خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

دانشگاه رفتن یا نرفتن مساله اینست

سلام ببخشید یک سوال دارم میخواستم بدونم با این وضعیت بازار کار و با وجودی که من رشتم ریاضیه و میخوام احتمالا معماری بخونم ایا بهتره درس و دانشگاه رو ول کنم و برم سر کار و از روزنامه دنبال کار بگردم؟یا نه برم دانشگاه

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هم دانشگاه هم کار

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      کامران جان دقت بکن که در زمان امروزی حداقل یک لیسانس لازم است به علت جو حاکم در اغلب خانواده ها-پیشنهاد من اینه که نرمک نرمک درستو بخونی کارتم بکنی

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون از جوابتون ولی من هرکیو میبینم که لیسانس گرفته بیکاره ایا بازم ارزش داره بخونه ادم؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ببین اولا همه لیسلنسای ریاضی بیکار نیستن اونایی بیکارن که یا درسو به یجاشون گرفتن یا فقط درس خوندن و هیچ مهارتی کسب نکردن
      درضمن یه مثال خیلی ساده برا این که لیسانس خشک و خالیشم به دردت می خوره اینه که بری خواستگاری اولین چیزی که ازت میپرسن میزان تحصیلاته
      ولی اگه می خوای مهندسی بخونی کنارش برو سر ساختمونا کارآموزی و مهارت کسب کن
      البته کارم بکن
      کلا اینکه می خوای مهندسی بری یا باید در طول دوره دانشگاهت سختی زیادی بکشی تا بتونی به بازار کاری راه پیدا کنی

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran780 نمایش پست ها
      سلام ببخشید یک سوال دارم میخواستم بدونم با این وضعیت بازار کار و با وجودی که من رشتم ریاضیه و میخوام احتمالا معماری بخونم ایا بهتره درس و دانشگاه رو ول کنم و برم سر کار و از روزنامه دنبال کار بگردم؟یا نه برم دانشگاه
      سلام
      آدم درس میخوانه که کار کنه ، اگر میتوانی بدون درس خواندن کار پیدا کنی خب پیدا کن ، در کنارش هم میتوانی درس بخوانی
      اگر هم میخوای شغلی در رابطه با معماری داشته باشی ، خب یکم سخته توی بازار کار فعلی اما نشد نداره ، بالاخره مجبوری 4 سال درس بخوانی ، بعدش بگردی دنبال کار ، ضمنا تا 3 سال بعداز کارشناسی نمیتوانی داخل آزمون نظام مهندسی شرکت کنی.
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مساله این است رو زخم کردید
      اصطلاح جدید به کار ببرید باو
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      حتما بخون
      حالا تو رو نمیگم ها
      ولی الان همه میگن در اینده راننده اسنپ میشیم ولی به نظر من حالا شاید راننده شدیم ولی راننده باسواد بشیم

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چقد خوبه که احتمالا تو 17-18سالگی این سوال برات پیش اومده
      شما اگه پای درد و دل اکثرا افرادی که مهندسی گرفتن و رفتن دنبال کار آزاد بشینی ، میبینی که همشون از اون 4 سال کارشناسی به عنوان یک عقبگرد یاد میکنن .
      ولی خوب نباید منکر شد دانشگاه رفتن فکر و شعور طرف میبره بالا . خیلی از کسایی که نمیرن دانشگاه واقعا تو فقر فرهنگی هستن . که اینم باز شاید مربوط به محیطی باشه که درونش زندگی کردن . خلاصه استثناء داره
      اگه اون قضیه شعور و فقر فرهنگی فاکتور بگیریم ، بنظرم اتلاف وقته . شما هرجور مهندسی که بگیری بازهم احتمال اینکه شغل مرتبط با مدرکت داشته باشی با حقوق خوب ، کمه .
      The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      تقریبا تو تمام رشته های وزارت علوم ، تو دانشگاه چیزی به شما یاد نمیدن.
      مطالب قدیمیه، کتابا قدیمیه ، بیشتر استادا هم همینطور.
      یعنی خودتون ، و فقط خودتون ، باید برید دنبال علم و کار یادگرفتن.
      پس دانشگاه به چه دردی میخوره؟ دانشگاه خیلی به درد میخوره. علاوه بر مدرک و شعور و فرهنگ .. که دوستان اشاره کردن ، شما تو دانشگاه با دانشجوها و استادای دیگه ای آشنا میشین. کسایی که بیش از همه با شغل و رشته آیندتون ارتباط دارن. یه شبکه ارتباطی از افرادی که میتونن یه روز به دردتون بخورن....
      پس به نظر من دانشگاه رفتن به زحمتش می ارزه. البته نباید فراموش کنی که خودت باید بری دنبال کار و یاد بگیری.
      هرگز فراموش نکن که «چه‌کسی» هستی؛ چون"دنیا" فراموش نمی‌کنه. /

«رندی» دیدم نشسته بر خنگ زمین
      نه کفر و نه اسلام، نه دنیا و نه دین
      نه حق، نه حقیقت، نه شریعت نه یقین
      اندر دو جهان که را بود زهره این

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نظر دوستان و خوندم خیلی جالب بود مخصوصا راننده اسنپ که خیلی موافقم همه دوستا دانشگام ماشالا الان راننده اسنپ شدن هنو دوسال نگذشته!!!
      منم نظرم اینه که دانشگاه و برو لیسانس و بگیر خیلی سن بالا تو دانشگاه دیدم که طرف مثلا باتری فروشیی داشت بهترین نقطه شهر ولی اومده بود دانشگاه!!!وقتی ازش پرسیدم جواب داد من اصن ب لیسانس این رشته احتیاجی ندارم الان همه لیسانس دارن کمه کمش دیپلم داشته باشی میگن بیسوادی و فقط پول داری . . .
      مسله سربازیم هست . . .
      دیگه خود دانی اگه اینا بازم برات مهم نی که دیگه یا علی برو دنبال زندگیت

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      در رشته هاي مهندسي دانشگاه فقط به درد ايجاد روابط با ادم هاي حرفه اي ميخورهمتاسفانه كار رو بايد در محيط كار با پادويي و زحمت زياد ياد بگيريد

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن