خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 567 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 76 به 90 از 117
    1. Top | #76
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بی ربط اما زیبا
      باغروب خورشیدم تصمیم گرفتم تا برایت بنویسم ؛از خودم از شوقی که به تو دارم . این روزها سخت مشغولی و فکر درسها و کنکور ،حسابی ذهنت را درگیر کرده است . این روزها کمتر صدایم میزنی ، نمی دانم شاید که حجم درسها و کارهایت اجازه نمی دهد به من فکر کنی . ناراحت نیستم . چرا که من هر لحظه به فکر تو هستم و به خصوص در این شب ( اولین شب جمعه ماه رجب ) که همه فرشتگانم را از آسمان به سوی تو می فرستم تا آوای زیبای دلتنگی هایت را بشنوم . نگرانی را این روزها بیشتر در چهره ات می بینم . نگران صفحه های نخوانده از کتابهایت هستی و روزهایی که به شدت می گذرند ! شاید هم نگران فراموش کردن مطالب و نکته های قبل هستی . نترس . من تمام کائناتم را برای به نظم در آوردن زندگی تو به کار گماشته ام . من تمام نامه ها و یادداشت های کوچکت را که در تکه ای کاغذ می نویسی را خوانده ام . خیلی وقت ها با خودت قول و قرار گذاشتی و از من کمک خواستی .... من هم آن لحظه خواسته ات را اجابت کردم و به تعبیر قرآنم ، گویی آن را در پاشنه در خانه ات قرار دادم ، ولی افسوس که تو در را باز نکردی . در این روزها هرگز نگو که از من خجالت می کشی . حتی اگر مدتی هم به من بی توجه بودی ، الان وقت آن فرارسیده که دستهایت را در دستان من بفشاری و حسم کنی . حسم کنی ، آنگونه که هستم . خودت را بی دغدغه به من بسپار . با تمام خوانده ها و نخوانده هایت . با تمام داشته ها و نداشته هایت در این دنیای خاکی مطمئن باش که من بهترین را برای تو رقم خواهم زد ولی از تو می خواهم که تو هم در هر جایگاهی که هستی . حتی اگر تا به حال خواب بودی و درس نخواندی ، تلاش کنی . فقط مرا ببین و از من پاداش تلاشت را بخواه . من می توانم پاسخ سوال های کنکورت را آنگونه ای که تو بهتر پاسخ می دهی به ذهنت بیاورم . من می توانم در سر جلسه به تو آرامش و یقین و ابتکار دهم . در کار من شک نکن . فقط کافیست که تو تلاش کنی و بعد از آن صدایم کنی تا تو را در آغوش بگیرم و تمام فرشتگانم را مامور رساندن موفقیت به تو کنم . همین امشب تصمیمت را بگیر . فرشتگانم از غروب خورشید تا طلوع صبح فردا به سمت تو می آیند . عزیزترینم ، دیدن لبخند تو پس از این همه تلاش حتی در 3 هفته هم همه آرزوی من است . از بعد زمان و مکان بیرون بیا و نگو نمیشه تو 3 هفته به نتیجه رسید ... نمی دانم که تو چرا این حرف را میزنی ولی این را بدان که همواره راه برای تو باز است . تو از اعماق وجودت بخواه و برای آن تلاش کن و به شب و روز و گذر ایام کاری نداشته باش . مدام فکر قبول نشدن و به هدف نرسیدن را نکن . یک لحظه خود را ببین که به آنچه که علاقه داری رسیده ای !

2. Top | #77
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Curer نمایش پست ها
      من امروز تابع رو شروع کردم خوندن...210 تا سوال داره ...بخودم اومدم دیدم 130تا سوالشو زدم و فقط بخش وارون یک به یک مونده
      اونوقت من واس این فصل در نظر گرفته بودم توی 6روز بخونمش اما توی یکی روز داره تموم میشه
      بعد اینارو میبینم ک توانایی دارم و سر تنبلی دوسال زندگیمو حروم کردم میشینم غصه میخورم باز یمدت نمیخونم
      در کل بخونید حیفه
      همین شرایط الانت آرزوت میشه دوماه دیگه
      میبینی الان دلت میخواست آذر بود؟
      آذرم میخواستی برگردی مهر!
      مهر هم غصه ی تابستون از دست رفته رو میخوردی!
      نذار عید ک شد حسرت الانارو بخوری...شروع کن و بجنگ
      با خود تنبل درونت بجنگ
      امروز به غیر از تابع چیز دیگه ای هم خوندی؟
      [IMG][/IMG]

3. Top | #78
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfann21 نمایش پست ها
      امروز به غیر از تابع چیز دیگه ای هم خوندی؟
      آره
      تابع رو فک کنم توی حدود 3ساعت شایدم نیم ساعت بیشتر اینا خوندم

4. Top | #79
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      0000.jpg

5. Top | #80
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ۱۶۰ رور
      ♡Be your Own HERO

6. Top | #81
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم

7. Top | #82
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من در مورد خودم ميدونم كه بخونم ميتونم قبول شم اما بازم نميخونم
      نميدونم چيكار كنم

8. Top | #83
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_nikan نمایش پست ها
      Up

با صحبت هایی که بقیه گفتن میشه ازه ها الان به رتبه زیر 500 رسید و در بهترین دانشگاه ها قبول شد حتی اگه سطح شما صفر باشه
      اگه بکم خونده باشید هم میتونید دانشگاه تهران قبول شید و رتبه زیر 50 بیارید خیلی هم ساده است فقط کافیه هر روز 10 ساعت مطالعه داشته باشید
      150 روز مونده یه تغییر 150 درجه ای بکنید
      180 روز مونده بود یه تغییر 180 درجه ای می کردید و رتبه 1 می شدید که متاسفانه نیست ولی هنوز میتونید با خیال راحت دانشگاه های خوب قبول شید
      فقط از گذشته ات لفت بده
      بعدش هوای مرده نباش
      بدون که دانه انار هستی
      مهم اینکه بخوای قانون جذب رو به یاد داشته باش تو بخواه و اون چیز میاد سمتت
      ب امید اون روزی ک برای اولین بار جسد میبینیو تشریحش میکنی

ب امید اون روزی ک شب تا صب بیداریو درس میخونی اونم واسه علوم ‍ایه
      ب امید اون روزی ک تو ی سالن بزرگ لباس فارغ التحصیلی می‍بوشی و مامان بابات اون ‍ایین نشستنو با افتخار نگات میکنن
      ب امید اون روزی ک کلاهتو میندازی بالا و میگی الاخره شد
      اره شد..فقط باید تو بخوای...همه چی میشه

آره تاپیک خیلی خوبیه وقت آپ شدنش بود
      زحمتمو کمتر کردی هرچند کارت کنایی بوده اما خب یجا بدرد خورد

9. Top | #84
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      screenshot_20190201-221029_instagram.jpg

10. Top | #85
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      رتبه زیر 50
      ویرایش توسط freak : 14 بهمن 1397 در ساعت 10:21

11. Top | #86
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      اپ

12. Top | #87
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      حالا می خوام یک خاطره جالب از یکی از کنکوری هایی تعریف کنم که سطح درسیش مثل خیلی از بچه ها متوسط به پایین بود و خیلی می تونه بهتون کمک کنه:
      (نقل قول از استاد سعید کریمی؛ مدرس و مشاور تندخوانی و تند فهمی، روش های مدرن مطالعه؛ Study skills و یادگیری سریع؛ Accelerated learning و موفقیت تحصیلی در کنکور)
      هیچ وقت یادم نمیره که این بچه چه کار عجیبی کرد و کجا هم قبول شد!!! اصلاً درس نمی خوند و تو سال کنکورش هی وقت تلف می کرد و از درس و کنکور هم فراری بود. پدر و مادرش دیگه شاکی شده بودند که این همه کتاب کنکور و کلاس و مشاور و هزینه، ولی دریغ از یک لحظه درس خوندن این بچه.
      اوایل آبان ماه بود که یکی از دوستاش که خیلی هم با محبت و دلسوز بود به او توصیه کرده بود که یک جلسه تفریحانه سر کلاس تندخوانی و تندفهمی و روش های مطالعه مون حاضر بشه؛ شاید به قول خودش آدم شد و سر به راه!!!
      این دوستش هنری که داشت این بود که به همه می گفت که فلان کلاس و فلان مشاور رو برین ولی خودش نمی رفت!

بالأخره اومد و سر کلاس نشست؛ و وقتی کلاس تموم شد رفت و سر و کله اش هم دیگه پیدا نشد که نشد ولی هر چند وقت یک بار همین دوست وفادارش به دلیل آشنایی که با من داشت، زنگ می زد و برایش مشاوره می گرفت.
      عید نوروز به توصیه دوستاش اومد تو طرح عیدانه و مطالعاتی مون. وقتی دیدمش از روی کنجکاوی ازش پرسیدم که چه خبر؟ چقدر خوندی؟
      گفت: هیچی…!!!
      گفتم پس چرا اینجایی؟
      گفت: بچه ها گفتند بیایم اینجا، منم باهاشون اومدم …
      گفتم اومدی که چکار کنی؟
      رفت تو فکر … با خودش کمی کلنجار رفت و گفت: من تا الآن هیچ درسی رو نخوندم و لای هیچ کتابی رو باز نکردم، خوب حیفه، شاید بتونم تو این 3 ماه و نیم تا کنکور یک کاری بکنم.
      این حرفش جالب اومد برام!!!
      شروع کرد به خوندن و هر روز که سری به بچه ها می زدم، می دیدم تو لاک خودشه و داره درسشو می خونه …

تا اینکه رسید به آزمون کنکور و بعدش هم اعلام نتایج کنکور تو مردادماه و انتخاب رشته. بچه ها همه برای انتخاب رشته اومده بودند. تو شلوغی و هیاهوی بچه ها چشمم به اون دوست وفادارش افتاد.
      بهش گفتم چکار کردی؟ رتبه ات چند شد؟
      لبخند تلخی زد و گفت: اااای … نگین آقا!!!
      بالأخره هر جور بود، راضی شد و کارنامه اش رو داد و دیدم شده 35،000
      فقط تنها چیزی که ازش شنیدم این بود که با یک گلوی بغض کرده گفت: آقا انتخاب رشته کنم؟
      تو راهرو یکی از مامان ها با بچه اش و کارنامه به دست اومد جلو و گفت:
      سلام آقا… رتبه بچه ام به نظر شما خوب شده؟ کجا قبول میشه؟
      نگاه کردم دیدم بعععله… خود خودشه، همونی که از نوروز شروع کرد. تو ذهنم گفتم: خب احتمالاً این هم مثل دوست وفادارش شده همون حدودا و حتی بدتر.
      با ذهن شلوغم در اون شرایط و هیاهوی بچه ها، نگاه سریعی به کارنامه اش زدم و دیدم حدسم درسته!!! شده بود 35،000
      عجب، این دو تا دوست رتبه شون چقدر شبیه هم شده بود!
      گفتم بهشون که با این 35 هزار مثلاً احتمال قبول شدنت در …
      که مادرش حرفم رو قطع کرد و گفت آقا دارین اشتباه می کنین!!!
      35 هزار نشده بچه ام، شده 3 هزار و 500!!!

گفتم چی؟ نگاه دقیق تری به کارنامه اش کردم و دیدم آره درست میگن.
      آخه این بچه که درس نمی خوند چجوری شده 3500؟
      بهش گفتم تا جایی که یادمه با کنکور قهر بودی و لای کتاب و درسا رو تا نوروز باز نکرده بودی؛ نکنه تقلب کردی؟
      گفت: نه به خدا آقا … هر چی بلد بودمو زدم تو کنکور.
      چون موضوع برام جالب شده بود حواسم رو جمع کردم و گفتم واقعاً چکار کردی که تو این زمان کم تونستی به نسبت بقیه دوستات بهتر بشی؟
      گفت که من یک بار تو یکی از جلسات تندخوانی و تندفهمی و روش مطالعه شما شرکت کردم و یادمه که شما تو اون جلسه چند تکنیک رو تو خوندن تدریس می کردین و چون من هم تفریحی تو اون جلسه تون حاضر شده بودم، اصلاً گوش نمی کردم و هی حواسم پرت بود و فقط یکی از این تکنیک ها اتفاقی به گوشم خورد و همون رو از نوروز استفاده کردم. کار دیگه ای هم نکردم … و بلد هم نبودم که بخوام کار دیگه ای بکنم.
      بهش گفتم اگه تو تکنیک ها و شگردهای بیشتری رو تو تندخوانی و تندفهمی بلد بودی و زودتر هم شروع به درس خوندن می کردی رتبه ات به نظرت چند میشد؟
      با اعتماد به نفس گفت: دقیق نمی دونم ولی فکر کنم زیر 1000
      حرفش رو تأیید کردم، چون می دیدم خیلی از بچه ها تونسته بودند.
      اونجا بود که بهش گفتم اگه اجازه بده از این به بعد داستانش رو برای بقیه بچه ها تعریف کنم تا کنکوری های بعدی به قدرت و معجزه تکنیک ها و شگردهای روش های تندخوانی و تندفهمی آشنا بشند و سریعاً اقدام کنند.
      از این نوع بچه ها بسیار زیاد بودند که با یک تغییر در شیوه مطالعه و خوندن شون کولاک کردند و در کنکور درخشیدند و طعم بسیار شیرین موفقیت در کنکور رو چشیدند و ایمان دارم برای شما هم امکان پذیره.
      باز هم یادآوری کنم که من در اینجا یک مثال از طیف بچه های با سطح درسی متوسط به پایین زدم تا باز هی بچه ها بهونه نیارن که ای آقا، اون درساش قوی بوده و معدلش بالا بوده و خیلی بچه زرنگ بوده ولی ما که اینجوری نیستیم و نمیشه و از این جور حرف ها…

بچه ها یادتون باشه که:
      خیلی از بچه های ضعیف تر از تو تونستند؛ پس چرا تو نتونی؟ و مطمئناً می تونی …
      اقا این تکنیکای تندخوانیو اگ میدونین میشه چنتا مثال بزنین؟!

13. Top | #88
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ava.mhm نمایش پست ها
      اقا این تکنیکای تندخوانیو اگ میدونین میشه چنتا مثال بزنین؟!
      من نمیدونم گفتم ک صرفا نقل قول کردم
      بنظرم اون قسمتش تبلیغاته و بهش زیاد بها ندید (فقط صرفا چون متن کامل رو بیارم و عمدا تغییرش ندم عینشو گفتم)

14. Top | #89
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      مصاحبه ای دیگر از دوستان انجمن:

این شکل اصلی مصاحبه اس ک کلا فاصله نذاشتن...چشام کور شد انقد ریز شدم ببینم دقیق کجاها فاصله بذارم و ویرایش کنمش
      لازم نیس اینارو بخونید....محتوای پنهان رو ببندید پایینتر همین مطالب با رعایت فاصله بین حروف گذاشتم
      دستم درد نکنه:
      منفقطزيستوصفرنبودموقتيشرو عكردم
      بقيهدرسامهمهصفروبعضامنفيح تيمثهفيزيك
      ببيندعزيزانممنبيشتريندرصد يكبرافيزيكگذاشتهبودم٥٠بود كبرامرويابود
      امسال٧٠زدمش
      چونخوندموتستزدم
      بعضابخداگريهمميگرفچوننميخ استمبخونم،سختبودواصلانميف هميدم؛وليخوندم
      يربگريهميكردم،ميشدتايماست راحتم؛بعدشاشكاموپاكميكردم وشروعميكردمبتستزدن
      هرروززيستميخوندم
      يكيدرميانفيزيكوشيمي
      ٣روزيهبارهمرياضي
      پ.ن:فيزيكمضعيفورياضيمقوي
      ادبوباكتابايمبحثيعبدالمحم ديكاركردم
      عربيوباناصحزاده(الا،رايگا �ه)
      دينيوباگاجوزيپفائقورنجبرز اده(الا)
      زبانوهمبافيلزبانكانارينوش ته
      زميندوسهتادرسشبكنكورسطحيخ وندمويهتستزدم
      رياضيبانكتهوتستاريانحيدري وابيقلمچي
      زيستوباكتابوالگونشردريافت (عمارلو)
      فيزيكوباكازرانيان(الا)ودرس نامهخسبز
      شيميهمباكتابوخسبزوفيلشيمي
      عموميكامروزميخونيوتستاشوم يزني
      فرداشهميهمروربعدهبيدارشدن ميكني
      پ.ن:منعموميهاروقبلخابميخون دم
      رياضيوفيزيكيهدرسنامهخوبمي خادوبقيهشتسته
      تاميتونيدتستبزنيد واسشون
      زيستهمتستنميخاد؛سوالايكنك وركافيه(نيازبتستداشتي،ايك �وخوبه،نميتونيبزنيوليدرس � �دميگيري)
      درسنامهايكداريهرچيهستاونو بخون
      اينجوريكاولكتابدرسيوروزنا مهواربخون
      بعددرسنامههاتوبخونونكاتنا بوخاصوبنويس
      بعددرسوكتابوباهمعميقابخون
      شيميهممثلهزيست

اول از اين شروع كنم ك من سومين كنكورم قبول شدم
      سال اول هيچي نخوندم و ١٠٤٧٠ اوردم
      سال دوم عمومي و يكم زيست و رياضي خوندم و٣٧٣٧
      پارسال هم ٢٠٣٠ اوردم
      من دقيقا از ٢٠ فروردين شروع ب درس كردم و روزي بيشتراز ١٢ ساعت ميخوندم
      البته از ١٠م با روزي ٣ ساعت شروع كردم و هرروز يه ساعت بيشتر خوندم
      از ٩ صبح استارت و ميزدم تا ١:٣٠ شب
      من فقط زيستو صفر نبودم وقتي شروع كردم
      بقيه درسام همه صفر و بعضا منفي حتي مثه فيزيك
      ببينید عزيزانم من بيشترين درصديك برا فيزيك گذاشته بودم ٥٠ بود ك برام رويا بود
      امسال ٧٠ زدمش
      چون خوندم و تست زدم
      بعضا بخدا گريه ام ميگرف چون نميخواستم بخونم، سخت بود واصلا نميفهميدم؛ ولي خوندم
      يه ربع گريه ميكردم، ميشد تايم استراحتم؛ بعدش اشكامو پاك ميكردم و شروع ميكردم به تست زدن
      هرروز زيست ميخوندم
      يكي درميان فيزيك و شيمي
      ٣روز يه بار هم رياضي
      پ.ن: فيزيكم ضعيف بود و رياضيم قوي
      ادبو با كتاباي مبحثي عبدالمحمدي كار كردم
      عربيو با ناصح زاده (الا،رايگانه)
      دين رو با گاج و زيپ فائق ورنجبرزاده (الا)
      زبانو هم با فيل زبان ك اناري نوشته
      زمين دو سه تا درس شب كنكور سطحي خوندمو يه تست زدم
      رياضي با نكته و تست اريان حيدري و ابي قلمچي
      زيستو با كتاب و الگو نشردريافت (عمارلو)
      فيزيكو باكازرانيان (الا) و درسنامه خ.سبز
      شيمي هم با كتاب و خ.سبز و فيل شيمي
      عمومي ك امروز ميخونيو تستاش ميزني فرداش هم يه مرور بعده بيدارشدن ميكني
      پ.ن: من عمومي ها رو قبل خواب ميخوندم
      رياضي و فيزيك يه درسنامه خوب مي خواد و بقيه اش تسته
      تا ميتونيد تست بزنيد واسشون
      زيست هم تست نميخاد؛ سوالاي كنكور كافيه(نياز ب تست داشتي،ايكیو خوبه،نميتوني بزني ول يدرس ياد ميگيري)
      درسنامه اي ك داري هرچي هست اونو بخون
      اينجوري ك اول كتابدرسيو روزنا مه وار بخون
      بعد درسنامه هاتو بخون ونكات ناب و خاصو بنويس
      بعد درسو كتابو باهم عميقا بخون
      شيمي هم مثله زيست
      فقط تستهارو هم زمان دار بزنيد
      تا ١٤ روز مونده ب كنكور خوندم و تموم كردم
      چون تايم نداشتم واسه پروژه سه روز يه بار.. هر روز سوالاي كنكور و حل ميكردم
      اونم دقيقا مثه شرايط كنكور
      مثلا ساعت ٦:٣٠ بيدار ميشدم و صبحونه ميخوردم
      لباسي ك ميخاستم كنكور بدم و ميپوشيدم و وسايل و لوازم و خوراكي هايي ك قرار بود سرجلسه ببرم و برميداشتم
      ٨:٣٠ ازمونم و شروع ميكردم و ٩:٤٥ ميرفتم سر اختصاصيا و دقيقا زماني ك كنكور تموم ميشه دس ميكشيدم و يكم ميخابيدم و بعد سوالا رو دونه دونه(حتي اونايي ك درست زدم) و بررسي ميكردم
      باعث ميشه استرستون كم شه
      من اول زيست و بعد شيمي و بعد فيزيك و اخر رياضي ميزدم
      پيشنهاد نميكنم اينو، چون رياضيم جوري قوي بود ك گذاشتم اخر و تو ٧ ديقه ١٠ تا سوال زدم
      زمان كم اوردم چون طبق عادتم صبحونه نخورده بودم و سر جلسه حالم بهم خورد و ٤٠ ديقه با عرض معذرت تو دسشويي بودم
      دقيق درصدام يادم نيس ولي ادب ٦٠ عربي ٧٠ ديني ٥٥ زبان٦٠ رياضي ٣٤ زيست ٦٠ فيزيك٧٠ شيمي ٦٥ زده بودم
      دو روز مونده ب كنكور هم درسايي ك احساس كردم يادم رفته و ضعيف بودم و نكاتي ك از تستا نوشته بودم و يه دور خوندم
      حالا نميدونم كامل بود يا نه
      ترستون و بذاريد كنار شروع كنيد.. سخترينش شروع كردنه و بقيه ش راحته
      برا اين هم ك صبحا خابتون نياد از خشك شده گل ميخك استفاده كنيد و بوش كنيد

ویرایش توسط Neo.Healer : 28 فروردین 1398 در ساعت 15:04

15. Top | #90
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      عالی بود

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 567 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)