خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

Question کتاب های انتشارات Oxford

0456847.jpg
      سلام....
      برای تقویت ریدینگ تصمیم گرفتم به جای کتاب های تست نظیر درک مطلب به زبان ساده مبتکران و .... از مجموعه
      Oxford BookWorms استفاده کنم ( با توجه به این که چندان علاقه ای به مطالعه کتاب های کمک درسی ندارم و توی بعضی از ریدینگ ها از کلمات و عبارت های غیر متداول و غیر ضروری استفاده میشه ) ....

به نظرتون مطالعه این نوع کتاب ها مفید خواهد بود؟ ( از حفظ کردن واژه بدم میاد و ترجیح میدم که به صورت کاربردی کلمات رو به ذهن بسپرم)

روش دیگه ای که خود شما یا اطرافیانتون استفاده کردن و نتیجه گرفتین؟

در ضمن کنکور زبان هم جزو اهدافم نیست . در حد استفاده روزمره از زبان انگلیسی و بخش زبان عمومی کنکور میخوام یاد بگیرم.

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      به نظرم خیلی کار وقت گیری میکنی چون این کتاب ها مطابق باکنکور! نیستند(باید ذهنت با سوال های کنکور شرطی بشه)
      بهتره گول فریب شیطان بزرگ رو نخوری واز کتاب درک متن رضاکیاسالار استفاده کنی!
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

3. Top | #3
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AHMAD76REZA76 نمایش پست ها
      به نظرم خیلی کار وقت گیری میکنی چون این کتاب ها مطابق باکنکور! نیستند(باید ذهنت با سوال های کنکور شرطی بشه)
      بهتره گول فریب شیطان بزرگ رو نخوری واز کتاب درک متن رضاکیاسالار استفاده کنی!
      نمی تونم با درک مطلب های ایشون کنار بیام ... حالا مبتکران یه چیزی .. قابل تحمله
      میخواستم چیزی باشه که باعث بشه بیشتر علاقه پیدا بکنم به زبان انگلیسی ... چون بین دروس عمومی ، نقطه ضعفم تنها زبانه

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق موسوی نمایش پست ها

نمی تونم با درک مطلب های ایشون کنار بیام ... حالا مبتکران یه چیزی .. قابل تحمله
      میخواستم چیزی باشه که باعث بشه بیشتر علاقه پیدا بکنم به زبان انگلیسی ... چون بین دروس عمومی ، نقطه ضعفم تنها زبانه
      زبان توی کنکور97سخت ترین درس عمومی بود ومطمعنم توی سال98عربی وزبان خیلی سخت اند چون تعداد درصد صد زیادی داشتیم توی ریدینگ ها به سوالات جدید خیلی دقت کن مثلا میگه هدف نویسنده از پاراگراف3چیه/چرا پارگراف 4رونوشته/بعدازپایان پاراگراف آخر نویسنده احتمالا میخواسته چه چیزی روبیان کنه/وetc!
      توی زبان جدیدا دیگه لغت خارج کتاب ندونی فاتحت خوندس(قبلا هم اینطوربود ولی نه به این شدت) چون هرریدینگش کم کم نصفش لغات جدیده که قبلا ندیدیمشون برای درصد خوب زبان خودم اولین کاری که کردم بعد ازچهار بارخوندن کتاب های درسی رفتم پسوندها وپیشوندها که باعث تولید اسم صفت قیدو...
      میشند رویاد گرفتم بعد ازاون دیکشنری مقدماتی اکسفورد رو فقط لغات مهمش روخوندم(اگه متن زیاد بخونین این قابلیت رو به دست میارین که کلمات مهم درحوضه ی کنکور رو ازغیرمهم هاش تمیز بدین)
      حالا هرمتنو که میبینم حدود 10تا15 درصد لغاتش برام جدیده!
      درضمن دامنه ی لغت زیاد توهرحوضه ای به درد می خوره حتی شاید گرامرهای کلوز هم با لغت حل بشند!

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      بعد از این مراحل بعد ازعید دوردنیای عمومی روبزنین+آزمون های گاج زیر 70درصدتون نمیاد without a doubt!!!

6. Top | #6
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AHMAD76REZA76 نمایش پست ها
      زبان توی کنکور97سخت ترین درس عمومی بود ومطمعنم توی سال98عربی وزبان خیلی سخت اند چون تعداد درصد صد زیادی داشتیم توی ریدینگ ها به سوالات جدید خیلی دقت کن مثلا میگه هدف نویسنده از پاراگراف3چیه/چرا پارگراف 4رونوشته/بعدازپایان پاراگراف آخر نویسنده احتمالا میخواسته چه چیزی روبیان کنه/وetc!
      توی زبان جدیدا دیگه لغت خارج کتاب ندونی فاتحت خوندس(قبلا هم اینطوربود ولی نه به این شدت) چون هرریدینگش کم کم نصفش لغات جدیده که قبلا ندیدیمشون برای درصد خوب زبان خودم اولین کاری که کردم بعد ازچهار بارخوندن کتاب های درسی رفتم پسوندها وپیشوندها که باعث تولید اسم صفت قیدو...
      میشند رویاد گرفتم بعد ازاون دیکشنری مقدماتی اکسفورد رو فقط لغات مهمش روخوندم(اگه متن زیاد بخونین این قابلیت رو به دست میارین که کلمات مهم درحوضه ی کنکور رو ازغیرمهم هاش تمیز بدین)
      حالا هرمتنو که میبینم حدود 10تا15 درصد لغاتش برام جدیده!
      درضمن دامنه ی لغت زیاد توهرحوضه ای به درد می خوره حتی شاید گرامرهای کلوز هم با لغت حل بشند!

منظورتون اینه؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

منظورتون اینه؟
      بله دقیقا!

8. Top | #8
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      خب مشکل اینجاست که من اصلا حوصله این رو ندارم که روزانه مثلا 20 تا لغت رو حفظ کنم فرداش همونا رو +20 تای دیگه حفظ کنم ...
      کلا درس خوندن حفظی رو قبول ندارم و اصل برای من یاد گیریه .... برای همینه که دنبال یک کتاب میگردم که هم کلمات کاربردی توش به کار رفته باشه و هم حفظی نباشه ....

الان هم برای یادگیری لغات کتاب درسی ، ریدینگ ها و متن هاش رو میخونم و...

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      خب مشکل اینجاست که من اصلا حوصله این رو ندارم که روزانه مثلا 20 تا لغت رو حفظ کنم فرداش همونا رو +20 تای دیگه حفظ کنم ...
      کلا درس خوندن حفظی رو قبول ندارم و اصل برای من یاد گیریه .... برای همینه که دنبال یک کتاب میگردم که هم کلمات کاربردی توش به کار رفته باشه و هم حفظی نباشه ....

الان هم برای یادگیری لغات کتاب درسی ، ریدینگ ها و متن هاش رو میخونم و...
      دروس عمومی صرفا حفظی اند‌دروس تخصصی حفظی مهارتی تمرینی اند شما برای بعضی موارد هیچ راهی بجز حفظ کردن ندارید اما خوبی این فرهنگ لغت که به شما معرفی کردم اینه که اومده اون لغت رو داخل یک جمله به کار برده که خیلی به یاد سپاری اون لغت خاص رو آسونتر میکنه ببینید به هر حال راه کنکور سخته باید باهاش کنار بیاین به همین دلیله که اکثر بچه ها نمیتونن سه رشته ی اصلی روقبول بشن چون پیدا کردن کسی که هم با حفظیات هم تمرین کردن هم مفهومی خواندن کنار بیاد و توی یکیشون ضعف نداشته باشه خیلی کمه!

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 0456847.jpg
مشاهده: 103
حجم: 97.9 کیلو بایت
      سلام....
      برای تقویت ریدینگ تصمیم گرفتم به جای کتاب های تست نظیر درک مطلب به زبان ساده مبتکران و .... از مجموعه
      Oxford BookWorms استفاده کنم ( با توجه به این که چندان علاقه ای به مطالعه کتاب های کمک درسی ندارم و توی بعضی از ریدینگ ها از کلمات و عبارت های غیر متداول و غیر ضروری استفاده میشه ) ....

به نظرتون مطالعه این نوع کتاب ها مفید خواهد بود؟ ( از حفظ کردن واژه بدم میاد و ترجیح میدم که به صورت کاربردی کلمات رو به ذهن بسپرم)

روش دیگه ای که خود شما یا اطرافیانتون استفاده کردن و نتیجه گرفتین؟

در ضمن کنکور زبان هم جزو اهدافم نیست . در حد استفاده روزمره از زبان انگلیسی و بخش زبان عمومی کنکور میخوام یاد بگیرم.

خب استفاده از کتاب داستان هم خوبی داره هم بدی
      خوبی اینکه با نحوه جمله بندی و.استفاده درست از گرامر و.پیوستگی یه متن یا به اصطلاح cohesion متن رو متوجه میشید
      اما بدی اینکه بعضی وقت ها آدم تا داستان رو تموم نکنه بیخیال ش نمیشه و آین ممکنه وقت زیادی ازتون سال کنکور بگیره
      و اینکه این کتاب ها ادبی هستن و کلمات ادبی توشون به کار رفته که ممکنه اصلا کاربردی نباشد
      Hell is empty....
      All the devils are here........

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      آگه دوست دارید دایره لغت تون بره بالا کتاب Oxford world skill در سه سطح هستش که من همیشه خوندنش رو به همه توصیه میکنم چون به شدت کاربری هستن
      اما اگه شما این کتاب داستان هارو میخونید که صرفا درک مطلب کنکور رو بزنید بحثش فرق داره
      از سایت Tedtalk.com که خداروشکر چون سایت علمی هستش ما تحریم نیستیم
      Audio script های هر فیلم رو بگیرید (بعید میدونم نیازی به دیدنش باشه) شروع کنید به خوندن و.سرعت مطالعه تورو بالا ببرید
      این سخنرانی ها همه حالت document دارن
      و کلماتی که توشون استفاده میشه کاربری هستش
      سوال بیشتری بود در خدمتم
      موفق باشید
      Hell is empty....

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Melikamg نمایش پست ها
      آگه دوست دارید دایره لغت تون بره بالا کتاب Oxford world skill در سه سطح هستش که من همیشه خوندنش رو به همه توصیه میکنم چون به شدت کاربری هستن
      اما اگه شما این کتاب داستان هارو میخونید که صرفا درک مطلب کنکور رو بزنید بحثش فرق داره
      از سایت Tedtalk.com که خداروشکر چون سایت علمی هستش ما تحریم نیستیم
      Audio script های هر فیلم رو بگیرید (بعید میدونم نیازی به دیدنش باشه) شروع کنید به خوندن و.سرعت مطالعه تورو بالا ببرید
      این سخنرانی ها همه حالت document دارن
      و کلماتی که توشون استفاده میشه کاربری هستش
      سوال بیشتری بود در خدمتم
      موفق باشید
      سلام.من زبانم خيلي داغونه.نه املا بلدم.ن گرامر ون نحوه ي جمله درست کردن،دامنه لغات داغون،يعني لغت حفظ ميکنم يادم نميمونه نميدونم چجوري ازش استفاده کنم،و هيچ راهکاري ندارم،نميدونم چي بخونم چجوري بخونم از کجا شروع کنم براي کنکور ميخوام بخونم حتي بلد نيستم تلفظ کنم کلماتو لطفا راهنماييم کنيد

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadi1994 نمایش پست ها
      سلام.من زبانم خيلي داغونه.نه املا بلدم.ن گرامر ون نحوه ي جمله درست کردن،دامنه لغات داغون،يعني لغت حفظ ميکنم يادم نميمونه نميدونم چجوري ازش استفاده کنم،و هيچ راهکاري ندارم،نميدونم چي بخونم چجوري بخونم از کجا شروع کنم براي کنکور ميخوام بخونم حتي بلد نيستم تلفظ کنم کلماتو لطفا راهنماييم کنيد
      سلام
      خب اینطور که معلومه خیلی کار داره تا به سطح متوسط کنکور برسید
      نحوه نوشتن حروف الفبا رو هم بلد نیستید؟؟؟مثلا فرق a با A چی هست؟؟؟؟
      باید اول کتاب حروف الفبا بخرید مثل hip ویا.....زیاد هستن یا از اینترنت شروع کنید به خوندن بعد از اینکه حروف الفبا رو یاد گرفتید شروع کنید به خوندن کتاب درسی سال اول دبیرستان و کلمات رو بزنید به دیکشنری گوشی تا براتون تلفظ کنه
      اینقدر باهاش تکرار کنید که حفظ بشید
      یه دفتر با برگه های زیاد بخرید و شروع به اولین کلمه کتاب مثلا cat اینقدر بنوسید و همراه با نوشتن بخونید تا حفظ بشید
      تک تک کلمه های کتاب درسی رو بنوسید و تکرار تکرار
      بازم سوالی هست در خدمتم
      Hell is empty....

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Melikamg نمایش پست ها
      سلام
      خب اینطور که معلومه خیلی کار داره تا به سطح متوسط کنکور برسید
      نحوه نوشتن حروف الفبا رو هم بلد نیستید؟؟؟مثلا فرق a با A چی هست؟؟؟؟
      باید اول کتاب حروف الفبا بخرید مثل hip ویا.....زیاد هستن یا از اینترنت شروع کنید به خوندن بعد از اینکه حروف الفبا رو یاد گرفتید شروع کنید به خوندن کتاب درسی سال اول دبیرستان و کلمات رو بزنید به دیکشنری گوشی تا براتون تلفظ کنه
      اینقدر باهاش تکرار کنید که حفظ بشید
      یه دفتر با برگه های زیاد بخرید و شروع به اولین کلمه کتاب مثلا cat اینقدر بنوسید و همراه با نوشتن بخونید تا حفظ بشید
      تک تک کلمه های کتاب درسی رو بنوسید و تکرار تکرار
      بازم سوالی هست در خدمتم
      ممنون از پاسخگوييتون،راستش من حروف انگليسي رو بلدم.واژه هاي ابتداييم ميدونم.ولي براي کنکور نميدونم بايد چيکار کتم،الان دارم لغات سال اول و ميخونم و هر روز مرور ميکنم.ولي اصلا نميدونم تلفظم درسته يانه.و تو تست نميتونم کلماتي که حفظ کردم رو استفاده کنم،کلا سوال رو نميفهمم ک بتونم جواب بدم،من از دفترچه هاي تيک ايت استفاده ميکنم يعني کلماتو خودم وارد ميکنم بعد مرور ميکنم.مشکلم اينه چيزي که تو جمله نتونم درکش کنم نميتونم به حافظم بسپرم.همين مشکلو تو لغات ادبيات و عربيم دارم،ولي ادبيات با خوندن کتاب درسي حل شد،زبان اينجوري نيست بايد خودم جمله بسازم و من بلد نيستم .ن ميدونم فاعل چيه فعل چيه.نميدونم کجاها ب کار ميرن.کلا تو زبان سرگيجه دارم،:

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadi1994 نمایش پست ها
      ممنون از پاسخگوييتون،راستش من حروف انگليسي رو بلدم.واژه هاي ابتداييم ميدونم.ولي براي کنکور نميدونم بايد چيکار کتم،الان دارم لغات سال اول و ميخونم و هر روز مرور ميکنم.ولي اصلا نميدونم تلفظم درسته يانه.و تو تست نميتونم کلماتي که حفظ کردم رو استفاده کنم،کلا سوال رو نميفهمم ک بتونم جواب بدم،من از دفترچه هاي تيک ايت استفاده ميکنم يعني کلماتو خودم وارد ميکنم بعد مرور ميکنم.مشکلم اينه چيزي که تو جمله نتونم درکش کنم نميتونم به حافظم بسپرم.همين مشکلو تو لغات ادبيات و عربيم دارم،ولي ادبيات با خوندن کتاب درسي حل شد،زبان اينجوري نيست بايد خودم جمله بسازم و من بلد نيستم .ن ميدونم فاعل چيه فعل چيه.نميدونم کجاها ب کار ميرن.کلا تو زبان سرگيجه دارم،:
      خب وقتی میخایید زبان بخونید حتما یه دیشکنری داشته باشید توی گوشی یا لپ تاب با استفاده از گوگل translate و روی بلندگو ش بزنید تا براتون بخونه و بعدش تکرار کنید و مکررا 3 بار همراه با خودش تکرار کنید به حدی برسید که دیگه صدای شما با اون فرقی نداشته باشه
      و جلوی کلمه برای شما مینوسه مثلا noun یعنی این کلمه اسمه یا مینوسهverb یعنی این کلمه فعله و.....جلوش همزمان با اینکه مینوسید بنوسید اسم هستش یا فعل و همزمان با اینکه معنی رو حفظ میکنید اسم و فعل بودنش رو هم حفظ کنید
      اینم لینک گوگل translate
      https://translate.google.com/?hl=en&...en&text=%D8%B7
      Hell is empty....
      ویرایش توسط Melikamg : 07 دی 1397 در ساعت 15:51 دلیل: افزودن لینک

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن