خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

یازدهم هستم (به کمک نیاز دارم برای تغییر رشته)

سلام
      من پایه یازدهم هستم رشته ریاضی و فیزیک ، از همین امروز تصمیم گرفتم کنکور تجربی شرکت کنم .
      به نظرتون این تصمیم درستیه ؟؟؟؟؟؟
      وضعیت درسیم تو رشته ام بد نیست ، اینو مطمئن هستم که تو کنکور رشته ریاضی رتبه زیر 700 میارم .
      آشنایان میگن رشته ریاضی هم حتی اگه شرکت کردی ، رشته مثل دبیری رو بزن که کار داشته باشه منم به دبیری علاقه ندارم .
      آشنایان ما با رتبه دو رقمی انسانی ، 1000 ریاضی ، و حتی 7000 تجربی تربیت معلم زدند. میگن یا پزشکی یا تربیت معلم. منم نا امید شدم از مهندسی.
      اما آیا اگه از همین امروز زیست رو شروع کنم میتونم تو تجربی زیر 1000 بیارم ؟؟؟؟
      لطفا راهنمایی کنید.
      ویرایش توسط Amir_H80 : 06 بهمن 1397 در ساعت 19:58

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      UP

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      100 درصد بهترین انتخاب رو میکنی
      همکلاسی خودم بهمن پارسال شروع کرد زیست بخونه و واسه دوازدهم تغییر رشته داد اومد تجربی
      این آزمون من 7315 شدم و اون 7329 ! حتی از من هم جلو زد !
      مطمئن باش که تو هم میتونی

4. Top | #4
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      تصمیمتون رو از نظر درستی یا غلطی نقد نمیکنم...
      تنها میگم
      اگر میخواید تغییر رشته بدید ، از قبل از سال دوازدهم باشه.
      به شرطی که توی دروس ریاضی و فیزیک از الان پایه اتون قوی باشه و از الان کل ریاضی و فیزیک و شیمی دهم و یازدهم رو جمع کنید. طی تابستون تغییر رشته بدید و مرور این 3 درس ، مطالعه زیست دهم و یازدهم رو انجام بدید حتی اگر پیش خوانی دوازدهم نداشته باشید ، این بهترین راه حله . در غیر این صورت درجا میزنید

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      خوندن زیست مانند دینی و حتی ادبیات تنها حفظی نیست .
      بچه های ریاضی (واقعی مورد بحثه) یه تصور مجازی یا حتی یه نوع تحلیل و انالیز خاصی نسبت به دروس مربوط به ریاضی دارن که ما تجربی ها از آن معذوریم .
      و بچه های تجربی یه سبک ترکیب ، استدلال و تصور سه بعدی رو دارن که میشه گفت ریاضی ها از آن معذورند .

بگذارید یه واقعیتی رو بگم . پسر عمه من هم تو این برهه و پایه (سوم دبیرستان) تغییر رشته از ریاضی فیزیک به تجربی داد .
      کنکور اولش سال 93 بود . و 3 سال پی در پی با توجه به اینکه معاف از خدمت بود کنکور تجربی داد و زتبه نجومی (به اندازه کارت شارژ ایرانسل می آورد)
      و اصلا نمیتونست مسئله های زیست رو با هم ترکیب یا حتی بفهمه .
      " ببینید زیست یه درس حفظی خالی نیست . کاملا مفهومی هستش یعنی تو نقطه به نقطه هایی که تو تالیف تایپ شدن نکته هست .

حالا بعد 3 سال پی در پی تو کنکور 97 شرکت کرد اما تو رشته خودش یعنی ریاضی
      شب اعلام نتایج فشارش افتاده بود و رسمی رفت بیمارستان . بعد پرسو جو : هوا فضای صنعتی شریف
      قبول شد . ( حالا خیلی ها میگن دروغه اما حتی یه کلمه هم اضافه نکردم)

سال دهم میخوندیم تو کلاس 25 نفر بودیم .
      تو آبان ماه به 18 نفر تبدیل شدیم تو کلاس ( فوتی و کشته ندادیم)
      7 نفز توانایی خوندن زیست اونم یه فصل ( گوارش ) رو نداشتن و تغغیر رشته به ریاضی دادن .

حتی اگه شما مصمم بگین که زیست نمیزنم . و گیرم که پزشکی تهران قبول شدین مشکل اینجاس که از ترم اول اصلا کلا پایه علمی شغلیت زیسته اونم به صورت تخصصی . و شمایی که زیست دبیرستان رو نتونستی درک کنی چطور مثلا انوتومی بدن رو مجسم خواهی کرد ؟ .

هیچگا و هیچگاه از سر غریزه و کنجکاوی انتخاب نکنین . مثلا یکی از دوستای من که در بالا ذکر کردم که تغییر رشته داد . به خاطر این اومده بود که یه روز تو مطب یه متخصصی میزان حقوق این دکتر رو حساب کرده و گفته این شغلو میخوام .
      موضوع یک روز و یک ساعت و یک ثانیه نیست . موضوع یک عمر زندگی شماست . و همه هم اینو میدونن که پزشکی یک پروسه خیلی طولانی هستش . ( دوران انترنی / رزیدنتی تو تخصص ) همش پوست ادمو میسوزونه .
      تو یه کاغذ دلایلی که میخوای تغییر رشته بدی رو بنویس و خواسته هات بعد دوباره تجدید نظر کن . (خود دانی)

موفق باشید

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      بچه های ریاضی (واقعی مورد بحثه) یه تصور مجازی یا حتی یه نوع تحلیل و انالیز خاصی نسبت به دروس مربوط به ریاضی دارن که ما تجربی ها از آن معذوریم .
      و بچه های تجربی یه سبک ترکیب ، استدلال و تصور سه بعدی رو دارن که میشه گفت ریاضی ها از آن معذورند .

بگذارید یه واقعیتی رو بگم . پسر عمه من هم تو این برهه و پایه (سوم دبیرستان) تغییر رشته از ریاضی فیزیک به تجربی داد .
      کنکور اولش سال 93 بود . و 3 سال پی در پی با توجه به اینکه معاف از خدمت بود کنکور تجربی داد و زتبه نجومی (به اندازه کارت شارژ ایرانسل می آورد)
      " ببینید زیست یه درس حفظی خالی نیست . کاملا مفهومی هستش یعنی تو نقطه به نقطه هایی که تو تالیف تایپ شدن نکته هست .

شب اعلام نتایج فشارش افتاده بود و رسمی رفت بیمارستان . بعد پرسو جو : هوا فضای صنعتی شریف

7 نفز توانایی خوندن زیست اونم یه فصل ( گوارش ) رو نداشتن و تغغیر رشته به ریاضی دادن .

حتی اگه شما مصمم بگین که زیست نمیزنم . و گیرم که پزشکی تهران قبول شدین مشکل اینجاس که از ترم اول اصلا کلا پایه علمی شغلیت زیسته اونم به صورت تخصصی . و شمایی که زیست دبیرستان رو نتونستی درک کنی چطور مثلا انوتومی بدن رو مجسم خواهی کرد ؟ .

هیچگا و هیچگاه از سر غریزه و کنجکاوی انتخاب نکنین . مثلا یکی از دوستای من که در بالا ذکر کردم که تغییر رشته داد . به خاطر این اومده بود که یه روز تو مطب یه متخصصی میزان حقوق این دکتر رو حساب کرده و گفته این شغلو میخوام .
      موضوع یک روز و یک ساعت و یک ثانیه نیست . موضوع یک عمر زندگی شماست . و همه هم اینو میدونن که پزشکی یک پروسه خیلی طولانی هستش . ( دوران انترنی / رزیدنتی تو تخصص ) همش پوست ادمو میسوزونه .
      تو یه کاغذ دلایلی که میخوای تغییر رشته بدی رو بنویس و خواسته هات بعد دوباره تجدید نظر کن . (خود دانی)

موفق باشید

آخه بحث اینجاست که من فقط و فقط دنبال شغلی میرم که حداقل 80 درصد بازارکارش قطعی باشه تجربی نخونم باید برم دبیری بخونم که بعد از تحصیل باید 20 سال پس از انداز کنی تا یه خونه ی خیلی معمولی بخری . پزشکی لااقل بعد از تحصیل خیلی خیالت راحته . وقتی به بدبختی های بعد از تحصیل در رشته های دیگه فکر کنی، درک زیست واست خیلی راحت تر میشه . پزشکی سختیش در طول تحصیله بعد از اون خیلی راحت تره .
      ویرایش توسط Amir_H80 : 06 بهمن 1397 در ساعت 21:22

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      معذرت میخوام کی این انرژی منفی رو به شما داده ؟

این طرز فکرت کاملا غلط الان این پسر عمع من رفتنش به فرانسه یا کانادا قطعیه یعنی از الان داره هم دانشگاه رو میره هم برا تافل و ایلتس و اینجور چیزا برنامه داره

غلط دوم :
      عین اینه که شما میگی اول ابتدایی یکم سخته بعد اول دیگه راحته .
      بابا این زیستی که تو دبیرستان میخونیم مقدمه مقدمه رفرنس های پزشکی نیست . این طوری هم نیست که واحد های غیر عملی پزشکی رو یجوری پاس کنید . فرق بین پزشک واقعی و الکی تو شیفت ها و شرح حال وضیعت بیمار و در کل تو انترنی مشخص میشه .

اینکه شما با اطلاعات خودتون بیماری رو تشخیص بدین . و نحوه درمان را تا حدی بتونین پیشنهاد کنین .

و همه کسانی که از کنکور به پزشکی میرسند خیلی هاشون تجدید دوره . مشروط . و در نهایت روپوش سفیدشون رو در می آرن . اینجوری هم ساده نگا نکنین .

عینک خوب بینی خوبه اما نه اینکه همیشه نیمه پر لیوان رو ببینین و بر اساس اون تصمیم بگیرین غلطه
      ویرایش توسط Mohamad_R : 06 بهمن 1397 در ساعت 21:35

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

موفق باشید
      دوست عزیز رتبه 1 کنکور 95 تجربی انصرافی مهندسی بود وازمهر زیست خوند وتو کنکور87 درصد زد
      پس همه ازنظرهوش وگیرایی یکسان نیستن

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein0918 نمایش پست ها
      آخه بحث اینجاست که من فقط و فقط دنبال شغلی میرم که حداقل 80 درصد بازارکارش قطعی باشه تجربی نخونم باید برم دبیری بخونم که بعد از تحصیل باید 20 سال پس از انداز کنی تا یه خونه ی خیلی معمولی بخری . پزشکی لااقل بعد از تحصیل خیلی خیالت راحته . وقتی به بدبختی های بعد از تحصیل در رشته های دیگه فکر کنی، درک زیست واست خیلی راحت تر میشه . پزشکی سختیش در طول تحصیله بعد از اون خیلی راحت تره .
      پزشکیم که بخونید کارتون هیچ قطعی نیستش
      مطمئن باشید تا ۱۰ سال دیگه که از این رشته دکترای عمومی بگیرید اشباع شده و باید رزیدنت بشید تازه بعد اونم باید تبلیغ کنید تا برند بشید
      دکتر میشناسم ماهی ۳-۵ میلیون درآمدشه
      آیا حاضرید جای اون خانوم باشید؟
      اگه جوابتون بله هست تبریک میگم شما علاقتون واقعیه نه صرفا پول و میتونید پزشک بشید
      ♡Be your Own HERO

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ولی خب ما تو مدرسمون ۲ سال پیش یه پزشکی تهران داشتیم بعد قرنی
      که سال چهارم تغییر رشته داد
      تونستن که میشه شما باید دقت کنید به علاقتون
      سال اول که میخواستم انتخاب رشته کنم یادم نمیره چقدر فکر کردم و فهمیدم واقعا به کار تو بیمارستان علاقه دارم ولی بیشتر دوستام رفتن سراغ انسانی و ریاضی و جالبه تصمیم گرفتن کنکور تجربی بدن
      اینا همش بخاطر جو مملکتمونه که باید اصلاح بشه
      این روزا طوری شده یکی که علاقه اش عکاسی هست جرات مطرح کردنشم نداره
      ♡Be your Own HERO

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed744 نمایش پست ها
      دوست عزیز رتبه 1 کنکور 95 تجربی انصرافی مهندسی بود وازمهر زیست خوند وتو کنکور87 درصد زد
      پس همه ازنظرهوش وگیرایی یکسان نیستن

اگه مصاحبه اش با قلمچب را بخونین گفته که : فهمیدم علاقه ای هم به تجربی و زیست شناسی دارم

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

Arrow

نقل قول نوشته اصلی توسط Mysterious نمایش پست ها
      پزشکیم که بخونید کارتون هیچ قطعی نیستش
      مطمئن باشید تا ۱۰ سال دیگه که از این رشته دکترای عمومی بگیرید اشباع شده و باید رزیدنت بشید تازه بعد اونم باید تبلیغ کنید تا برند بشید
      دکتر میشناسم ماهی ۳-۵ میلیون درآمدشه
      آیا حاضرید جای اون خانوم باشید؟
      اگه جوابتون بله هست تبریک میگم شما علاقتون واقعیه نه صرفا پول و میتونید پزشک بشید
      خب فوقش اشباع شد آدم با خودش میگه من تمام سعی و تلاشم رو کردم و بهترین کار اون زمان رو کردم و افسوسی نمیمونه . اما مهندسی ها همچنان اون موقع هم اشباع میمونه شک نکنید . اینجور نیست پزشکی اشباع بشه و مهندسی دوباره خالی شه . اگه بخوام بر فرض بهترین دانشگاه هم مهندسی بخونم فاند هم از دانشگاه های خارجی بگیرم ، بازهم باید 100 میلیون هزینه ی بلیط ، آزاد کردن مدرک ، وثیقه ، ترجمه و... کنم. که این پول رو ندارم . تازه این در صورتی هستش که تو در اون رشته بهترین باشی که بتونی فاند بگیری که جدیدا احتمالش خیلی کمه .

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      خب فوقش اشباع شد آدم با خودش میگه من تمام سعی و تلاشم رو کردم و بهترین کار اون زمان رو کردم و افسوسی نمیمونه . اما مهندسی ها همچنان اون موقع هم اشباع میمونه شک نکنید . اینجور نیست پزشکی اشباع بشه و مهندسی دوباره خالی شه . اگه بخوام بر فرض بهترین دانشگاه هم مهندسی بخونم فاند هم از دانشگاه های خارجی بگیرم ، بازهم باید 100 میلیون هزینه ی بلیط ، آزاد کردن مدرک ، وثیقه ، ترجمه و... کنم. که این پول رو ندارم . تازه این در صورتی هستش که تو در اون رشته بهترین باشی که بتونی فاند بگیری که جدیدا احتمالش خیلی کمه .

اون اعتماد به نفست منو کشته که فکر میکنی بیای تجربی 100 درصد قبولی پزشکی

ببین نمیدونم از سنه یا هرچی . منم وقتی یه چیز تو ذهنم خطور کنه تا خودم انجامش ندم و شکست نخورم نمیتونم از روش رد بشم .
      حالا شما هم به ذهنت افتاده که بیای تجربی خب اقا جون بیا قبول شدی التماس دعا . اگه نه یه سال بشین پشت کنکور و درسای ریاضی فیزیک رو بخون

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بله قطعا اشباع میمونه با این چندین هزار واحد بدون کنکور و پیام نور و غیره
      اما خب شما خودتون تاکید داشتید هدفتون از پزشکی درآمده الان حرفتون عوض شد و چیز دیگه ایی میگید
      در کل ایشالا موفق باشید تو هر رشته ایی که تحصیل خواهید کرد
      ♡Be your Own HERO

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بچه ها این بحثا رو تمومش کنید ..من خودم کارشناسی ام علوم پزشکی شیراز..کلی هم رفیق پزشکی دندون دارو دارم.خوب خوب هم تحقیق کردم و تر و توشو در وردم .. اگه میخاین به پول برسین باید بهتون بگم زرررررشک زیاد حوصله ی توضیح دادن ندارم ..ولی الان شاید باورتون نشون بعضی کارشناسیا از یه پزشک بیشتر درامد دارن ... ببینین من خودم قصد دوباره کنکور دادنه ... حمایت مالیشو دارم..توانشو هم دارم دانشگاه تیپ یک قبول شم ... از اونا مهمتر بحران هویت ندارم..ینی میفهمم کیم و چی میخام دقیقا ... یک درصدم به پولش فک نمیکنم چون میدونم پولی ازش در نمیاد یا حداقل اینجوری نمیمونه ..الانو نبینین .... بازار کار این سه رشته افت خواهد داشت که غیر فابل اجتنابه... اما اینم بگم که شماها چیکار به اشباع شدن دارین؟ اگه میخاین که بعد ک پزشکی قبول شدین درسارو صرفا پاس کنین و همون پزشک عمومی بمونین و بقول خودتون پول پارو کنین : دی (بازم زرررررشک !!) که اره اشباع میشه و مجبورین حتی کنارش شغل دوم داشته باشید (با این سرعتی که کشور داره تو رکود فرو میره ) ..اغراق هم نیست ..... اما اگه ن واقعا علاقه دارین و حاضرین شب نخابیدنا و درس خوندنا و فشار کاری بیمارستان و انتظارات اتند و رزیدنتا و ... رو به جون بخرین و فکر پول نیستید تبریک میگم چون شما احتمالا تا مدارج عالیه ی تخصص پیش خواهید رفت و متخصص خوبی خواهید شد و هیچ جا واسه شما اشباع نیست ... این بحثا رو هم تمومش کنید کسی با کسی جنگ نداره
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)