزخ زندگی کردم.همیشه در عذاب بودم و در عین حال کاریم نکردم برای تغییر شرایط.نمیدونم چند نفر مثل من شدن ولی من واقعا همه چیو باختم الان فقط لبخند پدر و مادر دلشکستم مونده که ببازم.گیم آور بشم.اینبار نمیزارم.اشکالی نداره به هرحال محکومم به زندگی حداقل اگه قبول بشم تا آخرین روز زندگیم میگم اخرش خنده واقعی پدر مادرمو دیدم.همین نقطه سفید تو سابقه تحصیلی سیاهم جای شکر زیادی داره.فقط امیدوارم عکس العمل ذهنم واقعی باشه و تخیلی نباشه و برسم به اون جایگاهی که میخوام
      بنظرم این 5 ماهو تلاش کن فکر کن آخرین شانس زندگیته به نتیجه هم فکر نکن تهش اینه که حداقل از خودت راضی هستی که 5 ماه واسه ساختن آیندت همه تلاشتو کردیو اگه همه زورتو بزنی احتمال موفقیتت هم زیاده

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      دوست عزیزم جواب شما و خیلی های دیگه رو افراد زیادی در سراسر دنیا فقط به زبان نیاوردند بلکه با عملکردی فوق العاده توانسنتد اثبات کنند که هیچ وقت برای موفق شدن دیر نیست!!
      ورا وانگ (Vera Wang) تا قبل از ۴۰ سالگی در حرفه‌ی روزنامه‌نگاری فعالیت می‌کرد؛ سپس در این سن وارد صنعت مد شد. اکنون یکی از بزرگ‌ترین طراحان زن دنیا محسوب می‌شود.

همه نام KFC را شنیده‌ایم. هارلند سندرز (Harland Sanders) کسی بود که در سن ۶۲ سالگی و در سال ۱۹۶۲، این برند را بنیان نهاد و ۱۲ سال آن را بعد به ارزش ۲ میلیون دلار فروخت. قبل از تأسیس کی‌اف‌سی، هارلند به‌عنوان وکیل، اپراتور پمپ بنزین، کارگر راه‌آهن و... کار کرده بود.
      ری کراک (Ray Kroc) سال‌ها فروشنده‌ی دستگاه میلک‌شیک بود تا اینکه در سال ۱۹۵۴ و در ۵۲ سالگی اقدام به خرید مک‌دونالد کرد. مک‌دونالد در سایه‌ی زحمات بی‌دریغ او دارای چنین شهرت و آوازه‌ای شد.

کارول گاردنر – Zelda Wisdom
      وقتی ۵۲ سال سن داشت، به تازگی از همسر خود جدا شده، ورشکسته و افسرده بود آخرین چیزی که به ذهنش می‌رسد تاسیس یک شرکت است.کارول گاردنر به پیشنهاد روانپزشک خود تصمیم به نگهداری از یک سگ گرفت. در یک مسابقه محلی با موضوع کارت تبریک کریسمس، که در آن از عکس سگ خود استفاده کرده بود، برنده شد. این برد به گادنر الهام بخشید تا شرکتی برای کارت تبریک تاسیس کند و نام آن را از روی نام سگش، Zelda انتخاب کرد. در سال ۲۰۱۰ شرکت Zelda Wisdom تقریبا ۵۰ میلیون دلار ارزش داشت.

دوست گلم تمام این افرادی که مثال زدم واست انیشتین و نیوتون و ادیسون نبودند بلکه افراد معمولی بودند با سابقه ی به شدت افتضاح ولی در سنی توانستند بدرخشند که خیلی از دانشمندان هم در آن سن و سال نمی توانستند!!
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mania868 نمایش پست ها
      من نفهمیدم اینا رو گفتی ک ما راه حل بگیم
      یا ن کلا در جریان باشیم
      کلی گفتم حالا شاید دوستان پیشنهادیم داشته باشن که بتونه کمک حال من و امثال من باشه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DR._.ALI نمایش پست ها
      بنظرم این 5 ماهو تلاش کن فکر کن آخرین شانس زندگیته به نتیجه هم فکر نکن تهش اینه که حداقل از خودت راضی هستی که 5 ماه واسه ساختن آیندت همه تلاشتو کردیو اگه همه زورتو بزنی احتمال موفقیتت هم زیاده
      تلاش رو که حتما .نه بخاطر شغل و اینا بزرگترین حسرت زندگیم شکستن دل پدر و مادرمه بعد اینکه دیدن از هم سن وسالام عقب افتادم.بعد اینکه خیلیا بهشون متلک زدن بخاطر گند کاریای تحصیلی من.الان بزرگ ترین حسرت من دیدن لبخند پدر و مادرمه لبخندی که خودم ازشون گرفتم.وگرنه چنان از درون خودمو خوردم که هیچی نمیتونه خوشحالی و بهم برگردونه.به معنای واقعی من ده ساله تو وجود خودم تو برزخ زندگی خودم گیر کردم.امید دارم.ولی ابدا حالم خوب نیست.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نذارین حسرت شه براتون !

روزی برسه ک صفر باشین
      نه را پس داشته باشین نه پیش
      ن بتونین بیخیال شین نه بتونین ب چیزی ک میخواین برسین!

از کنکور زود رد شین!

ی مریضی این کنکور !

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      دوست عزیزم جواب شما و خیلی های دیگه رو افراد زیادی در سراسر دنیا فقط به زبان نیاوردند بلکه با عملکردی فوق العاده توانسنتد اثبات کنند که هیچ وقت برای موفق شدن دیر نیست!!
      ورا وانگ (Vera Wang) تا قبل از ۴۰ سالگی در حرفه‌ی روزنامه‌نگاری فعالیت می‌کرد؛ سپس در این سن وارد صنعت مد شد. اکنون یکی از بزرگ‌ترین طراحان زن دنیا محسوب می‌شود.

همه نام KFC را شنیده‌ایم. هارلند سندرز (Harland Sanders) کسی بود که در سن ۶۲ سالگی و در سال ۱۹۶۲، این برند را بنیان نهاد و ۱۲ سال آن را بعد به ارزش ۲ میلیون دلار فروخت. قبل از تأسیس کی‌اف‌سی، هارلند به‌عنوان وکیل، اپراتور پمپ بنزین، کارگر راه‌آهن و... کار کرده بود.
      ری کراک (Ray Kroc) سال‌ها فروشنده‌ی دستگاه میلک‌شیک بود تا اینکه در سال ۱۹۵۴ و در ۵۲ سالگی اقدام به خرید مک‌دونالد کرد. مک‌دونالد در سایه‌ی زحمات بی‌دریغ او دارای چنین شهرت و آوازه‌ای شد.

کارول گاردنر – Zelda Wisdom
      وقتی ۵۲ سال سن داشت، به تازگی از همسر خود جدا شده، ورشکسته و افسرده بود آخرین چیزی که به ذهنش می‌رسد تاسیس یک شرکت است.کارول گاردنر به پیشنهاد روانپزشک خود تصمیم به نگهداری از یک سگ گرفت. در یک مسابقه محلی با موضوع کارت تبریک کریسمس، که در آن از عکس سگ خود استفاده کرده بود، برنده شد. این برد به گادنر الهام بخشید تا شرکتی برای کارت تبریک تاسیس کند و نام آن را از روی نام سگش، Zelda انتخاب کرد. در سال ۲۰۱۰ شرکت Zelda Wisdom تقریبا ۵۰ میلیون دلار ارزش داشت.

دوست گلم تمام این افرادی که مثال زدم واست انیشتین و نیوتون و ادیسون نبودند بلکه افراد معمولی بودند با سابقه ی به شدت افتضاح ولی در سنی توانستند بدرخشند که خیلی از دانشمندان هم در آن سن و سال نمی توانستند!!
      ممنون دوست عزیز.امیدوارم یه روز بیاد بتونم خودمو بخاطر ظلم هایی که به پدر و مادرم از لحاظ احساسی و از لحاظ مادی کردم ببخشم.امیدوارم بتونم خیانت چند ساله خودمو در حق خودمو خانوادم ببخشم.من وظیفمو انجام ندادم.کارمو رها کردم برای جبران.باز تو مسیر گم شدم.باز گند زدم.باز خرج کردم.پدر من ی کارگر سادس ولی به اندازه ی دکتر برام خرج کرده هرچی داشت و نداشت ریخت پای من.پشتمو گرفت با اونهمه نامردی من که سابقشو دارم.باز منو بخشید امید داشت که موفق میشم.با انگیزه زیاد شروع کردم.پیشرفتمم بد نبود ولی تو وسواس گیر کردم.دنبال راه میانبر رفتم.هزینه بالایی کردم.البته سرمم خوب کلاه گذاشتن..چون دستم تو جیب خودم نبود بی پروا خرج کردم.فقط دروغ مونده بود ب خونوادم بگم که اونم گفتم فقط بخاطر اینکه دوباره فرصت جبران داشته باشم.همه فکر میکنن من بکوب میخونم غافل از اینکه ی ماهه شروع کردم اونم با سرعت پایین..هیچ تفریحیم نداشتم.واقعا خیانتی که من در حق پدر مادرم کردم برام هضم نمیشه.شده ی بغض همیشگی تو گلوم.کسیم ندارم باهاش دردل کنم.بعضی وقتا میام به انجمن یه سری میزنم فقط.الانم به اون لبخند پدر مادرم برسم همون برام کافیه شاید شروعی شد برای دوباره متولد شدن.برای دل خوش بودن بعد چندسال.برای تولدی دوباره.

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Mariz
      نمایش مشخصات
      ۵ماه رو تنها برای این زندگی کن که کنکورت رو عالی بدی... اگه موفق بشی، وقتی پیر و فرتوت و شدی و نوه هات دورت جمع شدن، کلی داستان خفن از کنکورت داری و افتخاراتی که کسب کردی اگر نه هم... واقعا چیز خاصی نمی شه... بشین برا سال بعد بخون... که بنظرم لازم نیست هنوز کلی وقت داری... از الان روزی ۹ساعتم بخونی تا کنکور، حدود ۱۴۰۰ساعت مطالعه می شه!!! که عالیه!!! موفق باشی گوگولی *-*

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ادم با حرفایی که به زبون میاره زندگیش رقم میخوره، خوب خوب، بد بد، موفق موفق، منفی منفی، شکست شکست.
      پس کاری نکن فردا روزی یک عمر پشیمون شی.
      موفق باشی

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      اين متن كه نوشتي دقيقا خود منم !!!
      نه لذت بردم نه درس خوندم ! خيلي خيلي دارم حسرت ميخورم
      پارسال هم كلا نخوندم يعني خيلي چيزا رو فراموش كردم با معدل خراب
      اما من هم خداروشكر يه اميد خيلي قوي دارم
      ميشه به اين ٥ ماه يك حركتي زد فقط بايد جدي تلاش كني (كنيم) از همه چيمون بگذريم
      خودت قطعا بهتر از من اطلاع داري
      يه استارت قوي نيازه با پشت كار زياد
      نميخوام از اين حرفاي انگيزشي بزنم كه نهايت دو ساعت اثر داره
      من كلا واقع بين هستم با ديد منفي ! وقتي ميگم ميشه مطمئن باش ميشه ؛ چون باز هم تو همه حالات جنبه مثبت قضيه به جنبه منفيش قدرت داره
      اينو همين الان دارم ميگم تو بهمن ماه قطعا اسفند ماه شانس موفقيت خيلي كمتر ميشه
      البته توقع نداشته باش با روزي ٦ ساعت رتبه خوب بياري
      واقعا بايد بخوني و واقعا تلاش كني
      نميخوام بگم كه اره مثلا هيچ چيز غير ممكن نيست و اينجور حرفا
      ولي الان دقيقا موقعيت شروعه
      نصف سال گذشته نصف ديگه مونده با دوبرابر بقيه و دقيق خوندن ميشه جبران كرد ! ديگه بستگي ب تلاش و همت خودمون داره ...
      کرم ورزد آن سر که مغزی در اوست
      که دون همتانند بی مغز و پوست
      کسی نیک بیند به هر دو سرای
      که نیکی رساند به خلق خدا

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadi1994 نمایش پست ها
      سلام.
      سلام دوست عزیز.با توجه به اینکه فکر میکنم فارغ التحصیل هستی چند نکته رو خلاصه میگم:

1-سعی کن انگیزه درس خوندن رو تو خودت بوجود بیاری.چون بنظرم کسب انگیزه اکتسابیه.گاهی اوقات با دیدن یه فیلم تاثیر گذار یا شنیدن یه سخنرانی و حتی یه جمله ساده آدم انگیزه از دست رفتش کاملا احیا میشه و از همه مهمتر حفظ این انگیزست چون تو مسیر درس خودن عوامل مختلفی باعث کمرنگ شدن انگیزه میشه که باید مواظب این قضیه باشید.

2-با توجه به زمان باقی مونده به نظر من با توکل به خدا و تلاش میتونی(حداقل) 70 درصد مطالب رو بخونی و تستاش رو هم بزنی و دوره کنی.که با این حالت میتونی رتبه قابل قبولی بیاری.

3-تا وقتی درسی رو نخوندی ازش نترس.اگر منابعت رو درست انتخاب کنی میبینی که راحت میتونی از پسش بر بیای.

4-به درس خوندنت نظم بده و در راس همه اول ساعت خوابت رو درست کن.شب خوب بخواب و صبح زود بیدار شو.

5-کافیه یک هفته درست درس بخونی بعد میبینی که درس خودن اصلا اونطور که قبل فکر میکردی سخت نیست.مطمئن باش اگر بیوفتی اصطلاحا روی غلطک درس خوندن هیچ چیز نمیتونه جلوتو بگیره البته اگر خودت هم بخوای.

6-باید بدونی که چون یه هدف بزرگ داری ناچارا باید از یکسری کارهای اضافه که قبلا انجام میدادی صرف نظر کنی که کمک بسیاری به پیشرفتت میکنه.

7-اگر ان شاء ا... تصمیم به درس خوندن گرفتی سریعا منابعت رو البته با تحقیق درست انتخاب کن.تو همین انجمن میتونی سرچ کنی و پیدا کنی منابع خوب رو.

در پایان اینکه از درس خوندن برای خودت غول نساز و بدون اگر درست مطلب رو خونده باشی و تست هم خوب کار کنی قطعا موفق میشی.

نمونه های مختلفی بودن که تو 6 ماه یا حتی کمتر تونستن رتبه عالی بیارن پس بدون شما هم میتونی البته با تلاش.

سلامت و موفق باشید.

ویرایش توسط hafsharmehr : 07 بهمن 1397 در ساعت 09:59

14. Top | #14
      ddd
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      http://forum.konkur.in/thread65429.html
      از این داغون تری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      http://forum.konkur.in/thread65753.html#post1430169

این تاپیک بخون .

گذشته رو فراموش کن ..برای خودت 5ماه طلایی همراه با تلاش و توکل بخدا رقم بزن
      هرسوال مشکلی هم تو برنامه ریزی داشتی بپرس
      خیالت تخت 5ماه برای موفقیت کافیه از تک تک ثانیه هاش استفاده کن و از خودت یه ادم خارق العاده بساز !
      اگه خدا ارزویی تو دلت انداخت .بدون حتما توان رسیدن بهشو در تو دیده ..فقط برخیز و حرکت کن بسمتش و مسیر پیش رو رو ببین
      موفق باشی انشالله.

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن