خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

درسته که کرنومتر برای ثبت ساعت مطالعه استفاده بشه؟

سلام . چندتا سوال غیر حاشیه ای دارم که لازم دیدم بپرسم!
      اگر تجربه یا اطلاعی دارید بگید...

من مدتی هست که کرنومتر استفاده میکنم و ساعت مطالعه ام رو خیلی دقیق و با وسواس ثبت میکنم ... چندین ساعت به درس خوندن میپردازم و بین درس مدام کرنومتر رو متوقف میکنم حتی اگر برای یه دقیقه مشغول کار دیگه ای به جز درس باشم از جمله نفس عمیق!

چندتا خوبی و بدی داره که اینجا میگم و میخوام راه حلی بهم پیشنهاد بدید...

بدیاش ...1 حس میکنم ساعت مطالعه ام کاهش پیدا کرده ( قبلا با ساعت اندازه میگرفتم و میانگین مطالعه ام به 10 میرسید کم کمش 6 ساعت بود) - 2 زمان بین شدم ( همه اش چشمم به اینه که چقدر خوندم ) - 3 باعث استرسم میشه به حدی که از ساعت معینی به بعد نمیتونم به مطالعه ام ادامه بدم ( چون الان مثلا از ساعت 1 شروع میکنم و بعد میبینم کرنومتر 4 -5 ساعت رو تا ساعت 7 نشون میده و حس میکنم کم خوندم وکلی عقب افتادم و هزارتا فکر مزخرف دیگه)

خوبیاش ...
      1برنامه ام ثبات پیدا کرده و اگر استرس نگیرم به همه درسام میرسم - 2 کیفیت مطالعه ام افزایش پیدا کرده(چون ساعت رو فیکس میگیرم و نمیخوام حتی 1 دقیقه هم الکی شمارش کنه! )

الف )
      اصلا درسته که کرنومتر برای ثبت ساعت مطالعه استفاده بشه؟
      ب)
      یه عده میگن برای سر جلسه کنکور بده و حواسو پرت میکنه بهتره که فقط برای تست آزمایشی که توی خونه میزنم استفاده کنم تا غلق دستم بیاد؟
      د) با این استرس اخلالگر چیکار کنم؟

ج - بی ربط- بهترین روش مطالعه و مرور ریاضیات چیه؟

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

2. Top | #2
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق موسوی نمایش پست ها

من مدتی هست که کرنومتر استفاده میکنم و ساعت مطالعه ام رو خیلی دقیق و با وسواس ثبت میکنم ... چندین ساعت به درس خوندن میپردازم و بین درس مدام کرنومتر رو متوقف میکنم حتی اگر برای یه دقیقه مشغول کار دیگه ای به جز درس باشم از جمله نفس عمیق!

بدیاش ...1 حس میکنم ساعت مطالعه ام کاهش پیدا کرده ( قبلا با ساعت اندازه میگرفتم و میانگین مطالعه ام به 10 میرسید کم کمش 6 ساعت بود) - 2 زمان بین شدم ( همه اش چشمم به اینه که چقدر خوندم ) - 3 باعث استرسم میشه به حدی که از ساعت معینی به بعد نمیتونم به مطالعه ام ادامه بدم ( چون الان مثلا از ساعت 1 شروع میکنم و بعد میبینم کرنومتر 4 -5 ساعت رو تا ساعت 7 نشون میده و حس میکنم کم خوندم وکلی عقب افتادم و هزارتا فکر مزخرف دیگه)

خوبیاش ...
      1برنامه ام ثبات پیدا کرده و اگر استرس نگیرم به همه درسام میرسم - 2 کیفیت مطالعه ام افزایش پیدا کرده(چون ساعت رو فیکس میگیرم و نمیخوام حتی 1 دقیقه هم الکی شمارش کنه! )

الف )
      ب)
      یه عده میگن برای سر جلسه کنکور بده و حواسو پرت میکنه بهتره که فقط برای تست آزمایشی که توی خونه میزنم استفاده کنم تا غلق دستم بیاد؟

یکی از بدترین کارها همین وسواسی بودن توی زمانه فکرشو بکن داری تازه روی یه مبحث مسلط میشی تازه داری یاد میگیریش یهو میبینی زمانش تموم شده و تو میبندی مطلب دوباره از یادت میره

یا فکرشو بکن مثلا قراره توی سه ساعت بشینی زیست بخونی
      هنوز به صفحه دوم نرسیده میبینی دو و نیم ساعت گذشته و تند تند میخونی که لااقل پنج شیش صفحه رو گذرونده باشی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

خوبیاش ...

الف )
      ب)

منم کرنومتر دارم بنظرم خیلی خوبه م نیازه
      شما ساعت مطالعت کم نشده..درواقع قبلا "فکر" میکردی ک ۱۰ ساعت میخوندی ن اینکه واقعا ۱۰ ساعت میخوندی چون اون موقعه اینقد دقیق واسه درست زمان نمیگرفتی و مثلا اگه در حین مطالعه ی لحظه حواست پرت میشد بازم جزو تایم مطالعت حسابش میکردی بخاطر همین فک میکردی داری زیاد میخونی اما الان بقول خودت نفس کشیدنتم داری از ساعت مطالعت کم میکنی تا تایم دقیقش بدس بیاد منم اوایل ساعت مطالعم افت کرد ب مرور زیاد میشه نگران نباش

4. Top | #4
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من خودم کنکوری ام و از کرنومتر استفاده میکنم چون ادم بازیگوشیم .... زیاد وسواس ندارم اما کرنومتر بهم میگه چقد مفید درس خوندم ‌. دو ماه اول بدون کرنومتر روزی ۱۵ ساعت میشد اما الان با کرنومتر روزی ۱۳ ساعته و باعث میشه بفهمم به اون اندازه که خوندم نتیجه بگیرم ... و اگه یه جایی درصدم توی ازمونم کم شد بدونم دقیقا چیکار کردم و چیکار نکردم ... کلا توی سال کنکور وسواس بودن اصلا خوب نیست ...

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hadis_farhadi_ نمایش پست ها
      من خودم کنکوری ام و از کرنومتر استفاده میکنم چون ادم بازیگوشیم .... زیاد وسواس ندارم اما کرنومتر بهم میگه چقد مفید درس خوندم ‌. دو ماه اول بدون کرنومتر روزی ۱۵ ساعت میشد اما الان با کرنومتر روزی ۱۳ ساعته و باعث میشه بفهمم به اون اندازه که خوندم نتیجه بگیرم ... و اگه یه جایی درصدم توی ازمونم کم شد بدونم دقیقا چیکار کردم و چیکار نکردم ... کلا توی سال کنکور وسواس بودن اصلا خوب نیست ...

خدایا توبهههه
      به حق چیزهای نشنیده

6. Top | #6
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ..T€N.. نمایش پست ها
      منم کرنومتر دارم بنظرم خیلی خوبه م نیازه
      شما ساعت مطالعت کم نشده..درواقع قبلا "فکر" میکردی ک ۱۰ ساعت میخوندی ن اینکه واقعا ۱۰ ساعت میخوندی چون اون موقعه اینقد دقیق واسه درست زمان نمیگرفتی و مثلا اگه در حین مطالعه ی لحظه حواست پرت میشد بازم جزو تایم مطالعت حسابش میکردی بخاطر همین فک میکردی داری زیاد میخونی اما الان بقول خودت نفس کشیدنتم داری از ساعت مطالعت کم میکنی تا تایم دقیقش بدس بیاد منم اوایل ساعت مطالعم افت کرد ب مرور زیاد میشه نگران نباش

خیلی اتفاقی کانال یک مشاوری به نام آقای میرهلی رو دیدم ... ایشون به دانش آموزاشون میگن که از کرنومتر استفاده کنن ...
      توی ویساشون گفتن که نباید نسبت به تایم کرنومتر حساسیت نشون بدید ، مثلا هی عادت نکنید تا خواستین یه مداد رو هم تراش کنید کرنومتر رو متوقف کنید ... زیر 3 دقیقه لازم به توقف نیست .
      الان که به این توصیه عمل کردم راحت ترم ... هم ساعت مطالعه ام دستم اومده هم هی به کرنومتر نگاه نمی کنم و روشن و خاموش نمیکنم ، چون میدونم که بیش از 3 دقیقه مجاز نیستم ، فوری به موضوع درس برمیگردم ... نهایتا هم محض احتیاط نیم ساعت از تایم کم میکنم .

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      تا حالا جایی شنیدی ک ی رتبه برتر بگه دلیل موفقیت من استفاده از کرنومتر بوده یا برعکس کسیو دیدی که بگه من از کرنومتر استفاده نکردم و بدبخت شدم
      استفاده از کرنومتر ی روشه.میتونه استفاده بشه یا میتونه استفده نشه ب همین راحتی
      ولی اگ استفاده کردی بدون تایم مطالعه ب تایمی ک گذشته نزدیک کن مثلا اینجور نباشه که چار ساعت پا کتاب باشی بعد به کرنومتر نگا کنی و ببینی دو ساعت خوندی

8. Top | #8
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

خوبیاش ...

الف )
      ب)

سلام دوست عزیز
      نکن با اعصاب و روان خودت اینکا را رو
      با آرامش درس بخون
      چخبره ،،کرنومتر چیه آخه
      دیگه هر کسی میدونه داره وقت تلف میکنه یا واقعا شش دانگ رو درسشه
      بابا مهم آرامشته
      اصلا تصورشم عصبیم میکنه والا

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      والا ما هم کرنومتر داریم ولی وقتی تست میزنیم استفاده میکنیم

دوش با من گفت پنهان کاردانی تیزهوش

وز شما پنهان نشاید کرد سر می فروش

گفت آسان گیر بر خود کارها کز روی طبع

سخت می‌گردد جهان بر مردمان سخت‌کوش

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن