خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: مشکل مطالعه

1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مشکل مطالعه

سلام جماعت کنکوری و فارغ از کنکور خدا قوت
      من یه مشکلی در درس فیزیک و ریاضی دارم اینکه مثلا 100 تا تست میزنم بعد یه تعدادی غلطه خب وقتی نشان دار میکنم میام مجدد حل میکنم احساس میکنم که چون سوال رو قبلا حل کردم دارم از حفظ حل می کنم که متاسفانه نمی دونم وسواس هست یا واقعا این جوریه؟؟؟؟؟
      یه سوال دیگه هم دارم من فیزیک الگو و گاج دارم متاسفانه اصلا با فیزیک الگو راحت نیستم کلا با سبک طراح ش مشکل دارم تنها دلیلی که دارم همچنان ازش استفاده میکنم اینه که میگن سطح ش بالاتر از گاج هست به نظرتون الگو رو کنار بزارم با گاج ادامه بدم؟؟؟؟ ضرر نمیکنم؟؟؟؟؟

و اینکه برای زیست انتشارات تک رقمی ها رو یه رتبه برترمعرفی کرده بود تجربه استفاده ازش رو داشتین؟ راضی بودید؟

و یه سوال که ربطی به موضوع تاپیک نداره کسی آزمون گزینه دو شرکت کرده؟ چه ترازی رضایت بخشه در گزینه دو برای پزشکی؟
      ببخشید زیاد شد دیگه نخواستم برا هرکدوم یه تاپیک بزنم

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط snoorafkan79 نمایش پست ها
      من یه مشکلی در درس فیزیک و ریاضی دارم اینکه مثلا 100 تا تست میزنم بعد یه تعدادی غلطه خب وقتی نشان دار میکنم میام مجدد حل میکنم احساس میکنم که چون سوال رو قبلا حل کردم دارم از حفظ حل می کنم که متاسفانه نمی دونم وسواس هست یا واقعا این جوریه؟؟؟؟؟
      یه سوال دیگه هم دارم من فیزیک الگو و گاج دارم متاسفانه اصلا با فیزیک الگو راحت نیستم کلا با سبک طراح ش مشکل دارم تنها دلیلی که دارم همچنان ازش استفاده میکنم اینه که میگن سطح ش بالاتر از گاج هست به نظرتون الگو رو کنار بزارم با گاج ادامه بدم؟؟؟؟ ضرر نمیکنم؟؟؟؟؟

و اینکه برای زیست انتشارات تک رقمی ها رو یه رتبه برترمعرفی کرده بود تجربه استفاده ازش رو داشتین؟ راضی بودید؟

و یه سوال که ربطی به موضوع تاپیک نداره کسی آزمون گزینه دو شرکت کرده؟ چه ترازی رضایت بخشه در گزینه دو برای پزشکی؟
      1

1/
      /سوال رو نشان دار کردی چند روز بعد دوباره حلش می کنی مثلا اخر هفته ویا جمع بندی پیش از ازمون
      2/ با هر کتاب که بیشتر راحتی ومفهومی تره کارکن میکرو سطح خیلی بالایی داره
      3/ تک رقمی ها بیشتر برای جمع بندی وتسلط بیشتره شاید نظر دوستان متفاوت باشه اما بنظرم میشه هنگام جمع بندی قبل ازمون ها ازمون مبحثی رو کار کنی
      4/ خودم این هفته ای رفتم قلم /اگه فارغ از تحصیل هستی فاصله بین ازمون هاش زیاده و باعث کسلی می شه اما سطح ازمون خوبی داره جواب سوال رو بعد ازمون می دن /ازمون و... همه یک وسیله ناچیز است زیاد فرقی نمی کنه گزینه2 قلم /گاج و... باید تلاش باشه مثلا در انجمن چند نفر رو داشتیم که بدون ازمون پزشک ودندان شدن /ازمون یک نوع شناخت از سطح مهارت و... است
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.asghar نمایش پست ها

1/
      /سوال رو نشان دار کردی چند روز بعد دوباره حلش می کنی مثلا اخر هفته ویا جمع بندی پیش از ازمون
      2/ با هر کتاب که بیشتر راحتی ومفهومی تره کارکن میکرو سطح خیلی بالایی داره
      3/ تک رقمی ها بیشتر برای جمع بندی وتسلط بیشتره شاید نظر دوستان متفاوت باشه اما بنظرم میشه هنگام جمع بندی قبل ازمون ها ازمون مبحثی رو کار کنی
      4/ خودم این هفته ای رفتم قلم /اگه فارغ از تحصیل هستی فاصله بین ازمون هاش زیاده و باعث کسلی می شه اما سطح ازمون خوبی داره جواب سوال رو بعد ازمون می دن /ازمون و... همه یک وسیله ناچیز است زیاد فرقی نمی کنه گزینه2 قلم /گاج و... باید تلاش باشه مثلا در انجمن چند نفر رو داشتیم که بدون ازمون پزشک ودندان شدن /ازمون یک نوع شناخت از سطح مهارت و... است
      ممنونم کامل و دقیق بود توضیحات تون

بقیه دوستان هم اگه نظری دارند ممنون میشم نظرشون رو تایپ کنند

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      به نظر من اگه تست ریاضی فیزیک تسترو درست زدی این یعنی بلد بودی حتما بالاخره جوابو بدست اوردی پس دفعه بعد اگه درست زدی این به معنی نیس که حفظ کردی بالاخره میگن تستو باید چند بار زد...بعد ولی اگه تستیو بلد نبودی از هر جایی جواب تست دیدی چه از رو پاسخنامه یا ...،یاد گرفتیش یروز دیگه اومدی باز زدی درست بود علامت دارش کن چون احتمالش زیاده جنبه ی حفظی داشته تستو بعد چند روز بیا سراغش اگه این دفعه درست زده بودی کامل یاد گرفتی اگه نه مشکل برطرف کن

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirkhan21 نمایش پست ها
      به نظر من اگه تست ریاضی فیزیک تسترو درست زدی این یعنی بلد بودی حتما بالاخره جوابو بدست اوردی پس دفعه بعد اگه درست زدی این به معنی نیس که حفظ کردی بالاخره میگن تستو باید چند بار زد...بعد ولی اگه تستیو بلد نبودی از هر جایی جواب تست دیدی چه از رو پاسخنامه یا ...،یاد گرفتیش یروز دیگه اومدی باز زدی درست بود علامت دارش کن چون احتمالش زیاده جنبه ی حفظی داشته تستو بعد چند روز بیا سراغش اگه این دفعه درست زده بودی کامل یاد گرفتی اگه نه مشکل برطرف کن
      ممنون م از نظرتون این کار رو انجام میدم

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات

سلام

به نظر من ریاضی و فیزیک ، دو مرحله نیاز دارند برای یادگیری ؛
      اولین مرحله و درگیری شما ، یاد گرفتن مطلب درس و نکاتش هستش .
      مرحله ی دومش درگیری با خلافیت های و کش و قوس های سوالات اون مطلب هست .
      وقتی میبینید که بعد از خوندن پاسخ سوالی که اشتباه زدید ، اون سوال رو میتونید مثل آب خوردن حل کنید ،
      این یعنی با خلاقیت سوال کاملا آشنا شدید و چه خوب ! چون این همون چیزیه که دنبالش هستید .
      این حس که الان دارید از حفظ حل میکنید ، طبیعیه .
      بهش محل ندید .

فیزیک الگو ، برای خیلی ها نچسبه !
      فقط شما نیستید .
      اما خب توی بعضی از مباحثش ، نحوه ی هدایتی که طراح برای خواننده داره صددرصد با گاج فرق میکنه .
      گذاشتن این دوتا کتاب کنار هم ، دیدتون رو به فیزیک خیلی بد میکنه .
      از یه منبع واحد که باهاش راحتید ، استفاده کنید خیلی بیشتر نتیجه میگیرید و بهتر .

چون تعداد سوالات گزینه دو ، توی دروس اختصاصی ، اوایل سال ، یکم کمتر از اواسط سال و حالت عادی کنکوره ،
      تراز استاندارد و مطمئن برای قبولی پزشکی
      توی اوایل سال ، حدود 9000 و
      اواسط سال به بعد حدود 11000 هستش .

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B3hism نمایش پست ها
      سلام به نظر من ریاضی و فیزیک ، دو مرحله نیاز دارند برای یادگیری ؛اولین مرحله و درگیری شما ، یاد گرفتن مطلب درس و نکاتش هستش . مرحله ی دومش درگیری با خلافیت های و کش و قوس های سوالات اون مطلب هست .وقتی میبینید که بعد از خوندن پاسخ سوالی که اشتباه زدید ، اون سوال رو میتونید مثل آب خوردن حل کنید ،این یعنی با خلاقیت سوال کاملا آشنا شدید و چه خوب ! چون این همون چیزیه که دنبالش هستید .این حس که الان دارید از حفظ حل میکنید ، طبیعیه .بهش محل ندید .فیزیک الگو ، برای خیلی ها نچسبه !فقط شما نیستید .اما خب توی بعضی از مباحثش ، نحوه ی هدایتی که طراح برای خواننده داره صددرصد با گاج فرق میکنه .گذاشتن این دوتا کتاب کنار هم ، دیدتون رو به فیزیک خیلی بد میکنه .از یه منبع واحد که باهاش راحتید ، استفاده کنید خیلی بیشتر نتیجه میگیرید و بهتر .چون تعداد سوالات گزینه دو ، توی دروس اختصاصی ، اوایل سال ، یکم کمتر از اواسط سال و حالت عادی کنکوره ،تراز استاندارد و مطمئن برای قبولی پزشکی توی اوایل سال ، حدود 9000 واواسط سال به بعد حدود 11000 هستش .
      ممنونم از نظر جامع و کامل تون فقط یه سوال من آزمون 21 دی میخوام شرکت کنم یعنی تراز خوب به نظرتون حدود 11000 هست درسته ؟

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      ممنونم از نظر جامع و کامل تون فقط یه سوال من آزمون 21 دی میخوام شرکت کنم یعنی تراز خوب به نظرتون حدود 11000 هست درسته ؟
      بله
      از اون موقع به بعد حالت استانداردش رو میگیره .

9. Top | #9
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اینکه جواب سوال هایی که قبلا غلط جواب دادی رو حفظ بشی اصلا چیز بدی نیست.تازه خوب هم هست!باید همین طور باشه!
      اما به این نکته دقت کن که گزینه ها رو از حفظ علامت نزنی.بالاخره اگه آدم چند بار از روی یک کتاب تست بزنه جای گزینه ها رو حفظ میشه.اگه راه حل رو حفظ باشی خوبه.توی حل سوال های مشابه بهت ایده میده.اگه می خوای خیالت راحت بشه یه بار عدد ها رو عوض کن دوباره سوالو حل کن.ببین بلدی یا نه.
      من هم با الگو راحت نبودم.بعضی سوال هاش به نظر من پرت بود.ولی در کل کتاب خیلی خوبیه که بعضی رتبه برتر هاا ازش استفاده کردن.تو میتونی تا بهمن از گاج استفاده کنی اگه توی آزمون ها نتیجه مثبت دیدی (مثلا بالای 60 درصد) باهاش ادامه بده.اگه خوب نبود میتونی الگو رو ادامه بدی.ولی با دید بی طرفانه برو به سمت گاج.نه با این فکر که گاج پایین تره.یادمه چند سال پیش رتبه 4 تجربی از گاج استفاده کرده بود و چند بار تست های گاج رو زده بود.خلاصه هردو کتاب خوبن.تو هر دوشو تست کن.ببین کدوم برای تو بهتره.
      دوتا سوال آخر هم متاسفانه اطلاعی ندارم.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aylar.b نمایش پست ها
      اینکه جواب سوال هایی که قبلا غلط جواب دادی رو حفظ بشی اصلا چیز بدی نیست.تازه خوب هم هست!باید همین طور باشه!
      اما به این نکته دقت کن که گزینه ها رو از حفظ علامت نزنی.بالاخره اگه آدم چند بار از روی یک کتاب تست بزنه جای گزینه ها رو حفظ میشه.اگه راه حل رو حفظ باشی خوبه.توی حل سوال های مشابه بهت ایده میده.اگه می خوای خیالت راحت بشه یه بار عدد ها رو عوض کن دوباره سوالو حل کن.ببین بلدی یا نه.
      من هم با الگو راحت نبودم.بعضی سوال هاش به نظر من پرت بود.ولی در کل کتاب خیلی خوبیه که بعضی رتبه برتر هاا ازش استفاده کردن.تو میتونی تا بهمن از گاج استفاده کنی اگه توی آزمون ها نتیجه مثبت دیدی (مثلا بالای 60 درصد) باهاش ادامه بده.اگه خوب نبود میتونی الگو رو ادامه بدی.ولی با دید بی طرفانه برو به سمت گاج.نه با این فکر که گاج پایین تره.یادمه چند سال پیش رتبه 4 تجربی از گاج استفاده کرده بود و چند بار تست های گاج رو زده بود.خلاصه هردو کتاب خوبن.تو هر دوشو تست کن.ببین کدوم برای تو بهتره.
      دوتا سوال آخر هم متاسفانه اطلاعی ندارم.
      خیلی ممنون از نظر تون در واقع راه حل رو چون دیگه قبلا دیدم گفتم نکنه یادگیری زود گذر باشه که با توضیحات تون خیالم راحت شد مرسی
      مشکل م با الگو اینه که از تیپ تست هایی استفاده کرده بعضی جاها که یقین دارم در کنکور طرح نمیشه سوالات الکی سخت البته از حق نگذریم بعضی سوالاتش هم خیلی عالیه
      ممنونم

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سلام
      برای فیزیک
      نشر الگو رو بذارید‌ کنار،و فعلا فقط گاج رو‌ بزنید.
      ‌دفعه های بعدی ک میزنید فقط حواستون باشه که حتی اگه جواب رو میدونید روند حل تست رو تو ذهنتان طی کنید
      بعد از‌اینکه تست های نشون دار را همه رو مسلط شدید بعد سراغ کتاب بعدی برید

یه عدد پشت کنکوری سابقم،دانشجو طبابت امروز

.................
      رفقای گل انجمن
      میتونید سوالای مشاوره ای تونو تو پ.خ ازم بپرسید
      تا جایی که وقت اجازه بده همه رو جواب میدم

...................

مشاوره و برنامه ریزی کنکور
      از صفر مطلق تا رتبه برتر
      ...........
      این شما نیستید که رویاتونو‌ انتخاب میکنید!
      این رویای شماست،که انتخابتون‌ کرده...

12. Top | #12
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سلام
      سوالات نشان دارتو بعد از گذشت یک هفته مجدد حل کن اگه بلد نبودی امکان نداره حفظی بتونی حل کنی چون تثبیت نشده
      در مورد منابع هم به تاپیک منابع مراجعه کن

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mariz
      نمایش مشخصات
      تراز 9000 و 9500 به بالا
      تک رقمی عالیه
      گاج منبع خوبیه ستاره داراش به ویژه جفتشون ولی زیادن چه گاج چه الگو با هر کدوم راحت با هر جفتش همه درصدی داشتیم مهم خودتی
      وسواستم بزار کنار وگرنه اذیتت میکنه تا آخر حس خوبی به خودت نداری

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن