خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 23
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

کمک در مورد انصراف از دانشگاه فرهنگیان

سلام دوستان
      من یک ترم علوم تربیتی اموزش ابتدای توی دانشگاه فرهنگیان خوندم. البته قصد من از زدن دانشگاه فرهنگیان بیشتر مهندسی های رجایی و دبیری ها بود اما کمبود ظرفیت های استانمون ناچار به انتخاب این رشته شدم به دبیری ریاضی و فیزیک واقعا علاقه داشتم و همچنین شرایط استخدامی و پولی که میدن و شاید برداشتن کمی زحمت از دوش خانواده از دلایل انتخابم بودن
      چیز هایی که در ذهن داشتم از دانشگاه اینجا واقعا ندیدم و همچنین با شناختی که نسبت به دانشگاه های سراسری دیگه دارم و رفتم دلسرد شدم .
      همچنین من فردی هستم که تلاش کردن و سخت فکر کردن روی مسائل رو دوس دارم (برا همین کلا رشته ریاضی فیزیک بودم)

الان واقعا حالم بده به نظرتون انصراف بدم ؟ یا بعد این 4 سال گذراندن مرحله مثلا دانشگاهی حداقل شرایط بهتری خواهد بود میترسم خود اموزش و پرورش هم وضعیتش از چیزی که در نظر دارم هم بدتر باشه
      و چند سوال دیگه داشتم
      1- بعد اتمام دوره کارشناسی محل خدمتی که تعیین شده اجازه تحصیل برای ارشد میده ؟
      2- اگر الان انصراف بدم چقد باید هزینه بدم ؟ تعهد دادم ولی تا حالا حقوقی ندادن فقط تحصیل بوده و کلا میشه بگید هر ترم که به خوندن اضاف میشه چقد توی انصراف اضافه میکنه ؟
      3- بعد اتمام درس اگر کسی انصراف بده حالا سال های اول یا دوم خدمت اینا اونوقت هزینه ها چقدره ؟ و اینکه باید باز سربازی بره ؟
      به محض این که از یادگرفتن دست بردارید شروع به مردن می کنید

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      اینکه انصراف بدین یا نه به تصمیم خودتون بستگی داره منتها انصراف بدین یک سال از کنکور محروم میشین و بعدشم نهایتش بهترین رشته مهندسی رو تو بهترین دانشگاه بخونین با این اوضاع کاری هیچ تضمینی واسه آینده شغلی تون نیست
      در جواب سوالاتتونم
      یک اینکه معمولا اموزش پرورش اجازه تحصیل رو میده اما روزانه خوندن همراه با تدریس واقعا سخته معمولا بچه هایی که ادامه تحصیل میدن پیام نور یا ازاد میخونن ارشد رو و اینکه یه سری محدودیتا رو ممکنه قائل شن مثل اینکه باید تو رشته های مورد نیاز اموزش و پرورش ارشدتون رو بگیرین
      سوال دومتون
      شما که مردد بودین کاش تعهد نمی دادین اگر تعهد نمی دادین فکر میکنم هزینه ای لازم نبود بدین ولی الان فکر کنم باید خسارت بدین بازم سوال کنین از اداره تون اگه ورودی ۹۷ باشین شاید هنوز بشه کاریش کرد چون تا جاییکه میدونم هنوز مراحل تعهد و استخدام تازه شروع شده
      سوال سومتون رو دقیق نمی دونم ولی هر چی بگذره مسلما هزینه خسارت بیشتر میشه و اینکه باید دو برابرش رو هم بپردازین

البته امسال تعهد استخدام رسمی نگرفتن فعلا پیمانی هستین واسه همین ممکنه شرایط فرق کنه ولی اگه تصمیم دارین زودتر برین اداره محل خدمتتون بپرسین شرایطشو

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eli.1997 نمایش پست ها
      سلام
      اینکه انصراف بدین یا نه به تصمیم خودتون بستگی داره منتها انصراف بدین یک سال از کنکور محروم میشین و بعدشم نهایتش بهترین رشته مهندسی رو تو بهترین دانشگاه بخونین با این اوضاع کاری هیچ تضمینی واسه آینده شغلی تون نیست
      در جواب سوالاتتونم
      یک اینکه معمولا اموزش پرورش اجازه تحصیل رو میده اما روزانه خوندن همراه با تدریس واقعا سخته معمولا بچه هایی که ادامه تحصیل میدن پیام نور یا ازاد میخونن ارشد رو و اینکه یه سری محدودیتا رو ممکنه قائل شن مثل اینکه باید تو رشته های مورد نیاز اموزش و پرورش ارشدتون رو بگیرین
      سوال دومتون
      شما که مردد بودین کاش تعهد نمی دادین اگر تعهد نمی دادین فکر میکنم هزینه ای لازم نبود بدین ولی الان فکر کنم باید خسارت بدین بازم سوال کنین از اداره تون اگه ورودی ۹۷ باشین شاید هنوز بشه کاریش کرد چون تا جاییکه میدونم هنوز مراحل تعهد و استخدام تازه شروع شده
      سوال سومتون رو دقیق نمی دونم ولی هر چی بگذره مسلما هزینه خسارت بیشتر میشه و اینکه باید دو برابرش رو هم بپردازین

البته امسال تعهد استخدام رسمی نگرفتن فعلا پیمانی هستین واسه همین ممکنه شرایط فرق کنه ولی اگه تصمیم دارین زودتر برین اداره محل خدمتتون بپرسین شرایطشو
      ممنون از جوابتون شما خودتون فرهنگیانید ؟ اخه شرایط این دانشگاه هم میبینید واقعا ادمو اذیت میکنه
      همون که اجازه بده بخونیم سختی هاشو من به جون میخرم رشته های مورد نیاز پارسال که لیست داده بودن نگاه کردم اکثر رشته ها میخواستن
      واقعا گیج شدم مهندسی هم همون کار مشخص نیس بعد یه سال محرومیت اینا
      اگر یکم شرایط دانشگاه بهتر بود ادم راحت میخوند

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Merlin021 نمایش پست ها

ممنون از جوابتون شما خودتون فرهنگیانید ؟ اخه شرایط این دانشگاه هم میبینید واقعا ادمو اذیت میکنه
      همون که اجازه بده بخونیم سختی هاشو من به جون میخرم رشته های مورد نیاز پارسال که لیست داده بودن نگاه کردم اکثر رشته ها میخواستن
      واقعا گیج شدم مهندسی هم همون کار مشخص نیس بعد یه سال محرومیت اینا
      اگر یکم شرایط دانشگاه بهتر بود ادم راحت میخوند
      خواهش میکنم اره من ورودی ۹۵ ام
      آره خب شرایطش واقعا مناسب نیست امکاناتش هم همین طور ولی خب اینا همه ۴ ساله به نظرم آدم باید به آینده هم توجه کنه ببینین شما حتی میتونین درستون که تموم شد دوباره کنکور شرکت کنین و هیچ مشکلیم نداره و رشته مورد علاقه تون رو بخونین

اجازه رو میدن و اگر ندن هم خیلی از معلما میخونن راه زیاد داره واسه ادامه تحصیل نگران نباشین
      یه چیز دیگه هم بگم من خودم اوایل که وارد دانشگاه شده بودم چون هدفم و علاقم چیز دیگه ای بود اصلا دوست نداشتم رشته و فضای دانشگاهو تا یه سال اول تقریبا همینجوری بودم و حتی میخواستم تغییر رشته بدم ولی خب ادم باید تصمیم عاقلانه بگیره و منطقی همه جوانب رو بسنجه، اگه واقعا علاقه ای ندارین به این رشته یا فکر میکنین توش موفق نمیشین و ایندتون جای دیگه ایه خب هر چه زودتر مسیرتونو عوض کنین بهتره ولی همه شرایطو و مخصوصا آینده رو بسنجین بعد تصمیم بگیرین
      موفق باشین
      رها چو برگ خسته در باد🍃

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eli.1997 نمایش پست ها

خواهش میکنم اره من ورودی ۹۵ ام
      آره خب شرایطش واقعا مناسب نیست امکاناتش هم همین طور ولی خب اینا همه ۴ ساله به نظرم آدم باید به آینده هم توجه کنه ببینین شما حتی میتونین درستون که تموم شد دوباره کنکور شرکت کنین و هیچ مشکلیم نداره و رشته مورد علاقه تون رو بخونین

اجازه رو میدن و اگر ندن هم خیلی از معلما میخونن راه زیاد داره واسه ادامه تحصیل نگران نباشین
      یه چیز دیگه هم بگم من خودم اوایل که وارد دانشگاه شده بودم چون هدفم و علاقم چیز دیگه ای بود اصلا دوست نداشتم رشته و فضای دانشگاهو تا یه سال اول تقریبا همینجوری بودم و حتی میخواستم تغییر رشته بدم ولی خب ادم باید تصمیم عاقلانه بگیره و منطقی همه جوانب رو بسنجه، اگه واقعا علاقه ای ندارین به این رشته یا فکر میکنین توش موفق نمیشین و ایندتون جای دیگه ایه خب هر چه زودتر مسیرتونو عوض کنین بهتره ولی همه شرایطو و مخصوصا آینده رو بسنجین بعد تصمیم بگیرین
      موفق باشین
      کلی فکر کردم واقعیتش فضای کشور و موقعیت طوریه رشته های دیگه هم تضمینی واسه کار ندارن
      خدا کنه منم بتونم عادت کنم به این دانشگاه وگرنه شرایطم خیلی بد میشه اونوقت
      راستی شما هم همون علوم تربیتی هستید یا دبیری ؟
      ممنون از پاسخ های خوبتون

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      من یک ترم علوم تربیتی اموزش ابتدای توی دانشگاه فرهنگیان خوندم. البته قصد من از زدن دانشگاه فرهنگیان بیشتر مهندسی های رجایی و دبیری ها بود اما کمبود ظرفیت های استانمون ناچار به انتخاب این رشته شدم به دبیری ریاضی و فیزیک واقعا علاقه داشتم و همچنین شرایط استخدامی و پولی که میدن و شاید برداشتن کمی زحمت از دوش خانواده از دلایل انتخابم بودن
      چیز هایی که در ذهن داشتم از دانشگاه اینجا واقعا ندیدم و همچنین با شناختی که نسبت به دانشگاه های سراسری دیگه دارم و رفتم دلسرد شدم .
      همچنین من فردی هستم که تلاش کردن و سخت فکر کردن روی مسائل رو دوس دارم (برا همین کلا رشته ریاضی فیزیک بودم)

الان واقعا حالم بده به نظرتون انصراف بدم ؟ یا بعد این 4 سال گذراندن مرحله مثلا دانشگاهی حداقل شرایط بهتری خواهد بود میترسم خود اموزش و پرورش هم وضعیتش از چیزی که در نظر دارم هم بدتر باشه
      و چند سوال دیگه داشتم
      1- بعد اتمام دوره کارشناسی محل خدمتی که تعیین شده اجازه تحصیل برای ارشد میده ؟
      2- اگر الان انصراف بدم چقد باید هزینه بدم ؟ تعهد دادم ولی تا حالا حقوقی ندادن فقط تحصیل بوده و کلا میشه بگید هر ترم که به خوندن اضاف میشه چقد توی انصراف اضافه میکنه ؟
      3- بعد اتمام درس اگر کسی انصراف بده حالا سال های اول یا دوم خدمت اینا اونوقت هزینه ها چقدره ؟ و اینکه باید باز سربازی بره ؟
      فکر میکنی مهندسی خوندن چیز خوبیه؟؟؟
      من یه سال خوندم و مثل تو هم به سخت فکر کردن روی مسائل علاقه دارم اما نهایتش هیچی نیست
      وقتی کسی مهندسی میخونه که پول داشته باشه بعدا خودش بتونه کار کنه
      جو مهندسی جوریه که همه مطمئنن بیکارن چون فارغ التحصیلای این رشته الان مشغول کارای دیگه هستن
      من مهندسی برق میخوندم و مهندسی برق تو دانشگاه به مسافر کش معروف بود
      اوایل گوش نمیدادم ولی بعدش که نمونه های واقعی وزیادشو دیدم تصمیم گرفتم انصراف بدم و دوباره کنکور شرکت کنم به امید فرهنگیان
      انصراف نده
      سختیارو تحمل ک
      ن
      تازه یه امکان خوب که جدیدا فراهم شده اینه که میتونی تابستون هم بخونی و 3 ساله تموم کنی اون موقع هم تعهدت که دو برابر زمان تحصیله 2 سال کمتر میشه تو اون مدت هم میتونی به علایقت برسی ولی حداقلش یه کاری داری که بهش تکیه کنی
      حالا تصمیم با خودته

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

کلی فکر کردم واقعیتش فضای کشور و موقعیت طوریه رشته های دیگه هم تضمینی واسه کار ندارن
      خدا کنه منم بتونم عادت کنم به این دانشگاه وگرنه شرایطم خیلی بد میشه اونوقت
      راستی شما هم همون علوم تربیتی هستید یا دبیری ؟
      ممنون از پاسخ های خوبتون
      به احتمال زیاد عادت می کنین به اون محیط بقیه دانشگاه هام اونجوری نیست که مدینه فاضله باشه اونام خیلی دغدغه آینده شون بعد فارغ التحصیلی رو دارن مخصوصا اگه پسر باشن این دغدغه بیشتره فعلا شرایط بجز واسه یه سری رشته های پزشکی و پیرا پزشکی زیاد مساعد نیس
      بله منم علوم تربیتیم

خواهش میکنم
      رها چو برگ خسته در باد🍃

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

Ashegh
      نمایش مشخصات
      دانشگاه یه چیز گذراست. مهم بعد اونه
      اینکه برای رشته هه کار هست یا نه! و اگه هست شرایطش چطوره.
      تو این اوضاع که اصلن کار داشتن مجهوله برا خیلیا باید رشته هایی که کار دارن و سفت چسبید

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      فکر میکنی مهندسی خوندن چیز خوبیه؟؟؟
      من یه سال خوندم و مثل تو هم به سخت فکر کردن روی مسائل علاقه دارم اما نهایتش هیچی نیست
      وقتی کسی مهندسی میخونه که پول داشته باشه بعدا خودش بتونه کار کنه
      جو مهندسی جوریه که همه مطمئنن بیکارن چون فارغ التحصیلای این رشته الان مشغول کارای دیگه هستن
      من مهندسی برق میخوندم و مهندسی برق تو دانشگاه به مسافر کش معروف بود
      اوایل گوش نمیدادم ولی بعدش که نمونه های واقعی وزیادشو دیدم تصمیم گرفتم انصراف بدم و دوباره کنکور شرکت کنم به امید فرهنگیان
      انصراف نده
      سختیارو تحمل ک
      ن
      تازه یه امکان خوب که جدیدا فراهم شده اینه که میتونی تابستون هم بخونی و 3 ساله تموم کنی اون موقع هم تعهدت که دو برابر زمان تحصیله 2 سال کمتر میشه تو اون مدت هم میتونی به علایقت برسی ولی حداقلش یه کاری داری که بهش تکیه کنی
      حالا تصمیم با خودته
      من همون اول میدونستم مهندسی ها غالبا بیکارن البته مونده به خود طرف هم ادم میشناسم از ازاد مدرک مهندسی داره الان شرکت میلیاردی دارن خودشونم اصلا پولدار اینا نبودن
      واقعیتش اینه که این دانشگاه های ما هم در سطح دانشگاه نیستن
      این امکانی که میگی عملا نمیشه چون کارورزی ها رو اینا میان از ترم 5 میدن و چون چهار تان باس هشت ترم بخونی کاش که اینطوری که شما میگی بشه از ترم 3 بدن کارورزی ها رو

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ...Negin... نمایش پست ها
      دانشگاه یه چیز گذراست. مهم بعد اونه
      اینکه برای رشته هه کار هست یا نه! و اگه هست شرایطش چطوره.
      تو این اوضاع که اصلن کار داشتن مجهوله برا خیلیا باید رشته هایی که کار دارن و سفت چسبید
      حرف شما بسیار متین و درسته اما ادم خیلی اذیت میشه واقعا به جوش میاد

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

من همون اول میدونستم مهندسی ها غالبا بیکارن البته مونده به خود طرف هم ادم میشناسم از ازاد مدرک مهندسی داره الان شرکت میلیاردی دارن خودشونم اصلا پولدار اینا نبودن
      واقعیتش اینه که این دانشگاه های ما هم در سطح دانشگاه نیستن
      این امکانی که میگی عملا نمیشه چون کارورزی ها رو اینا میان از ترم 5 میدن و چون چهار تان باس هشت ترم بخونی کاش که اینطوری که شما میگی بشه از ترم 3 بدن کارورزی ها رو
      الان هم کارورزی همون ترم 5 میدن وباید 8 ترم بخونی ولی فرقش با قبل اینه که قبلا تابستون نمیتونستی درس برداری ولی الان میتونی برای تابستون برداری که باعث میشه تو یک سال 3 ترم بخونی نه 2 ترم و دلیلش هم اینه که تا قبل سال 1400 تعداد بازنشستی های فرهنگیان کل کشور خیلی بالاست ولی تعداد معلما کمه
      حتی برای 98 ظرفیت ها 3 برابر شده
      از این قانون هم که میتونی تابستون کلاس برداری و زودتر تموم کنی مطمئنم خودتم میتونی سرچ کنی

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      الان هم کارورزی همون ترم 5 میدن وباید 8 ترم بخونی ولی فرقش با قبل اینه که قبلا تابستون نمیتونستی درس برداری ولی الان میتونی برای تابستون برداری که باعث میشه تو یک سال 3 ترم بخونی نه 2 ترم و دلیلش هم اینه که تا قبل سال 1400 تعداد بازنشستی های فرهنگیان کل کشور خیلی بالاست ولی تعداد معلما کمه
      حتی برای 98 ظرفیت ها 3 برابر شده
      از این قانون هم که میتونی تابستون کلاس برداری و زودتر تموم کنی مطمئنم خودتم میتونی سرچ کنی
      نه دادا ترم محسوب نمیشه همین امروز پرسیدم از اموزش فقط میتونی تابستون 6واحد برداری از فشاری که ممکنه ترمای دیگه روت بیفته کم کنی
      گفت ولی شاید کارورزی رو ابلاغ کنن که از ترم 3 بتونیم بدیم اونوقت میشه زودتر تموم کنید

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

نه دادا ترم محسوب نمیشه همین امروز پرسیدم از اموزش فقط میتونی تابستون 6واحد برداری از فشاری که ممکنه ترمای دیگه روت بیفته کم کنی
      گفت ولی شاید کارورزی رو ابلاغ کنن که از ترم 3 بتونیم بدیم اونوقت میشه زودتر تموم کنید
      حسین خنیفر از سه برابر شدن ظرفیت پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان از امسال خبر داد و گفت: این میزان نسبت به سال قبل ۷۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: با پذیرش ۲۴ هزار دانشجو معلم بخشی از کسری معلمان مدارس در سال‌های آینده جبران می‌شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: این دانشجویان در بدو ورود به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند و دوران تحصیل آن‌ها نیز جزو سوابق خدمتی آن‌ها محسوب می‌شود.

خنیفر افزود: دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه شبانه روزی است و هم اکنون ۲۵ هزار تخت خالی دارد که بدون دانشجویان است.

وی از اجرای طرحی در این دانشگاه خبر داد که بر اساس آن مدت دوره کارشناسی دانشجو معلمان از ۴ به ۳ سال کاهش می‌یابد.

خنیفر تاکید کرد: این طرح که در صورت تصویب هیات امنای دانشگاه اجرایی خواهد شد، دانشجویان در ایام تابستان نیز در کلاس‌های درس حاضر خواهند شد.
      وی گفت: امسال دانشگاه فرهنگیان ۹ هزار و ۳۵۰ معلم فارغ التحصیل خواهد داشت که این معلمان از مهر امسال وارد کلاس‌های درس خواهند شد.
      رئیس دانشگاه فرهنگیان افزود: بیش از ۳۰۰ هزار معلم تا سه سال آینده از آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند و باید ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان بیش از پیش افزایش یابد.

خنیفر از جذب و استخدام معلم از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها گله کرد و گفت: این روش جذب معلم مشکل کمبود معلم در آموزش و پرورش را به تعداد محدود و فقط برای چند سال برطرف می‌کند و از طرفی گذراندن یک دوره حدودا یک ساله برای مهارت آموزی این معلمان، اصلا کافی و مفید اثر نیست.

وی افزود: ظرفیت پذیرش دانشجو در این دانشگاه سه برابر شده است، اما در این دانشگاه فقط ۷۰۰ استاد موظف و ۸ هزار استاد غیرموظف وجود دارد و با کمبود حدود ۲ هزار و ۸۰ استاد روبرو هستیم. ( خبرگزاری صدا و سیما )

این دقیقا متن خبره اگه راست باشه.
      ویرایش توسط Shah1n : 09 بهمن 1397 در ساعت 14:54

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

۳ ساله شدن دوره کارشناسی شامل دانشجو معلمانی که اکنون مشغول به تحصیل هستند، نخواهد شد و برای افرادی که در سال ۹۸ وارد این دانشگاه می شوند قابلیت اجرایی دارد.

من این قسمتو که فقط تو چند تا خبرگزاری نوشته شده بود قبلا نخونده بودم و الان دیدم به خاطر همین احتمالا شامل شما نمیشه.

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ۳ ساله شدن دوره کارشناسی شامل دانشجو معلمانی که اکنون مشغول به تحصیل هستند، نخواهد شد و برای افرادی که در سال ۹۸ وارد این دانشگاه می شوند قابلیت اجرایی دارد.

من این قسمتو که فقط تو چند تا خبرگزاری نوشته شده بود قبلا نخونده بودم و الان دیدم به خاطر همین احتمالا شامل شما نمیشه.
      اری البته بحث هاش هس که برا ما هم شرایط فراهم کنن که هرکی خواست زودتر هم بتونه تموم کنه مشخص نمیشه کارای این مملکت

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن