خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

آیا دوره کردن درس های کنکوری تا قبل از عید اشکال دارد؟

با سلام خدمت کنکوری های عزیز
      سوالی از شما عزیزان و بزرگان داشتم در مورد مطالعه و مرور پیش از عید نوروز
      طبق مصاحبه هایی که از افراد برتر خوندم متوجه شدم اکثر این عزیزان تا عید که همه درساشون رو حداقل دوبار جمع کردن و دروس رو بارها بصورت خلاصه مرور کردن اما در مصاحبه دیگه ای از یک مشاور دیدم که شخصی تاکید کرده بود تا عید درس های کنکور رو دوره نکنید و نخونید چون ممکنه فراموش بکنید(یعنی زودتر از دوران جمع بندی دوره نکنید)
      حالا سوال بنده اینه که اگه شخصی تا بهمن همه درس هاش رو خونده باشه و درصد های بالایی داشته باشه،آیا ایرادی داره دور دوم مطالعه درس هاش رو تا عید شروع کنه؟ و عید یک بار دیگه جمع بندی مختصری بکنه؟
      مثلا(به عنوان مثال میگم) من فیزیک دهم یازدهم و دوازدهم رو تا از تابستون سال قبل شروع کردم و تا بهمن امسال با تستاش و ... تموم میکنم و تو آزمون های مختلف حضوری و غیر حضوری(و شخصی جامع) حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد میزنم و یا مثلا زیست رو ،ایا باید یک بار دیگه تا عید مرور کنم و بعد جمع بندی یا دیگه کلا فیزیک و زیست رو شل کنم و بزارم واسه جمع بندی بعد از عید؟
      ممنون میشم کمکم کنید.
      ببخشید طولانی شد
      موفق باشید

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Clay0098 نمایش پست ها
      طبق مصاحبه هایی که از افراد برتر خوندم متوجه شدم اکثر این عزیزان تا عید که همه درساشون رو حداقل دوبار جمع کردن و دروس رو بارها بصورت خلاصه مرور کردن اما در مصاحبه دیگه ای از یک مشاور دیدم که شخصی تاکید کرده بود تا عید درس های کنکور رو دوره نکنید و نخونید چون ممکنه فراموش بکنید(یعنی زودتر از دوران جمع بندی دوره نکنید)
      حالا سوال بنده اینه که اگه شخصی تا بهمن همه درس هاش رو خونده باشه و درصد های بالایی داشته باشه،آیا ایرادی داره دور دوم مطالعه درس هاش رو تا عید شروع کنه؟ و عید یک بار دیگه جمع بندی مختصری بکنه؟
      مثلا(به عنوان مثال میگم) من فیزیک دهم یازدهم و دوازدهم رو تا از تابستون سال قبل شروع کردم و تا بهمن امسال با تستاش و ... تموم میکنم و تو آزمون های مختلف حضوری و غیر حضوری(و شخصی جامع) حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد میزنم و یا مثلا زیست رو ،ایا باید یک بار دیگه تا عید مرور کنم و بعد جمع بندی یا دیگه کلا فیزیک و زیست رو شل کنم و بزارم واسه جمع بندی بعد از عید؟
      ممنون میشم کمکم کنید.
      ببخشید طولانی شد
      موفق باشید
      واقعا کسی که تا این حد خوب برسونه درسارو محشره
      نباید شل کنید به هیچ وجه چون درصدتون میاد پایین تر و ضربه میزنه بهتون
      اگه فقط دوتا درستون رو تموم میکنید و باقی دروس میمونن تا عید تموم شن یه تایم روزانه بهشون اختصاص بدین و هی تست بزنین و دوره کنین نقاط ضعف رو بیارین بالا و نقاط قوت رو تثبیت کنید
      ولی اگر همه درسا تموم میشن به نظرم بهتره جمع بندی رو شروع کنید
      جمع بندی یعنی تعیین وضعیت خودتون توی هردرس و رفع اشکال ها و رفع کم تسلطی ها و بالا بردن درصد

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون میشم کمکم کنید.
      ببخشید طولانی شد
      موفق باشید
      نه چرا خب شل کنید!
      پیشنهاد من که اینه
      بعد از تموم کردن کارتون،از اون به بعد اون درسا رو با آزمون آزمایشی تون پیش ببرید
      ولی
      مرور دوباره کردن هیچ وقت اشکال نداره!

یه عدد پشت کنکوری سابقم،دانشجو طبابت امروز

.................
      رفقای گل انجمن
      میتونید سوالای مشاوره ای تونو تو پ.خ ازم بپرسید
      تا جایی که وقت اجازه بده همه رو جواب میدم

...................

مشاوره و برنامه ریزی کنکور
      از صفر مطلق تا رتبه برتر
      ...........
      این شما نیستید که رویاتونو‌ انتخاب میکنید!
      این رویای شماست،که انتخابتون‌ کرده...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      ببخشید میپرسم شما شاغل هستین؟

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      مرور کنید و موج آزمون کار کنید

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مگه شما فارغ التحصیل نیستید؟پس زیست دهم و یازدهم چیه دیگه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اشکال نداره قطعا -_-
      اتفاقا خیلیم خوبه.
      ازمون جامع و مبحثی هم اگه زیاد بزنی همه ی نقطه ضعفاتو میتونی پیدا کنی.
      کلا به نفعته.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون از پاسخ کاملتون،
      چشم حتما اینکارو خواهم کرد و اینطور که متوجه شدم مرور نقاط قوت و کار کردن روی نقاط ضعف اولویت شخصی مثل من باید باشه تا مباحث رو فراموش نکنم
      البته این درصد ها برای مثال زدن بود و حتی اگه بنده درصد هام در این حد بود به نظرم گفتنش کار اخلاقی و انسانی نیست و باعث استرس دانش آموزان میشه.
      در هر صورت یه دنیا ممنون بابت راهنمایی
      دوران بـقا چـو بـاد صـحـرا بـگذشـت تلخی و خوشی و زشت و زیبا بگذشت
      پنداشت ستمگر که ستم بر ما کرد در (بر) گـردن او بـمـانـد و بــر مـا بــگـذشـت
      سعدی

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون از جوابتون دوست عزیز
      پس تحلیل پاسخنامه بعد از هر آزمون(از هر نوعی) و ...کفایت میکنه
      من فکر میکردم مجددا باید از صفر همه نکات اصلی و فرعی رو بخونم که خوشبختانه با کمک شما عزیزان فهمیدم آزمون حکم یاداوری نکات ریز و درشت رو داره.
      دستتون درد نکنه
      موفق باشید
      سعدی

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      حالا وقتی طرف بهمن تموم کرده یه ماه نخونه چون بعدا یادش میره....منطقی نیست که
      مرور رو شروع کن...و البته نه با خوندن متن درس....با تست مرور کن،ماشالا دیگه کلی کتاب تست اومده که بخوای از خودت آزمون بگیری بعد اگه جایی رو مشکل داشتی برو سراغ درسنامه
      اینجوری بعد از عیدم زودتر آزمونا رو شروع میکنی و بهتر میتونی تحلیل کنین و استرس کمتری ام میگیری

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خواهش میکنم خواهرم
      متوجه منظورتون هستم،راستش تقریبا کل روز زمان ازاد دارم و وقتم زیاده بطور کلی کار تمام وقتی ندارم اما هر روز از ۸ صبح تا ۱۰/۳۰ یه چشمم به کتابه و یه چشمم به سیستم‌ کامپیوترم و هفته ای یک جمعه کامل از صبح تا ۲ ظهر کار میکنم و ماهی یک روز هم از صبح تا شب کاملا درگیر هستم اما طبق تعریف جامعه میشه گفت مدت کوتاهی هست که دیگه کار مستقیم ندارم.
      موفق باشید
      سعدی

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بله حتما اینکارو میکنم البته این درصد های دقیق من نیست و فاصله داره اما مهم ماهیت سوال بود که لطف کردید و جواب دادید.
      ممنون
      سعدی

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خواهش میکنم خواهرم
      متوجه منظورتون هستم،راستش تقریبا کل روز زمان ازاد دارم و وقتم زیاده بطور کلی کار تمام وقتی ندارم اما هر روز از ۸ صبح تا ۱۰/۳۰ یه چشمم به کتابه و یه چشمم به سیستم‌ کامپیوترم و هفته ای یک جمعه کامل از صبح تا ۲ ظهر کار میکنم و ماهی یک روز هم از صبح تا شب کاملا درگیر هستم اما طبق تعریف جامعه میشه گفت مدت کوتاهی هست که دیگه کار مستقیم ندارم.
      موفق باشید
      می بخشید
      از این بابت پرسیدم چون پیامهاتون رو تو تاپیکهای دیگه هم دیده بودم. بعضی از شرایطمون شبیه بهم هست..اینکه بعد از چندسال دوباره کنکور میخواین شرکت کنین و ... ولی متاسفانه من اینبارهم ک تصمیم گرفتم دوباره شانسم رو امتحان کنم و رشته ی جدیدی رو شرکت کنم خیلی از همون موقعی که شروع کردم اشتباه کردم و روی اشتباهاتم اصرار کردم تا کل تابستون و پاییزم رو هم از دست دادم حالا که روشم رو عوض کردم و مثل بقیه میخونم خیلی واقعا بهترم ولی وقتم کمه...وقتی که تاپیکتون رو خوندم واقعا غبطه خوردم که چقدر خوب خوندین و با برنامه پیش رفتین متاسفانه خیلی از کارای من اخراش اینطور از اب درمیاد (البته همیشه در مورد درس خوندن)

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      حقیتش دو دلیل داره
      اولیش و مهمترینش این بود که من بعد از سال ها از صفر شروع کردم
      مورد دوم اینکه به دلایل متعدد... بنده تو مطالعه دچار وسواس بیمار گونه ای هستم،طوری که اگه هفته ای که کتابی رو تموم کردم خط،شخصیت یا سرموضوع مهمی رو فراموش کرده باشم یا تپق بزنم باید اون صفحه رو دوباره بخونم و بارها امتحان بگیرم(البته نه به این شدت اما...)
      در مطالعه کتب غیر درسی هم همینطوره مثلا خاطرم هست وقتی کتاب "من کنیز ملکه مصر بودم" میخوندم وقتی ده روز بعدشاسم معشوقه شرمیون (کال) رو فرامشو کردم از اول کتاب دوباره خوندم.البته یک سالی هست که این عادت بد رو کمرنگ کردمو کمی راحت شدم اما زیست پایه رو باید میخوندم تا وجدانم راحت میشد (همونطور که ریاضی رو از چهارم ابتدایی شروع کردم)و قبول میکردم که پایه رو خوب فهمیدم(در صورتی که میدونم اشتباه کردم اما چه میشه کرد دست خودم نبود)
      موضوع اینه
      یعنی شما درست میگید و کار من از ریشه مشکل داشته هر چند من سال ها از درس دور بودم و شابد بخشیش لازم بود و بیشترش وسواس.والبته میدونم خنده دار و....
      امیدوارم همیشه موفق باشید
      سعدی

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نه خواهر عزیز من اولین پیامم عرض کردم که این درصد های من نیست که البته ای کاش بود و حتی اگر هم بود گفتنش به دور از انسانت و مروته، چون باعث کاهش انگیزه دوستان میشه پس فکر نکنید من درصدهام بالاست و عدد ها صرفا مثال بودن(فقط مصال).فکر میکنم سو تفاهم شده پس خیالتون راحت هیچ کس تا حالا (جز نفرات برتر کنکور رو جدی نگرفتن و شاید بهتریناشون دو ماهه شروع کردن ک خیلیهاشونم خسته میشن) پس فرصت خوبی باقی مونده
      مورد دوم اینکه حقیتش خیلی وقت مونده مخصوصا برای افرادی که کار نمیکنن و یا دغدغه های دیگه کمتری دارن.واقعا دوست نداشتم این سو تفاهم پیش بیاد. و با تامیکم باعث سرخوردگی بدون دلیل برادر یا خواهری بشم)
      خواهشا انگیزتون رو از دست ندید و ادامه بدید بچه هاب پیش هنوز امتحاناتشون شروع نشده پس شما خیلی جلوترم میتونید باشید.
      من هنوز تو درک کامل دروس تخصصی مشکل دارم پس شرایطم مشخصه(البته باید تلاش کرد و به آرزوهامون بها داد وگرنه میشیم مثال آنکس که نداند که نداند که نداند....)

امیدوارم متوجه باشید و بدونید خیلی ها از دو سه ماه دیگه جدی جدی شروع میکنن پس وقت خدارک شکر زیاده
      امیدوارم همیشه موفق باشید
      سعدی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن