خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 17 از 17
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط realmohsen نمایش پست ها

اگر چرخه خواب شما کامل نشود، حتی خواب زیاد هم شما را سرحال نخواهد کرد .

یک چرخه خواب کامل و مشخص داشته باشید
      برای رفتن به رختخواب زمانی را انتخاب کنید که، همیشه می توانید به آن پایبند باشید. 15 دقیقه به خودتان زمان بدهید تا به خواب بروید و هشدار موبایل و یاساعت تان را برای زمانی تنظیم کنید که، تاحدامکان نزدیک ترین زمان به مقدار خواب مورد نیاز شما با درنظر گرفتن پایان چرخه خواب 90 دقیقه ای کامل را به شما بدهد.
      کامل شدن به نسخه جدید تجویز شده برای خواب نزدیک باشد که با زمان یک چرخه کامل خواب 90 دقیقه ای مصادف شود
      (به عنوان مثال، اگر شما نیاز به هفت ساعت خواب دارید و در ساعت 11:30، به رختخواب می روید زنگ هشدار را برای 07:15 تنظیم کنید، که برابر با مدت پنج چرخه کامل خواب است ).
      هر چرخه خواب متشکل از چهار مرحله است و بین 90 تا 110 دقیقه طول می کشد. هر خواب شبانه از 4 تا 6 چرخه تشکیل شده است.

اینو من تازه رفتم تو کارش، بنظرم جواب میده!! ساعت گوشی رو روی 110 دقیقه ( 90 دقیقه خواب + 20 دقیقه برای ورود به مرحله خواب ) تنظیم کردم و دیدم که تقریبا روی همون 90 دقیقه، مرحله ی خواب rem ای که داشتم می دیدم تموم شد و 5 ثانیه قبل از اینکه گوشی زنگ بخوره خودم بیدار شدم! خواب rem آخرین مرحله از چرخه ی یک خوابه و اون مرحله ای هستش که چشم آدم زیاد تکون میخوره و رویا می بینه

شما تقریبا هر 90دقیقه یکبار بیدار میشید ولی یادتمون نمی مونه!! مگر اینکه سر و صدای اطراف زیاد باشه و کلا هوش و حواستون رو برگردونه سر جاش

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راستی این سایت هم تخصصی روی خواب کار کرده، سایت جالبیه ولی حرفاش یه مقدار بیش از حد علمی-فلسفی شده!

یشنهاد نمیکنم که روش هاشو امتحان کنید چون کمتر از 6ماه تا آزمون نهایی فرصت دارید و دیگه جای آزمون و خطا ندارید ... ولی اگه دانشجو هستید یا کلا برای آزمون 98 آماده نمیشید بنظرم حرفای جالبی زده! درمورد سبک عجیبی از خواب زدن حرف زده بعنوان " خوابِ روشن " بعد از کنکور حتما حتما امتحانش میکنم! (درضمن با رویای صادقه هم خیلی فرق داره! اون نیست)
      بطور خلاصه "خوابِ روشن" یعنی خوابی که توش خودت مطمئنی و میدونی که داری خواب می بینی ولی اختیار 100% هم داری داخل خواب ... ولی توی خواب های معمولی پیش خودت فکر میکنی که این واقعیته و اختیار چندانی هم توی این خواب ها نداریم!

http://khaab.info/

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan
      ویرایش توسط HossEin_v : 15 دی 1397 در ساعت 12:51

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن