خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

::: مهم ::: کنکور سراسری فقط برای رشته های پرمتقاضی برگزار میشود

معاون وزیر علوم:
      کنکور سراسری فقط برای رشته های پرمتقاضی برگزار می شود
      ارومیه ـ ایرنا ـ معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره برنامه ریزی برای تغییر فرآیند کنکور گفت: کنکور فقط برای رشته های پرمتقاضی برگزار می شود و تحصیل در سایر رشته ها بدون کنکور ممکن خواهد بود.

به گزارش ایرنا, مجتبی شریعتی روز چهارشنبه در نشست معاونان آموزشی دانشگاه های منطقه 3 کشور بیان کرد: طبق بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که کنکور باید اصلاح شده و این آزمون سراسری فقط برای رشته های پرمتقاضی برگزار شود.
      وی بدون اشاره به زمان دقیق اجرای این طرح اضافه کرد: معتقد هستیم این طرح جدید در رشد کیفی آموزشی موثر خواهد بود.
      وی با بیان اینکه مدیریت منطقه ای مراکز آموزش عالی یکی از محورهای اساسی کیفی سازی است، بیان کرد: می توان با مدیریت منطقه ای مراکز آموزش عالی نیاز سنجی دقیقی نسبت به توسعه مناطق داشت.
      وی با تاکید بر ساماندهی مراکز آموزش عالی ادامه داد: ساماندهی این مراکز نباید به معنای تعطیلی تلقی شود و بلکه باید در راستای ارتقای سطح مراکز آموزش عالی انجام شود.
      معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ساماندهی رشته ها در برنامه توسعه ای درون سازمانی موسسه های آموزش عالی باید مد نظر قرار گیرد.
      وی با تاکید بر اینکه ایجاد رشته های جدید در دانشگاه ها باید طبق ضوابط خاصی انجام شود، افزود: ایجاد رشته های جدید باید طبق اولویت های منطقه و برنامه ششم توسعه باشد.
      وی بر ماموریت محور بودن دانشگاه ها تاکید کرد و افزود: کار تیمی و تقسیم کار در این راستا می تواند منجر به کیفی سازی و توسعه شود.
      شریعتی با اشاره به معضلات مربوط به تکمیل ظرفیت اظهار داشت: طبق برنامه ریزی از این پس پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت فقط در مهر و بهمن ماه ممکن خواهد بود.
      وی همچنین از معاونان آموزشی خواست تا رشته های کم متقاضی را که به حد نصاب نمی رسد، حذف کنند و یا تدابیر ویژه ای برای ادامه ارائه دهند.
      وی سطح بندی دانشگاه ها را طرحی برای رشد و رقابت بین دانشگاهی عنوان کرد و افزود: این طرح نباید به دستاویزی برای ایرادگیری تبدیل شود.
      معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام اینکه دانشگاه های منطقه 3 کشور 10 هزار هیات علمی دارد، ادامه داد: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و رادبیل به ترتیب رتبه های اول تا سوم را در تعداد هیات علمی به خود اختصاص داده اند.
      وی با بیان اینکه چهار هزار و 200 رشته در مقاطع مختلف دانشگاه های منطقه 3 کشوری برای تحصیل وجود دارد، اضافه کرد: در این منطقه 420 هزار دانشجو در 312 مرکز آموزشی در حال تحصیل است.
      به گزارش ایرنا, در این جلسه معاون های آموزشی منطقه 3 کشور به بیان نظرات خود پرداختند.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      الان مثلا ی نفر ک مثلا مث من سال 91 دیپلم گرفته !
      معدلشم خوب نیس
      و از اون سال تاحالا دو سه بار سر قضیه این معدل قوانین گوناگونی وضع شده !
      چ جور میخوان با توجه ب سوابق تحصیلی دانشجو بگیرن ؟؟؟

مثلا من میخوام برم ی رشته بدون آزمون ( منتهی دانشگاه خوب ) درس بخونم
      بعد من و امثال من ک هزاران بار ب نتیجه سوابق تحصیلی اعتراض کردیم و قبولشون نداریم چطور میخوان باز بی عدالتی رو اجرا کنن ؟

این ک از کنکور هم بدتر!

هر کی معدلش بهتر باش میره بدون آزمون تو بهترین دانشگاه ( ب جز اون رشته هایی مث پیزاپزشکی و پزشکی و ... ) تحصیل میکنه !

بی شرف ها اول مردمُ روشن و قانع نمیکنن زودی میان قانون میذارن !

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگ کسی دقیق میدونه اینارو ی توضیح بده لطفا

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      42 درصد مدرسه های کشور بخاری نفتی استفاده می کنن هنوز
      همین پریروز یکی شون آتیش گرفت و چن تا بچه ی بخت برگشته سوختنو خاکستر شدن
      و مسئولان نگران استرسی هستن که کنکور به بچه ها وارد می کنه
      به فکر ما هستن دیگه، لعنت به همه شون...

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dayi javad نمایش پست ها
      الان مثلا ی نفر ک مثلا مث من سال 91 دیپلم گرفته !
      معدلشم خوب نیس
      و از اون سال تاحالا دو سه بار سر قضیه این معدل قوانین گوناگونی وضع شده !
      چ جور میخوان با توجه ب سوابق تحصیلی دانشجو بگیرن ؟؟؟

مثلا من میخوام برم ی رشته بدون آزمون ( منتهی دانشگاه خوب ) درس بخونم
      بعد من و امثال من ک هزاران بار ب نتیجه سوابق تحصیلی اعتراض کردیم و قبولشون نداریم چطور میخوان باز بی عدالتی رو اجرا کنن ؟

این ک از کنکور هم بدتر!

هر کی معدلش بهتر باش میره بدون آزمون تو بهترین دانشگاه ( ب جز اون رشته هایی مث پیزاپزشکی و پزشکی و ... ) تحصیل میکنه !

بی شرف ها اول مردمُ روشن و قانع نمیکنن زودی میان قانون میذارن !
      جواد جان این یارو داره میگه رشته های پزشکی و پیرا کنکور داره ، باید با کنکور پذیرش صورت بگیره ، ربطی نداره شما معدلت چنده ، باید کنکور بدی تا بتونی قبول بشی
      باقی رشته ها که سگ هم محل نمیزاره بهشون با سابقه تحصیلی پر میشن مثل رشته آبیاری گیاهان دریایی! یا مثلا پنچرگیری قطار!

#دیوانه_خانه

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط It is POSSIBLE نمایش پست ها
      42 درصد مدرسه های کشور بخاری نفتی استفاده می کنن هنوز
      همین پریروز یکی شون آتیش گرفت و چن تا بچه ی بخت برگشته سوختنو خاکستر شدن
      و مسئولان نگران استرسی هستن که کنکور به بچه ها وارد می کنه
      به فکر ما هستن دیگه، لعنت به همه شون...
      عزیزم سوریه و لبنان و سایر استان هامون مهم ترن! ، دیگه نبینم از این حرفا بزنی! ، حالا چهار تا بچه جزغاله شدن که اصلا مهم نیست! میخواست جزغاله نشن! اصلا غلط کردن رفتن مدرسه تحصیل کنن که جزغاله بشن!
      فکر کن اگر اینا به فکر ما نبودن چی بلایی قرار بود سرمون بیاد ، فکرش هم تن عادمو میلرزونه!

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نمیدونم واقعا نسبت به مسیولین و مدیران کشور خصوصا حوزه آموزش و پرورش و کنکور چه حسی داشته باشم.تنفر؟انزجار؟تهوع؟
      یکی نیست به اینا بگه طرف مدرک لیسانس و فوق لیسانس داره از همون 85% رشته هایی که میگن بعد میاد دوباره میشینه کنکور میده که نمیدونم چیکار کنه و به کجا برسه!مشکل از سیستم مدیریتی کشوره و تا اون درست نشه هیچ چیز دیگه ای درست بشو نیست.تا اقتصاد ما درست نشه تا پدرها و مادرهای ما درست تربیت نشن تا دانش آموزان ابتدایی و راهنمایی ما درست استعدادیابی نشن همینه که هست.
      اصلا کنکور رو همین فردا حذف کنید.الآن نگاه جامعه اینه که اگه اون 3 رشته خاص نشه هیچی دیگه!بچشون یا خودشون تباه میشن و دنیا به آخر رسیده.پس همه باز متقاضی همون رشته هان و هر دانشگاهی باید کنکور مجزا بگیره و اینطوری زحمت و هزینه خونواده ها چندین و چند برابر میشه و ازونطرف هم مافیای اعزام به خارج قوی تر از همیشه.البته مسیولین هیچوقت کاری نمیکنند که به ضررشون باشه.اینو دیگه مطمینم حداقل
      بچه ها ازتون خواهش میکنم برید دنبال علاقتون و روی اینا رو سیاه کنید.من خودم مشاور کنکورم و از همین کنکور درآمدی دارم ولی هیچ ترسی ندارم چون مطمینم کنکور نباشه از جای دیگه روزیمو میگیرم و ازتون خواهش میکنم فکر نکنید همه چیز توی همین 3 رشته هست ولاغیر.یکمی دنیای بیرون خودتون رو نگاه کنید.آدمای موفق اطرافتون.همشون پزشک و دندون پزشکن؟این فشار شدید باعث شده چند نفر که واقعا علاقه دارند به پزشکی و مثلا ریاضی فیزیکشون خوب نیست از تحصیل توی این رشته محروم بشن و افرادی که هیچ علاقه ای ندارند و فقط به هوای درآمد بالا اومدند و استعداد خوبی داشتند که باید جای دیگه توی سیاست یا مهندسی صرف میشده بیان بشینن پشت میز رشته پزشکی و بعدش هم هزاران مشکل دیگه برای جامعه پزشکی بوجود بیاد.

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      متاسفانه سطح فرهنگ ملت طوریه و پدر و مادرا که فقط به جز رشته های تاپ چیز دیگه از بچه هاشون انتظار ندارن البته یکی از دلایلش به خاطر سختی های تو زندگی داشتن و این چیزا و توجهی کسی به علایق و این چیزا نداره و توجه و اهمیت بیشتر به این جور رشته ها بچه هارو ترغیب میکنه به این رشته ها رو بیارن...
      ویرایش توسط Amirkhan21 : 28 آذر 1397 در ساعت 21:51

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها
      جواد جان این یارو داره میگه رشته های پزشکی و پیرا کنکور داره ، باید با کنکور پذیرش صورت بگیره ، ربطی نداره شما معدلت چنده ، باید کنکور بدی تا بتونی قبول بشی
      باقی رشته ها که سگ هم محل نمیزاره بهشون با سابقه تحصیلی پر میشن مثل رشته آبیاری گیاهان دریایی! یا مثلا پنچرگیری قطار!

#دیوانه_خانه
      میدون داداش ! پیراپزشکی و اینارو میدونم!

منظور منم غیر این رشته ها بود !

مثلا الان آزاد مشهد اکثر رشته هاش با کنکورن در حالی ک همون رشته ها تو نیشابور بدون کنکورن !
      وقتی بخوان سابقه رو لحاظ کنن اونم سابقه تحصیلی ک همه بهش معترضن بازم بی عدالتی رخ میده!

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dayi javad نمایش پست ها

میدون داداش ! پیراپزشکی و اینارو میدونم!

منظور منم غیر این رشته ها بود !

مثلا الان آزاد مشهد اکثر رشته هاش با کنکورن در حالی ک همون رشته ها تو نیشابور بدون کنکورن !
      وقتی بخوان سابقه رو لحاظ کنن اونم سابقه تحصیلی ک همه بهش معترضن بازم بی عدالتی رخ میده!
      اونکه آره به هر حال بی عدالتی هستش چون تو همین نهایی ها کلی تقلب و تخلف صورت میگیره
      باز خوبه واسه اون 15 درصد رشته های تاپ نیامدن نهایی ها رو مستقیم تاثیر بدن هر چند در حد حرف میگن از 99 باز تاثیر قطعی هستش!
      یعنی قشنگ داریم به مرحله ی ملکوتی هر کی از ما نیست دانشگاه تاپ نباید بره نزدیک میشیم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن