خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

وضعیت یک نیمچه کنکوری نیاز مند کمک

سلام ب همه ی کسایی که قراره وقت بزارن و حرفای منو بخونن !

خب راستش من پارسال کلا نسبت ب کنکور نا امید بودم و فکر میکردم با حلوا حلوا گفتن دهن ادم شیرین میشه.همش تو سایتای تخمین رتبه بودم یا مصاحبه ها رو میخوندم و میگفتم پس کاری نداره که و خب پارسال سال تحصیلی من و کنکور با خوش رنگ ترین رنگ قهوه ایی دنیا تموم شد و من موندم و ی عالمه چشمی که امیدش ب من بود که حداقل ی چیزی قبول بشم نه این که هیچی قبول نشم . اصلا کسی انتظار نداشت از دهن من بشنوه من زبان پیام نور قبول شدم ! که خب ب نظر من زبان پیام نور با هیچی فرق خاصی نداره.

و من هیچ وقت دانش اموز تنبلی نبودم ولی تو 4سال دبیرستان تو ی سراشیبی افتادم و اخرش بدجوری خوردم زمین. زندگیم بعد از کنکور مثل ی برزخ بود و نسبت ب همه چیز بی میل شده بودم.کارای ثبت ناام دانشگاه رو انجام میدادم و از نگاه دوستام فرار میکردم و سرد ی گوشه مینشستم و سمت کسی نمیرفتم. تا همین الانشم فکر میکنم نکنه ناراحت شده باشن و فکر کرده باشن که من مغرور شدم .....

خلاصه من تا روز ثبت نام هم تصمیم داشتم برم دانشگاه ولی تو چند دقیقه اخر که باید مدارک رو تحویل میدادم و ثبت نام رو کامل میکردم منصرف شدم و برگشتم خونه و فقط با روزی 6 ساعت شروع کردم و فقطم عمومی میخوندم. تصمیم رو گرفتم که ب چیزی که لیاقتش رو دارم برسم نه این که خودمو تسلیم کنکور کنم !

اگه هم الان اینجا هستم فقط برای کمک از شخص خودتونه نه این که مصاحبه رو برام لینک کنید و بگید فلانی از بهمن شروع کرد و تونست . من منم و قرار نیست مثل بقیه باشم . اگه بقیه تونستن فلان کار رو بکنن خب افرین ب خودشون من اونا نیستم.

من وضعیت عمومیام خوبه یعنی تا اینجای کار ک از خودم راضی بودم !

زبان رو نمیدونم چند بار خوندمش ولی خب خیلی وقته افتاده رو دور مرور کردم و دیگه تمرکزم رو گزاشتم رو سرعت و کاهش میزان اشتباه و دوست دارم 100 بزنم

دینی هم دارم برای بار دوم کتاب رو میخونم و خب دینی رو ی طوری تو برنامم گزاشتم که مدام مرور بشه تا تثبیت بشه وگرنه من درسا و ایه هارو بلدم و تا موقع کنکور اونقد دورش کردم که ملکه ی ذهنم شده باشه. من حتی پارسال با این که چیزی نخونده بودم 40% دینی زدم . حالا دیگه نمیدونم سوالا پارسال اسون بوده یا ذهنم باهام یار بوده و سوالاشو جواب دادم

عربی هم ترجمه و مفهوم رو خوب خوندم و دیگه دارم تست میزنم مرتب تا فراموشم نشه و چیز خاصی تو این زمینه نمیبینم که مشکل باشه و نتونم از پسش بربیام . هرازگاهی هم درک مطلب میزنم و لغات میخونم و متن درسا رو ترجمه میکنم. قواعد هم لاکپشتی میرم جلو چون نمیتونم به اندازه زبان باهاش ارتباط برفرار کنم فعلا

ادبیات هم که من موضوعی دارم میخونم و بنظرم میتونم ب درصدای خوبی فکر کنم . مخصوصا قرابت معنایی که بنظر خودم خیلی خوب سوالاشو جواب میدم و میتونه نقطه ی قوتی باشه

زیست هم سال دوم و سوم رو خوندم و باید وارد سال چهارم بشم + مرور اندوخته های قبلی تا تایمی که براشون گزاشتم ب فنا نره

اما خب مشکل اصلی من ریاضی و فیزیکه . ب طور کل از ریاضی بیشتر فیزیک خوشم میاد ولی تو جفتش لنگ میزنم ! و خب مثلا میبینم 3 ساعت گزشته و من 20 تا تستم حل نکردم و تازه 99% هم اشتباه حل کردم و احساس میکنم قشنگ اون 3 ساعتی که براش گزاشتم دود شده رفته تو هوا و هیچی یاد نگرفتم

ریاضی کتاب خیلی سبز دارم و تا الان ترکیبیات و احتمال رو خوندم . قدر مطلق و جز صحیح . معادله و نا معادله اخراشم ! و فصل اول هندسه رو خوندم
      فیزیک میتونم بگم 0% اون چیزی هم که خوندم اگه نخونده در نظرش بگیرم سنگین ترم

مشکل من تو این دو درس از نظر درک و فهمه و خب نمیتونم بین درس نامه ایی که میخونم و تستایی که میخوام حل کنم ارتباط ایجاد کنم و این میشه که هم در حال نگاه کردن ب سوالا یا پاسخ نامه هستم.مخصوصا فیزیک . اصلا وقتی فیزیک میخونم و میبینم هیچی حالیم نشده از درون میشکنم.
      من دقیقا نمیدونم با این دو درس چطوری رفتار کنم که نتیجه ی خوبی بگیرم و چطوری باید این درسا رو مرور کرد .

هدفم دارم و دوست دارم دامپزشک بشم حالا ب هر قیمتی که شده . از خیلی چیزا گزاشتم و اگه لازم باشه سختی بیشتری رو تحمل میکنم ولی خب من ربات نیستم و با این که واقعا میخوام ب هدفم برسم و نقاط قوت و ضعف خودم رو میشناسم ولی منم بعضی وقتا بیخودی احساس خستگی میکنم . چون ادم احساسی هستم ممکنه ی چیزی بشنوم و مثلا نصف روز ناراحت باشم و بازده درس خوندنم بیاد پایین یا برعکس حتی ی روزایی هست که اونقد با انرژی و طراوت درسم رو میخونم که خودم تعجب میکنم از خودم. پس لطفا نیاین بگین اگه هدف داری نباید از این ادا ها داشته باشی

امید وارم بتونید بهم کمک کنید تا برای این دو درس قبل از این که خیلی دیر بشه ی راه حلی پیدا کنم و با ی برنامه منسجم و دقیق باهاشون رفتار کنم و بتونم توشون پیشرفت خوبی داشته باشم

اگه هم غلط املایی یا تایپی تو متن هست ببخشید من متن رو دوباره نخوندم
      بازم ممنون که وقت میزارید

+اگه نیاز هست چیز دیگه ایی هم بگم ، بهم بگید تا توضیح بدم

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.دوست خوبم من تا جایی که میدونم بهت میگم امیدوارم کمک کنه بهت. اگه عمومی هات وضع خوبی داره سعی کن فعلا وقت زیادی براشون نذاری . البته منظورم وضع خوب اینه که مفهوم ها رو برای مثال توی عربی یا گرامر زبان یا ... سال قبل خوب فهمیده بودی نه اینکه پارسال درصدت بدون خوندن چند بوده. در مورد درس فیزیک اگر منبعی داری که فکر می کنی خوبه که هیچ ولی اگه نداری کتابای فیزیک شهریاری (مبتکران) کتابای خوبین. و اینکه گفتی توی ۲ ساعت بیست تا تست هم نمی زنی ، این توی اوایل نرماله در واقع داری تست آموزشی می زنی، تست ها رو مضربی بزن و سعی کن روی هر تست فکر کنی حتی ۱۰ دقیقه فکر کن و اگه خودت نتونستی به پاسخ نامه رجوع کن.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگرخواستی می‌تونم برات یه درسنامه از کتاب مبتکران رو بفرستم تا بتونی بهتر تصمیم بگیری. در مورد ریاضی هم کتاب خوبیه و باز هم مثل فیزیک مشکلی نیس وقت بزاری، اگه صفر باشی بهتر اینه که چیزی که می خونی رو بفهمی تا اینکه حجم زیادی رو نصفه نیمه بخونی. سعی کن ساعت مطالعه ت رو کم کم به ۸ برسونی و همین تایمو با بازده بخونی و کم کم زیادش کن . اینجوری استرس تموم نشدن مطالب رو هم نداری. یک برنامه بریز که توی هر دو هفته چه درسی رو چه مبحثی شو مطالعه کنی . من برای زیست برنامه ی ۲ هفته مطالعه یک هفته مرور دارم ، اگه به نظرت مطالب برات نیاز به دوره برای ثبت داره اینکارو بکن.و اینکه کسی جز خودت قرار نیست جات زندگی کنه، کسی هم نمی تونه تو رو بخاطر موقعیتت سرزنش کنه، نا امید نباش و سعی کن از اینجور ادما دور باشی. ببخشید که طولانی شد!

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بنظرم کلاس بتونه کمکتون کنه
      ♡Be your Own HERO

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.برای فیزیک منم پارسال همین مشکل رو با گاج داشتم.میخوندم درسنامه هارو ولی وقتی وارد تست ها میشدم نمیتونستم جواب بدم.اولا پیشنهادم اینه نگاهی به مبتکران بندازی .البته نگاه سرسری نه! سعی کن یک فصل کوچیک از پایه مثل گرما رو (حداقل قسمتی از فصل)رو با مبتکران بخونی.اگه مشکلت حل شد که شد اگه نشد باید به فکر کلاس باشی.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن