خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Red face عیب آزمون های گزینه۲

سلام. این روزا خیلیا راجع به گزینه۲ و سنجش از من میپرسن… راستش من دوس نداشتم این پست رو بذارم ولی دلایلی رو که باعث میشه بگم تو این آزمونا شرکت نکنید رو میگم بهتون…

عیب آزمون های گزینه۲

دستش درد نکنه برنامه خوبی ریخته!!!ولی اصلا به اجراش فکرنکرده.

۱-اشکال اولش اینه که گفته مثلاامروز صبح از ساعت ۷:۳۰!!! تا ۹ فصل ۲ شیمی ۲ رو بخونید.این چند تا مشکل به وجود میاره:
      من بعید و حتی غیر ممکن می دونم که شما سه ماه تابستون هر روز ساعت ۷:۳۰ شروع به درس خوندن کنید.اگر هم این کار رو کنید باور کنید تو آذر ماه که انرژی فوق العاده ای لازم دارید باور کنید کم میارید.
      حالا فرض کنید من هر روز ۷:۳۰ شروع به درس خوندن کردم.اومدیم و ساعت ۷:۳۰ من حس شیمی نداشتم و خواستم ریاضی(که تا سه روز تو برنامه نیست) رو بخونم.باور کنید برنامه تون قاطی میشه(اینو خودتون بارها تجربه کرده اید)
      حالا اگه من دو سه روز درس نخوندم دیگه باید برنامه رو تعطیل کنم واحد جبرانی هم که برای یه روز هم کافی نیست.چه برسه به ۲هفته مسافرت.حس عقب بودن از برنامه خیلی حس بدیه که باعث میشه تمرکزی روی مطالعه نداشته باشید.

۲-اشکال دوم آزمون سازیه: تو گزینه۲ چه یه درس ادبیات امتحان بدیم چه ۳۰ درس فرقی نمی کنه بازم ۲۵ سوال ادبیات می دن که اگه یه کم فکر کنید غیر منطقی به نظر میاد.

۳-گزینه ۲ از همین الان سنجش محوره: یعنی بیشتر به رتبه اهمیت میده تا به آموزش(اومده برای دانش آموز چندین رتبه داده و حتی رتبه اش در کنکور رو تخمین زده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ) به خدا این تخمین ها یه ذره ارزش نداره چه تو گزینه ۲ چه هر جای دیگه.

۴-یه نفر می گفت با برنامه کانون بخونید تو گزینه ۲ خودتون رو بسنجید. چون جامعه آماری گزینه ۲ بزرگتره.و بیشتر تیزهوشان ها اونجا ثبت نام کرده اند. اولا جامه آماری کانون بزرگتره و به احتمال خیلی زیاد گزینه ۲ از اول مهر خیلی از دانش آموزهاش رو از دست میده(چون هیچ کس به برنامه اش نمیرسه) دوما اگه این همه زرنگ داره پس کو نتیجه؟ چرا میاد با رتبه ۳ رقمی مصاحبه می کنه ولی تو کانون به ۲ رقمی ها هم نوبت نمی رسه. سوما نمیشه با یکی خوند تو یکی امتحان داد چون اصلا اون مباحثی که تو آبان ماه تو برنامه گزینه ۲ هست ممکنه تو کانون تو اسفند ماه تو برنامه باشه. تو این شرایط که سنجیدن خود اصلا معنی نداره. چهارما کی به شما گفته قبل از خرداد ماه خودتون رو بسنجید.این سنجیدن اصلا لازم نیست.

۵-آخرین آزمون گزینه۲ سه هفته مونده به کنکوره.بعد ولتون میکنه.تو این سه هفته خیلی اتفاق ها میتونه بیفته.کانون یه هفته مونده به کنکور هم یه امتحان می گیره.

۶-جمعه های خوب برای برگزاری آزمون رو سنجش و کانون براشته اند.برای این کهگزینه ۲با اونا کنتاکت نخوره جمعه های دیگه رو برداشته.در نتیجه مثلا در بین امتحانات ترم آزمون انداخت.

عیب آزمون های سنجش

۱-هشت تا آزمون برای یه سال خیلی کمه که باعث میشه فاصله آزمون ها بیشتر بشه و برنامه شون سنگین تر از طرف دیگه شما هم چون وقت بیشتری دارین بیشتر تلفش می کنین.
      ۲-تا عید درس ها رو تموم می کنه حتی درس های پیش رو!!!!!! این بده. یه دانش آموز عادی نباید تا عید درس ها رو تموم کنه( چون اگه تموم کنه اولا مطالعه اش به شدت افت می کنه همچنین انگیزه اش برای جبران ضعف ها خیلی کم میشه(خیلی ها از جمله خود من این رو تجربه کردن)) در نتیجه چون درس ها رو تموم نکردید میرید آزمون رتبه خوبی نمیارید و روحیه تون داغون می کنید.

۳-چندتا اشکال دیگه که اگه خواستین می نویسم.
      ویرایش توسط Amiir : 09 دی 1392 در ساعت 00:33

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من خودم پارسال گزينه دو بودم و به خاطر برنامه غلطش امسال اومدم قلمچي.
      ولي در مورد اين يه مورد عرض كنم كه :
      ۵-آخرین آزمون گزینه۲ سه هفته مونده به کنکوره.بعد ولتون میکنه.تو این سه هفته خیلی اتفاق ها میتونه بیفته.کانون یه هفته مونده به کنکور هم یه امتحان می گیره.
      اين يكي از بهترين آپشن هاي گزينه دو هست و دليلش اينه كه سال 88 از داوطلباي گزينه دو نظرسنجي شد كه آزمون ها زودتر تموم شن و شما برين سنجش شركت كنين بهتره يا نه ؟ جواب هم اين شد كه آزمون هاي جامع سنجش بهترن. البته گزينه دو فكر كنم طرح مرور آخر رو هم براي كسايي كه نميخوان سنجش شركت كنن داشته باشه مثل هر سال.
      اي كاش قلمچي هم اينطور بود و بهمون اجازه ميداد كه اين سه هفته آخر رو بتونيم توي آزمون هاي جامع سنجش شركت كنيم. نه اينكه دقيقا بياد تاريخ آزمون هاي جامع سنجش رو پر كنه

راستي آزمون هاي سنجش هم 8 تا نيست امسال قراراه 9 تا باشه. من 9 تاش رو ثبت نام كردم جمعا شد 99 تومن. يكي از آزمون هاش هم آزمون جامع پايه قراره باشه به نظر من بر هر كنكور واجبه توش شركت كنه.
      متاسفانه آزمون هاي جامعش فكر كنم هر سه تاش با قلمچي تداخل دارن.

ولي نقطه قوت گزينه دو هم سوالات فيزيكش هستن در درس فيزيك خيلي از كانون بهتر و مفهومي تر سوال ميده ( نه اطلاما سخت تر ) و سوالات درس فيزيكش مشابه كنكور هستن.

ولي در كل مواردي كه فرمودين رو من هم به عنوان كسي كه دو سال گزينه دو بوده تاييد ميكنم. در مورد جامعه آماري هم همينطوره كانون اين آزمونش گروه تجربي بالاي 28 هزار نفر بود از مهر هم حدود 40 هزار نفر ميشه. ولي گزينه دو به دليل كيفيت پايين برنامه گامم اولش معمولا داوطلباي خودشو از دست ميده و كاهش پيدا ميكنه.

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اين رو هم از وبلاگم كپي ميكنم با اجازه :
      کنکور 93 تجربی - تجربیات من در گزینه دو
      ارديبهشت امسال نوشتمش

من سال های 91 و 92 رو با گزینه دو گذروندم و موفقیتی به دست نیاوردم. دلم میخواد تجربیات خودم از این موسسه رو به شما انتقال بدم تا اگر داوطلب کنکور هستین بهش توجه کنین و امیدوارم براتون مفید باشه.سال اول رو که کلا بیخیال میشم چون چندان درس نخوندم و نتونستم به برنامه گزینه دو برسم ولی امسال که گذشت دلیل اصلی عدم موفقیت من برنامه ریزی غیر صحیح گزینه دو بود مخصوصا در دروس پایه اصلا به درد نمیخوره برنامشون. گزینه دو میاد و در هر آزمونش 25 برای هر درس سوالات پایه رو اختیاری میکنه ( مثلا سوالات 15 تا 25 معارف رو میزاره برای پایه و دو جور سوال 15 تا 25 داریم یه سوال 15 تا 25 پیش و یکی هم از پایه که جواب هاشون هم یکی هستن ) تعداد سوالات پایه مخصوصا در زیست شناسی بسیار پایین هست ( میانگین 3-4 تست برای هر فصل شاید هم کمتر ) اصلا نمیشه روی دروس پایه رو گزینه دو حساب کرد مرور هم نداره کلا به جز آزمون های جامعش. فقط برای پیش 1 و پیش 2 مرور گذاشتن و عربی پایه که به نظر من اصلا صحیح نیست.

برنامه قلمچی رو که دیدم متوجه شدم فوق العاده هست و مطمعنم که باهاش به موفقت میرسم. از همین تابستونم ثبت نام کردم و امیدوارم از همین تابستونش کولاک باشم
      کارنامه های قلمچی خودم رو هم بعداز هر آزمون قرار میدم.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن