خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

اعراب و تحلیل الصرفی و ترجمه عربی رو کی بخونیم؟

سلام
      عنوان سوالم خب خیلی گنگه خداییش..بذارید سوالم رو بهتر بپرسم
      ترجمه ی عربی رو بعد از اینکه قواعد رو تموم کردم شروع کنم؟آخه توی قسمت ترجمه ی عربی گاج نقره ای که میرم،همه چی میبینم..از معلوم و مجهول و فعل گرفته تا منصوبات و..
      خب حالا من چیکار کنم؟صبر کنم قواعد تموم شد ترجمه رو شروع کنم؟
      اعراب و تحلیل الصرفی هم تا حدودی همینطوره...همه چی از قواعد رو توش میبینی..
      خلاصه خستم کردن اینا..چیکارشون کنم؟

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط L3Ili.m نمایش پست ها
      سلام
      عنوان سوالم خب خیلی گنگه خداییش..بذارید سوالم رو بهتر بپرسم
      ترجمه ی عربی رو بعد از اینکه قواعد رو تموم کردم شروع کنم؟آخه توی قسمت ترجمه ی عربی گاج نقره ای که میرم،همه چی میبینم..از معلوم و مجهول و فعل گرفته تا منصوبات و..
      خب حالا من چیکار کنم؟صبر کنم قواعد تموم شد ترجمه رو شروع کنم؟
      اعراب و تحلیل الصرفی هم تا حدودی همینطوره...همه چی از قواعد رو توش میبینی..
      خلاصه خستم کردن اینا..چیکارشون کنم؟
      سلام
      اعراب وتحلیل صرفی رو حتما وقتی بخونید که قواعد تموم شده باشن
      ترجمه رو میتونید همزمان پیشبرد
      چون مثلا ترجمه فارسی به عربی از منادا زیاد استفاده میشه شما وقتی قواعد منادا رو خوندین تست های ترجمه ش رو هم بزنید
      و سعی کنید توی ترجمه فقط به فعل توجه نکنید و غلط های دیگه رو هم بررسی کنید
      موفق باشید
      Hell is empty....
      All the devils are here........

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Melikamg نمایش پست ها
      سلام
      اعراب وتحلیل صرفی رو حتما وقتی بخونید که قواعد تموم شده باشن
      ترجمه رو میتونید همزمان پیشبرد
      چون مثلا ترجمه فارسی به عربی از منادا زیاد استفاده میشه شما وقتی قواعد منادا رو خوندین تست های ترجمه ش رو هم بزنید
      و سعی کنید توی ترجمه فقط به فعل توجه نکنید و غلط های دیگه رو هم بررسی کنید
      موفق باشید

ممنون..
      آره فک کنم همزمان باید پیش ببرم ترجمه رو ولی آخرش باید ترجمه رو یه جمع بندی بکنم..چون اونطوری خیلی پراکنده میشه نکاتش و اینا

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      ممنون..
      آره فک کنم همزمان باید پیش ببرم ترجمه رو ولی آخرش باید ترجمه رو یه جمع بندی بکنم..چون اونطوری خیلی پراکنده میشه نکاتش و اینا
      بله 2 تا کار میتونید بکنید برای جمع بندی ترجمه
      من کتاب دور دنیا رو.داشتم توی خودش تست هارو میزدم و نکات رو یادداشت میکردم و یه برگه گذاشته بودم لای هر صفحه کنکور هرسال و همه نکات و.اشتباه هام رو.توش مینوشتم البته این واسه بعد عید بود
      قبلش یه کلاسور داشتم هر چی نکته که به نظرم مهم بود توش بود بعضا کلی تکراری توش بود ولی تو ذهنم ثبت شدن
      درصد عربی ام 90
      Hell is empty....

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بله 2 تا کار میتونید بکنید برای جمع بندی ترجمه
      من کتاب دور دنیا رو.داشتم توی خودش تست هارو میزدم و نکات رو یادداشت میکردم و یه برگه گذاشته بودم لای هر صفحه کنکور هرسال و همه نکات و.اشتباه هام رو.توش مینوشتم البته این واسه بعد عید بود
      قبلش یه کلاسور داشتم هر چی نکته که به نظرم مهم بود توش بود بعضا کلی تکراری توش بود ولی تو ذهنم ثبت شدن
      درصد عربی ام 90
      چقد عالی زدید عربی رو...حذفیات نداشتین؟
      میشه روش خوندن تون رو بگید؟من با عربی خیلی مشکل دارم

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      چقد عالی زدید عربی رو...حذفیات نداشتین؟
      میشه روش خوندن تون رو بگید؟من با عربی خیلی مشکل دارم
      من کلا استعدادم تو عربی و زبان و شیمی بود بقیه درس ها.....
      نه هیچی رو حذف نکردم فقط برام مهم نبود که همه درک مطلب رو بزنم خودم هدفم بود 1 تست بزنم ولی خب آسون بود 2 تاش رو جواب دادم
      من عربی ام خیلی ضعیف بود مخصوصا سال سوم یه استاد داشتم هیچی نمیفهمیدم
      کتاب های نشرالگو رو خوندم اینقدر سوال ها و تست هاش رو همون سوم حل کردم که تقریبا حفظ بودم و همش از دبیر بچه های پیش دانشگاهی که سال آخر معلمم شد سوال میپرسیدم
      به نظرم موفقیت تو عربی و زبان حل تست های 10 سال گذشته کنکور همه رشته ها با آنالیز دقیقه
      شما قواعد رو میدونی ولی میگی تست خوب نمیزنم
      چون باید تک تک گزینه هاش رو تحلیل کرد و براش وقت گذاشت و قواعد رو در قالب تست یاد بگیرید و ترجمه رو
      ضرب المثل ها تقریبا تکراری
      Hell is empty....

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اول:قواعد
      دوم:ترجمه , تعریب , مفهوم
      سوم:تشکیل , تجزیه
      ترتیب خوده گاجه

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام.یک پیشنهاد خیلی خوب دارم من خودم پارسال نتیجه گرفتم و هر 5تا سوال تحلیل الصرفی و شکل رو زدم...یک کتاب خیلی خیلی مختصر بنام اعراب و شکل و تحلیل الصرفی مهروماه هست.از دسته کتاب های موضوعیش....حتما بگیرینش...کتاب اینطوریه که حدود120تا مثال داره اوایلش..که همشم مثال های کتاب درسیه.ینی متن کتا درسیه ولی کامل اونارو بررسی کرده..یعنی جوریه که با حل و تمرین مستمر این120 مثال هم قواعد شما مرور میشه هم شکل و هم تحلیل الصرفی..درواقع قواعد رو کاربردی و ترکیبی میخونین اینطوری.و درواقع میتونم بگم8+5 سوال شما رو دیگه گلابی میکنه....بعد اینا برای شکل و تحلیل الصرفی حدود 300تا اینا فک کنم تست داره..من پیشنهاد میکنم روزی 4تا مثال رو بخونین در حد نیم ساعت میشه.یه ماهه تموم میشه.بعد دو ماه هم شما روزی 5 تست بزنی طول میکشه تا تستارو تموم کنی..یعنی تا عید تموم میکنی قشنگ..بعد عید تازه 3ماهم فرصت داری بخونیش باز.من کامل تستاشو نزدم پارسال ولی تونستم تو کنکور بزنم همشو...کتابم واقعا مفته 10 هزار تومنه و خیلی کم حجم.نمونشو هم حتما تو سایتش ببینین..20درصد شما رو تضمین میکنه و اون32 درصد قواعد مرور میکنه.بنظر من فوق العادس.از همین الان شروع کنید

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اها برای ترجمه هم.هر کتابی که دارین(من خودم گاج ترجمه به همین سادگی کتاب جمع جوریه) رو دارم..اگه تازه شرو میکنین سعی کنین 1ماه و نیم اینا هفته اول کلا قواعد ترجمه رو بخونین هفته دوم تست بزنین هرروز.مثلا این کتاب من که کوچیکه البته 70صفحه آموزش داشت.من هفته اول هرروز 10 صفحه میخوندم کلا اموزشارو تموم میکردم بعد هفته دوم هرروز 8تا تست میزدم...بعد 2ماهخ خودم این روندو طی کردم که دیگه تغریبن قواعدش ملکه ذهنم شده و دیگه کمتر اون قواعدو میخونم وبیشتر تست میزنم..اینم به نظرم پیشنهاد خوبی باشه براتون.من خودم اجرا کردم.اگه راضی بودین خودتونم اجرا کنین

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed79 نمایش پست ها
      سلام.یک پیشنهاد خیلی خوب دارم من خودم پارسال نتیجه گرفتم و هر 5تا سوال تحلیل الصرفی و شکل رو زدم...یک کتاب خیلی خیلی مختصر بنام اعراب و شکل و تحلیل الصرفی مهروماه هست.از دسته کتاب های موضوعیش....حتما بگیرینش...کتاب اینطوریه که حدود120تا مثال داره اوایلش..که همشم مثال های کتاب درسیه.ینی متن کتا درسیه ولی کامل اونارو بررسی کرده..یعنی جوریه که با حل و تمرین مستمر این120 مثال هم قواعد شما مرور میشه هم شکل و هم تحلیل الصرفی..درواقع قواعد رو کاربردی و ترکیبی میخونین اینطوری.و درواقع میتونم بگم8+5 سوال شما رو دیگه گلابی میکنه....بعد اینا برای شکل و تحلیل الصرفی حدود 300تا اینا فک کنم تست داره..من پیشنهاد میکنم روزی 4تا مثال رو بخونین در حد نیم ساعت میشه.یه ماهه تموم میشه.بعد دو ماه هم شما روزی 5 تست بزنی طول میکشه تا تستارو تموم کنی..یعنی تا عید تموم میکنی قشنگ..بعد عید تازه 3ماهم فرصت داری بخونیش باز.من کامل تستاشو نزدم پارسال ولی تونستم تو کنکور بزنم همشو...کتابم واقعا مفته 10 هزار تومنه و خیلی کم حجم.نمونشو هم حتما تو سایتش ببینین..20درصد شما رو تضمین میکنه و اون32 درصد قواعد مرور میکنه.بنظر من فوق العادس.از همین الان شروع کنید
      مهروماه یه کتاب دیگه هم داره خوده مولفش با اینکه میگه لقمس ولی میگه از نظر قواعد و ترجمه و درک مطلب اینا فول کامله ... عربی همراه <<<<<

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سعی کنین قبل ترجمه قواعد اون بخشم ی مرور بندازین.زیاد سخت نیستن که.ینی مثلا برای قواعد ترجمه معلوم و مجهول درحد 10دیقه فک کنم نیاز باشه فقط نکات قواعدو مرور کنی.نه اینکه بیای 50تا تست بزنی براش بعد ترجمشو شروع کنی..بنظر من عربی هم مثل ادبیات کاملا موضوعیه ولی شدیدا به هم ربط دارن.قواعد تو ترجمه ربط داره لغاتم تو قواعد....امیدوارم مفید باشن

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehranab نمایش پست ها
      مهروماه یه کتاب دیگه هم داره خوده مولفش با اینکه میگه لقمس ولی میگه از نظر قواعد و ترجمه و درک مطلب اینا فول کامله ... عربی همراه <<<<<
      بله من خودم دارم..خیلی کتاب باحالیه..اگه این کتاب عربیو همراه رو داشتین کاملا از نظر درسنامه کامله..فقط کنارش یه کتاب تست نیازه..البته داخلش به مبحث ترجمه و تحلیل الصرفی اینا خیلی کم اشاره شده..ولی کتاب خیلی خیلی عالی هست

13. Top | #13
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed79 نمایش پست ها
      سعی کنین قبل ترجمه قواعد اون بخشم ی مرور بندازین.زیاد سخت نیستن که.ینی مثلا برای قواعد ترجمه معلوم و مجهول درحد 10دیقه فک کنم نیاز باشه فقط نکات قواعدو مرور کنی.نه اینکه بیای 50تا تست بزنی براش بعد ترجمشو شروع کنی..بنظر من عربی هم مثل ادبیات کاملا موضوعیه ولی شدیدا به هم ربط دارن.قواعد تو ترجمه ربط داره لغاتم تو قواعد....امیدوارم مفید باشن
      دقیقا عربی خیلی موضوعی و بشدت ترکیبیه ولی اکثر کتابا این مسیله رو تو کتابشون رعایت نکردن...توضیحاتتون عالی بود,حتما کتاب مهروماه اعراب و تحلیل صرفیشو میگیرم چون واقعا فک میکنم مثالهاش خیلی بدردم بخوره..ولی بقیه ی منابعم رو امکانش نیست تغییر بدم این موقع از سال..البته خب گاج نقره ای از نظر درسنامه و تست کامله..ولی خب مهروماه رو حتما میگیرم,چون معاون مدرسمون یادمه همیشه همینو میگفت,میگفت بعد از اینکه قواعدو همه چی رو تموم کردی بیا سراغ متن کتاب درسی و قواعد رو توش تشخیص بده و متن رو تحلیل الصرفی بکن,اعرابش رو تشخیص بده و اینا..میگفت من خودم همین کار رو قبلا کردم خیلی واسم مفید بوده...دیگه فک کنم درباره عربی سوالی تو ذهنم نمونده باشع...ممنون

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دقیقا عربی خیلی موضوعی و بشدت ترکیبیه ولی اکثر کتابا این مسیله رو تو کتابشون رعایت نکردن...توضیحاتتون عالی بود,حتما کتاب مهروماه اعراب و تحلیل صرفیشو میگیرم چون واقعا فک میکنم مثالهاش خیلی بدردم بخوره..ولی بقیه ی منابعم رو امکانش نیست تغییر بدم این موقع از سال..البته خب گاج نقره ای از نظر درسنامه و تست کامله..ولی خب مهروماه رو حتما میگیرم,چون معاون مدرسمون یادمه همیشه همینو میگفت,میگفت بعد از اینکه قواعدو همه چی رو تموم کردی بیا سراغ متن کتاب درسی و قواعد رو توش تشخیص بده و متن رو تحلیل الصرفی بکن,اعرابش رو تشخیص بده و اینا..میگفت من خودم همین کار رو قبلا کردم خیلی واسم مفید بوده...دیگه فک کنم درباره عربی سوالی تو ذهنم نمونده باشع...ممنون
      خواهش میکنم..بله بنظرم حتمن تهیه کنید مطمئنم نتیجه میده..پیوستیگتونو حتما حفظ کنین توش...بله همینطوره...اون کتاب رو 2 بار کامل بخونین گفتم دیگه 20+32درصد راحت دستتونه....راستی اون لقمه هم بشدت در دوران پس از عید و جمع بندی شدیدا مفیده

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من کلا استعدادم تو عربی و زبان و شیمی بود بقیه درس ها.....
      نه هیچی رو حذف نکردم فقط برام مهم نبود که همه درک مطلب رو بزنم خودم هدفم بود 1 تست بزنم ولی خب آسون بود 2 تاش رو جواب دادم
      من عربی ام خیلی ضعیف بود مخصوصا سال سوم یه استاد داشتم هیچی نمیفهمیدم
      کتاب های نشرالگو رو خوندم اینقدر سوال ها و تست هاش رو همون سوم حل کردم که تقریبا حفظ بودم و همش از دبیر بچه های پیش دانشگاهی که سال آخر معلمم شد سوال میپرسیدم
      به نظرم موفقیت تو عربی و زبان حل تست های 10 سال گذشته کنکور همه رشته ها با آنالیز دقیقه
      شما قواعد رو میدونی ولی میگی تست خوب نمیزنم
      چون باید تک تک گزینه هاش رو تحلیل کرد و براش وقت گذاشت و قواعد رو در قالب تست یاد بگیرید و ترجمه رو
      ضرب المثل ها تقریبا تکراری
      سلام خیلی ممنون میشم به سوالم جواب بدید
      من الان یک هفتس عربی رو شروع کردم پارسال 32 درصد زدم ولی اصلا نمیدونم تحلیل صرفی و اعراب و اینا چین اصلا و اینکه هیچی چون از امتحان نهایی تا کنکور 97 حتی یه بارم عربی رو نخوندم و تو آزمونا اصلا جواب نمیدادم. مشاورم بهم گفته واسه شروع اول باید کل لغات و درسای عربی رو معنیشو نو حفظ کنی که 3 هفته میشه بعدش با قواعد شروع کنی و بعدش بری سراغ ترجمه میخواستم بدونم به نظر شما واسه من که واقعا عربی رو کاملا فراموش کردم و حتی توی صرف فعل اول دبیرستان مشکل دارم چجوری میتونم شروع کنم و برنامه ریزی کنم؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن