خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوال از تابع *تساوي ٢ تابع*

با سلام ٫ ممنون ميشم با زبان ساده و خيلي سليس و روان بگين اين سوال چي به چيه ... تنكس
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 5094a0dd-d40d-4cf3-8d8a-6aca3a80041a.jpg  

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با بالایی که اصن کاری نداریم جون مجهول نداره
      پاینیم گفته به ازائی ایکس مساوی منهای سه دوم این میشه و با توجه اینکه تابع ها مساوین تو تابع اصلی منهای سه دوم میذاریم که جواب میشه منهای 6 پس 2k+3=-6
      پس کا میشه منهای جارو نیم اگه اشتبا نکرده باشم البته

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      گفته به ازای هر x
      معادله پایینی k داره پس اونو مساوی f میذاریم
      حالا اونجا واسه پایینی گفته x=-3/2
      پس در fجایگذاری میکنیم این مقدار xرو
      میشه 6-=2k+3
      k=-9/4

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سلام استارترمحترم
      همونطورکه مستحضرید
      شرط تساوی دوتابع دامنه های مشترک وضابطه های مشترک هستش
      بانگاهی به ضابطه تابعfمتوجه میشیم که دامنهrهستش وبانگاهی به تابعgمتوجه میشیم که این تابع دوضابطه ای هستش پس دامنه تابع بایداجتماع ضابطه هاباشدخب برای قسمت بالایی که محدودیت اصلی تابعgرودراون میبینیم گفته عدد13/2دردامنه تابع نیست ولی درقسمت دوم گفته این عدددردامنه تابع هست
      اگه بخواهیم روهواجواب بدیم که میگیم اجتماع ضابطه هایی که یکی میگه این عددهست اون یکی میگه نیست یعنی که هست امااگه عدد-2/3رادرتابع gدرضابطه بالایی بشیم چون درتابع باعث ایجادریشه مخرج ودرواقع تعریف نشدن تابع میشه نتیجه میگیریم که این عددرونبایددردامنه تابعgداشته باشیم
      پس اشتراک تابع fوgمیشه تمام Rبجز-3/2
      ولی درضابطه پایینی کهkمجهول هستش خواسته که عدد-3/2رادرتابع قراربدیم(صدق بدیم)خب مااین عددرادرتابعf قرارمیدیم وبه عددثابت -6میرسیم وازمساوی قراردادن ضابطه داده شده برایgکه مجهول هست وعددثابت-6که حاصل محاسبات تابعfبودبه مقدارkمیرسیم
      فقط یه نکته بگم که ممکنه گول انگیزباشه درست من گفتم اشتراک دامنه کلg(هردوتاضابطه)باfتمام اعدادحقیقی بجز-3/2هست پس چطورمیتونیم درتابعfقراربدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ب تره بدونیم این بحث عددگذاریه وبادامنه قاطیش نکنیم
      نگران منی به توقرصه دلم

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRAIN SURGEON نمایش پست ها
      سلام استارترمحترم
      همونطورکه مستحضرید
      شرط تساوی دوتابع دامنه های مشترک وضابطه های مشترک هستش
      بانگاهی به ضابطه تابعfمتوجه میشیم که دامنهrهستش وبانگاهی به تابعgمتوجه میشیم که این تابع دوضابطه ای هستش پس دامنه تابع بایداجتماع ضابطه هاباشدخب برای قسمت بالایی که محدودیت اصلی تابعgرودراون میبینیم گفته عدد13/2دردامنه تابع نیست ولی درقسمت دوم گفته این عدددردامنه تابع هست
      اگه بخواهیم روهواجواب بدیم که میگیم اجتماع ضابطه هایی که یکی میگه این عددهست اون یکی میگه نیست یعنی که هست امااگه عدد-2/3رادرتابع gدرضابطه بالایی بشیم چون درتابع باعث ایجادریشه مخرج ودرواقع تعریف نشدن تابع میشه نتیجه میگیریم که این عددرونبایددردامنه تابعgداشته باشیم
      پس اشتراک تابع fوgمیشه تمام Rبجز-3/2
      ولی درضابطه پایینی کهkمجهول هستش خواسته که عدد-3/2رادرتابع قراربدیم(صدق بدیم)خب مااین عددرادرتابعf قرارمیدیم وبه عددثابت -6میرسیم وازمساوی قراردادن ضابطه داده شده برایgکه مجهول هست وعددثابت-6که حاصل محاسبات تابعfبودبه مقدارkمیرسیم
      فقط یه نکته بگم که ممکنه گول انگیزباشه درست من گفتم اشتراک دامنه کلg(هردوتاضابطه)باfتمام اعدادحقیقی بجز-3/2هست پس چطورمیتونیم درتابعfقراربدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ب تره بدونیم این بحث عددگذاریه وبادامنه قاطیش نکنیم
      خيلي ممنون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن