خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

نمیشه ساختار لوئیس no (نیتروژن مونو اکسید) اینجوری باشه؟

سلام

اونی که دورش کادر سبز کشیدم ساختاریه که توی کتاب مبتکران برای no رسم شده ( گویا درستش هم همینه! )
      ولی بنظرتون چرا نمیشه که no هم مثل co یدونه پیوند داتیو داشته باشه؟ درحالی که توی ساختار no هم مثل co اوربیتال خالی و جفت ناپیوندی هست

img_20181219_085726.jpg

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببینید تو کادر سبز خب معلومه که نیتروژن یه دونه تک الکترون ناپیوندی داره.و اون یکیو که نمیتونه به کس دیگه ای بده ولی تو کربن مونواکسید خود کربن دو تا تک الکترون داره که میرن کنار هم و و یه اوربیتال خالی میشه..شرط داتیو وجود یه اوربیتال خالی تو یکی و جفت ناپیوندی تو یکی دیگه..
      یعنی باید یه کسی مثل کربن دو تا تک الکترون داشته باشه که برن کنار هم و یع اوربیتال خالی درست بشه...

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ول کن باو
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها
      ول کن باو
      میخاستی اظهار وجود کنی اومده سوال پرسیده نمیتونی جواب بدی جواب نده

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HossEin_v نمایش پست ها
      سلام

اونی که دورش کادر سبز کشیدم ساختاریه که توی کتاب مبتکران برای no رسم شده ( گویا درستش هم همینه! )
      ولی بنظرتون چرا نمیشه که no هم مثل co یدونه پیوند داتیو داشته باشه؟ درحالی که توی ساختار no هم مثل co اوربیتال خالی و جفت ناپیوندی هست

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20181219_085726.jpg
مشاهده: 113
حجم: 139.0 کیلو بایت
      خیلی سوال خوبی پرسیدی
      داداش من نظام جدیدم ولی یادمه قشنگ همین سوال تو رو توی میکرو دهم دیدم گفته بحث این مطلب خارج از کتابه و فقط همین نکته رو یاد بگیرین که اتم های c و O , N یا به ارایش هشتایی میرسن و اگه به هشتایی نرسن همون رو قبول می کنن و هیچ وقت به بالاتر از هشتایی نمی رسن
      در مورد دلیل همین نکته توضیحی نداده بود فک کنم توی کتابای شیمی دانشگاهی در موردش بحث شده باشه

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi9090 نمایش پست ها
      خیلی سوال خوبی پرسیدی
      داداش من نظام جدیدم ولی یادمه قشنگ همین سوال تو رو توی میکرو دهم دیدم گفته بحث این مطلب خارج از کتابه و فقط همین نکته رو یاد بگیرین که اتم های c و O , N یا به ارایش هشتایی میرسن و اگه به هشتایی نرسن همون رو قبول می کنن و هیچ وقت به بالاتر از هشتایی نمی رسن
      در مورد دلیل همین نکته توضیحی نداده بود فک کنم توی کتابای شیمی دانشگاهی در موردش بحث شده باشه
      آها پس اینطور، آقا دمت گرم که اومدی و وقت گذاشتی

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      توی شیمی "چرا اینجوری نمیشه" نداریم. شیمی علمیه که میگه طبیعت ااونجوری شده حالا بیایم توجیح کنیم که چرا اونجوری شده.

ولی اینی که شما کشیدی خیلی غلطه. نیتروژن اصن اوربیتال خالی نداره که بخواد داتیو قبول کنه. اون جای خالی که شما کشیدی توسط یه الکترون پیوندی پر شده! ولی شما چون خطش زدی فک کردی دیگه اون الکترون اونجا نیس!

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن