خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مسائل زیست شناسی کمکککککککککککک

سلام دوستان امیدوارم حال همگیوتون خوب وخوش باشه
      اومدم که ازتون دوباره کمک بگیرم راستش من بامسائل زیست مشکل دارم در کل الانکه توفصل 5 گیر کردم بعدم توفصل 6 و7 وبعدم 8 حتما
      حالا یه کمکی برای فصل5بکنین لطفا میخوام بدونم چی به چیه تابتونم حل کنم مسائلشونو درسنامه خوبم ندارم فیلمای آلا هم مشکلمو حل نکرد
      میخوام بفهمم تا بتونم حل کنم فرمولای حفظی یادم میره البته فیلم اقای پازوکی تاحدودی کمک کرد ولی کامل نه
      ممنون میشم کمکم کنید

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این که شما فصل رو خوندی اما نمیتونی مسائل رو حل کنی
      نشون میده که یا فصل رو نفهمیدی که باید دوباره و عمیق تر بخونی
      یا اینکه از پایه مشکل داری که باید کل فصول مرتبط ژنتیک رو دوباره یه نگا بندازی
      اگه بازم نشد
      تست بسیار باید زد
      از تستای ساده شروع کن
      مثه آبی کانون و گاج و اینا
      [IMG][/IMG]

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfann21 نمایش پست ها
      این که شما فصل رو خوندی اما نمیتونی مسائل رو حل کنی
      نشون میده که یا فصل رو نفهمیدی که باید دوباره و عمیق تر بخونی
      یا اینکه از پایه مشکل داری که باید کل فصول مرتبط ژنتیک رو دوباره یه نگا بندازی
      اگه بازم نشد
      تست بسیار باید زد
      از تستای ساده شروع کن
      مثه آبی کانون و گاج و اینا
      ازپایه مشکل دارم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      up

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط raha113 نمایش پست ها
      اومدم که ازتون دوباره کمک بگیرم راستش من بامسائل زیست مشکل دارم در کل الانکه توفصل 5 گیر کردم بعدم توفصل 6 و7 وبعدم 8 حتما
      حالا یه کمکی برای فصل5بکنین لطفا میخوام بدونم چی به چیه تابتونم حل کنم مسائلشونو درسنامه خوبم ندارم فیلمای آلا هم مشکلمو حل نکرد
      میخوام بفهمم تا بتونم حل کنم فرمولای حفظی یادم میره البته فیلم اقای پازوکی تاحدودی کمک کرد ولی کامل نه
      ممنون میشم کمکم کنید
      من خودم الگو خوندم ولی فک نمیکنم برای شما که میگید از پایه اشکال دارید خیلی خوب نباشه..ژنتیک به سبک مهر و ماه هم داشتم که خیلی جامع توضیح داده و فکر کنم برای یادگیری مناسبتون باشه ولی تست هاش به نظرم خیلی خوب نیس..میتونید از درسنامه مهروماه استفاده کنید و برای راه افتادن هم تست های خود کتابو کم و بیش بزنید..بعد برای بیشتر مهارت پیدا کردن برید سراغ تست های کتابهای بهتر

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      واسع پایه برو سراغ ژنتیک تخته سیاه عالیه

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنون میشم کمکم کنید
      سلام.فیلم های اقای رحیمی رو ببنید تا حد زیادی مشکلتون حل میشه.
      کتاب خود اموز ژنتیک اقای کرامت هم با اینکه نستا قدیمی هست ولی اموزش کاملی داره

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون میشم کمکم کنید
      زیست مسائلی نداره که!! فقط 3تا از ژنتیک سال سوم مسئله میاد و یکی هم از ژنتیک جمعیت

اون دری وری هایی که توی فصل 5 و 6 و 7 ازش مسئله طرح میکنن (فیلم های رحیمی و پازوکی رو دیدم، میدونم منظورت کدوم سوال هاست! خودم هم توی اونها تاحدودی مشکل دارم) توی کنکور سراسری شاید 4-5 سال یکبار نهایتا یدونه تست ازش مطرح بشه!! (تقریبا تست مستقیم نداره!)
      شما اصلا نگران این نباش که توی یه مولکول 200نوکلئوتیدی dna طی فرایند همانند سازی چندتا پیوند فلان شکسته میشه چندتا پیوند بهمان تشکیل میشه و چندتا آب تولید میشه ... چون از اینها بصورت مسقیم تقریبا هیچوقت تست نمیاد! شما اگه از این فصل ها کلیت مطالب رو یاد گرفتی برو سراغ فصل بعدی و اصلا روی این مسئله های الکی حساس نشو!! بعدا پشیمون میشی که چرا وقتتو بیخودی پای این چیزا هدر دادی .. از من گفتن بود

منظورم از کلیت این هستش که بدونی اگه یدونه پیوند فسفو دی استر تشکیل بشه یدونه مولکول آب هم ازاد میشه (و بالعکس) اگه مولکول DNA حلقوی بود اینطوری میشه اگه خطی بود اونطوری میشه و ... نمیخواد بخاطر این مسادل بی ارزش 100-200 تا تست تحل کنی و کلی وقت بذاری!! کلیت رو بفهمی تمومه

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan
      ویرایش توسط HossEin_v : 04 بهمن 1397 در ساعت 23:17

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      روی یک خط حرکت کنیدد لازم نیسسست همه ی مسایل میوز و میتوز رو بلد باشید اگه ازمون میرید بحثش جداس باید کل مسایل میوز و میتوز بلد باشید ولی کنکور بیشتر با مفهومش کار داره ...ژنتیک سوم دبیرستان فصل ۸ بیشتر طراح دودمانه مسایل وابسته به x و ژنتیک حشرات و گروه خونی مدنظرشه ...فصل ۵ تا ۷ ببشتر مفاهیمو باید مسلط بود

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      ممنون میشم کمکم کنید
      کدوم مسائل؟
      پ.خ بده

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن