خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات

18اشتباه والدین کنکوری ....."مورد 10 در راستای تاپیک هدیه در ازای قبولی پزشکی"

این هیجده مورد نمونه ای از اشتباهاتی است که بسیاری از والدین بدون داشتن دانشی از آن مرتکب می شوند و تصحیح این موارد مسلما گام بزرگی در موفقیت دانش آموزان خواهد بود.

۱ عدم شناخت توانایی های هوشی و عدم برآورد درست توانایی و تحمل حال حاضر دانش آموز
      ۲ عدم توجه به سابقه تحصیلی دانش آموز و قواعد سرعت رشد دانش آموز در زمان های محدود
      ۳نگرانی بیش از حد و بیش از خود دانش آموز برای موفقیت ایشان (نگران برآورده نشدن آرزوهای شخصی خودمان و احساس شکست در خلق یک اثر هنری تمام عیار هستیم )
      ۴ انتقال نگرانی شخصی به دانش آموز ( به دو صورت نگرانی و خشم ) و بدتر شدن وضعیت با ترسیم منفی آینده
      ۵نظارت شدید و مداوم و زیر نظر داشتن تمام حرکات و فعالیت های دانش آموز و تفسیر آنها با عینک بدبینی
      ۶ حملات مستمر کلامی و غیر کلامی برای تکان دادن و بیدار کردن دانش آموز از خواب غفلت
      ۷ عدم استفاده از تشویق و محبت و جملات انر ژی بخش با این دید که باعث سستی و سوءاستفاده فرزندمان می شود
      ۸ عدم احترام به حریم شخصی دانش آموز و نگاه و برخورد کودکانه با وی و سرکشی به همه زوایای زندگیش
      ۹ عدم سپردن مسوولیت به بچه ها و حمایت همه جانبه از آنها و انجام دادن اکثر کارهایشان
      ۱۰ دادن وعده های مالی بزرگ و ایجاد این احساس که برای شما درس می خوانند ( رابطه معامله و مبادله ای )
      ۱۱ ایجاد احساس گناه در دانش آموز با روش های مختلفبه رخ کشیدن امکانات فراهم آمده برای دانش آموز و تذکر ناسپاسی ایشانمقایسه دانش آموز با افراد موفق فامیل و دوستان
      یادآوری شکست های گذشته
      ۱۲ ایجاد محدودیت های شدید تفریحی برای دانش آموز با نگرش سنتی کار بی وقفه
      ۱۳ تهدیدهای بزرگ غیر قابل انجام که منجر به بی اعتباری حرف های آینده می شود
      .
      ۱۴زیر سوال بردن قطعی هوش ، اراده و توانایی تغییر دانش آموز بوسیله گزاره های کلامی کلی و نازمانمند
      ۱۵ اشتغال بیش از حد به زندگی شخصی و دغدغه های شغلی و زناشویی و عدم توجه مستمر به کار دانش آموز که منجر به نظارت وقضاوت های نسنجیده و شتاب زده درباره روند کار و خصوصیات دانش آموز می شود.( تنبلی، سستی، بی برنامگی و … )
      ۱۶ زیر فشار گذاشتن دانش آموز با عنوان کردن اهداف خیلی بالای دانشگاهی در جمع های خانوادگی و فامیلی و …
      ۱۷ تزریق اهداف خودمان به زندگی ایشان به دو روش تحمیل و اقناع کردن
      ۱۸ عدم تلاش برای ورورد به مشکلات و دغدغه های فکری و روحی دانش آموز بصورت ناخودآگاه ( مساوی دانستن آن با شکست خودمان )

ویرایش توسط fatima_nm : 19 آذر 1397 در ساعت 00:56

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هردم از این باغ بری میرسد. نغزتر از نغزتری میرسد

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مرسی که اینقد به فکر دوستان هستی

18 بند هم بنویس یکی در میون

1.بخونین
      2.تست بزنین
      3.بخونین
      4.تست بزنین
      و
      .
      .
      .
      18. حالا تابستون و از تعطیلات لذت ببرین و وسایل رفتن ب دانشگاه تهیه کنین ( مداد رنگی ،کوله،خط کش ,دفتر 80 برگ )

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بند 11رو خوب اومدی و جالب اینک فامیل سهمیه دارو با تو مقایسه کنن

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

Mehrabon
      نمایش مشخصات

6. Top | #6
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یعنی اگه 24 ساعته بخونم وقتی میام بیرون میگن همین؟درس خوندن همین؟تازه رفتی که زودم پاشدی؟
      جالب اینجاست وقتی خیلی عصبی میشن میگن به درک اصلا مگه برا من میخونی؟اصلا نخون
      10دقیقه بعد میگه پ کی میری سر کتاب؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بابا درستونو بخونین .

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      خب الان این تاپیک چه سودی برای انجمن داره عزیزم؟
      این حرف رو باید به والدین زد ، که اینجا تشریف ندارن ، نهایت صحبتی که بچه ها بتوانن درمورد این تاپیک کنن اینه بگن خب شما درست میگید ، چیکار کنیم ما
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      مورد دهشو گذاشتم که به تاپیکی که تازه گذاشته بودن ربط داشت!الکی بحث سر وعده هایی ک خانواده میدن در ازای قبولی خواستم بگم اپسیلونی ارزش ندارن! و سرش بحث نکنن و بی فایدس!
      نقل قول نوشته اصلی توسط AceTaminoPhen نمایش پست ها
      سلام
      خب الان این تاپیک چه سودی برای انجمن داره عزیزم؟
      این حرف رو باید به والدین زد ، که اینجا تشریف ندارن ، نهایت صحبتی که بچه ها بتوانن درمورد این تاپیک کنن اینه بگن خب شما درست میگید ، چیکار کنیم ما

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      خو حالا ما چی بَکِیمَ؟

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اقا درسته کنکوری جماعت فشار روشه ... حساس شده و اینا :/
      بنده یه ادم حساسم ک خانواده نمیتونستن بگن بهم بالا چشمت ابروعه هر وقت بحث درسی بود تذکری چیزی میدادن چیزی نمیگفتم اما مدام تو ذهنم با اون حرف بهم میریختم ... پیش خودم میگم اگه واقعا بی اهمیت بودم به حرفاشون الان خیلی بیشتر موفق بودم
      پدر و مادر من به شدت کمال گرا هستن
      حتی الان ک دانشجو ام :/ نمره ۱۵ رو قبول ندارن و نمراتمو زیر ذرخ بین دارن کلا جنگ اعصاب دارم باهاشون
      کلا به نظرم والدین میخان ارزو های خودشونو ب دانش اموز تحنیل کنن و بخاطر عدم اگاهی ! بخاطر جو پیش اومده فشار میارن روی دانش اموز ...
      من تنها چیزی ک میتونم بگم کار خودتون و بکنید ولی یه جوری نباشه که کاملا به حرفاشون بی اهمیت باشین و درس نخونید ( کاری ک من کردم من بابام میگفت برو درس بخون از لجش میرفتم تو اتاق درس نمیخوندم کلی هم بخاطر حرفاش حرص الکی میخوردم ) ولی اگه غیر منطقی چیزی گفتن با یه لبخند قضیه رو حل کنید و به راه خودتون ادامه بدین
      یه چیز دیگم نمیدونم چقد درست باشه خانواده هایی ک رو دانش آموز نظارت ندارن دانش اموز رتبه بهتری میاره :/ به عینه دو سه مورد و دیدم .
      موفق باشیییید
      Great men are not born great but they grow great

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      حساس نباشین باو ..
      یکی دوبار به من گفتن دیدن به شخمم نیس ول کردن و الان با آرامش و برنامه منظم دارم این روند رو طی میکنم.
      - اخه میدونین از یه لحاظ هم خانواده حق دارن وقتی این جمیعت بیکار رو می بینن نگران میشن که نکنه بچه من هم اینجوری بشه... / خب اینجا هم نگرانیشون بجاعه اما چرا منو تحت فشار قرار میدی که مثلائریاضی فیزیک دوست دارم اما باید برم تجربی . خب بجای گیر دادن به من برو مملکت رو درست کن . خب من چیکار کنم که تو رشته من آینده شغلی نیست .

اینارو ول کنین من یبار یه جواب قاطع دادم که حتی خودم هم قانع شدم :

بهم گفتن که فلان رشته نری نمیتونی زندگی کننی هاا ؟ وتا لحظه مرگ آرزوی شغل پولدار رومیکنی ...

و من در جواب : مگه اون دنیا زندگی نمیکنیم ؟ اونم تا ابد ابد . اگه شما فقط این دنیارو میبینین واقعا براتون متاسفم/ و اینو گفتم رفتم ... و تا این ساعت بدون هیچ گیر سه پیچی دارم هم زندگی ام رو میکنم هم درسمو بدون استرس مضر میخونم . خدارو شکر

13. Top | #13
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اوووه خانواده من برعکسن میگن چرا رفتی تجربی باید میرفتی انسانی یا ریاضی
      اخه مگه رشته های دیگه آسونه که همچین فکری میکنن من واقعا نمیفهممشون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)