خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 34
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط دلنیا نمایش پست ها
      سلام
      من متاهل هستم و یک پسر کوچیک دارم. برای کنکور میخونم.وقتی شروع کردم هدفم کنکور 99بود چون من فقط روزی چهار تا پنج ساعت می تونم بخونم و چند سال از درس فاصله گرفته بودم که متوجه شدم کنکور امسال اخرین سال نظام قدیم هست اول گفتم برای همین امسال می خونم ولی هر چی پیش میره میبینم حجم مطالب واقعا بالاست و با روزی چهار تا پنج ساعت من جمع نمیشه چون من حدود دوازده سال از دیپلمم گذشته خیلی فاصله افتاده.تجربی هستم و هدفم داروسازی هست برای زمینه تحقیقاتیم و رسیدن به اهدافم و علاقه ام و .. این رشته ر انتخاب کردم و اصلا کاری به وجه و درامد و .. ندارم.کلی برای منابع هزینه کردم.میدونم شماها هم سردرگم هستید ولی خوب شماها نسبت به من با اوضاع اشناتر هستید و به سرفصل ها و کتاب ها اشنایی دارید چون تو مدرسه خوندید. چقدر دو نظام با هم تفاوت دارند؟ هیچ قسمت مشترکی ندارند؟ به نظرتون احتمال برگزاری مجدد کنکور نظام قدیم هست؟به نظرتون من چی کار کنم.منابع رو جدید کنم از الان از اول برگردم نظام جدید بخونم یا به خوندن طبق نظام قدیم ادامه بدم؟من هدفم این بود روی فیزیک و ریاضی و عربی وقت بزارم و تکمیل کنم.ببخشید که طولانی شد
      سلام خسته نباشید
      طبق مصوبات سیزدهمین شورای سنجش ، گفتن سال 99 با کتاب های نظام جدید و صرفا فقط یک کنکور برگزار میشه ، اما بنا به اعتراض داوطلب ها برای تاثیر سوابق تحصیلی ، در چهاردهمین مصوبات سنجش ، گفتن سال 98 ئو کنکور هست ولی برای سال 99 و بعداز اون هنوز اطلاعیه ای نفرستادن
      احتمال اینکه 99 هم دو کنکور باشه هست ولی خب چون به صورت رسمی اعلام نشده نمیشه دیگران رو امیدوار کرد ، شما هم هزینه کردید و منابع نظام قدیم رو تهیه کردین
      تا صدور دفترچه کنکور باید مشخص بشه دیگه تکلیف یعنی تقریبا تا یک ماه آینده ، حالا اگر 99 دوکنکور بود و فرصتی برای نظام قدیم که شما مشکلی ندارید ، اگر هم یک کنکور بود یا باید امسال کنکور بدین یا اینکه کتب نظام جدید رو تهیه کنید
      درمورد تغییرات هم هر درس متفاوت هست ، مطالب مشابه زیاد هست بین نظام قدیم و جدید ولی خب حذفیات و اضافیات هم کم نیستن ، در کل با کتاب های نظام قدیم اگر بخواید کنکور نظام جدید بدید ، بعضی از مطالب رو نخواندید و حتی بعضی مطالب رو اضافی خواندید ، و برای داروسازی دولتی روزانه هم رتبه زیر2000 لازم دارید دیگه
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AceTaminoPhen نمایش پست ها
      سلام خسته نباشید
      طبق مصوبات سیزدهمین شورای سنجش ، گفتن سال 99 با کتاب های نظام جدید و صرفا فقط یک کنکور برگزار میشه ، اما بنا به اعتراض داوطلب ها برای تاثیر سوابق تحصیلی ، در چهاردهمین مصوبات سنجش ، گفتن سال 98 ئو کنکور هست ولی برای سال 99 و بعداز اون هنوز اطلاعیه ای نفرستادن
      احتمال اینکه 99 هم دو کنکور باشه هست ولی خب چون به صورت رسمی اعلام نشده نمیشه دیگران رو امیدوار کرد ، شما هم هزینه کردید و منابع نظام قدیم رو تهیه کردین
      تا صدور دفترچه کنکور باید مشخص بشه دیگه تکلیف یعنی تقریبا تا یک ماه آینده ، حالا اگر 99 دوکنکور بود و فرصتی برای نظام قدیم که شما مشکلی ندارید ، اگر هم یک کنکور بود یا باید امسال کنکور بدین یا اینکه کتب نظام جدید رو تهیه کنید
      درمورد تغییرات هم هر درس متفاوت هست ، مطالب مشابه زیاد هست بین نظام قدیم و جدید ولی خب حذفیات و اضافیات هم کم نیستن ، در کل با کتاب های نظام قدیم اگر بخواید کنکور نظام جدید بدید ، بعضی از مطالب رو نخواندید و حتی بعضی مطالب رو اضافی خواندید ، و برای داروسازی دولتی روزانه هم رتبه زیر2000 لازم دارید دیگه
      برای دارو روزانه حتما نباید زیر 2 هزار بیارن
      رتبه های بیشتر هم میشه ولی خب بستگی به دانشگاهی داره که میخان انتخاب کنن

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MeGa-Mind نمایش پست ها
      برای دارو روزانه حتما نباید زیر 2 هزار بیارن
      رتبه های بیشتر هم میشه ولی خب بستگی به دانشگاهی داره که میخان انتخاب کنن
      ممنون.من فقط اصفهان میتونم انتخاب کنم.تهران یا کرج رو به شرط انتقالی به اصفهان.شهریه نمیتونم پرداخت کنم باید روزانه باشه فکر کنم رتبه خوبی میخواد این سه شهر

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AceTaminoPhen نمایش پست ها
      سلام خسته نباشید

ممنون خیلی محبت کردید

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.amin نمایش پست ها
      سلام من نظام جدیدم.به نظرم همون نظام قدیم بخونید چون ریاضی و فیزیک تقریبا چیزی زیاد نشده فقط کم شده.(شاید یکی دوتا قرار داد کتاب درسی تو ریاضی عوض شده بعدا بپرسید،یکیش مربوط به توان گویا هست)
      شیمی هم خیلی کم شده اصلش ولی در عوض متن کتاب حفظیاش زیاد شده که اگه لازم شد سال دیگه میخونید اوکیه.زیست کلیاتش یکیه ولی خب کتاب درسی تغییر کرده و تست ها متفاوت.زمین شناسی ما هم کلا یه کتاب یازدهمه زیادم نیست.مبحث مشترکمان داره ولی دقیق نمی‌دونم چیه.زبان گرامر خیلی کم شده و اوکیه فقط لغات عوض شده که اونم خوندنش مشکلی نداره.عربی لغاتش خیلی عوض شده.ولی باز حفظیه لازم شد سال دیگه میخونید.قواعد خیلی کم و ساده شده بگید دوتا قرار داد عوض شده که مسئله ای نداره.ادبیات اصلش قرابته امسال کار کنید حذفیات خیلی داره آسون تر شده.ارایه هم مشترکه.دینی هم اشتراک داره
      ممنون باید وقتی که گذاشتید.محبت کردید

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      من متاهل هستم و یک پسر کوچیک دارم. برای کنکور میخونم.وقتی شروع کردم هدفم کنکور 99بود چون من فقط روزی چهار تا پنج ساعت می تونم بخونم و چند سال از درس فاصله گرفته بودم که متوجه شدم کنکور امسال اخرین سال نظام قدیم هست اول گفتم برای همین امسال می خونم ولی هر چی پیش میره میبینم حجم مطالب واقعا بالاست و با روزی چهار تا پنج ساعت من جمع نمیشه چون من حدود دوازده سال از دیپلمم گذشته خیلی فاصله افتاده.تجربی هستم و هدفم داروسازی هست برای زمینه تحقیقاتیم و رسیدن به اهدافم و علاقه ام و .. این رشته ر انتخاب کردم و اصلا کاری به وجه و درامد و .. ندارم.کلی برای منابع هزینه کردم.میدونم شماها هم سردرگم هستید ولی خوب شماها نسبت به من با اوضاع اشناتر هستید و به سرفصل ها و کتاب ها اشنایی دارید چون تو مدرسه خوندید. چقدر دو نظام با هم تفاوت دارند؟ هیچ قسمت مشترکی ندارند؟ به نظرتون احتمال برگزاری مجدد کنکور نظام قدیم هست؟به نظرتون من چی کار کنم.منابع رو جدید کنم از الان از اول برگردم نظام جدید بخونم یا به خوندن طبق نظام قدیم ادامه بدم؟من هدفم این بود روی فیزیک و ریاضی و عربی وقت بزارم و تکمیل کنم.ببخشید که طولانی شد
      سلام.اینکه 99برای نظام قدیم کنکور جدا برگزار بشه یا نه احتمالش 50 درصد هست نمیشه قطعی گفت برگزار میشه یا نه.
      پیشنهاد من اینه که برای سال 99 برنامه ریزی کنید.فعلا تمرکزتون رو روی مباحث مشترک و پایه ای (مثل معادله نامعادله -قدر مطلق -تابع -مثلثات از شیمی بیشتر بخش مساعل یعنی شیمی3 از ادبیات قرابت وارایه از فیزیک حرکت ودینامیک و...)بزارید.تا تصمیم نهایی در مورد کنکور 99 اعلام بشه. بعد میتونید کامل برنامه ریزی کنید

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MatinM_M نمایش پست ها
      سلام خسته نباشید
      شرایط شما رو نمیدونم ولی اگر حاضر هستید پردیس و آزاد برید که حتما برای همین امسال بیشتر وقت بذارید چون بچه ی کوچک دارید و شاید بهتر باشه سریع تر به نتیجه برسید
      شما امسال اگر تا حد قابل قبولی خوندید (‌ در همین حد گه بدونید چی به چیه و روش خوندن دستتون اومده باشه ) سعی کنید تو همین ۶ ماه جمع کنید کارو که کمتر اذیت بشید و میتونید جمع کنید با یک برنامه ی خیلی عالی و تلاش
      اگر می خواید برای ۹۹ بخونید که باید بگم متاسفانه اینجا ایرانه و نمیشه پیش بینی قطعی کرد (‌ چیزی رو به شانس واگذار نکنید‌ !‌ ) ولی برای نظام قدیم بخونید (‌شانس امسال رو از دست ندید) و ببینید که چی میشه چون بالاخره مباحث مشترک هم هست . باز هم میگم سعی کنید برنامه ای بچینید و از کسی کمک بگیرید که به امید خدا امسال قبول بشید
      این ها البته نظر من بود حتما با شرایط خودتون تصمیم بگیرید
      موفق باشید

ممنون.خیلی ناراحتم واقعا.واقعا از خدامه بتونم به کنکور برسم ولی مثلا امروز تو پنج ساعت فقط تونستم فیزیک و ادبیات بخونم.این طوری نمیرسم تموم کنم

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      سلام.اینکه 99برای نظام قدیم کنکور جدا برگزار بشه یا نه احتمالش 50 درصد هست نمیشه قطعی گفت برگزار میشه یا نه.
      پیشنهاد من اینه که برای سال 99 برنامه ریزی کنید.فعلا تمرکزتون رو روی مباحث مشترک و پایه ای (مثل معادله نامعادله -قدر مطلق -تابع -مثلثات از شیمی بیشتر بخش مساعل یعنی شیمی3 از ادبیات قرابت وارایه از فیزیک حرکت ودینامیک و...)بزارید.تا تصمیم نهایی در مورد کنکور 99 اعلام بشه. بعد میتونید کامل برنامه ریزی کنید

ممنون.فیزیک نورهندسی دارم میخونم ادامه ندم برم حرکت رو بخونم؟نظام جدید نورهندسی ندارند؟

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      ببخشید میشه بفرمایید برای قبولی در پردیس و ازاد چقدر رتبه میخواد و یا میانگین درصد ها چند باشه؟ و اینکه سالی پنجاه تا هفتاد میلیون تومن بیشتر میشه(پزشکی)
      ممنون
      رفع اسپم:
      من هم شنیدم که سازمان سنجش قصد داره تا ۱۴۰۰ نظام قدیم رو برگزار کنه پس شما اولویتتون با قدیمه
      ضمن اینکه دروس جدید مقداری راحت تره و در درس ریاضی و شیمی و فیزیک همونه مگه حذفیاتش و چند بخش دیگه
      چون قواعد درسی مثل ریاضی و شیمی و فیزیک همیشه همینه نگه اسامی و سرفصل ها تغییر کنه که مهم نیست
      امیدوارم موفق باشید
      دوران بـقا چـو بـاد صـحـرا بـگذشـت تلخی و خوشی و زشت و زیبا بگذشت
      پنداشت ستمگر که ستم بر ما کرد در (بر) گـردن او بـمـانـد و بــر مـا بــگـذشـت
      سعدی

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Curer نمایش پست ها
      پس نینی ه رسما
      در مورد درس ک بنظرم نظام قدیمو بخونید فعلا ریسک نکنید ...... اگ هم سال دیگ برگذار نشد و نیاز بود نظام جدیدو بخونید کارتون راحتتره
      انشاالله ک سال 99 هم کنکور نظام قدیم باشه
      اما فعلا هدف شما بهترین نوع خوندن با همین ساعت کم امسال باشه...هرچند کم هم نیستا خوب بخونید به دارو ممکنه برسید

در مورد پسرتون هم بنظرم بهتره ی سر به نینی سایت بزنید اونجا هم تاپیک بزنید...اکثر خانومای اونجا مادرن و نوزاد دارن میتونن کمک کنن چطوری برای پسرتون سرگرمی بسازید ک اذیت نکنه

اتفاقا مشورت کردم میگند زیر دو سال همینه و بعد از دوسالگی درست میشه .ممنون عزیزم که وقت گذاشتی

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      سلام
      تغییرات چیزی نیستن که بخواد نگران کننده باشه چون غالبا حذف شده
      شما میتونید همینجوری بخونید و کنکور امسال رو بدین و ببینید چند چندین....و از اونجایی ام که بچه دارین باید توی شهر خودتون قبول شین...تمرکز واسه ساله دیگه بذارین و نهایت اگرم نمیخواین کتابای کمک آموزشی رو عوض کنید میتونید خود کتاب درسیا رو بگیرین و تغییرات رو از روی همون بخونید

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنون.فیزیک نورهندسی دارم میخونم ادامه ندم برم حرکت رو بخونم؟نظام جدید نورهندسی ندارند؟
      بله. تا جایی که من می دونم کتابای نظام جدید مبحث نور هندسی رو ندارن.
      ویرایش توسط reza2018 : 17 دی 1397 در ساعت 23:38

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      استارتر عزیز این افرادی که می گن حذف شده و آسون تره و.... يه وقت به حرف هاشون گوش ندي ها؟؟ کنکور نظام جدید هنوز هم مبهم ترین کنکور هست حذف شدن مباحث که دلیل بر آسون شدن نیست معلوم نیست از همین حذف شده ها چه سوالاتی قراره داده شه ولی نظام قدیم درس پس داده حرف منو گوش کن فقط بقیه دارن گمراهت می کنن( حالا یا از روی آگاهی یا نادانی) فقط نظام قدیم بخون تا خود کنکور سعی کن نظام قدیم رو یک دور هم شده کامل بخونی چون میشه خوند زمان هست بهت قول می دم ضرر نمی کنی وقتی کنکور 98 تموم شد سال بعدش هم نظام قدیم برگزار میشه و راحت می تونی در سال بعدش به کتاب های نظام قدیم مسلط بشي و هر رشته ای که می خواي قبول شی سنجش الان چیزی نمی گه چون سیاست داره مطمن باش بعدش اعلام رسمی هم می کنه

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_hp نمایش پست ها
      استارتر عزیز این افرادی که می گن حذف شده و آسون تره و.... يه وقت به حرف هاشون گوش ندي ها؟؟ کنکور نظام جدید هنوز هم مبهم ترین کنکور هست حذف شدن مباحث که دلیل بر آسون شدن نیست معلوم نیست از همین حذف شده ها چه سوالاتی قراره داده شه ولی نظام قدیم درس پس داده حرف منو گوش کن فقط بقیه دارن گمراهت می کنن( حالا یا از روی آگاهی یا نادانی) فقط نظام قدیم بخون تا خود کنکور سعی کن نظام قدیم رو یک دور هم شده کامل بخونی چون میشه خوند زمان هست بهت قول می دم ضرر نمی کنی وقتی کنکور 98 تموم شد سال بعدش هم نظام قدیم برگزار میشه و راحت می تونی در سال بعدش به کتاب های نظام قدیم مسلط بشي و هر رشته ای که می خواي قبول شی سنجش الان چیزی نمی گه چون سیاست داره مطمن باش بعدش اعلام رسمی هم می کنه
      امید به خدا.امیدوارم همین طور باشه.راستش کند پیش میرم ولی اون چیزی که میخونم خوب میخونم و خوب تست میرنم ولی کند هستم که طبیعی هست.بعد از دوازده سال دوباره این درس ها رو خوندن سخته.من بار اول هر کدوم درس ها رو شروع کردم واقعا طول کشید تا بفهمم چی به چیه.الانم مشکلم تعداد ساعت مطالعه کمی هست که دارم و کند بودنم

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به نام خدای توانا.
      سوالاتی که شما پرسیده اید هنوز بچه های کنکور امسالی هم خودشون نمی دونند و دلشون می خواد یکی بیاد دقیقا جواب قطعی بهشون بده ... پس از این بابت که چند سال گذشته و وضعیت کنکور درهم هست اطلاع دارید نگران نباشید ... همه درگیرش هستند.
      چقدر دو نظام با هم تفاوت دارند؟
      دقیقا نمیشه گفت ! نظام قدیمی ها بر این عقیده اند که حجم کتاب اونها بیشتر بوده، و نظام جدیدها موارد بهم پیوسته بودنش رو در قالب جدیدی نشون داده که بین سال های مختلف تقسیم شده و سوالات مفهومی و عمقی تر شده ( به خاطر همون مسائل سند چشم انداز کشور و.... تالیف جدید قالب این سبک رو به خودشون گرفتن ).
      هیچ قسمت مشترکی ندارند؟
      چرا دارند - سازمان سنجش هم اعلام کرده امسال دو کنکور داریم و از هر کسی سوالات خودش قسمت مشترک ها هم سوال برای هر دو گروه .
      به نظرتون احتمال برگزاری مجدد کنکور نظام قدیم هست؟
      جواب دادن قاطع به این سوال سخت هست ... هیچی معلوم نیست ... هر کسی از روی آرزوی خودش حرف میزنه ! کاش که بشه و... ! حتی سال بعد می گن معدل تاثیرش قطعی هست و ثاثیر مثبت نداره که داستان خاص خودش رو داره.
      منابع رو جدید کنم از الان از اول برگردم نظام جدید بخونم یا به خوندن طبق نظام قدیم ادامه بدم؟
      اگر امسال و سال دیگه رو در خودتون نمی بینید دارو سازی قبول بشید : به نظرم نظام جدید عمل کنید.
      من هدفم این بود روی فیزیک و ریاضی و عربی وقت بزارم و تکمیل کنم.
      برای دارو سازی حداقل باید شیمی رو هم قوی کنید !
      به نظرتون من چی کار کنم.
      من برای این یه بخش از سوالاتون حرف بیشتری دارم :

من از بابت این که وضعیت شما رو کامل می تونم درک کنم براتون می نویسم ولاغیر و منظور دیگه ای ندارم :
      با توجه به این که شما کارشناسی ارشد دارید و متاهل و صاحب فرزند هستید خیلی رک به نظر و عقیده بنده در این لحظه از زمان تغییر گرایش دادن اشتباه هست.
      باتوجه به این که گفته اید برای داروسازی برای زمینه تحقیقاتی خودتون و اهداف و علاقه خودتون : هر گرایشی که ارشد داریدمی تونید در همون مقطع و یا مقطع دکتری تخصصی رشته خودتون در زمینه تحقیقاتی دارو سازی فعالیت کنید .... حتی اگر رشته شما مکانیک هم می بود و یا برق ! باز هم می تونید با هدف گذاری بهتر اون زمینه رو فعال کنید و با مشارکت در شرکت های دانش بنیان صنعتی، مقاله دادن ، تحقیق و پژوهش در اون زمینه رشد خودتون رو بیشتر از پیش فرآهم کنید.
      این که میخواهید هزینه کنید این که میخواهید زمان صرف کنید و حتی فرزند خودتون رو هم از نظر مهرمادری تامین کنید هم به کنار روی صحبت من نیست : همه این ها رو به جون می خرید، زمان زیادی صرف می کنید برای قبولی و بعد از اون که 5 6 سالی هست و نتیجه مبهم هست تا با این وصف، رسیدن به علایق و کارهای تحقیقاتی وجود خودتون رو راضی کنید ! در صورت که اگر راهش رو پیدا کنید که چه طوری می تونید گرایش فعلی و رشته خودتون رو به دارو سازی پیوند بزنید خیلی خیلی موفق تر پیروز تر خواهید بود.
      شما الان دو سوم راه رو رفتید. اگر دچار استرس و نگرانی شغلی و موارد منفی هستید باید بگم برای همه همین طور هست کسی سرجای خودش نیست و شما که دنبال هیچ چیز دیگه ای مثل موارد مالی و سختی ها نیستید و صرفاً دنبال خواسته درونی هستید و با همین یک دلیل چنین تغییری می تونه نگران کننده باشه.
      - نکته : یه وقت برداشت نشه که من شما رو از موفقیت و رسیدن به هدفتون منع می کنم و آیه یاس میخونم ! هرگز ! چون نه شما وقتی تصمیمتون قطعی شده باشه با حرف من عوض میشه وبا گفته های من هم یک نفر از میون 700 800 هزار نفر شرکت کننده کم و کسر نمیشه !
      خواستن توانستن هست و این عقل و خرد رو خداوند به هر کسی داده حتی من تشویق هم می کنم که شما تا 120 سالگی هم اگر وقتش رو داشتید بازم مراتب بالاتر علمی رو سپری کنید.
      من بهتون پیشنهاد میدهم که خیلی خوب مشورت بگیرد برای کاری که میخواهید انجام بدید.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن