خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

به نظر شما کسی از دی شروع کنه میتونه؟

سلام
      من نظام جدید تجربی ام
      بی استعداد نیستم! اما خستم :/

پایه درسیم خیلی مشکل نداره (یعنی خوب کار نشده)
      مثلا از ریاضی پایم بد نیست فقط باید تست هاشو بزنم و یه دور بخونم درستامه ها رو (تابع رو خوندم اما واسه تست مسلط نیستم، حد همینطور و..)
      یا مثلا زیست ۱۲ رو خوندم، اما پایه رو زیاد خوب نخوندم
      مثلا الان بخوام استارت بزنم و بچسبم به ازمونا، نیاز به پیشنیاز ندارم و میتونم مستقیم شروع کنم

امروز واقعا خسته شدم.
      گفتم بسه باو چقدر اوت میخوام باشم.
      میخوام بشینم بخونم

اما یه سوال دارم.
      کسی مثل من میتونه همین امسال نتیجه خیلی خوب بگیره؟
      خیلی دوست دارم رتبم ۱۵۰ منطقه بشه اما از الانی که رتبم تو ازمونا هست خیلی فاصله داره
      اما هیج ازمونی نخوندم، فان رفتم.
      ساعت مطالعم ۲ ساعت نهایت ۳ ساعت بشه در روز

اما میخوام بشینم یه نفس تا خود کنکور بخونم
      میتونم به ۱۵۰ منطقه ۳ برسم؟
      بی استعداد نیستم، فقط نخوندم. خیلی هم از نظر درس دور نیستم
      مثلا زیست ۳ رو خوندم تا اینجا، شیمی ۳ دو فصل اسید و باز و الکتروشیمی رو خوندم، ریاضی حد و تابع رو خوندم خوب تست نزدم. معادله نامعادله و این چیزای پیشنیاز ریاضی رو هم بلدم، فارسی بلدم ارایه ها رو باید تست بزنم مسلط شم. دستور هم مسلط نیستم ولی بلدم.
      کلا خیلی خارج از گود نیستم که صفر باشم. اما اصلا کار نکردم تست اونقدر

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من با توجه به استعداد خودم میگم میشه
      جوابشو از خودت بپرس دوست عزیز
      اینجا نظرات بستگی به توانایی هر شخص داره
      ولی منطقی با توجه به مدرسه و امتحانات بین ۸۰۰ تا ۲۰۰۰ بخونی قطعیه
      ♡Be your Own HERO

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      دوسه روز بود یکی نگفته بود از فلان موقع شروع کنم میشه!؟ گفتم چه خبره خدایا ملت از حاشیه خارج شدن
      خب بستگی داره هدفی ک میگی و نتیجه خوبی ک میگی منظورت چه رشته ای باشه!
      در کل ، بله میشه به شرطی که تلاش کنی و هرروز مطالعه ثابت و مفید داشته باشی و از بازیگوشی و حاشیه فاصله بگیری.
      اما اگر بشینی یه گوشه ،م اه اینده هم بگی از بهمن شروع کنم میشه؟از اسفند چی؟از فروردین؟سه ماهه میشه پزشک شد؟و همچین سوالایی ک زیادم میپرسن ، هیچوقت نخواهدشد
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اگه یکی واقعا تمام تلاششو بکار بگیره بله میتونه
      خوندن واقعا ترس نداره فقط اراده میخواد
      به این فکر کنین که اگه خدای نکرده نشد اونی که میخواستین که البته بعیده ولی اگه 1 درصدم نشد شما چیزیو از دست ندادی سال بعد از خیلی ها جلوتری
      مخصوصا نظام جدیدم که هستین استرس سال بعد یه کنکور برگزار میشه یا دو تا رو هم ندارین
      موفق باشید

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      جسارتا شما همون امیری نیستی که پلن زیر ٢٠٠ و پزشکی مشهد داشتی؟
      !be careful what you wish for
      اگه آره که فی الواقع اگه قراره با همون فرمون پیش بری،این قصه سر دراز دارد!
      ولی اگه بی عذر و بهونه قراره به چپ و راست و پشتت نگاه نکنی و روبه جلو حرکت کنی ...
      حقیقت اینه شاید حالت اول خطی تر و واضح تر باشه نتیجش؛ولی تو حالت دوم هر چیزی رو میتونی بذاری توی جا خالی . باید زجر بکشی و درس بخونی! فکر نمیکنم چیزی خارج از این لازم باشه!خصوصا واسه situationحال حاضر شما!
      I believe in the idea of the rainbow

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز با اجازت یه چند خطی مینویسم و امیدوارم کمکی کرده باشم
      نکته اول اینکه برای رتبه زیر ۲۰۰ منطقه شدن واقعا دیره،البته مسابقه تموم نشده اما رقبای قدرتمند چند گل جلو هستن و تیمی مثل ایران که امکانات سخت افزاری و نرم افزاری(پایه قوی گذشته تحصیلی خوب) نداره سخته تو جام جهانی بین چهار تیم اول جام قرار بگیره و هیچ وقت هم نتونسته چون استعداد یابی نکرده و روی جوانان و نوجوانانش کار نکرده و در نهایت محکوم به شکسته(منظور ضعیف بودن تو سال های گذشته تحصیلیه)
      اما گاهی شگفتی رخ میده،مثل پیروزی ۶ بر ۰ شبیه معجزه بولیوی مقابل آرژانتین و تحقیر مسی یا شکست ارتش تا بن دندان مسلح روسیه از مشتی چریک طالب افغانستانی و یا تحقیر ایالات متحده از چشم بادامی های جنگل دوست ویتنام که داغ ننگش تا ابد بر پرچم آمریکا توی ذوق میزنه.
      پس همیشه میشه معجزه متفاوت و منحصر به فردی رخ بده و میشه با خواست خداوند و طبیعت، به بت و سنبل رشته،جریان و رقابتی خاص تبدیل شد و نشون داد که شما هیچ چیزی از سمپادی های درجه یک و کار ازموده که رقیبتون هستن کم ندارید.

اما این اتفاقات نادر و تاثیر گذار هستن و دلیل اثر گذاریشون کم بودنشونه.یعنی در هر روز و هر ساعت رخ نمیده

آیا شما میتونید در کنکور همون کاری رو بکنید که بولیوی مقابل آرژانتین کرد؟میتونید مشتی رقبب گردن کلفت که کتاب زیست و فیزیک و شیمی رو ریز ریز کردن و تا همین امروز دو دور کتاب ها و مباحث اصلی رو خوندن و دارن مرور میکنن رو کنار بزنید؟

به نظر من بستگی یه هوش و انگیزه و خواست خداوند داره.
      شاید برای برتر شدن شخصی که اصلا نخونده دیگه دیر باشه و واقعا هم دیره اما تو هر کنکوری چند نفر قوانین تحصیل رو میشکونن و به اطرافیانشون ثابت میکنن که من از جنس موفقیت هستم و شماها از کرباس شکست،حقیقتش اگه شخصی بخواد با پایه تحصیلی شما که میگید متوسطه (خدارو شکر)به رتبه خوب برسه باید تلاش زیادی بکنه و از فردا شروع کنه و معجزه کنه وگرنه از پس فردا هم دیگه دیره برای برتر شدن.وگرنه برای رتبه های بالاتر وقت زیادی مونده
      در آخر امید دادن یا ندادن حقیر ،تفاوتی در سرنوشت و جبر زمانه و اراده شما نداره و این خود شما هستید که تعیین میکنید تو چند راهی که خداوند سر راهتون قرار داده کدوم راه رو انتخاب میکنید.
      راهی که منتهی به فردای اعلام نتایج نهایی کنکور و خنده های از سر ذوق و کیف دشمنانتون در فامیل و آشنا و ... داره،یا راهی که رقبای بد ذات و دشمن ناراحت و شما از خودتون و تلاشتون راضی هستید و پیش خودتون میگید من معجزه کردم و تونستم؟
      در آخر باید گفت واقعیت معمولا تلخه اما گاهی باعث شفا میشه
      واقعیت اینه:
      زمان زیادی رفته و باید تلاش کنید و امیدوارم خودتون رو درگیر حرفایی که گفته میشه:از عید هم میشه شروع کرد" نکنید
      چون افرادی که با پایه ضعیف از عید شروع کردن و پزشکی و مهندسی تاپ قبول شدن اگه نگیم کم که خیلی خیلی کمه.بنده نمیگم آمار میگه که ای کا نمیگفت
      پس از دی تا کنکور خیلی وقت مونده برای شما بنابراین خواهش میکنم زمان رو از دست ندید.
      چند ماه تلاش کنید تا یک عمر پشیمون نباشی
      ببخشید طولانی شد
      موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط officialAmir نمایش پست ها
      سلام
      من نظام جدید تجربی ام

مثلا از ریاضی پایم بد نیست فقط باید تست هاشو بزنم و یه دور بخونم درستامه ها رو (تابع رو خوندم اما واسه تست مسلط نیستم، حد همینطور و..)
      مثلا الان بخوام استارت بزنم و بچسبم به ازمونا، نیاز به پیشنیاز ندارم و میتونم مستقیم شروع کنم

امروز واقعا خسته شدم.
      میخوام بشینم بخونم

اما یه سوال دارم.
      خیلی دوست دارم رتبم ۱۵۰ منطقه بشه اما از الانی که رتبم تو ازمونا هست خیلی فاصله داره

مثلا زیست ۳ رو خوندم تا اینجا، شیمی ۳ دو فصل اسید و باز و الکتروشیمی رو خوندم، ریاضی حد و تابع رو خوندم خوب تست نزدم. معادله نامعادله و این چیزای پیشنیاز ریاضی رو هم بلدم، فارسی بلدم ارایه ها رو باید تست بزنم مسلط شم. دستور هم مسلط نیستم ولی بلدم.
      دوران بـقا چـو بـاد صـحـرا بـگذشـت تلخی و خوشی و زشت و زیبا بگذشت
      پنداشت ستمگر که ستم بر ما کرد در (بر) گـردن او بـمـانـد و بــر مـا بــگـذشـت
      سعدی

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اره میتونه...
      حالا کسی بیاد بگه ۱۵۰ دقیق نمیتونی بیاری دست میکشی؟
      اگه قرار باشه با این مدل خوندن الانت کنکور بدی و رتبت بشه ۴۰۰۰
      و تو تلاشتو بیشتر کنی و حتی ۴۰۰۰ رو به ۱۰۰۰ برسونی ، بردی!
      به عدد و رقم فکر نکن و فقط تلاش کن

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه چیزی ازخودم برات بگم کنکور97بار چهارمه که کنکور میدم همیشه دوساعت 6ساعت دو ماه سه ما خوندم ول کردم بهترین رتبه ام 4هزار بوده اما هرگز نشده 6ماه بکوب بخونم روزی 7تا10ساعت همیشه ب خودم میگم اگر ی سال فقط همت کردئه بودم حداقلش 800تا1000بودم پس بدون بخوای میتونی میشه.. یه نصیحتی دارم فیکس شیش ماه مونده چشاتو ببند بخون شد شد نشد حداقلش زیر 2هزار میشی ک
      ما دوباره سبز میشویم

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ازتون میخوام منبع بهم معرفی کنید
      ازتون میخوام تجربه هاتون بگید

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نه نمیتونه.ب سلامت

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بله ١٠٠٪؜ ميشه
      (البته راستش هيچكدوم از ما كه ميگيم ميشه فكر نميكنيم تو بتوني)
      ولي خوشحال ميشيم خلافشو ثابت كني و سوپرايزمون كني

12. Top | #12
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ب نظر من جواب تو پیش خودته..
      فقط خودتی که واقعا از تواناییا و استعدادای خودت شناخت داری..
      بقیه فقط میان اینجا یه نظری میدن و میرن ولی خودتی که واقعا میدونی آدم این مسیر و سختیاش هستی یا نه..
      باور کن هرکسی واقعا براساس توانایی خودش میاد و جواب میده نه سطح درسی تو..
      ولی چیزی که مهمه اینه که بری تو این مسیر و تلاش کنی و به همه چی بی تفاوت باشی..فقط بری ب سمت هدفت..
      ب قول یکی از مشاورا..آره ممکنه بعضی وقتا از جاده و مسیرت خارج بشی ولی فوری باید فرمون رو صاف کنی..چون با یکم انحراف ممکنه بری تو دره
      انقدم اراده اراده نکنید..اراده کیلویی چنده...مطمین باش وقتی بری سمت این مسیر واقعا لذت میبری..درس و کتابات میشن تفریحت،همش میخوای بخونی و جلوتر بری..
      من خودم وقتی درس نمیخونم بی قرارم،استرس دارم..ولی وقتی میرم سمت کتابام انقد آرامش پیدا میکنم..
      و ب نظرم واقعا انقد ب آخرش فک نکن..لذت سفر ب مسیرشه..مطمین باش تلاش واقعی بی نتیجه نمیمونه
      موفق باشی

13. Top | #13
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط officialAmir نمایش پست ها
      سلام
      من نظام جدید تجربی ام

امروز واقعا خسته شدم.
      میخوام بشینم بخونم

اما یه سوال دارم.

خب بستگی داره هدف گذاریت چه رشته و دانشگاهی باشه
      برای رشته های تاپ و دانشگاه های خوب
      نه دیره نمیرسی البته نظر من اینه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن