خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

کمک و مشاوره: میخوام دوباره کنکور بدم!

خب دوستان امروز نتایج اومد و منم مردود شدم!
      البته با رتبه 4000 منطقه 3 نباید انتظار نتیجه خوبی داشته باشم
      بهرحال گذشت و تصمیم دارم با جدیت برا 93 بخونم و واقعا پارسال خیلی کم کاری کردم و تقریبا خودمو برا کنار گذاشتن یه سری کارا آماده کردم
      اول درصد هامو میگم
      ادبیات: 10
      عربی: 0
      دینی: 40
      زبان: 68
      زیست: 56
      شیمی: 53
      ریاضی و فیزیک: 33
      ----
      خب همونطور که میبینین عمومی خیلی بده دلیلشم اینه که تقریبا چیزی از درسای پایه رو نخونده بودم
      درکل عمومیام ضعیفه و نمیخوام احساسی کار کنم و بگم امسال حتما جبران میکنم و فقط بچسبم به عمومیا، من اختصاصی رو مبتونم خیلی بهتر بزنم واسه همین میخوام خیلی سرمایه گذاری کنم روش
      شیمی و ریاضی تقریبا میدونم مشکلام و میتونم بهترش کنم ولی زیست و فیزیک رو میخوام راهنمایی کنین
      زیست: تقریبا تسلط نداشتم و تست هم نمیزدم، فک کنم مشکل اصلیم همین نداشتن تسلط روی دروس پایه باشه و در مورد تست هم واقعا موندم از چه کتابی استفاده کنم پارسال از خیلی سبز استفاده میکردم و به نظرم دوم و پیش دانشگاهیش خوب بود و سومش یه سری کاستی هایی داشت، نظر شما چیه؟
      فیزیک: اینو واقعا نیاز به توضیح کلی در مورد کتاب و نحوه خوندن دارم پارسال هم فقط آینه ها و پیش 2 خوندم و امسال میخوام درصده بالاتری بزنم و کتاب هم فقط از کتاب آبی کانون استفاده میکردم، نظر شما؟
      شیمی: دوم و پیش از مبتکران و سوم از خیلی سبز استفاده میکردم به نظرمم خوب بودن اگه چیزه بهترین هست معرفی کنید
      ریاضی هم فقط خیلی سبز داشتم و بنظرم عالی بود بعید میدونم شما نظره مخالفی داشته باشید!
      مشکل بزرگ: یه مقداری کندم و وقت کم میارم همه هم میگن فقط با تست زدن درست میشه! آیا واقعا مشکل از کم تست زدنه یا مشکل از خودمه! اگه واقعا نشه این مشکلو برطرف کرد مجبورم خیلی از مباحث رو نخونم!

خب رسیدیم به اصل ماجرا!
      عمومی ها : شما بگید چیکار کنم!
      ادبیات: علاقه ای به املا و زبان فارسی ندارم! و تقریبا زبان فارسی تصوره خوندنش برام سخته با این حال نظر شما چیه و از کجا شروع کنم! میخوام حداقلش 50 60 بزنم!
      عربی: هیچیییییییییییییییییی بلد نیستم! از صفر باید شروع کنم! و البته نمیخوام زیاد روش وقت بزارم و درسای دیگه رو فدا کنم و
      زبان: هیچی نخوندم ولی واقعا سطح زبانم خوبه و میخوام تمام تلاشمو کنم برا 100

هدفم: پزشکی با بهترین رتبه ممکن!

فقط اگه میشه راجع به فیزیک و عربی و ادبیات یکم پایه ای راهنمایی کنید و بهترین کتابهای ممکن رو معرفی کنید!

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام.با اینکه عمومیتون میگین ضعیفه ولی اینطورنشه که وقت واسش نذارین!!مطمین باشین ضررمیکنین! عمومیم به نوبه ی خودش مهمه!زیست سال سوم 8000تست خوبه به نظرم.زیست سعی کنین واقعا بفهمینش..شکلا رو خوب بخونین.به قیدا توجه کنین.و حتما تست کارکنین و درسنامه ها رو بدقت بخونین.فیزیک هم مثل ریاضی باید تست زد خیلی..من فیزیک نشرالگو خوندم.ایشالا حتما موفق میشین

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام من 93اولین کنکورمه یه کم از تجربیات برام بگو.اگه درست حسابس میخوندی میتونستی رتبه ی خوب بیاری؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عمومی
      ادبیات

درسی که بچه ها ریز میبیننش. اما ...
      سعی کنید اصولی بخونیدش. (در پستهای بعد در مورد برنامه ریزی درسی درست ادبیات صحبت خواهم کرد.)
      *درس به درس هرگز

اگر کسی بهتون گفت اول یه درس رو بخون بعد برو تستاش رو بزن بدون بی سواده. این کار علاوه براینکه به شما یه اعتماد به نفس کاذب میده نتایج شما رو تو آزمونها خراب میکنه.
      کتاب جامع خیلی سبز / جامع الگو/ سبز گاج از این دست کتاب ها هستند.
      بحث به بحث:
      قرابت: سعی کنید با حس اشعار رو بخونید.
      *اگر فکر میکنی میتونی با سریع خوندن صورت سوال وقت واسه خودت ذخیره کنی سخت در اشتباهی...
      الگو یا دریافت رو تهییه کنید.(2تاش جو الکیه)
      زبان فارسی: از قسمتهایی هست که فقط با کتاب درسی به هیچ وجه نمیتونی جواب بگیری. بهتون 2جلدی دریافت رو توصیه میکنم. (زیاد نیست؟) چرا هست. اما نویسنده کتاب (دکتر سبطی) اونقدر خوب کتاب رو تالیف کرده که شاید در عرض 2 ماه بتونید کتاب رو تموم کنید. سعی کنید در بار اول خوندن کتاب 5% (نه بیشتر) از کتاب رو مارک کنید. زمان دوره فقط مارکدار ها رو بخونید.
      کتاب همایش استاد برای دانش آموزهای تنبل توصیه اکید میشه.
      زبان فارسی الگو نیاز نیست.

معنی لغت: کتاب درسی (فقط واژه نامه + توضیحات) رو بخورید.
      بذارید با یه مثال مفهوم خوردن رو جا بندازم.
      عنایت= بخشش یا عنایت = توجه؟؟ کدوم درسته؟؟ هردو؟؟ (جواب تو آخر کتب3گانه ادبیات)
      هر کی بدون شانسی گفتن جواب درست رو بده یعنی لغات رو خورده!!

املا: کتاب درسی(یه مرور جزیی)+ املا دریافت یا خیلی سبز یا الگو(خیلی مهم نیست کدوم)
      آرایه : به نظر من سعی کنید تستهای آرایه 91 /92 (بعضی رشته ها) رو ببینید. اونقدر که فکر میکنید سخت نیست. اما میتونم توصیه کنم که رو این بخش کمتر سرمایه گذاری وقتی کنید.

عربی

از درس هایی هست که بچه دید خوبی نسبت بهش ندارن (به خصوص که تو سال پهارم عربی نداریم.) خیلی خودتون درگیر انتخاب منبع نکنید. (به جرات میتونم بگم کتاب فوت وفن و مبتکران_ایاد فیلی_ رو نخرین. وقت تلف کردنه!)
      *خیلی از بچه ها ترجمه عربی رو هلو فرض میکنن...
      اما هشدار میدم که تیپ سوالات سخت تر شده.
      درک مطلب: اصلا نترسید ازش. بهتون توصیه میکنم از اوایل بهمن(شروع ترم دوم) متن بزنید. چون تا اون موقع از نظر قواعدی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشتی. برای تحلیل صرفی و شکل بهتره از همون کتاب جامع خودتون تستهاش رو بزنید.

قواعد: خلاصه نویسی کنید (حتما) سعی کنید یکبار یک بحث رو بخونید نصف تستاش رو بزنید خلاصه کنید. دفعه دوم (چند هفته بعد خلاصه ها رو مرور کنید و نصف دوم تستها رو بزنید.

دینی:

* نکته مهم: خیلی ها از گاج نقره استفاده میکنن اما
      روش اشتباه:خود کتاب رو میخونن.کل تستاش رو میزنن. کلی هم کیف میکنن..... میگن هی بلدم بلدم!!!!
      روش درست:کتاب درسی رو بخون. بعد نکات گاج رو وارد کتاب کن. آخر هم بلافاصله 10% تستهای درس مربوطه رو بزن.(چرا بلافاصله؟ مشاوره ما میگفت 24 ساعت بعد؟)
      متاسفانه این هم از اشتباهات رایج کنکوری هاست. زمانی که شما 24 ساعت بعد تست بزنی امکانش هست یه سری تستها رو بر اساس فراموشی غلط بزنی. یه سری رو بر اساس غلط فهمی. اما اگه بلافاصله بزنی اشتباهاتت فقط بر اساس غلط فهمیه.

زبان:

خلاصه نویسی ممنوع.
      به زبان 3 گیر ندید.
      نقل قول از استاد سبطی صاحب نشر دریافت: من برای کنکور خودم اصلا زبان3 رو نخوندم.
      نقل قول از استاد مفتون استاد زبان : سعی کنید به جای اینکه از یه درس 30تا تست بزنید سعی کنید از 3 درس 10 تا تست بزنید.
      من اسمشو میزارم چرخشی زدن!!
      قواعد هم کم بخونید بیشتر کلمه ( تو ریدینگ و کلوز هم کمک میکنه.)
      درک و کلوز : من از کتاب کیا سالار استفاده میکردم. فکرمیکنم کتاب خوب تو این قسمت هم زیاد هست.
      سعی کنید تو هفته 2تا متن و 1 کلوز بزنید. (برعکس عربی زودتر باید شروع کرد.) کم کم مقدار تست هارو زیاد میکنید.

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد منتظری نمایش پست ها
      سلام من 93اولین کنکورمه یه کم از تجربیات برام بگو.اگه درست حسابس میخوندی میتونستی رتبه ی خوب بیاری؟
      خب مسلمه هر چی بیشتر و بهتر بخونید نتیجه ی بهتری میگیرید
      و حواست باشه هیچ درسی رو کنار نزاری! من از آبان شروع کردم اولش گفتم هنوز اولشه از عربی و ادبیات هم خوشم نمیاد میزارم راه بیفتم بعد میخونم و همیشه میگفتم از هفته ی دیگه شروع میکنم که هیچ وقت این هفته ی دیگه نرسید!!!!
      هر آزمونی که میری سعی کن با برنامش پیش بری و همه ی درسای اون هفته رو بخونی
      هرچی هم جا افتاد سعی نکن برا جبران کردنش برنامه ی هفته ی بعد رو خراب کنی
      من با اینکه خیلی کم کاری کردم ولی مطمئنم اگه با برنامه ی قلمچی پیش نمیرفتم خیلی خیلی بدتر میشد

6. Top | #6
      کاربر فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      فیزیک کتاب فیزیک پایه گاج
      عربی فوت و فن

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط design46 نمایش پست ها
      فیزیک کتاب فیزیک پایه گاج
      عربی فوت و فن
      خودمم فیزیک رو یه همین نتیجه رسیدم
      ولی اون دوستمون senator73 گفته فوت و فن بی فایدس! ولی دلیلشو نگفته، خودمم شنیدم فوت و فن یکمی حرفه ایه! حالا من که عربی ـم زیرِ صفر درجه ـست میتونه برام مفید باشه؟؟!!

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      راس میگه منم کندم 4 تا تست که میخوام بزنم کلی وقت میبره.
      مشکل اساسی من همینه به همین دلیلم زده شدم از درس و بعد عید هیچی نخوندم و حالام مردود شدم

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad9 نمایش پست ها
      خودمم فیزیک رو یه همین نتیجه رسیدم
      ولی اون دوستمون senator73 گفته فوت و فن بی فایدس! ولی دلیلشو نگفته، خودمم شنیدم فوت و فن یکمی حرفه ایه! حالا من که عربی ـم زیرِ صفر درجه ـست میتونه برام مفید باشه؟؟!!
      تجربه شخصیم بود.
      خیلی سبز یه کتب دیگه داره .... توش نکات خوب فوت و فن رو آورده + تست
      فوت و فن تست کم داره.
      برای عربی کتاب درسی هم بخون خیلی خوب توضیحیده.

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط senator73 نمایش پست ها
      تجربه شخصیم بود.
      فوت و فن تست کم داره.
      در کل ممنون برا راهنمایی هاتون
      ولی یه مورد: برا قرابت ترجیح میدم کتاب خودمو بخونم بعد تست بزنم، آیا اون کتابایی که معرفی کردی برا قرابت به اندازه ی کافی تست داره؟ یا کلا کتاب خوبی برا تست های قرابت هست؟

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تجربه شخصیم بود.
      فوت و فن تست کم داره.
      ولی یه مورد: برا قرابت ترجیح میدم کتاب خودمو بخونم بعد تست بزنم، آیا اون کتابایی که معرفی کردی برا قرابت به اندازه ی کافی تست داره؟ یا کلا کتاب خوبی برا تست های قرابت هست؟

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      اگه نمی خوای زیاد روی عربی وقت بزاری بیشتر تمرکزت رو بزار روی ترجمه و تعریب.....که بهترین های بازار این کتاب ها هستن
      ترجمه تعریب مهروماه___ترجمه و تعریب گاج___ترجمه و تعریب الگو _______________در ضمن من دی وی دی عربی گاج رو هم داشتم که برای ترجمه تعریب خیلی خوب کارکرده بود_موفق باشی

فعلن ...!!!

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad9 نمایش پست ها
      کتاب شما چیه؟؟
      الگ. خیلی خوبه
      دریافت رو ندیدن اما تعریف شنیدم

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کتاب شما چیه؟؟
      الگ. خیلی خوبه
      دریافت رو ندیدن اما تعریف شنیدم
      منظورم کتاب درسیم بود

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پاپا پوریا نمایش پست ها
      اگه نمی خوای زیاد روی عربی وقت بزاری بیشتر تمرکزت رو بزار روی ترجمه و تعریب.....که بهترین های بازار این کتاب ها هستن
      ترجمه تعریب مهروماه___ترجمه و تعریب گاج___ترجمه و تعریب الگو _______________در ضمن من دی وی دی عربی گاج رو هم داشتم که برای ترجمه تعریب خیلی خوب کارکرده بود_موفق باشی
      در مجموع بهترین درصدی که با ترجمه و تعریب میتونم بدست بیارم چنده؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن