خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سوال سخت مربوط به ماکزیمم تابع (مشتق)

سلام دوستان خسته نباشید
      کسی میتونه این سوال رو حل کنه؟
      img_20181203_132345_202.jpg

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Scofield نمایش پست ها
      سلام دوستان خسته نباشید
      کسی میتونه این سوال رو حل کنه؟
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20181203_132345_202.jpg
مشاهده: 54
حجم: 336.3 کیلو بایت
      به نظرم t=o، اول باید مششتق بگیری و حاصل رو صفر بذاری که تنها در t=0 این اتفاق میفته بعدش چون فقط یک ریشه داره همون صفر به نظرم جوابه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parsa01 نمایش پست ها
      به نظرم t=o، اول باید مششتق بگیری و حاصل رو صفر بذاری که تنها در t=0 این اتفاق میفته بعدش چون فقط یک ریشه داره همون صفر به نظرم جوابه
      میتونی حلش رو با عکس بفرستی؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نمونه سوال تشریحی هست یا تستی؟
      چون اگر تستی باشه کافیه a=c=1 و b=0 بذاری که طبق شرایط سوال باشه و خب مشتق باید بگیرید و مساوی صفر قرار بدید اینطوری ریشه صفر بدست میاد
      ولی اگه سوالتون تشریحی هست باید اثبات کنیم که مثلا صفر ریشه مشتق هست که یه مقدار کار داره.

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parsa01 نمایش پست ها
      به نظرم t=0 هم مشتقو صفر نمیکنه ها
      خیلی کلی ه سوال. یه معادله درجه چاهار که همه توانای صفر تا چار رو برای t داره. پیچیدس بنظرم. مگر اینکه یه جوری اون رابطه ی دلتا ، رو بیاریم توی کار

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mammmad نمایش پست ها
      خیلی کلی ه سوال. یه معادله درجه چاهار که همه توانای صفر تا چار رو برای t داره. پیچیدس بنظرم. مگر اینکه یه جوری اون رابطه ی دلتا ، رو بیاریم توی کار
      بله به نظرم درسته چون اگه b صفر نباشه در این صورت t=0 ریشه مشتق اول لزوماً نیست (کافیه مشتق بگیریم و t=0 رو تست کنیم)

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Math97 نمایش پست ها
      نمونه سوال تشریحی هست یا تستی؟
      چون اگر تستی باشه کافیه a=c=1 و b=0 بذاری که طبق شرایط سوال باشه و خب مشتق باید بگیرید و مساوی صفر قرار بدید اینطوری ریشه صفر بدست میاد
      ولی اگه سوالتون تشریحی هست باید اثبات کنیم که مثلا صفر ریشه مشتق هست که یه مقدار کار داره.
      نه تشریحی هست
      جواب تشریحی ازمون خواستن

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mammmad نمایش پست ها
      آره معادله درجه ۴ به دست میاد که کار رو سخت میکنه

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      Up

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      معادله درجه 4 حتی با ضریبهای ساده a=1 b=1/2 c=1 رو هم تست کردم ولی یافتن جوابش اصلا آسون نیست! ریشه اون هم عدد جالبی بدست نمیاد! البته اینو از روی نمودارش گفتم وگرنه جواب بدست آوردنش که کار آسونی نست:
      8x^4 + 8x^3 + x^2 -4x -1=0 میشه معادله مشتق اول که تنها ایده در خصوصش تست 0.5 و تست 1 هستش که چون مقدارشون مختلف العلامه میشه جواب بین این دو عدده!
      اینا رو گفتم که بدونید به نظر نمیرسه با ضرب و به توان رسوندن و ساده کردن بتونیم به جواب برسیم و وقت روش نذارید بهتره.
      و اینکه جواب هم براساس a,b بدست میاد و نمیشه گفت مثلا t=0 یا t=0.5 به طور قطعی چون کافیه با مقادیر مختلف a,b نمودارو رسم کنید

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Math97 نمایش پست ها
      معادله درجه 4 حتی با ضریبهای ساده a=1 b=1/2 c=1 رو هم تست کردم ولی یافتن جوابش اصلا آسون نیست! ریشه اون هم عدد جالبی بدست نمیاد! البته اینو از روی نمودارش گفتم وگرنه جواب بدست آوردنش که کار آسونی نست:
      8x^4 + 8x^3 + x^2 -4x -1=0 میشه معادله مشتق اول که تنها ایده در خصوصش تست 0.5 و تست 1 هستش که چون مقدارشون مختلف العلامه میشه جواب بین این دو عدده!
      اینا رو گفتم که بدونید به نظر نمیرسه با ضرب و به توان رسوندن و ساده کردن بتونیم به جواب برسیم و وقت روش نذارید بهتره.
      و اینکه جواب هم براساس a,b بدست میاد و نمیشه گفت مثلا t=0 یا t=0.5 به طور قطعی چون کافیه با مقادیر مختلف a,b نمودارو رسم کنید
      اوکی مرسی
      ممنون که وقت گذاشتین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن