خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

آیاباتوجه به درصدهادرکنکور97حذف مباحث دشوارمنطقی است؟؟

سلام دوستان عزیز من تازه عضو انجمن شدم ومشکلی دارم که ممکنه خیلی ها باهاش روبه رو باشن اونم حذف مبحث هایی که باهاش مشکل دارم و دایم از خوندنشون فرار میکنم خصوصا این اتفاق درمورد فیزیک و ریاضی بیشتر میفته با توجه به بالا بودن درصدها در کنکور97درهمه ی دروس به نظرتون برنامه ای که باید بریزم یا منابعم باید چه ویژگی داشته باشند تا تو همه ی درس ها بشه درصد های متعادلی رو کسب کرد و چه کسایی این مشکلو داشتن و چه راهکاری براش درنطر گرفتن و اجرا کردن از جوابتون ممنونم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من کف درصد ها رو بهت میگم
      عمومی ها 50
      جمع ریاضی فیزیک 90
      جمع شیمی و زیست 100
      .
      .
      یه اینا برس حالا چه با مبحث آسون چه سخت
      بعد سعی کن بالاببری خودتو ....
      درباره حذف هم باید بگم نباید ملاکتو فقط کنکور 97 بزاری
      ریاضی و فیزیک رو خودم هم مشکل دارم ولی باید بخونی کاریش نمیشه کرد
      یه زمانی میتونستم بهت بگم ریاضی و فیزیک رو 20.30 بزن ولی شیمی و زیست بالای 80.90
      ولی دیگه اون زمان ها تموم شده

.
      .
      حذف نکن همین

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      اصلا اینکارو نکنین، ساعت مطالعتون رو تو اون مبحثا بیشتر کنین و خودتونو باهاش درگیر کنین تا یاد بگیرین.
      منم از مبحث هایی فرار میکردم و نمیخوندمشون که ضررشم دیدم
      تازگیا فشارو خوندم، مبحثی که واقعا متنفر بودم اما الان به راحتی از پسش بر اومدم
      اون مبحثا هرچقدر سرسخت باشن، شما سعی کن از اونا سرسخت تر باشی.
      چه بسا شما از مبحثی بدتون بیاد و وقتی بخونینش بفهمین چقدر راحته

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      hey boy
      for more information see this

https://hasangoli.com/rank-below-1000/

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کلا حذف مطالب اکثرا کار آدمایی هست که اعتماد به نفس کمی دارن..و حذف مطلب قطعا ی دغدغه ای درونش ایجاد میکنه که بعدا به عذاب وجدان تبدیل میشه وممکنه از اون مطلبی که حذف کردین چ بسا سوال خیلی خیلی اسون تری نسبت به مطلبی که حذف نکردین و فک میکردین خیلی رروش مسلط هستین سوال بیاد..مثل مقاطع و هندسه که خیلی اشتباه کردم پارسال حذف کردم..

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      Up

7. Top | #7
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ما همیشه از یه سری درسا به خصوص برای دوستای رشته تجربی درسی مثل ریاضی و فیزیک همیشه فراری هستند
      دلایلش هم توسط پروفسوران و دانشمندان و محققان کره خاکی کشف نشده و هنوز در دست بررسی است
      اما دلیل راحت نبودن این دو درس برای رشته تجربی و کل سیستم آموزشی اکثرا ناشی از نداشتن معلم خوب برای یادگیری اون مبحث در سال های پایه است
      مثلا خود من تو یزیک همیشه از مدار و حرکت و دینامیک و کلا اینجور مباث فراری بودم اما با یه منبع و مناسب وقت گذاشتن روش و تمرین کردن کاملا مسلط شدمش
      و ترس از اون برام از بین رفته
      بهنظرم کسایی هم که این مشکل رو دارن به جای فرار از اون درس اون رو بخونن و باهاش کار کنن و تست بزنن
      برای فزیک و ریاضی درسنامه کامل و ....100% وجود نداره خوندن یه درسنامه کوتاه بعد رفتن به سراغ تست
      “مسولیت زندگیتان را به عهده بگیرید

این را بدانید … فقط شما هستید که میتوانید خودتان را به جایی که میخواهید برسانید، نه هیچکس دیگری”

8. Top | #8
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با توجه به عنوان تاپیک اصلا چنین چیزی ممکن نیست و اتفاقا طراح های کنکور چند ساله به این موضوع واقف شدن و از مباحث سخت به نظر ما!! تست های معمولی میدن به جاش از مباحثی که همه به عنوان مباحث آسون روش وقت میزارن تست های سختی میدن
      مثل نور و پیش 2 و مغناطیس و القا که امسال تست های نه چندان آسنی داشتن و میشه گفت برآیند متوسط رو به بالایی داشتن
      “مسولیت زندگیتان را به عهده بگیرید

این را بدانید … فقط شما هستید که میتوانید خودتان را به جایی که میخواهید برسانید، نه هیچکس دیگری”

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      تو عمومی ها که اصلا حذف معنی ایی نداره
      مثلا عربی ممکنه معتل ها رو مشکل داشته باشید که خب معمولا 1 تست داره
      زبان هم که واقعا جای حذف نداره خیلی اسونه
      اختصاصی ها هم خودم فیزیکم خیلی داغون بود
      فقط مباحثی رو خوندم و تو کنکور تست هاش رو زدم که قبلا تو فیزیک گاج همه تست هاش رو زده بودم
      یعنی فقط نقاط قوتم رو زدم
      ریاضی ولی اینطوری نبودم بالاترین درصد کنکورم ریاضی ام بود اونم چون استاد خیلی خوبی داشتم و اینکه کتابم جامع مهروماه بود و اکثریت تست هاش رو زده بودم
      واقعا به جز کنکور باید خوب خوند تو دبیرستان
      چون میاین دانشگاه دوباره فیزیک عمومی 1و 2و و ریاضی عمومی دارین

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام یک سوالـ؟)
      مثلا من که نمی خوام رتبه ۱ کنکور شم مثلا می خوام فبزیوتراپی اصفهان رو بیارم می دونم درصداش چیه و چه رتبه ای می خواد و باید همون اندازه واسش مبحث بخونم دیگه؟؟
      چرا نباید بشه حذف کرد اخه اگه قرار باشه همه مباحث رو بخونیم خوب اونوقت که این همه وقت واس اینکار گذاشتیم ( به اندازه رتبه ۱ کنکور) اونوقت چه بدردمون می خوره!؟؟!
      منظورم این که ما وقت و انرژی خودمون رو تلف کردیم اماما پزشکی تهران نمی خواستیم ما فیزیوتراپی اصفهان می خواستیم چرا باید مجبور باشیم همه ی مباحث رو بخونیم و یا روز ۱۲ ساعت وقت بذاریم واسه مطالعه؟!؟!؟
      واقعا راهی نیست که تو کنکور یک هدفی رو برای خودت داشته باشی و به اندازه همون تلاش کنی با تضمین این که واقعا به هدفت برسی؟؟(نه بیشتر و نه کمتر از اون)

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rotbe1konour96 نمایش پست ها
      سلام یک سوالـ؟)
      مثلا من که نمی خوام رتبه ۱ کنکور شم مثلا می خوام فبزیوتراپی اصفهان رو بیارم می دونم درصداش چیه و چه رتبه ای می خواد و باید همون اندازه واسش مبحث بخونم دیگه؟؟
      چرا نباید بشه حذف کرد اخه اگه قرار باشه همه مباحث رو بخونیم خوب اونوقت که این همه وقت واس اینکار گذاشتیم ( به اندازه رتبه ۱ کنکور) اونوقت چه بدردمون می خوره!؟؟!
      منظورم این که ما وقت و انرژی خودمون رو تلف کردیم اماما پزشکی تهران نمی خواستیم ما فیزیوتراپی اصفهان می خواستیم چرا باید مجبور باشیم همه ی مباحث رو بخونیم و یا روز ۱۲ ساعت وقت بذاریم واسه مطالعه؟!؟!؟
      واقعا راهی نیست که تو کنکور یک هدفی رو برای خودت داشته باشی و به اندازه همون تلاش کنی با تضمین این که واقعا به هدفت برسی؟؟(نه بیشتر و نه کمتر از اون)
      بله میشه
      اما کنکور قابل پیش بینی نیس شاید از مبحث سخت پارسال امسال آسون بدن یا دوباره سخت بدن
      ممکنه جایی ک نقطه قوت باشه چون امسال ازش سوال سخت دادن نشه حل کرد و.سر جلسه اعصاب آدم رو بهم بریزه
      اینکه همه مباحث رو باید خوند منظور تسلط نسبی هستش بر فرمول ها و راه حل های موجود و ی سری مباحث میشن نقاط قوت یعنی انواع مدل تست هاش رو دیدی و ی سری هم نقاط ضعف ی کمتر روش کار کردی و زمان بیشتری میگیره
      آون وق تو کنکور تا تست حرکت شناسی میبینی سریع رد نمیکنی بری میخونی خودت متوجه میشی ک میتونی حل کنی یا نه و اینطوری ممکنه شانست برای زدن تست ها بالاتر بره

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)