خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

راهکارهای کم کردن ساعات خواب بدون افت کیفیت؟

سلام

کسانی هستند که به دلیل مشغله، شبانه روزی 4-5 ساعت میخوابن ولی طی طول روز اصلا حالت خواب آلودگی رو توی چهره شون نمیشه دید! اونوقت من حداقل 7ساعت میخوابم ولی باز خواب آلودم تازه 7 ساعت خوابم هم بنا بر حرف های پزشکان و متخصصان این حوزه توی بهترین تایم خوابه! ( حدودا 10شب تا 5صبح )

بنظرتون چطوری میشه که آدم روزی 5ساعت بخوابه ولی فول باشه و کاملا حواسش جمع باشه و سردرد هم نداشته باشه؟؟ اگه از این دسته آدم ها هستید یا با همچین آدم هایی برخورد نزدیک دارید و خلاصه ی کلام " راهکارهای معقولی برای کاهش تایم خواب سراغ دارید " من به نمایندگی از بقیه بچه ها میگم که: همگی ممنون میشیم اگه معرفی کنید چون میدونم که این مشکل خیلی هاست!!! مبتلا بِه زیاد داریم!

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      1700642_961.png
      راستش نمیدونم تا چه حد معتبره ولی خودم تجربه دو سال کنکورم این بود که هر چی بیشتر واسه بیدار موندن به خودم فشار میوردم بازدهیم ازون طرف شدیدا کم می شد واقعا نمیتونستم چون خوابم زیاده کلا کمتر از ۸ ساعت بخوابم سردرد میشم
      ولی خب اینکه میگن بهترین تایم خواب ۱۰ تا ۵ درسته من امتحان کردم چند باری این موقع که میخوابی طول روز واقعا شارژ میشی و احساس کمبود خواب حس نمیکنی حدود ۷ ساعتم میشه طول خواب که زمان خوبیه اگه بتونین اینجوری برنامه خوابتونو تنظیم کنین خیلی خوبه(به علاوه یه چرت کوتاه در حد ۴۵ دقیقه عصر)

من شنیدم خوردن سیبم باعث کم خوابی میشه

ادم باید به اندازه نیازش بخوابه (هر چند خواب ،خواب میاره ! ) ولی دیگه ۷/۸ ساعت طبیعیه و یکی دو ساعت بیشتر خوابیدن فکر نکنم اونقدر لطمه بزنه به درساتون اگه بقیه روزو درست و با کیفیت بخونین
      ولی در کل ادم وقتی درس میخونه خیلی بیشتر خوابش میگیره نمیدونم چیه پشتش مث قرص خوابه اصن ، من خودم همیشه رو کتابام خوابم می برد
      ویرایش توسط Uncertain : 13 دی 1397 در ساعت 15:44

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تا وقتی جسم انسان به هر دلیلی دچار خستگی ، بیماری، و... باشه،
      قطعا ذهن نمیتونه عملکرد مناسبی از خودش نشون بده !!!!
      از طرفی آدما با هم فرق دارن ، ممکنه یکی با 5 یا 4 ساعت خواب بتونه دوام بیاره و تغییری تو عملکرد و بازدهیش ایجاد نشه،
      ممکنه یکی دیگه هم اگه خوابشو یه ساعت کمتر کنه ،
      کلِ روز جسم و ذهنش خسته و کسل باشه.
      من خودم اگه خوابم کم بشه از نظر ذهنی به شدت بازدهیم کمتر میشه، طوری که شاید یه مطلب خیلی ساده رو مجبور بشم چندین بار بخونم تا یادش بگیرم ، اونم فقط به این دلیل که تو اون لحظه حس میکنم به خاطر بی خوابی یا کم خوابی ذهنم نمیکشه.
      در کل اگه یک بار امتحان کردین و نتیجه نداد دلیلی نداره ساعت خوابتون رو کم کنین.
      البته بستگی داره این زمان خواب تو چه بازه ای باشه.
      با حرف کاربر بالایی کاملا موافقم و به نظر من هم بهترین ساعت خواب 9_10 تا 4_5 هست.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eli.1997 نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1700642_961.png
مشاهده: 92
حجم: 362.8 کیلو بایت
      ممنون که تجربیاتت رو به اشتراک گذاشتی

راستش من نمیدونستم خواب آلود بودن هم ژنتیکیه!! من همون 7ساعت خواب مفید رو دارم ولی با این وجود طول روز بازهم یکی دوبار احساس خواب آلودگی بهم دست میده ... میترسم بجای خون دوغ توی رگ هام باشه
      البته به قول شما بخاطر درس خوندن هم هست، واقعا بعضی وقتا بخاطر خستگی انقدر چشمام میسوزه که احساس میکنم شامپو توی چشمام رفته ( دقیقا همون حس رو میده )

تارس
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      خب اگه شما طبق برنامه ايي كه ريختين پيش ميريد و زمان كم نمياريد پس اكيه
      ولي اصلا سمت مواد انرژي زا و كافيين نريد مثل hype
      من خودم واسه امتحان نهايي زيست كل شب رو با 5 تا hype بيدار موندم سرجلسه امتحان مغزم هنگ بود اصلا فرق بين ويروس و باكتري رو هم يادم رفته بود
      به نظرم شب زودتر بخوابيد صبح زودتر بيدار شيد
      من خودم 10 ميخابيدم 3 بيدار ميشدم
      اولش خيلي سخت بود تا مغزم روشن شه و از درس هاي سخت تر مثل فيزيك شروع ميكردم تا اكي بشم
      معمولا شب بيدار موندن نتيجه مطلوبي نداره
      Hell is empty....
      All the devils are here........

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من از دوجا شنیدم خوابیدن روی صندلی باعث میشه در مدت کمتر نیاز بدن رفع بشه تا رخت خواب

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Melikamg نمایش پست ها
      خب اگه شما طبق برنامه ايي كه ريختين پيش ميريد و زمان كم نمياريد پس اكيه
      ولي اصلا سمت مواد انرژي زا و كافيين نريد مثل hype
      من خودم واسه امتحان نهايي زيست كل شب رو با 5 تا hype بيدار موندم سرجلسه امتحان مغزم هنگ بود اصلا فرق بين ويروس و باكتري رو هم يادم رفته بود
      به نظرم شب زودتر بخوابيد صبح زودتر بيدار شيد
      من خودم 10 ميخابيدم 3 بيدار ميشدم
      اولش خيلي سخت بود تا مغزم روشن شه و از درس هاي سخت تر مثل فيزيك شروع ميكردم تا اكي بشم
      معمولا شب بيدار موندن نتيجه مطلوبي نداره
      باز خوبه به بدنت ساخته
      من یبار خوردم تا دو روز حالت تهوع و دلدرد داشتم اصلا خیلی بد بود دیگه طرفشم نرفتم

8. Top | #8
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام داچ حسین عزیز

داداش اگه مشکلت اینه که وقت کم میاری برای درس خوندن سعی کن علتشو پیدا کنی چون ساعت خوابت کاملا معقول و درسته
      مثلا برنامه ای میریزی روزی 10 ساعت ولی نمیرسی جمع کنی و میخوای از خوابت بزنی کار اشتباهی هست
      ولی مثلا اگه بالای 15-16 ساعت مطالعه داری به ازای هر یک ساعت بیشتر 16 ساعت یک ساعت از خوابت کم کن

ولی اما راهکار سعی کن شبا دیرتر بخوابی چون صبح بیدار شدن سخت تر از شب دیر تر خوابیدن هست
      اما اگه نمیتونی اصلا تحت هیچ شرایطی(که کنکور نمیشه و اینجور چیزا سرش نمیشه) صبح ها هر دفعه 10 دقیقه زودتر بلند شو و به جای اون ده دقیقه یه کار تفریحی کن نه اینکه یه راست بری ساغ درس
      مثلا به جای 5ساعت4و50 دقیقه بیدار شو و ده دقیقه تا اینکه 5 بشه یه کار مورد علاقه مثل آهنگ گوش دادن رو انجام بده
      و هر روز این رویه رو ادامه بده
      و به جای ده دقیقه هر روز کار تفریحی کن نه روز قبلش هم رو اضافه کنی
      مثلا رو دوم ساعت4و40 دقیقه بیدار شدی فقط تا ساعت 4و50 دقیقه آهنگ گوش کن و از 4و50 دقیقه کارت رو استارت بزن نه ساعت 5
      این رویه رو ادامه بدی هر روز 10 دقیقه اضافه کنی بعد یه هفته یه ساعت بیشتر وقت داری برای خوندن

اما در کل کم کردن ساعت خواب آخرین مرحله برای افزایش تایم هست
      “مسولیت زندگیتان را به عهده بگیرید

این را بدانید … فقط شما هستید که میتوانید خودتان را به جایی که میخواهید برسانید، نه هیچکس دیگری”

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      انسان موجودی هس که به شرایط عادت میکنه پیشنهاد میکنم کم کم ساعت خوابتون رو کم کنید نمونه های زیادی هستن که فقط شبانه روز 3 ساعت میخوابند خواستی برات اسم میارم اما تمام این افراد یهو به این ساعت نرسیدن کم کم ساعت خوابشون رو کم کردن
      و اینکه مهم تر از همه این ها هدف ت رو بیشتر از خواب دوست داشته باش

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Green نمایش پست ها
      سلام داچ حسین عزیز

داداش اگه مشکلت اینه که وقت کم میاری برای درس خوندن سعی کن علتشو پیدا کنی چون ساعت خوابت کاملا معقول و درسته
      مثلا برنامه ای میریزی روزی 10 ساعت ولی نمیرسی جمع کنی و میخوای از خوابت بزنی کار اشتباهی هست
      ولی مثلا اگه بالای 15-16 ساعت مطالعه داری به ازای هر یک ساعت بیشتر 16 ساعت یک ساعت از خوابت کم کن

ولی اما راهکار سعی کن شبا دیرتر بخوابی چون صبح بیدار شدن سخت تر از شب دیر تر خوابیدن هست
      اما اگه نمیتونی اصلا تحت هیچ شرایطی(که کنکور نمیشه و اینجور چیزا سرش نمیشه) صبح ها هر دفعه 10 دقیقه زودتر بلند شو و به جای اون ده دقیقه یه کار تفریحی کن نه اینکه یه راست بری ساغ درس
      مثلا به جای 5ساعت4و50 دقیقه بیدار شو و ده دقیقه تا اینکه 5 بشه یه کار مورد علاقه مثل آهنگ گوش دادن رو انجام بده
      و هر روز این رویه رو ادامه بده
      و به جای ده دقیقه هر روز کار تفریحی کن نه روز قبلش هم رو اضافه کنی
      مثلا رو دوم ساعت4و40 دقیقه بیدار شدی فقط تا ساعت 4و50 دقیقه آهنگ گوش کن و از 4و50 دقیقه کارت رو استارت بزن نه ساعت 5
      این رویه رو ادامه بدی هر روز 10 دقیقه اضافه کنی بعد یه هفته یه ساعت بیشتر وقت داری برای خوندن

اما در کل کم کردن ساعت خواب آخرین مرحله برای افزایش تایم هست
      دمت گرم! این تدریجی کم کردن زمان خواب بنظرم منطقی و درست میاد ... از امشب میرم تو کارش
      حتی اگه هر روز 1 دقیقه هم زودتر بیدار بشیم بعد از 2ماه میشه 1ساعت! تا روز کنکور میشه 2-3 ساعت کمتر ... بعید میدونم شبی 1دقیقه کمتر به آدم فشار بیاره! ولی اگه عادت کنیم به این رویه اون 1-2 ماه آخر دیگه روزی حداقل 2ساعت وقت بیشتر میاریم و این عالیه!!

خواب کوتاه قبل از ناهار هم میگن خیلی خوبه! خودم قبلا هر روز این خواب کوتاه رو داشتم و انصافا هم خوب بود ... پیشنهاد میدم شما هم امتحان کنید ولی 2تا شرط اساسی داره:
      1: حتما باید قبل از ناهار باشه ( حتما با معده ی خالی، اگه قبلش غذا خورده باشی گردش خون بیشتر به سمت دستگاه گوارش میره و ... )
      2: بیشتر از 30 دقیقه نشه، چون اگه وارد مرحله ی خواب عمیق بشی اونوقت بیدار شدنت همراه با سردرد میشه و به سختی هم بیدار میشی!

تارس

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط snoorafkan79 نمایش پست ها
      انسان موجودی هس که به شرایط عادت میکنه پیشنهاد میکنم کم کم ساعت خوابتون رو کم کنید نمونه های زیادی هستن که فقط شبانه روز 3 ساعت میخوابند خواستی برات اسم میارم اما تمام این افراد یهو به این ساعت نرسیدن کم کم ساعت خوابشون رو کم کردن
      و اینکه مهم تر از همه این ها هدف ت رو بیشتر از خواب دوست داشته باش
      پس من هم کم کم ساعت خوابم رو تقلیل میدم

والا اگه به من باشه کلا راضیم 24ساعت روز رو اصلا نخوابم!! نه فقط بخاطر کنکور بلکه همیشه و توی هر شرایطی ... اگه دست من بود که بجای 7-8 ساعت خوابیدن مینشستم یه فصل سریال میدیدم، صدها گیگابایت سریال برا دیدن دارم چه فایده که وقتی برای دیدن نیست ... ولی وقتی بدنم نمیکشه کاریش نمیشه کرد مجبوریم که بخوابیم، من خواب رو دوست ندارم بلکه خواب منو دوست داره

تارس

12. Top | #12
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

اگر چرخه خواب شما کامل نشود، حتی خواب زیاد هم شما را سرحال نخواهد کرد .

یک چرخه خواب کامل و مشخص داشته باشید
      برای رفتن به رختخواب زمانی را انتخاب کنید که، همیشه می توانید به آن پایبند باشید. 15 دقیقه به خودتان زمان بدهید تا به خواب بروید و هشدار موبایل و یاساعت تان را برای زمانی تنظیم کنید که، تاحدامکان نزدیک ترین زمان به مقدار خواب مورد نیاز شما با درنظر گرفتن پایان چرخه خواب 90 دقیقه ای کامل را به شما بدهد.
      کامل شدن به نسخه جدید تجویز شده برای خواب نزدیک باشد که با زمان یک چرخه کامل خواب 90 دقیقه ای مصادف شود
      (به عنوان مثال، اگر شما نیاز به هفت ساعت خواب دارید و در ساعت 11:30، به رختخواب می روید زنگ هشدار را برای 07:15 تنظیم کنید، که برابر با مدت پنج چرخه کامل خواب است ).
      هر چرخه خواب متشکل از چهار مرحله است و بین 90 تا 110 دقیقه طول می کشد. هر خواب شبانه از 4 تا 6 چرخه تشکیل شده است.

Tel
      Nabze_avaz@

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نیازی نیست خوابتون روکم بکنیدباید8ساعت خواب کافی داشته باشیدبرای رنج سنی زیر30 سال البته از18تا30سال هست دلایلش فرکانسهایی است که مغزدرهنگام خواب خواهدداشت درواقع به امواج مغزی مربوط میشه که بادستگاه آنسفالوگرام میتونیم اونهاروتوجیح کنیم واردجزئیات نمیشم که تجربش روتوتاپیکهای قبل کنکورداشتمخلاصه اینکه آقاااااااااااازیر8ساعت خواب مضرهست متاسفانه منم خودن ازبیخوابی شدیدرنج میبرم مثلا3شب میرم بخوابم تا4ونیم هنوزبیدارممامان وباباهم اجازه نمیدن کلونازپام مصرف کنم برسه به اینکه بخواهیدریتالین وخانواده باربیتوراتهاروبااون همه عوارض مصرف کنیدخلاصه که زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست ....خرم ان نغمه که مدیریت زمان بیشتری بلدهیعنی اززمان بیداری نهایت استفاده کردن هنره نه بیدارموندن
      نگران منی به توقرصه دلم

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Curer نمایش پست ها
      من از دوجا شنیدم خوابیدن روی صندلی باعث میشه در مدت کمتر نیاز بدن رفع بشه تا رخت خواب
      b.jpg

هرچند خودم هیچوقت این کار رو نمیکنم، چون کمردرد دارم دراز کشیدن برام خیلی بهتره!

تارس

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hell queen نمایش پست ها
      تا وقتی جسم انسان به هر دلیلی دچار خستگی ، بیماری، و... باشه،
      قطعا ذهن نمیتونه عملکرد مناسبی از خودش نشون بده !!!!
      از طرفی آدما با هم فرق دارن ، ممکنه یکی با 5 یا 4 ساعت خواب بتونه دوام بیاره و تغییری تو عملکرد و بازدهیش ایجاد نشه،
      ممکنه یکی دیگه هم اگه خوابشو یه ساعت کمتر کنه ،
      کلِ روز جسم و ذهنش خسته و کسل باشه.
      من خودم اگه خوابم کم بشه از نظر ذهنی به شدت بازدهیم کمتر میشه، طوری که شاید یه مطلب خیلی ساده رو مجبور بشم چندین بار بخونم تا یادش بگیرم ، اونم فقط به این دلیل که تو اون لحظه حس میکنم به خاطر بی خوابی یا کم خوابی ذهنم نمیکشه.
      در کل اگه یک بار امتحان کردین و نتیجه نداد دلیلی نداره ساعت خوابتون رو کم کنین.
      البته بستگی داره این زمان خواب تو چه بازه ای باشه.
      با حرف کاربر بالایی کاملا موافقم و به نظر من هم بهترین ساعت خواب 9_10 تا 4_5 هست.
      ممنون که اومدی و وقت گذاشتی

راستی آواتارت هم کلی خاطره برام زنده کرد ماتیلدا .... واقعا نمیدونم تا حالا چندبار این فیلمو دیدم!! No Woman No Kids یادش به خیر ... آهنگ آخر فیلم هم که کلا آدمو داغون میکنه! Shape of my heart

%D8%A6%D8%B4.jpg

تارس

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن