خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوال از •تابع•

864ce466-9cbf-44fb-89d0-c1c3fcd8a59e.jpg
      تو اين سوال من از جاگذاري عدد رفتم تمام مجهولات سوال پيدا ميشه ولي براي بدست اوردن c از طريق جاگذاري بايد چيكار كنم ؟
      87620e1f-cd5a-4390-825f-6255e5d1f276.jpg
      و سوال ١٥ رو هم لطف كنين توضيح بديد
      با سپاس

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سوال کدوم کتابه ؟

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط roxsana نمایش پست ها
      سوال کدوم کتابه ؟
      جزوه اي كه معلممون بهمون داده

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SBMU lover نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 864CE466-9CBF-44FB-89D0-C1C3FCD8A59E.jpg
مشاهده: 83
حجم: 111.6 کیلو بایت
      تو اين سوال من از جاگذاري عدد رفتم تمام مجهولات سوال پيدا ميشه ولي براي بدست اوردن c از طريق جاگذاري بايد چيكار كنم ؟

نام: 87620E1F-CD5A-4390-825F-6255E5D1F276.jpg
مشاهده: 82
حجم: 39.0 کیلو بایت
      و سوال ١٥ رو هم لطف كنين توضيح بديد
      با سپاس
      سوال اول گزینه ی 1 رو هم بگو
      سوال دوم هم اگر اشتباه نکرده باشم جواب میشه گزینه ی 3 یعنی a+b = 9 ... الان باید برم ولی تا آخر شب عکس می گیرم میفرستم راه حل خودم رو ...
      موفق باشید

5. Top | #5
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      برای c باید دامنه ی وارون f را پیدا کنی که همون برد f هست

screenshot_20181225-190204_firefox.jpg
      screenshot_20181225-190557_firefox.jpg

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MatinM_M نمایش پست ها
      سوال اول گزینه ی 1 رو هم بگو
      سوال دوم هم اگر اشتباه نکرده باشم جواب میشه گزینه ی 3 یعنی a+b = 9 ... الان باید برم ولی تا آخر شب عکس می گیرم میفرستم راه حل خودم رو ...
      موفق باشید
      گزينه ١ چهار هستش

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ActionSpider نمایش پست ها
      برای c باید دامنه ی وارون f را پیدا کنی که همون برد f هست

نام: Screenshot_20181225-190204_Firefox.jpg
مشاهده: 69
حجم: 62.3 کیلو بایت

نام: Screenshot_20181225-190557_Firefox.jpg
مشاهده: 68
حجم: 64.5 کیلو بایت
      بله ٬ فقط اينكه من هنوز مشتق گيري از توابع معكوسو نخوندم(اگه اشتباه نكرده باشم اينجا مشتق گرفتين) ٫ نميشه راه ديگه اي رفت ؟

8. Top | #8
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SBMU lover نمایش پست ها
      بله ٬ فقط اينكه من هنوز مشتق گيري از توابع معكوسو نخوندم(اگه اشتباه نكرده باشم اينجا مشتق گرفتين) ٫ نميشه راه ديگه اي رفت ؟
      از معکوسش که مشتق نگرفتم. از خودش گرفتم

بدون مشتق هم میشه برد اش را بدست آورد. این تابع جمع دوتابع رادیکال x و x به علاوه ۸ هست که جفتشون صعودی ان
      پس این تابع هم صعودیه و هم پیوسته
      پس برد اش میشه از f(کوچکترین عضو دامنه) تا حد اش در بی نهایت

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

بدون مشتق هم میشه برد اش را بدست آورد. این تابع جمع دوتابع رادیکال x و x به علاوه ۸ هست که جفتشون صعودی ان
      نه من كلا مشتق گيري نخوندم ٫ بازم ممنون !

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

یه سوالی برام پیش اومد اون هم این که تو سوال اول برد تابع ، دامنه تابع معکوس هست درست و قبول هم دارم که برابر 8 میشه
      ولی ضابطه ی تابع معکوس رو x-4radx-4 بدست آوردم که دامنه میشه x های بزرگتر مساوی 4 !!! و جواب شد گزینه ی 3 یعنی a+b+c = 12 الان کجا رو اشتباه کردم که اینجوری شده ؟!

11. Top | #11
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه سوالی برام پیش اومد اون هم این که تو سوال اول برد تابع ، دامنه تابع معکوس هست درست و قبول هم دارم که برابر 8 میشه
      ولی ضابطه ی تابع معکوس رو x-4radx-4 بدست آوردم که دامنه میشه x های بزرگتر مساوی 4 !!! و جواب شد گزینه ی 3 یعنی a+b+c = 12 الان کجا رو اشتباه کردم که اینجوری شده ؟!
      سلام

2018-12-26-11.24.08.jpg

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام

نام: 2018-12-26 11.24.08.jpg
مشاهده: 37
حجم: 59.9 کیلو بایت

متوجه اشتباهم شدم ... من ضابطه ی تابع معکوس رو بدست آوردم و بعد دامنه رو از ضابطه اش بدست میاوردم در حالی که کلا دامنه ی تابع معکوس از 8 به بعد بود و از 8 به بعد معکوس تابع سوال بود ... الان یه سوال دیگه برام پیش اومد اون هم این که وقتی دامنه ی تابع x-4radx-4 رو بدست بیاریم میشه 4=<x ولی از 4 تا 8 نزولی و از 8 به بعد صعودیه و این که تابعی که سوال داده بود هم صعودیه و دامنه ی تابع معکوس هم شد 8=<x یعنی قسمتی از دامنه که تابع معکوس صعودیه . میشه به طور کل گفت که دامنه تابع معکوس اون قسمتی از دامنه ی ضابطه اش هست که هر دو تابع ( وارون و خودش ) نزولی یا صعودی باشند ( البته برای حل سوال شاید خیلی به درد نخوره و همون برد راحت تر باشه ولی سوال شد برام ) یا یه طور دیگه بگم این که تابع و معکوسش هر دو صعودی یا هر دو نزولی اند ؟!
      ببخشید خیلی سوال پرسیدم
      خیلی ممنون

13. Top | #13
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      متوجه اشتباهم شدم ... من ضابطه ی تابع معکوس رو بدست آوردم و بعد دامنه رو از ضابطه اش بدست میاوردم در حالی که کلا دامنه ی تابع معکوس از 8 به بعد بود و از 8 به بعد معکوس تابع سوال بود ... الان یه سوال دیگه برام پیش اومد اون هم این که وقتی دامنه ی تابع x-4radx-4 رو بدست بیاریم میشه 4=<x ولی از 4 تا 8 نزولی و از 8 به بعد صعودیه و این که تابعی که سوال داده بود هم صعودیه و دامنه ی تابع معکوس هم شد 8=<x یعنی قسمتی از دامنه که تابع معکوس صعودیه . میشه به طور کل گفت که دامنه تابع معکوس اون قسمتی از دامنه ی ضابطه اش هست که هر دو تابع ( وارون و خودش ) نزولی یا صعودی باشند ( البته برای حل سوال شاید خیلی به درد نخوره و همون برد راحت تر باشه ولی سوال شد برام ) یا یه طور دیگه بگم این که تابع و معکوسش هر دو صعودی یا هر دو نزولی اند ؟!
      ببخشید خیلی سوال پرسیدم
      خیلی ممنون
      ببین دوتا قضیه داریم

اولی اینکه اگر یک تابعی اکیدا صعودی یا اکیدا نزولی باشه قطعا یک به یک و معکوس پذیره
      دومی اینکه اگر f اکیدا صعودی باشه وارون f هم اکیدا صعودیه (این برای اکیدا نزولی هم برقراره)

توابعی که توی یک بازه نزولی اند و توی یک بازه دیگه صعودی ؛ نمیشه حکم‌ کلی در مورد یک به یک بودنشون داد

سوالت را میفهمم ولی عبارت دقیقی نیست. دقیقتر اش اینه:

اگر تابع f در بازه ی [a,b] اکیدا یکنوا باشد می توان دامنه ی f را به [a,b] محدود کرد و وارون f را در بازه ی [a,b] یافت (کاری که برای پیدا کردن معکوس سینوس و کسینوس انجام میدیم)

البته عکس این قضیه درست نیست. یک تابع یک به یک الزاما اکیدا یکنوا نیست

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ببین دوتا قضیه داریم

اولی اینکه اگر یک تابعی اکیدا صعودی یا اکیدا نزولی باشه قطعا یک به یک و معکوس پذیره
      دومی اینکه اگر f اکیدا صعودی باشه وارون f هم اکیدا صعودیه (این برای اکیدا نزولی هم برقراره)

توابعی که توی یک بازه نزولی اند و توی یک بازه دیگه صعودی ؛ نمیشه حکم‌ کلی در مورد یک به یک بودنشون داد

سوالت را میفهمم ولی عبارت دقیقی نیست. دقیقتر اش اینه:

اگر تابع f در بازه ی [a,b] اکیدا یکنوا باشد می توان دامنه ی f را به [a,b] محدود کرد و وارون f را در بازه ی [a,b] یافت (کاری که برای پیدا کردن معکوس سینوس و کسینوس انجام میدیم)

البته عکس این قضیه درست نیست. یک تابع یک به یک الزاما اکیدا یکنوا نیست
      خیلی ممنون از جواب هاتون بسیار استفاده بردم
      انشالله که همیشه موفق باشید

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن