خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

سوال سراسری خارج 93 ژنتیک جمعیت

سلام

راستش من نمیتونم سوال سراسری خارج 93 رو حل کنم! جوابی که به دست میارم توی هیچکدوم از گزینه ها نیست و روش حل کتاب گاج نقره ای رو هم اصلا نمیفهمم! کلا نمیفهمم چی گفته!!
      سراسری داخل 93 رو خیلی راحت حل میکنم و جوابش هم درسته، ولی وقتی همون کار رو برا سراسری خارج 93 انجام میدم جوابِ درست به دست نمیاد ( درحالی که هردو سوال کپی همدیگه هستن )

بنظرتون سوالش اشتباهه یا اشتباه از منه؟ میشه راهنمایی کنید؟؟ ممنون از همگی

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      درسته دیگه هردو سوال با جوابشون
      ببین تو همش حالتی رو در نظر گرفتی که فراوانی الل ها یکی است اینم درسته اما وقتی سوال نگفته براره یعنی میتونه برابر باشه یا نباشه
      خود سوالم گفته کدام میتواند باشد
      یعنی جواب تو هم درست میتونه باشه اما چون توی گزینه ها نیست بیخیالش میشیم
      در مورد خارج ببین 10.5% کم شده دادن به مغلوب یعنی از کل هتروزیگوس ها 21% کم شده
      چون همیشه نصف میشه موقع خودلقاحی پس قبلش 42% بوده
      حالا فرق این دو سوال تو چیزی که خواسته
      سوال خارج که گفته غالب یعنی هم غالب همو قبوله هم هترو پس باید بدونیم فراوانی هر الل چقده
      حالا داریم 2Aa=42%
      ساده بکنیم میشه Aa=21%
      الان عیچی نداریم دیگه میایم با راحتترین اعداد پیش میریم کدوم دو عدد داریم که ضربشون میشه 21%
      خب 3% و 7%
      حالا دقت کن این دو عدد هرکدوم میتونن هم مال غالب باشن هم مغلوب
      جایگذاری کنی میبینی که جواب سوال میاد

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HossEin_v نمایش پست ها
      سلام

راستش من نمیتونم سوال سراسری خارج 93 رو حل کنم! جوابی که به دست میارم توی هیچکدوم از گزینه ها نیست و روش حل کتاب گاج نقره ای رو هم اصلا نمیفهمم! کلا نمیفهمم چی گفته!!
      سراسری داخل 93 رو خیلی راحت حل میکنم و جوابش هم درسته، ولی وقتی همون کار رو برا سراسری خارج 93 انجام میدم جوابِ درست به دست نمیاد ( درحالی که هردو سوال کپی همدیگه هستن )

بنظرتون سوالش اشتباهه یا اشتباه از منه؟ میشه راهنمایی کنید؟؟ ممنون از همگی

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 65
حجم: 79.5 کیلو بایت

نام: 2.jpg
مشاهده: 65
حجم: 123.9 کیلو بایت

نام: 3.jpg
مشاهده: 63
حجم: 106.9 کیلو بایت

نام: 4.jpg
مشاهده: 63
حجم: 85.3 کیلو بایت
      سلام شما اصلا به کلمه جمعیت متعادل است دقت نکردی و برای خودت یه جمعیتو در نظر گرفتی که در تعادل نیست
      چون وقتی جمعیت در تعادل باشه فراوانی مغلوب ها نمیتونه 29/ که یه عدده که جذر کامل نداره باشه
      حمایت از کمپین زیر پا گذاشتن حق دانش آموزان نظام قدیم در طراحی سوالات کنکور سراسری سال 98
      https://my.farsnews.com/c/9545

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط METTIX نمایش پست ها
      سلام شما اصلا به کلمه جمعیت متعادل است دقت نکردی و برای خودت یه جمعیتو در نظر گرفتی که در تعادل نیست
      چون وقتی جمعیت در تعادل باشه فراوانی مغلوب ها نمیتونه 29/ که یه عدده که جذر کامل نداره باشه
      خب توی سوال داخل 93 هم فراوانی مغلوب ها 26 هستش و جذر کامل نداره! ولی جوابش درست دراومده

تارس
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من اینطوری یاد گرفتم ; 10.5 ضرب 2 کن میشه 21 خوب حالا 0.7 میشه غالب 0.3 میشه غالب از همین میتونی مغلوب خالص اولیه رو حساب کنی که میشه 9 % و غالب خالص هم 49 % خوب حالا اگه غالب خاص یا مغلوب ثانویه مورد نظر باشه باید 10.5 رو باهاش جمع کنی. سراسری داخلی هم همینطوری حل میشه

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Curer نمایش پست ها
      درسته دیگه هردو سوال با جوابشون
      ببین تو همش حالتی رو در نظر گرفتی که فراوانی الل ها یکی است اینم درسته اما وقتی سوال نگفته براره یعنی میتونه برابر باشه یا نباشه
      خود سوالم گفته کدام میتواند باشد
      یعنی جواب تو هم درست میتونه باشه اما چون توی گزینه ها نیست بیخیالش میشیم
      در مورد خارج ببین 10.5% کم شده دادن به مغلوب یعنی از کل هتروزیگوس ها 21% کم شده
      چون همیشه نصف میشه موقع خودلقاحی پس قبلش 42% بوده
      حالا فرق این دو سوال تو چیزی که خواسته
      سوال خارج که گفته غالب یعنی هم غالب همو قبوله هم هترو پس باید بدونیم فراوانی هر الل چقده
      حالا داریم 2Aa=42%
      ساده بکنیم میشه Aa=21%
      الان عیچی نداریم دیگه میایم با راحتترین اعداد پیش میریم کدوم دو عدد داریم که ضربشون میشه 21%
      خب 3% و 7%
      حالا دقت کن این دو عدد هرکدوم میتونن هم مال غالب باشن هم مغلوب
      جایگذاری کنی میبینی که جواب سوال میاد
      جالبه که من دیروز همین تاپیک رو چک کردم ولی جواب شما رو اصلا ندیدم!!! الان که دوباره جک کردم دیدم که قبل از همه جواب دادی
      ممنون از توضیحاتِ کامل، الان دیگه دقیقا گرفتم چی به چیه

تارس

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HossEin_v نمایش پست ها
      جالبه که من دیروز همین تاپیک رو چک کردم ولی جواب شما رو اصلا ندیدم!!! الان که دوباره جک کردم دیدم که قبل از همه جواب دادی
      ممنون از توضیحاتِ کامل، الان دیگه دقیقا گرفتم چی به چیه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن