خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34
    نمایش نتایج: از 46 به 59 از 59
    1. Top | #46
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته کوچولو نمایش پست ها
      نمونه یه تکواژ نیست؟! سوال کنکوره سراسریه؟
      ادبیات موضوعی تست 1429

2. Top | #47
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      اگه تالیفیه حلش نکنین. دبیر ما میگف برا واج و تکواژ فقط سوال سراسری و سنجش و گزینه2 بزنین.

3. Top | #48
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi nazari نمایش پست ها
      تکواژهای نسبت:

ی:
      ایرانی / موضوعی / پرتقالی / فارسی / / کنکور آزمایشی / روابط عمومی / علوم پزشکی
      ین:
      زرین / سیمین / پشمین / چوبین / رنگین / آهنگین
      ینه:
      زرینه / سیمینه / پشمینه / چوبینه
      انه: مردانه / زنانه / بچگانه / فیلسوفانه / دردمندانه / بی شرمانه!
      انی: روحانی / جسمانی / عقلانی / نفسانی / وَحیانی / فوقانی / تحتانی / عصبانی
      ه: بهاره / پاییزه
      درود برشماخسته هم نباشید دمتون گرم
      ولی بنظرمن هم روحانی وامثالهم یک تکواژ محسوب میشه چون اگه بشه در " روحانی " ، " انی " روجدا کرد باید بشه که " ی " رو از "روحان " هم جداکرد ولی خب روحان که معنی نمیده! بنظرمیرسه درواژه هایی بااین شکل وشمایل اگه کلش اسم باشه ، میشه شقّه ش کرد ولی اگه صفت باشه نباید جدا کرد
      البته فقط نظرخودم بود اونم باتوجه به مطالبی که خونده بودم وگرنه عقل من دراین حدنیست که خودم به این نتیجه رسیده باشم

4. Top | #49
      کاربر انجمن

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      ممنون که گفتین عالیه

5. Top | #50
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط am_ete نمایش پست ها
      درود برشماخسته هم نباشید دمتون گرم
      ولی بنظرمن هم روحانی وامثالهم یک تکواژ محسوب میشه چون اگه بشه در " روحانی " ، " انی " روجدا کرد باید بشه که " ی " رو از "روحان " هم جداکرد ولی خب روحان که معنی نمیده! بنظرمیرسه درواژه هایی بااین شکل وشمایل اگه کلش اسم باشه ، میشه شقّه ش کرد ولی اگه صفت باشه نباید جدا کرد
      البته فقط نظرخودم بود اونم باتوجه به مطالبی که خونده بودم وگرنه عقل من دراین حدنیست که خودم به این نتیجه رسیده باشم
      به نظر من مهم اینه که "روح"+"انی" معنی میده و مشتق هست....اونی که شما میگین،واسه کلمه ای مثل داستان هست که "ان" مال خودشه و تکواژ "ی" بهش اضافه میشه--->داستان+ی
      موفق باشید
      فرق من با اونا اینه که ،وقتی سخت میشه من ادامه میدم

6. Top | #51
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dangh نمایش پست ها

به نظر من مهم اینه که "روح"+"انی" معنی میده و مشتق هست....اونی که شما میگین،واسه کلمه ای مثل داستان هست که "ان" مال خودشه و تکواژ "ی" بهش اضافه میشه--->داستان+ی
      موفق باشید
      دوستانی : دوست + ان + ی
      مردمانی : مردم +ان+ ی
      آسمانی :آسمان + ی
      طولانی رونمیشه گفت طولان + ی
      فوقانی رونمیشه گفت فوقان + ی
      عصبانی رو نمیشه گفت عصبان + ی
      و ...
      یه چیزی اگه روحانی رو بصورت دوتکواژ : روح + انی بخوایم درنظریم بگیریم، اون " انی " که اسمشوبخوایم تکواژ بذاریم کاربرد یا معنا داره؟ چون تعریف تکواژ این بود >> کوچکترین جزء دارای معنا یا کاربرد
      حالا یکی بیاد توجیه کنه واقعا
      ویرایش توسط am_ete : 01 خرداد 1395 در ساعت 14:20

7. Top | #52
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      و ...
      یه چیزی اگه روحانی رو بصورت دوتکواژ : روح + انی بخوایم درنظریم بگیریم، اون " انی " که اسمشوبخوایم تکواژ بذاریم کاربرد یا معنا داره؟ چون تعریف تکواژ این بود >> کوچکترین جزء دارای معنا یا کاربرد
      خب میشه فوق+انی.....اینا مشتق هستند و تکواژ وابسته دارن(معنا و کاربرد مستقل نداره مثل:بان،ی،انه،انی،مند......) "فوق" خودش جزء معنی دار هست....سختش نکن...خیلی ساده س...

8. Top | #53
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      درسته تکواژ تا حدی اسونه و میشه یاد گرفت اما در کل بگیر نگیر داره و وقت گیره مگر اینکه خیلی کار کرده باشی که اونم بابت یه تست نمی ارزه

9. Top | #54
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      و ...
      ببین اصن انی صفت سازه
      تو واژه ی دوستانی واسه این میشه نوشت دوست+ان+ی چون ان نشونه جمعه
      ولی تو واژه ی عصبانی ،عصب اسمه و انی میاد صفتش میکنه

10. Top | #55
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط INFERNAL نمایش پست ها
      ببین اصن انی صفت سازه تو واژه ی دوستانی واسه این میشه نوشت دوست+ان+ی چون ان نشونه جمعه ولی تو واژه ی عصبانی ،عصب اسمه و انی میاد صفتش میکنه
      آره درحالت کلی متوجه م ولی یجاهم خوندم که برای مثال در>> ( روح + ان + ی )=صفته (یعنی کل روحانی صفت محسوب میشه) و در >> ( دوست + ان + ی )=اسم (یعنی دوستانی کلا اسم محسوب میشه)
      اگه مجموعه معنی ومفهوم اسم داشته باشه میتونیم بخش بخش کنیم ولی اگه مجموعه ، صفت باشه نباید تجزیه کنیم وکل اون واژه که صفت هست رویک تکواژمیگیریم مثلا همون عصبانی چون کلش صفته پس کلا عصبانی = یک تکواژ
      من هنوز تست نزدم ، فکرکنم ازهمه بهتراین باشه که مخصوصا درتست های آزمون سراسری نمونه بیاریم که اینارو چطوری حساب کرده
      چون اونجایی هم که این مطلبو خوندم همچین معتبره پیگیرش شدم ببینم چیه داستانش

11. Top | #56
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      آره درحالت کلی متوجه م ولی یجاهم خوندم که برای مثال در>> ( روح + ان + ی )=صفته (یعنی کل روحانی صفت محسوب میشه) و در >> ( دوست + ان + ی )=اسم (یعنی دوستانی کلا اسم محسوب میشه)
      اگه مجموعه معنی ومفهوم اسم داشته باشه میتونیم بخش بخش کنیم ولی اگه مجموعه ، صفت باشه نباید تجزیه کنیم وکل اون واژه که صفت هست رویک تکواژمیگیریم مثلا همون عصبانی چون کلش صفته پس کلا عصبانی = یک تکواژ
      من هنوز تست نزدم ، فکرکنم ازهمه بهتراین باشه که مخصوصا درتست های آزمون سراسری نمونه بیاریم که اینارو چطوری حساب کرده
      چون اونجایی هم که این مطلبو خوندم همچین معتبره پیگیرش شدم ببینم چیه داستانش
      نه داداش اینی که میگی اشتباهه
      سراسری 91 زبان روحانی رو 2 تکواژ گرفته

12. Top | #57
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      up

13. Top | #58
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام خدمت دوستان

برای شمارش تکواژ های این جمله ،این اسامی که اومدن، باید هرکدومشون رو یک تکواژ حساب کرد یا نه؟

سیّد محمد علی جمال زاده، فرزند سیّد جمال الدین واعظ اصفهانی، پدر داستان نویسی جدید، با زبان ساده و عامیانه و بهره گیری از لغات متداول و رایج در میان مردم، نوشته های خود را شاخص و ممتاز ساخت.
      جهان سوم+انسانیت=پیشرفت

14. Top | #59
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      مچکریم استاد
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن