خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

:: مهم :: تصمیمات جدید شورای سنجش درباره کنکور 98

در گفتگو با مهر اعلام شد؛
      تصمیمات جدید درباره کنکور/ خروج 85 درصد رشته ها از فرآیند کنکور

عضو شورای سنجش و پذیرش دانشجو از تصویب شیوه نامه اجرایی پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی و بی نیاز از کنکور و آغاز این فرآیند از بهمن ماه ۹۷ خبر داد.

سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو گفت: در بحث کنکور و قانون سنجش و پذیرش که در سال ۹۲ تصویب شد بحث بود که برای اینکه بار روانی کنکور کاهش پیدا کند دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش شود. کلیات نحوه پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در جلسه پیش مصوب شد و در این جلسه شیوه نامه اجرایی آن تصویب شد که بر اساس آن پذیرش دانشجو در ۸۵ درصد از رشته / محل ها صرفا با استفاده از سوابق تحصیلی صورت بگیرد.

وی افزود: در واقع ۸۵ درصد رشته ها از فرآیند کنکور بیرون می آیند و از سوی داوطلبان انتخاب رشته صورت نمی گیرد.

ساداتی نژاد یادآور شد: فرآیند به این گونه است که دانشگاه ها این رشته ها را اعلام می کنند، متقاضی در آنجا درخواست می دهد و بر اساس سوابق تحصیلی که معدل کتبی دیپلم دانش آموزان است و وزارت آموزش و پرورش آن را تایید کرده است، دانشگاه ها آنها را سورت (مرتب) می کنند و بر اساس ظرفیتی که وزارت علوم آن را تایید کرده است، دانشجو پذیرش می شوند.

وی گفت: این موضوع از نیمسال دوم امسال یعنی بهمن ۹۷ آغاز می شود. دانشگاه ها ظرفیت خود را به زودی اعلام می کنند و این موضوع عملیاتی می شود. برای مهر ۹۸ نیز همین فرآیند اجرایی می شود و ۸۵ درصد رشته ها بدون ثبت نام در کنکور پذیرش می شوند.

عضو شورای سنجش و پذیرش دانشجو درباره نحوه اجرای این موضوع گفت: ساز و کار اجرایی آن تمهید شده است و اتوماسیونی مشترک میان دانشگاه ها و وزارت آموزش و پرورش طراحی شده است که به زودی تکمیل می شود. لذا دانشگاه ها بر اساس معدلی که وجود دارد عمل می کنند، معاونت آموزشی مجوز رشته ها را کنترل می کند و سازمان سنجش آموزش کشور نیز ظرفیت را کنترل می کند. دانشگاه ها بر اساس این موارد پذیرش را انجام می دهند.

وی گفت: پیش بینی می شود این سازوکار کمک کند که هم قانون رعایت شود و هم به کاهش التهاب کنکور کمک کند.

ساداتی نژاد درباره تکلیف پذیرش در دانشگاه های فنی حرفه ای، علمی کاربردی، علوم پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی در این نحوه پذیرش گفت: هیچ فرقی ندارد و همه این دانشگاه ها در این فرآیند پذیرش خود را انجام می دهد و در ۸۵ درصد ظرفیتی که تایید می کنند دانشجو می پذیرند.

وی افزود: فقط رشته های پرطرفدار دانشگاه ها باقی می ماند که از طریق کنکور پذیرش دانشجو انجام خواهد گرفت.

عضو شورای سنجش و پذیرش دانشجو یادآور شد: ممکن است که در سال اول و دوم فردی در هر دو بخش ثبت نام کند و بعد در سال های آینده این روند کاهش یابد و فرد تنها در یک فرآیند ثبت نام کند. دانشگاه های متولی اطلاع رسانی خواهند کرد و سازمان سنجش شیوه نامه و و تقویم زمانی را به زودی اعلام می کند تا در چند روز آینده داوطلبان از این موضوع مطلع شوند.

کد خبر 4502640
      ویرایش توسط saj8jad : 12 دی 1397 در ساعت 17:31 دلیل: + مشخص کردن نکات مهم خبر

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سجاد تو میری رشته های بدون آزمون؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مثلا رشته های بدون آزمون شامل پیرا پزشکی ها میشه ؟؟؟
      فکر نکنم...

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_hp نمایش پست ها
      سجاد تو میری رشته های بدون آزمون؟
      آره! خدا بخواد رشته پنچرگیری قطار رو مد نظر دارم (مزاح) : ))

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Old seyed نمایش پست ها
      مثلا رشته های بدون آزمون شامل پیرا پزشکی ها میشه ؟؟؟
      فکر نکنم...
      نه

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها
      آخه از این تاپیک ها زیاد می زنی فکر کردم می خواي بری

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببخشید یه چیزی که مغزمو مشغول کرده اینه الان منی که نمیخوام اصلا دیگه پشت کنکور بمونم و حتما میرم یه رشته ای . به فرض اینکه اومدن 85 درصد بدون کنکور بود و من یه رشته مثل x رو انتخاب کردم و گفتن که اعلام پذیرش این 85درصد هم با اون 15 درصد که کنکور داره اعلام میشه از اونجایی هم که انتخاب رشته براساس اولویت هست اینی که ثبت نام کردم اولیت اوله یا اون 15 درصد ظرفیت با کنکور . و اینا هم که میخوان رشته های دیگه پر بشن میان اعلام میکنن این رشته بدون ازمون قبول شدی به نظرتون به ضرر خیلی ها تموم نمیشه این طرح ؟؟؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      قبلا هم گفتم

اون کسایی ک این معدلو امتحاناتو قبول ندارن چطور قبول کنن ک اینطور با سوابق تحصیلی برن دانشگاه !

بازم معدل بالاها و کسایی ک تقلب کردن میرن دانشکاه های بهترو میگیرن و سر اونایی ک چن سال ب معدل اعتراض دارن ( و پزشکی و پیراپزشکیم نمیخوان ) بی کلاه میمونه

تف بر همشون ! بر همه مسئولین !

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی طرح قشنگی ریختنا
      ۸۵٪ بدون تقاضا که اصلا بدون کنکور
      ۱۵٪ پرتقاضا هم موسسات خصوصی
      کنکور به همین قشنگی تموم‌ شد و پروندش بسته شد[emoji846][emoji113]
      تبارک الله به این هوش و استعداد مسئولین

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeedkh76 نمایش پست ها
      خیلی طرح قشنگی ریختنا

این مغز فندوقیای عقب مونده رو به هر کشوری صادر کنی رکورد میزنن همونطوری که الان زدن!
      آنچنان اون کشور رو از عرش به زیر فرش میارن که هیچ جنبنده ای داخل مرزهای رسمی اون کشور قابلیت زیست نخواهد داشت!

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeedkh76 نمایش پست ها
      خیلی طرح قشنگی ریختنا

داداش خوش به حالت قبول شدی رفتی

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      یعنی من اگه بخوام برم مهندسی مکانیک دانشگاه قم ، باید با معدل دیپلمم برم دانشگاه؟؟
      اون وقت من ک کتبیم 13/52 شده باید ترمیم معدل شرکت کنم ؟؟
      «امام جعفر صادق(عليه‌السلام)»:

به ياد آن ساعتي باش که بندبند تو در قبر از هم جدا مي‌شوند و دوستانت بعد از به خاک سپردن از سر خاکت برمي‌گردند. اين تذکر، تو را از هم و غم روزگارت تسلّي مي‌دهد. (المحجّة‌البيضاء، ج ٨، ص ٢٤١)
      ویرایش توسط seyed sajjad : 13 دی 1397 در ساعت 16:54

13. Top | #13
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها
      منم آبیاری گیاهان دریایی!

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      capt%3Bk%3B-v98ure.jpg

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن