خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 24 از 24
    1. Top | #16
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من خودم عاشق آرامش شبم و شبا از ساعت 3 صبح بیدار میشدم درس خوندن شروع میکردم بازدهمم خیلی خوب بود به خاطر همین تصمیم گرفتم کلا شبا نخوابم و یه مدت کلا از ساعت 11 الی 12 شب شروع میکردم تا 7 صبح یکسره میخوندم ولی اصلا اونجوری که قبلا نتیجه میگرفتم نتیجه نگرفتم بازدهمم اومد پایین چندتا مقاله خوندم و یکم تحقیق کردم و کلا فهمیدم اصلا نمیشه شبا نخوابی و جای شب و روز عوض کنی باید کمه کمش 4 ساعت شبا بخوابی چون بدن اون آرامشی رو که شبا موقع خواب داره صبحا نداره
      کیفیت خواب شب خیلی بالاس و خواب صبح و ظهر اصلا نمیتونه جای اونو بگیره در عوض برنامم عوض کردم دوباره از ساعت 3 صبح شروع کردم به خوندن 11 شبم میخوابم بازدهمم خیلی خوبه
      منظورم از این حرفا این بود که اولا اصلا خواب شب کنار نذارید چون خیلی تو یادگیری و حافظه ی بلند مدت تاثیر داره ثانیا ساعت درس بدنتون کشف کنین ساعتایی که مطالب به راحتی آب خوردن تو ذهنتون تثبیت میشن حتی اگه خیلی عجیب باشه برای دیگران..
      موفق باشید

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کاملا سلیقه ایه . . .
      بعضی آرامش و سکوت و بی دغدگیه شب و دوس دارن برا مطالعه . . .
      بعضیام شب افسرده و دپرس میشن نمی تونن بخونن انرژی و روشنیه و نور روز و دوس دارن . . .
      برا دونستن اینکه کدوم برات بهتره ب خودت مراجعه کن
      ولی یه چیزی هست من خودم شب و دوس دارم ولی روزا میخونم چون همه آزمونا صبح و یا ظهرن دیگه فوقش عصر
      آدمی که جغد! باشه یا به عبارتی خودمونی شب کاره!!!روزا مغزش خوابه سر جلسه امتحان چون بدنش عادت نداره این موقع بیدار باشه تازه آزمون صبح باشه دیگه واویلا اصن نخوابه شب و بره آزمون خیلی سنگین تره تا مثلا یکی دو ساعت بخوابه بعد پاشه بره :/ ولی آزمونای عصر اوکیه من خودم برا آزمونای عصر برنامم همینه
      ویرایش توسط Nikolai : 18 دی 1397 در ساعت 23:29

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Clay0098 نمایش پست ها
      با سلام خدمت همه شما کنکوری ها
      مشکلی داشتم و از شما درخواست کمک دارم(ممنونم بابت همه جوابها و کمک هاتون تا امروز....

اولین مشکلم اینه که من شب تا صبح درس میخونم و صبح هم به کارم میرسم و بعد میخوابم(میدونم کار بدیه ولی....) ،روز رو هم امتحان کردم ولی فرقی در یادگیری نداره(البته خودم فکر میکنم) حالا به نظر شما عزیزان این کار من اشتباهه؟ اگه کار خوبی نیست تا ادامه ندم.)متاسفانه یا خوشبختاته جایی که توش زندگی میکنم چندین ساله که کوچه شلوغی داره و روزها تمرکز ندارم
      مورد دوم اینکه شما وقتی از خواب بیدار میشید چه قدر طول میکشه تا برید سمت کتاب و برنامه روزانتون من یک ساعت دو ساعت طول میکشه تا اماده بشم که باعث شده نتونم برم بالای ۱۰ ۱۱ ساعت که همینم باعث میشه کل روز فکر اون دو ساعت رو بکنم

ممنونم از همتون
      به نظر من هرچقدرهم که شب برات بهتره و یادگیریت هم بیشتره باید کلا بزاریش کنار و خودتو به صبح خوندن عادت بدی چون هیچی جای خواب صبح و نمیگیره حتی اگه طول روز و کلا خوابیدده باشی اصلا خواب صبح دوبرابر تاثیر داره.من خودم 5صبح مبخونم تا11و 11تا2و استراحت میکنم بعدش باز میخونم تا 12شب( به پیشنهاد باابام) به نظرم خوبه.دوست داشتی امتحان کن
      اینکه طول میکشه تا لود بشی و بری سر درس واسه همه هست اصلا نمیشه بلافاصله شروع کرد.گرچه که 2ساعت زیاده و سعی کن اون چیزی که انقدر بینش وقفه میندازه و پیدا کنی اصلااا اصلاااا اصلااا به تایم از دست رفته و کم کاریت فک نکن تا روزت خراب نشه چون اون جوری باید ب جای فکرکردن به اون 2ساعت به کل روز از دست رفته فک کنی بعد مجبوری همش خودتو سرزنش کنی چون گذشته (گذشته با همه بد و خوبش گذشته پس حال و قدر بدون و ایندتو بساز) و نمیتونی کاریش کنی اما مبتونی جبرانش کنی ازحالت استفاده کن با فکر به اینده ای معررررررکه و درجه یک
      ببخشید طولانی شد.^_^

موفق باشی.

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

درس خوندن تو شب

نقل قول نوشته اصلی توسط AceTaminoPhen نمایش پست ها
      سلام وقت بخیر
      طبق مقالات و آمار و این چیزا ، مطالعه در روز بهتره و خواب در شب بهتره ولی خب هر شخص مثل شخص دوم نیست ، ممکنه اینجا بین صد نفر ، یک نفر براش روز و شب فرقی نکنه ، پس دلیل نمیشه حالا که شب خوب نیست ، هیچکس دیگه به هیچ طریقی نتوانه شب درس بخوانه
      اگر شما توانایی این رو د ارید که شب درس بخوانید ، خب مشکلی نداره اما به شرطی که ساعت خواب مناسب داشته باشید و مغزتون خسته نشه ، میتوانید هم 2 -3 ساعت از مطالعه شبتون رو ر روز تقسیم کنید و بقیه اش رو شب بخوانید که فرصت بیشتری برای خوابیدن در شب داشته باشید.
      اما در کل که بخوایم بگیم اشتباه هست یا درست ، خود قضاوت در این موضوع اشتباهه ، حتی شما نیمه شب بخاطر سکوت زیاد و تمرکز بالا ممکنه بتوانی یه درس رو خیلی بهتراز روز یاد بگیری . اگر شرایط کنترل شده ای رو برای خودتون در نظر بگیرید مشکلی نخواهد بود.
      مورد دوم هم این دیگه هر شخص متفاوت هست ولی فکر نکنم کسی زودتراز نیم ساعت شروع به درس خواندن کنه ، بالاخره بعداز بیدار شدن ، حداقل نیم ساعت طول میکشه تا مغز هوشیاریشو بدست بیاره و آماده یادگیری بشه ، حتی مقاله ای خواندم که درس خواندن و یادگیری باید از ساعت8 صبح به بعد شروع بشه ، درکل فکر میکنم یک ساعت کافی باشه یاحداکثریک و نیم ساعت ، فاصله بین بیدارشدن و مطالعه.
      موفق باشید
      ولی منم مث این دوستمونم ساعت سه ک میام خونه نهار و کارام تا 4طول میکشه بعد میخوابم تا 10شب ی شام میخورم و دیگ 10و نیم یه قهوه میخورم میرم سر درس تا 6صب بعدشم میرم مدرسه یجور خفاشی شدم دیگ عادت کردم و بعد واسه امتحان خوب یا بد بودن این حرکت روز اول ک این کارو کردم فقد فصل یک زیست رو ک تو درسا برام سخت تر از بقیه درسا بود خوندم توی مثلا ی ساعت بعد تست کنکور ی سال رو یادم نی چ سالی بود ولی از فصل یک سه تا سوال داشت از سه تا 2تاشو درست زدم یکی غلط حس میکنم شبا بهتر درک میکنم بستگی ب خود طرف داره این داستان

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ولی منم مث این دوستمونم ساعت سه ک میام خونه نهار و کارام تا 4طول میکشه بعد میخوابم تا 10شب ی شام میخورم و دیگ 10و نیم یه قهوه میخورم میرم سر درس تا 6صب بعدشم میرم مدرسه یجور خفاشی شدم دیگ عادت کردم و بعد واسه امتحان خوب یا بد بودن این حرکت روز اول ک این کارو کردم فقد فصل یک زیست رو ک تو درسا برام سخت تر از بقیه درسا بود خوندم توی مثلا ی ساعت بعد تست کنکور ی سال رو یادم نی چ سالی بود ولی از فصل یک سه تا سوال داشت از سه تا 2تاشو درست زدم یکی غلط حس میکنم شبا بهتر درک میکنم بستگی ب خود طرف داره این داستان نظری دارید آیا؟

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حمید. نمایش پست ها
      ولی منم مث این دوستمونم ساعت سه ک میام خونه نهار و کارام تا 4طول میکشه بعد میخوابم تا 10شب ی شام میخورم و دیگ 10و نیم یه قهوه میخورم میرم سر درس تا 6صب بعدشم میرم مدرسه یجور خفاشی شدم دیگ عادت کردم و بعد واسه امتحان خوب یا بد بودن این حرکت روز اول ک این کارو کردم فقد فصل یک زیست رو ک تو درسا برام سخت تر از بقیه درسا بود خوندم توی مثلا ی ساعت بعد تست کنکور ی سال رو یادم نی چ سالی بود ولی از فصل یک سه تا سوال داشت از سه تا 2تاشو درست زدم یکی غلط حس میکنم شبا بهتر درک میکنم بستگی ب خود طرف داره این داستان نظری دارید آیا؟
      ببینید اره بنظرم هرکسی در تایم خودش بازدهی داره واسه شما ساعتهای شب بهترین ساعات یادگیریه و برای فرد دیگری ساعات روز
      فقط ب این نکته توجه کنید که نزدیک کنکور باید تایم بیداریتونو اوکی کنید که ایشالا زمان کنکور به مشکل نخورید .

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      اگه کنکوری آدمیزاد معمولی باشد درس خواندن در روز بهتر است اگر خفاش باشد در شب بهتر است
      ببین یا موفق میشی یا باید موفق بشی.
      ولی تا ابد وقت نداری.

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      درس خواندن کلا سخت است چه در شب باشه و چه در روز

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MehranWilson نمایش پست ها
      یه انسان عادی ( به شرط جهش یافته نبودن ) مگه میتونه 2-3 شب هم درس بخونه ؟
      مثل ادم از 7-8 صب شروع کن تا حالا 10 شب مثلا
      اینجا همه درس خوندشون با کل دنیا فرق میکنه
      یه سری از آدم ها سیستم فیزیولوژی شون اینجوری
      از لحاظ علمی هم اثبات شده

ولی مسئله ای که هست اینه کنکور عدالتی نداره
      باید عادت بدی خودت را که صبح ساعت ۸ مغزت کار کنه

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن