خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 19 از 19
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Xoloniloofar نمایش پست ها
      سلام خیلی ممنون میشم به سوالم جواب بدید
      من الان یک هفتس عربی رو شروع کردم پارسال 32 درصد زدم ولی اصلا نمیدونم تحلیل صرفی و اعراب و اینا چین اصلا و اینکه هیچی چون از امتحان نهایی تا کنکور 97 حتی یه بارم عربی رو نخوندم و تو آزمونا اصلا جواب نمیدادم. مشاورم بهم گفته واسه شروع اول باید کل لغات و درسای عربی رو معنیشو نو حفظ کنی که 3 هفته میشه بعدش با قواعد شروع کنی و بعدش بری سراغ ترجمه میخواستم بدونم به نظر شما واسه من که واقعا عربی رو کاملا فراموش کردم و حتی توی صرف فعل اول دبیرستان مشکل دارم چجوری میتونم شروع کنم و برنامه ریزی کنم؟
      سلام
      من امسال عربی کنکور رو 94 درصد زدم ولی حتی یک بار هم متن درس رو نخوندم
      همه ترجمه ها رو هم با قواعد زدم نه با معنی لغت
      کلا به نطرم عربی بیشتر از هر چیزی به یک درسنامه خوب نیاز داره
      البته اگر خیلی عربیتون ضعیفه میتونید از فیلم های ناصح زاده استفاده کنید و در کنارش ی نگاهی هم به درسنامه کتاب کمک درسیتون داشته باشید
      برای درک مطلب هم بهتره از درک مطلب عربی به همین سادگی گاج استفاده کنید

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_m نمایش پست ها
      سلام
      من امسال عربی کنکور رو 94 درصد زدم ولی حتی یک بار هم متن درس رو نخوندم
      همه ترجمه ها رو هم با قواعد زدم نه با معنی لغت
      کلا به نطرم عربی بیشتر از هر چیزی به یک درسنامه خوب نیاز داره
      البته اگر خیلی عربیتون ضعیفه میتونید از فیلم های ناصح زاده استفاده کنید و در کنارش ی نگاهی هم به درسنامه کتاب کمک درسیتون داشته باشید
      برای درک مطلب هم بهتره از درک مطلب عربی به همین سادگی گاج استفاده کنید
      خیلی ممنون از راهنماییتون
      به نظر شما من قواعد عربی رو درس به درس از دوم برم جلو یا به ترتیب خیلی سبز؟
      میشه بیشتر توضیح بدین که توی سال کنکور تون چجوری تست میزدی و مباحثو به چه ترتیبی خوندین؟

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون از راهنماییتون
      به نظر شما من قواعد عربی رو درس به درس از دوم برم جلو یا به ترتیب خیلی سبز؟
      میشه بیشتر توضیح بدین که توی سال کنکور تون چجوری تست میزدی و مباحثو به چه ترتیبی خوندین؟
      من اول قواعد رو کامل خوندم بعد ترجمه
      از طرفای اسفند هم روزی یکی دوتا درک مطلب عربی زدم
      قواعد رو مبحثی خوندم نه درس به درس
      یعنی به ترتیب تجزیه فعل + تجزیه اسم + تجزیه حرف + اقسام اعراب + منصوبات + مرفوعات + مجرورات + توابع + تست جامع قواعد
      بعد از قواعد برای ترجمه چند تا تست زدم
      و بعد از تموم شدن کامل عربی، فقط قواعد رو مرور میکردم و تست هایی که تو دور اول علامت زده بودم رو دوباره حل کردم

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام خیلی ممنون میشم به سوالم جواب بدید
      من الان یک هفتس عربی رو شروع کردم پارسال 32 درصد زدم ولی اصلا نمیدونم تحلیل صرفی و اعراب و اینا چین اصلا و اینکه هیچی چون از امتحان نهایی تا کنکور 97 حتی یه بارم عربی رو نخوندم و تو آزمونا اصلا جواب نمیدادم. مشاورم بهم گفته واسه شروع اول باید کل لغات و درسای عربی رو معنیشو نو حفظ کنی که 3 هفته میشه بعدش با قواعد شروع کنی و بعدش بری سراغ ترجمه میخواستم بدونم به نظر شما واسه من که واقعا عربی رو کاملا فراموش کردم و حتی توی صرف فعل اول دبیرستان مشکل دارم چجوری میتونم شروع کنم و برنامه ریزی کنم؟
      سلام خب به نظرم از کتاب اول دبیرستان یا دوم شروع کنید و کتاب نشرالگو رو داشته باشید توی هر درس هر خط متن کتاب درسی رو بنویسید و سعی کنید ترجمه ش کنید بعدش کلمه به کلمه سعی کنید نقش هارو پیدا کنید و قبلش هم تک تک نقش هارو مثل مفعول و مبتدا و.....رو بخونید و اینطوری تمرین کنید
      تک تک کلمات رو آنالیز کنید
      این کار رو تا عید برای سال دوم و سوم انجام بدین اینطوری همزمان ترجمه و قواعد آون درس به همراه اعراب ش رو یاد میگیرید
      بعد از عید نوبت به تست میرسه که به دوستمون گفتم نحوه اش رو
      سوالی بود در خدمتم
      موفق باشید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن