خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

قرابت معنایی هامون به درد نمیخوره کمکم کنید

سلام دوستان من به مدت ۶ ماه با کتاب هامون سبطی جلو رفتم و تو صفحه ی ۶۰ گیر کردم چون زبان فارسیم ضعیفه نفهمیدم چی میگه تازه اگه میفهمیدم هم به درد نمیخورد یه مش نکته مسخره باهاش هیچ تستی نمیشه زد جز شعرهای اسون که نیازی به نکته هم نیس ادم خودش میفهمه به نظرتون از روی گاج بخونم یا نشر الگو ؟ روزی چند تا تست بزنم تا کنکور ؟
      بیت هایی که نمیدونم مفهومشو تو تست ها اونا رو چیکار کنم؟
      یه سوالم دارم اونم اینه که من اصلا کتاب درسی رو نخوندم ایا نیاز هس؟ چون من لغت و املا و تاریخ ادبیاتو از رو لقمه ها میخونم خواهشا به همه جواب بدین کشته مرده های سبطی هم جواب ندن ممنون میشم

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      برای قرابت از کتاب سیر تا پباز گاج بخون قشنگ همه شعرها میفهمی هم معنی هم مفهوم

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pouyasadeghi نمایش پست ها
      برای قرابت از کتاب سیر تا پباز گاج بخون قشنگ همه شعرها میفهمی هم معنی هم مفهوم
      به چه دردم میخوره اونا که تو کنکور نمیاد تازه وقت خیلی کمه

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      والا من فقط معنی شعرها واورده اند که ها رو از روش خوندم و تمام تست های قرابت الگو زدم هر نه تا رو زدم

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Baldur نمایش پست ها
      به چه دردم میخوره اونا که تو کنکور نمیاد تازه وقت خیلی کمه
      مهم این نیس ک توی کنکور بیاد یا نه
      اصلا معلوم نیس توی کنکور چی قراره بیاد
      شما باید یاد بگیرید چطور مفهوم رو شعری ک اصلا ندیدید رو درک کنید و در وهله اول بهترین کار تمرین کتاب درسی از روی گاج سبز یا همون سیر تا پیاز میباشد
      بعدش ک یکم راه افتادید تست نشرالگو بزنید

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      چون با درس به درس خوندن یدور کل لغات و تاریخ ادبیات و آرایه ادبی براتون تمرین میشه پس بدرد میخوره

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بنظرم اون قسمتای اول کتاب سبطی که در مورد چ می دونم نحوه درست خوندن یا معنی کردن و غیره هست زیاد لازم نیست براش وقت بزارید اینا رو گفته ک کتابش کامل باشه و از سطح منفی ده شروع کنه!زیاد حساس نشو تمرکزت و بزار رو قسمت مفاهیم زیاد!
      پیشنهاد من اینه که نه وقتت و حروم کنی نه پولتو با همون سبطی خودت ادامه بده باور کن آنچنان فرقی نداره ولی دیگه خود دانی
      در مورد گاج یا نشر الگو همون نشر الگو بنظرم بهتره هم بروزه هم مفاهیم و تستای زیادی رو پوشش میده
      برا سوالی که درمورد کتاب درسی پرسیدی باید بگم بستگی ب خودت داره اگه درصدای خیلی بالا می خوای در حد 95 100 آره حتما باید بخونی کتاب درسی و خیلی وقتا تو آزمونا سوالایی رو دیدم که مفهوم مورد نظرش یا جمله یا بیتی که برا قرابت داده بود تو هیچ کتاب کمک آموزشی نبود و فقط کسی می تونست جواب بده که اون درس مربوط ب اون بیت یا شعر و از کتاب درسی خونده بود و می دونست قضیه این بیت یا جمله چیه البته این مطلب بیشتر در مورد جمله ها تو متن بعضی درسا با متن طولانی صدق می کنه
      خیلی وقتا هم ازت می پرسن مثلا منظورش تو این بیت یا جمله از فلان ضمیر کیه یا چیه یا اصطلاحا مرجع ضمیر و ازت میخوان و تو تا اون درس مربوطه ب جمله یا بیت و قبلا نخونده باشی نمی تونی بگی جمله از زبان کیه و مرجع ضمیر یا کسی یا چیزی که درمورد اون صحبت می کنه چیه . . .
      خیلی مثال دیگه هست که برا جواب دادنش باید حتما کتاب درسی و خونده باشی و کمک درسی خالی عمرا جواب نمی ده ولی کمن و محدودن انصافا
      اگه می خوای 85 95 بزنی همون کتاب کمک درسیت کفایتت و میده
      ولی خب مسلما هیچ کی دنبال 95 100 نیس تو ادبیات چون عمرا بشه!!!!همون 80 هم بزنی تو کنکور پرچمت بالاس ولی خب کتاب درسی بازم می تونه کمکت کنه درصدت بره بالا اگه وقت داری که مطمعنم خیلیا ندارن من جمله خودت!!!کتاب درسیم بخون!!
      موفق باشی

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      اول لقمه قرابت رو بخونید اخر ش هم خودش مفاهیم کتاب رو دسته بندی کرده هر وقت مسلط شدید برین از هفت خوان گاج یا.... تست قرابت بزنید .
      واسه این میگم لقمه چون اومده درس به درس کتاب درسی رو بررسی کرده

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان من به مدت ۶ ماه با کتاب هامون سبطی جلو رفتم و تو صفحه ی ۶۰ گیر کردم چون زبان فارسیم ضعیفه نفهمیدم چی میگه تازه اگه میفهمیدم هم به درد نمیخورد یه مش نکته مسخره باهاش هیچ تستی نمیشه زد جز شعرهای اسون که نیازی به نکته هم نیس ادم خودش میفهمه به نظرتون از روی گاج بخونم یا نشر الگو ؟ روزی چند تا تست بزنم تا کنکور ؟
      یه سوالم دارم اونم اینه که من اصلا کتاب درسی رو نخوندم ایا نیاز هس؟ چون من لغت و املا و تاریخ ادبیاتو از رو لقمه ها میخونم خواهشا به همه جواب بدین کشته مرده های سبطی هم جواب ندن ممنون میشم
      قرابت معنایی شاهین زاد رو بگیر انتشارات تخته سیاه

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      كلا سبطي با اينكه ادم باسواديه كتاباش به درد كنكور نميخوره
      فارغ از ابن كه اطلاعات اضافي به درد نخور زياد داره
      من بدترين وبژگي كتاباش رو نداشتن انسجام ميدونم شما بري مثلا كتاب يه نبحث زبان فارسي رو بخوني اخر كار با حجم اطلاعات زيادي رو به رو ميشي كه نميدوني هم باهاش چه كار كني

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اول سال درصد ادبیات من 33 بود ! و بعد از چندتا پیشرفت کوچیک ب 70 و 80 و بالاخره 95 رسوندمش پس گوش بدین :

مهمترین چیز تو ادبیات قرابته .هم 9 تا سوال ازش میاد هم واسه سوالای آرایه و لغت و املا لازمه ! نتیجه میگیریم کسی که میخواد ادبیاتشو بالا بزنه باید اول قرابتشو قوی کنه .

کتاب هامون سبطی رو خوندم مقداریشو . و باید بگم که دقیقا مثل دوست عزیزی ک بالا گفتن , کتابای سبطی ب درد کنکور نمیخوره با اینکه خودش خیلی باسواده .کتاب زبان فارسیش رو هم خوندم و چندان نمیتونه کسی رو قوی کنه . فقط یه مشت اطلاعات که نمیدونی باید کجا جمعشون کنی ریخته میشه تو ذهنت . پس دیگه قرابت سبطی رو نخون با توجه به اینکه تا حالا ازش نتیجه ای نگرفتی .

کاری که من تو این 3 ماه واسه ادبیات کردم و پیشنهاد میکنم که انجامش بدی :
      1. شروع کن از اولین درس ادبیات قرابت ها رو بخون . حالا برای این قسمتش نیاز به یه منبع داری که مفهوم تمام بیت ها رو نوشته باشه . من از کتاب عبدالمحمدی استفاده میکنم . کتاب قرابت طالشی هم دوستام دارن خوبه . دیگه منبعش به خودت بستگی داره . وقتی بیت ها رو میخونی معنی ها رو فقط یاد نگیر ! مفهوم رو یاد بگیر ! یعنی با خودت فرض کن که الان اون بیت رو تو تست دادن و قرابتش رو میخوان . خب اولین کاری که باید بکنی چیه ؟ اینه که بفهمی تو گزینه ها باید دنبال چی باشی ! همین کارو. باید موقع خوندن بیت های کتاب بکنی یعنی بگی خب حالا من واسه مفهوم دقیق این بیت دنیال چی باید باشم ؟ و وقتی جواب این سوال رو پیدا کردی یا تو کتابت یا تو یه دفتر جداگانه مفهوم بیت رو مینویسی . چندتا درس رو هرروز اینجوری میخونی و برمیگردی قبلیا رو مرور میکنی .

2. هرشب علاوه بر خوندن باید 25 تا تست از کتاب قرابت بزنی و تایم بگیری و تک تک تست ها رو بررسی کنی و سواد ادبی خودتو بالا ببری (یعنی به یه درجه ای از عرفان برسی که هر بیتی گذاشتن جلوت مفهومشو بگی ) .

این دوتا روش های من بودن . بنظرم قلق قرابت هم همینه .امیدوارم مفید بوده باشه ! (و امیدوارم که اجراش کنی !)

12. Top | #12
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      قرابت معنایی لقمه مهروماه خوبه من دارمش خوب توضیح داده
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ellie.79 نمایش پست ها
      اول سال درصد ادبیات من 33 بود ! و بعد از چندتا پیشرفت کوچیک ب 70 و 80 و بالاخره 95 رسوندمش پس گوش بدین :

مهمترین چیز تو ادبیات قرابته .هم 9 تا سوال ازش میاد هم واسه سوالای آرایه و لغت و املا لازمه ! نتیجه میگیریم کسی که میخواد ادبیاتشو بالا بزنه باید اول قرابتشو قوی کنه .

کتاب هامون سبطی رو خوندم مقداریشو . و باید بگم که دقیقا مثل دوست عزیزی ک بالا گفتن , کتابای سبطی ب درد کنکور نمیخوره با اینکه خودش خیلی باسواده .کتاب زبان فارسیش رو هم خوندم و چندان نمیتونه کسی رو قوی کنه . فقط یه مشت اطلاعات که نمیدونی باید کجا جمعشون کنی ریخته میشه تو ذهنت . پس دیگه قرابت سبطی رو نخون با توجه به اینکه تا حالا ازش نتیجه ای نگرفتی .

کاری که من تو این 3 ماه واسه ادبیات کردم و پیشنهاد میکنم که انجامش بدی :
      1. شروع کن از اولین درس ادبیات قرابت ها رو بخون . حالا برای این قسمتش نیاز به یه منبع داری که مفهوم تمام بیت ها رو نوشته باشه . من از کتاب عبدالمحمدی استفاده میکنم . کتاب قرابت طالشی هم دوستام دارن خوبه . دیگه منبعش به خودت بستگی داره . وقتی بیت ها رو میخونی معنی ها رو فقط یاد نگیر ! مفهوم رو یاد بگیر ! یعنی با خودت فرض کن که الان اون بیت رو تو تست دادن و قرابتش رو میخوان . خب اولین کاری که باید بکنی چیه ؟ اینه که بفهمی تو گزینه ها باید دنبال چی باشی ! همین کارو. باید موقع خوندن بیت های کتاب بکنی یعنی بگی خب حالا من واسه مفهوم دقیق این بیت دنیال چی باید باشم ؟ و وقتی جواب این سوال رو پیدا کردی یا تو کتابت یا تو یه دفتر جداگانه مفهوم بیت رو مینویسی . چندتا درس رو هرروز اینجوری میخونی و برمیگردی قبلیا رو مرور میکنی .

2. هرشب علاوه بر خوندن باید 25 تا تست از کتاب قرابت بزنی و تایم بگیری و تک تک تست ها رو بررسی کنی و سواد ادبی خودتو بالا ببری (یعنی به یه درجه ای از عرفان برسی که هر بیتی گذاشتن جلوت مفهومشو بگی ) .

این دوتا روش های من بودن . بنظرم قلق قرابت هم همینه .امیدوارم مفید بوده باشه ! (و امیدوارم که اجراش کنی !)
      سلام خیلی ممنون میشه روش مطالعه بقیه مبحث های ادبیات رو هم بگید مثل این کامنت کامل باشن با منابعش اگه نظام جدید رو میدونین

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی سبز عالیه

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سلام
      به نظرم اول بشین کامل معنی همه درسارو و شعرارو از سیرتاپیاز یا معنی معلمتون بخون.مثل یکماه بزار فقط معنی بخون نمیخواد تست بزنی .سه تاکتابو برای خودت تقسیم کن تا یکماه بخون قشنگ.بعد ازون دیگه معنیت فوله حالا بیا تست بزن از گاج یا نشرالگو شبی 20تا یا بیشتر بعد تستارو ببررسی کن.مطمن باش بعد ی چند وقت همه شعرها برات اشنا میشه و چشمی میزنی
      اما اگه حوصله نداری معنی بخونی یکماه میتونی شروع کنی با تست یاد بگیری گاج کتاب اموزشی خوبیه چون تست هارو کامل توضیح داده و چون تو معنی و کتاب درسی ونخوندی گاج بهتره که اونم حتما شبی 25 تست و بززن
      ادبیات خط ویژه هم خیلی خوبه.خدداییش زبان فارسیش وکامل تقسیم کرده میتونی زبان فارسی سیرتاپیاز و بخونی اونم خوبه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)