خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 36
    1. Top | #16
      در انتظار تایید ایمیل

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_Bano نمایش پست ها

یعنی بزارم وقتی ک کل کتاب هارو خواندم (یعنی تو دوران جمع بندی)؟؟؟
      نه عزیزم
      منظورم از هر درس، هر فصل بوده
      مثلا امروز گوارش رو خوندی و تستهای هر بخش نشرالگو رو هم زدی
      برای تست زمان دار میای سوالات آزمونهای آزمایشی و کنکورها رو با تایم گرفتن حل میکنی

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Farzaneh_ نمایش پست ها

نه عزیزم
      منظورم از هر درس، هر فصل بوده
      مثلا امروز گوارش رو خوندی و تستهای هر بخش نشرالگو رو هم زدی
      برای تست زمان دار میای سوالات آزمونهای آزمایشی و کنکورها رو با تایم گرفتن حل میکنی
      عاهان گرفتم
      مرسی
      مرا به سخت جانی اینچنین گمان نبود....

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

وقتی ک مطالبی ک خواندیم رو بازیابی میکنیم باید اون مطالب ک یادمان نیست رو یادداشت کنیم یا ن هرچی ک یادمان میاد؟؟؟
      نوت برداري داشته باشيد، عملا با توجه به رويكرد فعلي كنكور بايد مجددا مفصل تر از كتاب هاي كمك آموزشي بنويسيد!
      نه بعد يك كورس بازيابي، با دقت همون قسمت هايي كه در آزمون بازخورد مناسبي ازشون دريافت نكرديد، بخونيد و حداقل به ازاي هر مبحث و هر سر فصل، تست هاي يك كتاب خوب رو بزنيد و طبق چارت زماني مجددا خودتونو براي بازيابي آماده كنيد.

طبق صحبت هاي آقاي قلمچي، بهترين زمان ها براي بازيابي، بازيابي طبق نمودار زماني ابينگ هاوس هست.
      يعني شما يك مطلب رو خونديد، يك روز بعد، يك هفته بعد، يك ماه، سه ماه و شش ماه بعدش بايد بازيابي انجام بديد تا مطلب ملكه ذهنتون بشه.
      Mathematics, rightly viewed, possesses not only truth, but supreme beauty—a beauty cold and austere, like that of sculpture, without appeal to any part of our weaker nature, without the gorgeous trappings of painting or music, yet sublimely pure, and capable of a stern perfection such as only the greatest art can show. The true spirit of delight, the exaltation, the sense of being more than Man, which is the touchstone of the highest excellence, is to be found in mathematics as surely as poetry

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      برای دروس حفظی ابتداتوجه به بودجه بندی ونحوه ی سوال امدن وبارهاوبارها کتاب روخوندن امابه صورت سریع تر
      برای جمع بندی به روش سه روزیک بار به نظرمن زمان شروعش برای فارغ التحصیل ها ودانش آموزا فرق داره من خودم میخوام ازآخر فروردین به بعدآزمون های جامع رو شروع کنم چون هرچه زودترشروع کنی باتفکرطراح وچگونگی خوندن هردرس راحت ترآشناتر میشی
      درضمن درروش سه روزیکبار توصیه ی کاظم قلم چی اینه که یک درس عمومی قوی روبایک درس اختصاصی ضعیف کنارهم قراربدی تا به تعادل زمانت کمک کنه.

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AHMAD76REZA76 نمایش پست ها
      برای دروس حفظی ابتداتوجه به بودجه بندی ونحوه ی سوال امدن وبارهاوبارها کتاب روخوندن امابه صورت سریع تر
      برای جمع بندی به روش سه روزیک بار به نظرمن زمان شروعش برای فارغ التحصیل ها ودانش آموزا فرق داره من خودم میخوام ازآخر فروردین به بعدآزمون های جامع رو شروع کنم چون هرچه زودترشروع کنی باتفکرطراح وچگونگی خوندن هردرس راحت ترآشناتر میشی
      درضمن درروش سه روزیکبار توصیه ی کاظم قلم چی اینه که یک درس عمومی قوی روبایک درس اختصاصی ضعیف کنارهم قراربدی تا به تعادل زمانت کمک کنه.
      مرسی

اگ امکانش هست یکم توضیح بیشتر در مورد روش سه روز یک بار بدید

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      ببینیدبرای فارغ التحصیل ها توصیه ی من اینه که دروسی رو که کامل خوندن ازهمین الان شروع کنن به آزمون جامع دادن(توکانون بهش میگن بازیابی)سپس برن به سمت دوباره خوندن اون درس خاص(توکانون بهش میگن بازخوانی)این شیوه ی سه روزیکبارکه اکثراتو دوماه پایانی ازش استفاده می کنند اینه که هر هشت درس عمومی واختصاصی(زمین حساب نمیشه)بایدخونده بشه روزاول یک ازمون جامع ازکنکورهای سال های قبل یا ازمون های جامع آزمایشی امتحان میدیدسپس به تحلیلش میپردازید ببینیدنقاط قوت وضعفتون چیه مثلا توبحث ریاضی میبینید که انتگرالو اشتباه جواب دادید میرید فقط همون قسمتو میخونیدووقتتون رو رونقاط ضعفتون قرارمیدیددر هرنیم روزبنابرتوصیه ی کانون دودرس بایدقرارداده بشه یک درس که دراون قوی هستین ویک درس که دراون ضعیف هستین این کار به تعادل جمعبندی دودرس دریک نیم روز کمک میکنه وباعث میشه که بعد ازامتحان وقتی به کتاب درسی برمی گردیدبفهمید که این همون نکته ای بود که سال94تو زیست اومده بود ومغزتون ناخودآگاه تبدیل به طراح میشه.

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام
      دوستان لطفا ی توضیح کاملی برای دوره و مرور هر درس بدید!!!
      اینکه هر درس باید چطور مرور شه تو چ فواصلی مرور شه !!!(کلا در مورد مرور هر درس ...)
      کی تست زماندار زد ...
      و
      در موردجمع بندی ک باید کی باید باشه ؟؟؟(کلا در مورد جمع بندی هیچی نمیدونم در مورد جمع بندی هم ی توضیح بدید )
      با تشکر
      سلام
      مرور انواع مختلفی داره یک مورد اینکه شما بیای متن رو بخونی که بیشتر به درد درسای حفظی میخوره یک مورد اینه که شما اول یکبار متن رو بخونید و بعد تست بزنید که میتونه واسه زیست استفاده شه و مورد بعدی اینکه شما تست بزنید و بعد متن رو بخونید(بازیابی.بهترییییین روش)
      من کلن روش بازیابی رو واسه همه درسا پیشنهاد میکنم یعنی شما بیای یک باکس تست انتخاب کنی زماندار ترجیحن یک دقیقه واسه هرسوال حتی واسه ریاضی فیزیک حالا مگر اینکه دیگ خیلی کند باشید ک تایم بیشتری باید بزارید بعد از تست زدن و تحلیل کردنتون میرید سراغ مرور متن با تمرکز به نقاطی که ضعف داشتید اینجوری موقع خوندن متن خیلی دید بهتری دارید اینکه کجاها بیشتر یادم رفته بود و باید دقت بیشتری کنم ولی اگر اول متن رو بخونید بعد تست بزنید بنظر من نتیجه یکم کاذب میتونه باشه.
      اما بازه های مرور:خب بهترینش اینه ک اولین تایم مرورتون همون روز باشه بعد دو روز بعد بعد ۴روز بعد و در انتها یک هفته وبعدشم که میره تو بازه های دو هفتگی و چند ماهه خب این ی مروره خیلی ایداله اما قطعن واسه یک کنکوری ک از نظر زمانی محدوده مناسب نیس!من پیشنهاد میکنم واسه زیست و شیمی مرور شبانه و دوهفتگی و در نهایت اخر ماه ینی سه بازه مرور واسه این دو درس قرار میگیره در طول یک ماه دیگ بعدش بستگی به برنامه مطالعاتیتون داره و مطالبی که باید خونده شه هم متن و قسمت هایی از درس نامه و پاسخنامه هست که موقع مطالعه شما اینارو واسه خودتون تیتر کرده بودین که تو مرورا استفاده شه.واسه تستم از تست جدید استفاده کنید ترجیحن به جز قسمت مسائل شیمی تستای مارکدارتون حتمن کار شه.واسه ریاضی فزیک هم که من قبلن تو تاپیکای مختلف گفته بودم که تستای مارکدارتون رو تو روزای متوالی کار کنید ولی حالا بعنوان بازه مرور پایان هفته و پایان ماه میشه قرار داد و اولویت هم با تستای مارکدار باشه و بعد از تست و تحلیل نگاهی سریع به درسنامه و نکاتی ک تو پاسخنامه هایلایت کرده بودین.در کل مرور به خیلی چیزا بستگی داره تسلط فرد تو اون درس و... نمیشه یه نسخه کلی پیچید من سعی کردم یک مرور منطقی رو براتون شرح بدم.واسه درسای عمومی هم واسه دینی موقع مرور متن و ایاتو بخونید و همون مرور دوهفته ای برا ازمونها هفته دوم ازمون کفایت میکنه واسه عربی هم تست بزنید زبان و ادبیات که بنظر من یکسری کارای روزانه میطلبه که اگه درست انجام شه نیاز به مرور چندانی نداره چون اواخر تو دوران جمع بندی با ازمون زدن کاملن اوکی میشی!دوران جمع بندی هم الان زمانش نیس و لازمم نیس بهش فک کنین موقع جمع بندی خیلی تاپیک در این رابطه زده میشه فعلن نگران این قضیه نباشید و تمرکزتون رو بزارید رو فهم مطالب و مرور مناسب.
      *ازمونک زدن رو به دوران جمع بندی محدود نکنیداز همین الان شروع کنید!
      خیلی موفق باشید
      Hello from the otheside
      مشاوره کنکور
      تل
      Fatemenm76
      مشاوره خصوصی تا روز کنکور
      مصاحبم:https://forum.konkur.in/thread55148.html

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط seven نمایش پست ها
      سلام
      مرور انواع مختلفی داره یک مورد اینکه شما بیای متن رو بخونی که بیشتر به درد درسای حفظی میخوره یک مورد اینه که شما اول یکبار متن رو بخونید و بعد تست بزنید که میتونه واسه زیست استفاده شه و مورد بعدی اینکه شما تست بزنید و بعد متن رو بخونید(بازیابی.بهترییییین روش)
      من کلن روش بازیابی رو واسه همه درسا پیشنهاد میکنم یعنی شما بیای یک باکس تست انتخاب کنی زماندار ترجیحن یک دقیقه واسه هرسوال حتی واسه ریاضی فیزیک حالا مگر اینکه دیگ خیلی کند باشید ک تایم بیشتری باید بزارید بعد از تست زدن و تحلیل کردنتون میرید سراغ مرور متن با تمرکز به نقاطی که ضعف داشتید اینجوری موقع خوندن متن خیلی دید بهتری دارید اینکه کجاها بیشتر یادم رفته بود و باید دقت بیشتری کنم ولی اگر اول متن رو بخونید بعد تست بزنید بنظر من نتیجه یکم کاذب میتونه باشه.
      اما بازه های مرور:خب بهترینش اینه ک اولین تایم مرورتون همون روز باشه بعد دو روز بعد بعد ۴روز بعد و در انتها یک هفته وبعدشم که میره تو بازه های دو هفتگی و چند ماهه خب این ی مروره خیلی ایداله اما قطعن واسه یک کنکوری ک از نظر زمانی محدوده مناسب نیس!من پیشنهاد میکنم واسه زیست و شیمی مرور شبانه و دوهفتگی و در نهایت اخر ماه ینی سه بازه مرور واسه این دو درس قرار میگیره در طول یک ماه دیگ بعدش بستگی به برنامه مطالعاتیتون داره و مطالبی که باید خونده شه هم متن و قسمت هایی از درس نامه و پاسخنامه هست که موقع مطالعه شما اینارو واسه خودتون تیتر کرده بودین که تو مرورا استفاده شه.واسه تستم از تست جدید استفاده کنید ترجیحن به جز قسمت مسائل شیمی تستای مارکدارتون حتمن کار شه.واسه ریاضی فزیک هم که من قبلن تو تاپیکای مختلف گفته بودم که تستای مارکدارتون رو تو روزای متوالی کار کنید ولی حالا بعنوان بازه مرور پایان هفته و پایان ماه میشه قرار داد و اولویت هم با تستای مارکدار باشه و بعد از تست و تحلیل نگاهی سریع به درسنامه و نکاتی ک تو پاسخنامه هایلایت کرده بودین.در کل مرور به خیلی چیزا بستگی داره تسلط فرد تو اون درس و... نمیشه یه نسخه کلی پیچید من سعی کردم یک مرور منطقی رو براتون شرح بدم.واسه درسای عمومی هم واسه دینی موقع مرور متن و ایاتو بخونید و همون مرور دوهفته ای برا ازمونها هفته دوم ازمون کفایت میکنه واسه عربی هم تست بزنید زبان و ادبیات که بنظر من یکسری کارای روزانه میطلبه که اگه درست انجام شه نیاز به مرور چندانی نداره چون اواخر تو دوران جمع بندی با ازمون زدن کاملن اوکی میشی!دوران جمع بندی هم الان زمانش نیس و لازمم نیس بهش فک کنین موقع جمع بندی خیلی تاپیک در این رابطه زده میشه فعلن نگران این قضیه نباشید و تمرکزتون رو بزارید رو فهم مطالب و مرور مناسب.
      *ازمونک زدن رو به دوران جمع بندی محدود نکنیداز همین الان شروع کنید!
      خیلی موفق باشید
      مرسی از اطلاعات و کمک

9. Top | #24
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      اینکه هر درس باید چطور مرور شه تو چ فواصلی مرور شه !!!(کلا در مورد مرور هر درس ...)
      کی تست زماندار زد ...
      و
      در موردجمع بندی ک باید کی باید باشه ؟؟؟(کلا در مورد جمع بندی هیچی نمیدونم در مورد جمع بندی هم ی توضیح بدید )
      با تشکر
      سلام دوست عزیز
      یه قانون کلی داریم برای تثبیت اطلاعات داخل ذهن
      بعد از خوندن مطالب دوره اون یکبار 24 ساعت بعد یکبار 1 هفته بعد یکبار1 ماه بعد باید انجام بشه
      در ضمن من در هر دوره مرور، تست میزنم
      بازم نحوه جمع بندی فرق داره من از روی دست نوشته هام مرور میکنم خیلیا میرن سراغ جزوات اماده جمع بندی
      ویرایش توسط نگارخانم : 18 آذر 1397 در ساعت 11:33

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      up

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      کی تست زماندار زد ...
      و
      با تشکر
      سلام
      برای مرور یه قانون یه ساعت بعد یه روز بعد یه هفته بعد و.... داریم اما چون کنترلش‌ سخته،به دانش آموزا‌ میگیم یه بار آخر هر روز یه بار آخر هفته و یه بار قبل آزمون انجام بدید مرور رو و مرور های بعدی رو آزمون آزمایشی برامون انجام میده

یه عدد پشت کنکوری سابقم،دانشجو طبابت امروز

.................
      رفقای گل انجمن
      میتونید سوالای مشاوره ای تونو تو پ.خ ازم بپرسید
      تا جایی که وقت اجازه بده همه رو جواب میدم

...................

مشاوره و برنامه ریزی کنکور
      از صفر مطلق تا رتبه برتر
      ...........
      این شما نیستید که رویاتونو‌ انتخاب میکنید!
      این رویای شماست،که انتخابتون‌ کرده...

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mbt.danial نمایش پست ها
      سلام
      برای مرور یه قانون یه ساعت بعد یه روز بعد یه هفته بعد و.... داریم اما چون کنترلش‌ سخته،به دانش آموزا‌ میگیم یه بار آخر هر روز یه بار آخر هفته و یه بار قبل آزمون انجام بدید مرور رو و مرور های بعدی رو آزمون آزمایشی برامون انجام میده
      متاسفانه من آزمون ازمایشی نمیرم
      ویرایش توسط Sara_Bano : 19 آذر 1397 در ساعت 14:06

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

متاسفانه من آزمون ازمایشی نمیرم
      برنامه کلب جامعی ک برا خودت میریزی بهتر بر طبق ازمونا‌ باشه

.................
      رفقای گل انجمن

...................

از صفر مطلق تا رتبه برتر
      ...........

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mbt.danial نمایش پست ها
      برنامه کلب جامعی ک برا خودت میریزی بهتر بر طبق ازمونا‌ باشه
      اگ بخوام بر طبق برنامه آزمون برنامه بریزم ک کلا برنامه ای ک تا حالا با هاش پیش امدم باید ب هم بریزم

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

اگ بخوام بر طبق برنامه آزمون برنامه بریزم ک کلا برنامه ای ک تا حالا با هاش پیش امدم باید ب هم بریزم
      خب پس برنانه ای که تا حالا باش پیش اومدی آخر ماه و آخر ترم هم براش مرور بذار

.................
      رفقای گل انجمن

...................

از صفر مطلق تا رتبه برتر
      ...........

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)