خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 36 از 36
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mbt.danial نمایش پست ها
      خب پس برنانه ای که تا حالا باش پیش اومدی آخر ماه و آخر ترم هم براش مرور بذار
      توی برنامم هر جمعه رو برای مرور گذاشتم و اینکه درس هایی ک تموم کردم و آزمون قلم چی هم گرفته اون درس رو کار میکنم

و وقتی نصف کتاب رو کار کردم یک هفته برای مرور دروسی ک قبلا خواندم گذاشتم
      مرا به سخت جانی اینچنین گمان نبود....

2. Top | #32
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_Bano نمایش پست ها

توی برنامم هر جمعه رو برای مرور گذاشتم و اینکه درس هایی ک تموم کردم و آزمون قلم چی هم گرفته اون درس رو کار میکنم

و وقتی نصف کتاب رو کار کردم یک هفته برای مرور دروسی ک قبلا خواندم گذاشتم
      خب شما تلاش میکنی برای خوندن ولی روش مرورت کامل مشکل داره اینجوری انرژی میزاری ولی درصد فراموشی مطالبت بالاست

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط نگارخانم نمایش پست ها
      خب شما تلاش میکنی برای خوندن ولی روش مرورت کامل مشکل داره اینجوری انرژی میزاری ولی درصد فراموشی مطالبت بالاست
      خوب روش صحیح مرور چیه ؟؟؟

من دروس ک امروز میخونم صبح فردا مرور میکنم جمعه ها هم مرور میکنم نیمه کتاب هم ک رسیدم مرور میکنم !!!

4. Top | #34
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_Bano نمایش پست ها

خوب روش صحیح مرور چیه ؟؟؟

من دروس ک امروز میخونم صبح فردا مرور میکنم جمعه ها هم مرور میکنم نیمه کتاب هم ک رسیدم مرور میکنم !!!
      عزیزم ببین شما وقتی مطلبی رو میخونی 80 درصد مطلب بعد از 24 ساعت از ذهن به فراموشی سپرده میشه مگه اینگه با مرور بفرستیش به لایه های زیرین مغز که مسئول طبقه بندی کردن اطلاعات و حفظ و نگهداریشه
      خب حالا پس اولین مرور باید بعد از گذشت 24 ساعت باشه نه فردا صبح
      فراموشی بعدی اطلاعات ظرف یک هفته بعد اتفاق میفته بنابراین شما باید یک هفته بعد مرور کنی مطالب رو و بعد از اون یک ماه بعد
      حالا شاید بگی وای چقدر زمانبره نه اصلا چون یه هفته بعد شما تقریبا 70 درصد مطالب یادته و یک ماه بعد تقریبا مطالب یادته شاید فقط با یه مرور ساده ثبیت بشه مطالبت
      بنابراین ذهنتو حتما شرطی کن برای مرور ذهن با قاعده پیش بره عملکردش هم بهتر میشه
      شما باید به مغز دستور بدی که باید قانونمند عمل کنه وگرنه میره تو فاز تنبلی

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      ببین اصلن هدف از مرور چیه؟ اینه که مطالب برامون تکرار بشه و ماروبه تسلط برسونه...هیچ روش و الگوریتم خاصی هم نداره مرور کردن..اون روشی هم که دوست خوبمون گفتن روش مرور ابینگ هاوس که یه روز بعد یه هفته بعد یه ماه بعد و ... چیز خوبیه ولی به درد کنکور نمیخوره..چون زمان بندی هاش ادم رو گیج میکنه ...ببین تو باید یه مطلب رو در همون هفته ای که میخونی مرور کنی و برای هفته های بعدیش هم یه برنامه داشته باشی...مثلن من این هفته فصل 1 زیست 1 رو میخونم ..توی همین هفته باید مرورش کنی و مثلن بگی n هفته بعد هم باز میام سراغش مرورش میکنم..یا مثلن باز با فلان ازمون مرورش میکنم...یه توصیه اینکه مرورهات رو برپایه ازمون نذار و سعی کن بیشتر از قبل مرور داشته باشی ...مرور های ازمون طولانی مدته و ممکنه یه سری مطالب رو فراموش کنی ...مخلص کلام کلن سخت نگیر و نگران نباش...یه برنامه جامع مرور بلند مدت کارت رو راه میندازه

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaAhmadi نمایش پست ها
      سلام
      ببین اصلن هدف از مرور چیه؟ اینه که مطالب برامون تکرار بشه و ماروبه تسلط برسونه...هیچ روش و الگوریتم خاصی هم نداره مرور کردن..اون روشی هم که دوست خوبمون گفتن روش مرور ابینگ هاوس که یه روز بعد یه هفته بعد یه ماه بعد و ... چیز خوبیه ولی به درد کنکور نمیخوره..چون زمان بندی هاش ادم رو گیج میکنه ...ببین تو باید یه مطلب رو در همون هفته ای که میخونی مرور کنی و برای هفته های بعدیش هم یه برنامه داشته باشی...مثلن من این هفته فصل 1 زیست 1 رو میخونم ..توی همین هفته باید مرورش کنی و مثلن بگی n هفته بعد هم باز میام سراغش مرورش میکنم..یا مثلن باز با فلان ازمون مرورش میکنم...یه توصیه اینکه مرورهات رو برپایه ازمون نذار و سعی کن بیشتر از قبل مرور داشته باشی ...مرور های ازمون طولانی مدته و ممکنه یه سری مطالب رو فراموش کنی ...مخلص کلام کلن سخت نگیر و نگران نباش...یه برنامه جامع مرور بلند مدت کارت رو راه میندازه
      من آزمون نمیرم ب خاطر همین برنامه آزمون ندارم
      خودم برای خودم ی برنامه ریختم به این صورت که هر جمعه مرور دارم و وقتی نیمه کتاب رسیدم ی مرور کلی دارم
      برای درس هایی مث شیمی یا ریاضی و فیزیک زیاد مشکل ندارم
      ولی برای زیست بیشتر مشکل تو مرور دارم

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)