خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 27
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

انتخاب پرستاری یا شغل درنظام

سلام دوستان من موندم که برای کنکور98و برای پیراپزشکی ها ادامه بدم یانه سطح درسیم هم خیلی عالیه وترازم6400توی کانون اما ازطرفی به سرم زده واردنظام بشم به نظرتون جایگاه این دوتاشغل درآینده چه تفاوتی باهم دارند وچقدر درسطح انتخابات آینده ام میتونند تاثیر بذارند.
      پ.ن:همه بهم میگند کنکور بده وپرستاری بخون امامن فکر میکنم درآینده این شغل ها اشباع میشند اما خب توی دانشگاه افسری تقریبا شغلت تضمینه ولی درآمدش کمه ودر ازدواج هم دید خوبی بهت ندارند معمولا چی کار کنم؟؟؟؟؟؟

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZOOTOPIA نمایش پست ها
      سلام دوستان من موندم که برای کنکور98و برای پیراپزشکی ها ادامه بدم یانه سطح درسیم هم خیلی عالیه وترازم6400توی کانون اما ازطرفی به سرم زده واردنظام بشم به نظرتون جایگاه این دوتاشغل درآینده چه تفاوتی باهم دارند وچقدر درسطح انتخابات آینده ام میتونند تاثیر بذارند.
      پ.ن:همه بهم میگند کنکور بده وپرستاری بخون امامن فکر میکنم درآینده این شغل ها اشباع میشند اما خب توی دانشگاه افسری تقریبا شغلت تضمینه ولی درآمدش کمه ودر ازدواج هم دید خوبی بهت ندارند معمولا چی کار کنم؟؟؟؟؟؟
      سلام
      به درآمدش فک نکنین
      اول علاقه خودتونه
      ولی بنظر من پیراپزشکی خوندن بهتر از رفتن به نظامه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      داداش من پیشنهاد میکنم یه سر به یه مکان نظامی بزنی ببینی شرایطشو... بعدش قدر پرستاری رو میدونی

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      اینکه چیکار کنی تصمیم و آینده خودته ، من و بقیه تصمیم نمیتونیم بگیری
      قبول شدن توی کنکور 98 یک ریسک هست ولی نظام ریسک کمتری داره
      کنکور بدی در آینده آدم خودتی ولی توی نظام که بری ممکنه آدم خودت نباشی و باید بگی چشم وگرنه بیکار میشی
      توی نظام زودتر میری سرکار ، حقوقش شاید کمتر باشه ولی مزایا زیاد داره مثل وام های کم درصد ، مثل مسکن های سازمانی ، مثل وام های خودرو کم درصد مثل کارت هایی تخفیف و بیمه خوب ، ولی توی رشته های پیراپزشکی بعداز حداقل4 سال درس خواندن ، مشخص نیست بالاخره کارخوب گیرت میاد یا مجبوری چندسال دنبال کار باشی یا با یک شغل کم درآمد طی کنی
      و خیلی چیزای دیگه ، هرکدوم خوبی ها و بدی های خودش رو داره
      شما باید ببینی علاقه ات به چی هست ، هدفت چیه ، صبوری یا نه ، میخوای زودبهش برسی ! اول خودت رو بشناس بعدش هدفت رو مشخص کن
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام در رابطه با موضوعی که مطرح کردی من چندتا چیز رو باید بهش اشاره کنم .
      اول در رابطه با نظام: خوبی نظام اینه که درامدت تضمینه و مزایای خوبی هم داره مثل وام و... بعد تحصیل در دانشگاه افسری ستوان 2 می شی و بعد چندین سال می تونی ادامه تحصیل بدی و اگه رشتت با رسته خدمتیت متناسب بود ارشدیت تحصیلی بگیری (توی ارتش خیلی کم اتفاق می افته)
      معایب ارتش: باید روحیه نظامی خیلی بالایی داشته باشی بطور مثال در همین اول ثبت نام و بعد از قبولی در آزمون علمی و مراحل پزشکی و ... یه دوره 2 ماهه رزم مقدماتی دارن که می گن خیلی ها انصراف می دن یجوری پدر در میارن.
      هر تابستون یه دوره سخت میبرنتون البته طی دوران تحصیل.
      دوره های مثل رزم در کوهستان در جنگل صحرا برف و یخ وکوهنوردی و...
      دوره تکاوری می برن که به معنای واقعی کلمه آدم رو پ ا ر ه می کنن ولی اگه دورش رو بری شنیدم امتیاز خوبی داره برای تعیین محل خدمت.
      اگر هم خواستی بری و روحیه نظامی خیلی بالا علاوه بر توانایی بدنی و فکری داری برو رسته پیاده نظام.
      از همه رسته ها آموزش های سنگین تری داره اما اگر جنگی اتفاق بیافته این شما هستید که لذت رو در رویی مستقیم با دشمن رو می چشید و از احترام خاصی هم شنیدم نسبت به بقیه رسته ها برخوردارن چون فرمانده های آینده ارتش در نیروی زمینی در این رسته هستن.
      دوره دافوس (برای درجه های بالاتر از سرهنگی ) هم برای این رشته خیلی جالب و کاربردی هستش.
      خلاصه ای از نظام.
      اما پرستاری :
      متاسفانه اون چیزی که من در بیمارستان ها دیدم به عنوان مریض اینه که پرستار هیچ جایگاهی توی فرایند درمان نداره بر عکس کشور های غربی که من جایی خوندم حتی می تونن پرستارا قرص و دارو هم تجویز کنن اما ایران خبری از اینا نیست . و باید از دکتر دستور بگیری
      سخت ترین چیز برای من تصور اینه که یه مرد فرضا 40 ساله با کلی سابقه کار در پرستاری باید از یه دکتر 27 ساله دستور بگیره که واقعا با اعصابم بازی می کنه(فرض کن دکتره دختر باشع اونم از نوع...)
      در ضمن این حقوقی 4 تا 5 تومنی هم که واسه پرستاری می گن وجود داره به این صورته که باید 2 شیفت وایسی و به نوعی پدرت در بیاد در ضمن هیچ شان اجتماعی هم نداره و پرستار به نظر من ولش کن نظر من مهم نیست.
      اما درسته حقوق نظام پایین تره اما صب 7 می ری تا 2 کارت هم توی پادگان تمام هزینه های درمانت هم رایگان .
      توی نظام هم دستور می گری اما فرقش اینه از کسی دستور می گیری که درجش از تو بالا تره پس زیاد سوز نداره.
      در هر دو شغل باید به این نکته توجه کنی که تو حقوق بگیری و نباید انتظار چیز خاصی و درامد بالایی رو داشته باشی .
      نکته آخر :نظامی ها ممنوع الخروج هستند

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ​برو تربیت معلم
      ما دوباره سبز میشویم

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir-javadi نمایش پست ها
      اول در رابطه با نظام: خوبی نظام اینه که درامدت تضمینه و مزایای خوبی هم داره مثل وام و... بعد تحصیل در دانشگاه افسری ستوان 2 می شی و بعد چندین سال می تونی ادامه تحصیل بدی و اگه رشتت با رسته خدمتیت متناسب بود ارشدیت تحصیلی بگیری (توی ارتش خیلی کم اتفاق می افته)
      معایب ارتش: باید روحیه نظامی خیلی بالایی داشته باشی بطور مثال در همین اول ثبت نام و بعد از قبولی در آزمون علمی و مراحل پزشکی و ... یه دوره 2 ماهه رزم مقدماتی دارن که می گن خیلی ها انصراف می دن یجوری پدر در میارن.
      دوره تکاوری می برن که به معنای واقعی کلمه آدم رو پ ا ر ه می کنن ولی اگه دورش رو بری شنیدم امتیاز خوبی داره برای تعیین محل خدمت.
      اگر هم خواستی بری و روحیه نظامی خیلی بالا علاوه بر توانایی بدنی و فکری داری برو رسته پیاده نظام.
      از همه رسته ها آموزش های سنگین تری داره اما اگر جنگی اتفاق بیافته این شما هستید که لذت رو در رویی مستقیم با دشمن رو می چشید و از احترام خاصی هم شنیدم نسبت به بقیه رسته ها برخوردارن چون فرمانده های آینده ارتش در نیروی زمینی در این رسته هستن.
      دوره دافوس (برای درجه های بالاتر از سرهنگی ) هم برای این رشته خیلی جالب و کاربردی هستش.
      خلاصه ای از نظام.
      اما پرستاری :
      متاسفانه اون چیزی که من در بیمارستان ها دیدم به عنوان مریض اینه که پرستار هیچ جایگاهی توی فرایند درمان نداره بر عکس کشور های غربی که من جایی خوندم حتی می تونن پرستارا قرص و دارو هم تجویز کنن اما ایران خبری از اینا نیست . و باید از دکتر دستور بگیری
      سخت ترین چیز برای من تصور اینه که یه مرد فرضا 40 ساله با کلی سابقه کار در پرستاری باید از یه دکتر 27 ساله دستور بگیره که واقعا با اعصابم بازی می کنه(فرض کن دکتره دختر باشع اونم از نوع...)
      در ضمن این حقوقی 4 تا 5 تومنی هم که واسه پرستاری می گن وجود داره به این صورته که باید 2 شیفت وایسی و به نوعی پدرت در بیاد در ضمن هیچ شان اجتماعی هم نداره و پرستار به نظر من ولش کن نظر من مهم نیست.
      اما درسته حقوق نظام پایین تره اما صب 7 می ری تا 2 کارت هم توی پادگان تمام هزینه های درمانت هم رایگان .
      توی نظام هم دستور می گری اما فرقش اینه از کسی دستور می گیری که درجش از تو بالا تره پس زیاد سوز نداره.
      در هر دو شغل باید به این نکته توجه کنی که تو حقوق بگیری و نباید انتظار چیز خاصی و درامد بالایی رو داشته باشی .
      هر شغلی تو جایگاه خودش ارزش داره
      شما رو چه حسابی میگید پرستارا شان اجتماعی ندارن ؟!
      اوشون ازتون نظر خواستن نگفتن که کسیو زیر سوال ببرید با این طرز جواب دادن :///
      منم به شخصه بلدم بگم همین نظامیا چه گندی زدن به مملکت ما

بعدشم شما آقایون چرا با دخترا مشکل دارید ؟!
      فکر میکنید خانوما عاشق کار کردن با شما آقایونن ؟!

من از طرف اون آقا بابت نظرتون تشکر میکنم ولی این حرفا جاش نبود اصلا

معلوم نیس اینجا انجمن کنکوره یا انجمن چیز دیگه

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برای ورود به دانشگاه افسری سپاه باید چطور اقدام بکنید؟

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      راجع به پرستاری خدمتت بگم داداش ک دوترم رفتم خوندم الانم مرخصیم ک کنکور بدم بهیچوجه سمتش نرو نه پرستیژ خوبی داره یه مهندس بیکار به از یه پرستار با کار (نظر شخصی) هرچی بگی آلوده اس معامله جون و خون با سه تومن پول ناچیزه تازه اگه کار گیر بیاری ک نمیاری! شهر خودم یه شهر کوچیک دولتی آزاد رو هم هشتاد تا پرستاری اینهمه سال هم ک پذیرش داشتن اشباعه اشباعه استخدام هم نداره دکتر برات برگه دستورات دیکته میکنه انجام بدی تا جونت در آد جوری هم مینویسه خودش نتونه از رو بخونه مریض ایدزی هپاتیتی همه مدل هستن ک جونتو به خطر میندازه اساتید پرستاری هم عموما زنن بعضیاشون از دکترا خودشونو بالاتر میگیرن فی المثل عرض کنم خدمتت کار اموزای پسر رو تنبیه بدنی هم میکرد ک البته ترم ما زوری بهش دادیم ک تا ابد یادش بمونه. تو بیو نوشتی کارشناسی ارشد سنت از فرهنگیان گذشته وگرن میگفتم فرهنگیان استخدام و بیمه و دو تومن حقوق با اون همه تعطیلی در کنارش هم میشه کار کرد عالیه یا علی

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ازراهنمایی همه دوستان مچکرم راستش متاسفانه سنم به فرهنگیان نمیخوره وگرنه گزینه ی خوبی بود تصمیم گرفتم امسال کنکوربدم اگه پرستاری قبول شدم که به احتمال زیادقبول میشم خوب چاره ای ندارم وهمین رشته روادامه میدم اما اگه قبول نشدم سال دیگه وارددانشگاه افسری میشم.
      ازهمتون ممنونم امادیدجامعه به نظامی ها خیلی بدترازپرستارهست خصوصا درزمینه ازدواج و...وخب این موارد برای من خیلی مهمه!

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir-javadi نمایش پست ها
      خلاصه ای از نظام.
      اما پرستاری :

لطفا شان هیچ رشته و کار و شغلیو پایین نیارید
      همین پرستاری ک اینجوری داری میکوبیش میدونی ارزوی چن نفره؟؟؟
      میگی تو نظام خوبیش اینه ک ازکسی ک ازت بالاتره دستور میگیری خب تو پرستاریم از دکتر دستور میگیری ک ازت بالاتره دیگه از مستخدم و نگهبان بیمارستان ک دستور نمیگیری!!
      من خودمم هیچ علاقه ای ب پرستاری ندارم اما دلیل نمیشه بکوبمش ک!!

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farzad.vn نمایش پست ها
      راجع به پرستاری خدمتت بگم داداش ک دوترم رفتم خوندم الانم مرخصیم ک کنکور بدم بهیچوجه سمتش نرو نه پرستیژ خوبی داره یه مهندس بیکار به از یه پرستار با کار (نظر شخصی) هرچی بگی آلوده اس معامله جون و خون با سه تومن پول ناچیزه تازه اگه کار گیر بیاری ک نمیاری! شهر خودم یه شهر کوچیک دولتی آزاد رو هم هشتاد تا پرستاری اینهمه سال هم ک پذیرش داشتن اشباعه اشباعه استخدام هم نداره دکتر برات برگه دستورات دیکته میکنه انجام بدی تا جونت در آد جوری هم مینویسه خودش نتونه از رو بخونه مریض ایدزی هپاتیتی همه مدل هستن ک جونتو به خطر میندازه اساتید پرستاری هم عموما زنن بعضیاشون از دکترا خودشونو بالاتر میگیرن فی المثل عرض کنم خدمتت کار اموزای پسر رو تنبیه بدنی هم میکرد ک البته ترم ما زوری بهش دادیم ک تا ابد یادش بمونه. تو بیو نوشتی کارشناسی ارشد سنت از فرهنگیان گذشته وگرن میگفتم فرهنگیان استخدام و بیمه و دو تومن حقوق با اون همه تعطیلی در کنارش هم میشه کار کرد عالیه یا علی
      اولین بار همچین چیزایی میشنوم
      واقعیت من چند تا پرستارو از نزدیک دیدم و پرسیدم از شغلشون راضی بودن البته زیر نظر دانشگاه کار میکردن
      در ضمن بهم گفتن حقوق پایه ۳ تومن هست یعنی بدون شیفت و اینا
      ولی در کل بنظرم واسه آقایون شغل جالبی نباشه چون معمولا خوششون نمیاد از خانوما دستور بگیرن (محض شوخی)
      و اینکه علاقه باید زیاد باشه تو این شغل
      پرستار باید صبور و دلسوز و خوش اخلاق باشه تا مریض فراری نشه:/
      راستی بنظرم شما گرایش به پزشکی بزنی خیالتون راحت تره
      ♡Be your Own HERO

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mysterious نمایش پست ها
      واقعیت من چند تا پرستارو از نزدیک دیدم و پرسیدم از شغلشون راضی بودن البته زیر نظر دانشگاه کار میکردن
      ولی در کل بنظرم واسه آقایون شغل جالبی نباشه چون معمولا خوششون نمیاد از خانوما دستور بگیرن (محض شوخی)
      راضی بودن یه چیز درونیه...طرف میخواد یه شغل رو انتخاب کنه فقط در حدی که بیکار نباشه..انتظار داری بگه من عاشق شغلمم؟
      هرکس شغلش رو با علاقه و شناخت انتخاب کنه راضیه وغیر این صورت برعکس

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mysterious نمایش پست ها
      خداروشکر هیچ کدوم از اردرها مهر و امضا دکتر زن نداشت وگرن باید خودمونو از پنجره طبقه دوم بیمارستان آویزون میکردیم (شوخی:/) گرایش به پزشکی بزنم؟! منظورتونو متوجه نشدم!

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ازراهنمایی همه دوستان مچکرم راستش متاسفانه سنم به فرهنگیان نمیخوره وگرنه گزینه ی خوبی بود تصمیم گرفتم امسال کنکوربدم اگه پرستاری قبول شدم که به احتمال زیادقبول میشم خوب چاره ای ندارم وهمین رشته روادامه میدم اما اگه قبول نشدم سال دیگه وارددانشگاه افسری میشم.
      ازهمتون ممنونم امادیدجامعه به نظامی ها خیلی بدترازپرستارهست خصوصا درزمینه ازدواج و...وخب این موارد برای من خیلی مهمه!
      داداش با این اوصاف نمی تونی بری نظام چون سنت گذشته و اگر بتونی دیگه دانشگاه افسری نمی ری باید درجه داری استخدام شی که درجه داری اصلا فایده ای نداره.
      البته ارتش گاهی اوقات فراخوان می ده اما خیلی جاهای بدی باید خدمت کنی(توی فراخوان هاش محل خدمت رو مشخص کرده)
      تازه اون فراخوان ها هم کارشناسی می گیرن بیشتر هم مهندسی و پرستاری بر می دارن!
      راستی اگر آشنا درجه بالا توی سپاه داری و سابقه بسیج به سپاه هم فکر کن.
      سپاه شرایط سنی نداره ! فقط بند پ

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن