خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مقاومت ذهن برای مطالعه ی فصول سخت زیست :(

سلام دوستان امیدوارم حال همگی خوب خوب باشه
      میخواستم درمورد این مشکلی که نمیذاره درس بخونم براتون بگمو ازتون کمک بخوام
      واقعا دیگه خسته ام کرده
      راستش من چون پایه ی چندان قوی ندارم
      وقتی شروع به خوندن فصول فرار زیست که برام خسته کنندن میکنم یه جوری انگار اون لحظه میترسم بخونمش مغزم مقاومت عجیبی میکنه بعدمیخونم ولی باز میگم یادم میره تازه خیلی کندتر میشم وعلاقه ی کمی به خوندن نشون میدم تواین فصول مثلا همین فصل2 زیست دوم یافصل4 قسمتایی که درمورد معده وروده واینا حرف میزنه من چجوری بخونم که نجات پیداکنم میدونم شاید براتون خنده دار باشه ولی من واقعا درگیر این مشکلم کمک کنید لطفا

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من فصلای سختو بهتر یاد میگیریم
      مث شارش ! پروتیئن ! هورمون ها و ....

باز فصلای ساده مث سه فصل اول زیست دوم رو مخن

----------------------

ولی در مورد خوندن فصلا !

جدا از خوندن کتاب
      اول ی بررسی اجمالی داشته باش
      واس بررسی اجمالی این نمودارهای نگاه کلی ک اول فصل خیلی از درسنامه های کتابا هست میتونه خیلی خوب باش

اون قدیم الایم ک مدتی درس میخوندم فصل هورمونا ! یا شارش انرژی ! قلب و .... اصن نمیفهمیدم ! قاطی میکردم !

همیطور خوندم و تقریبا راه افتادم !

مثلا به ترتیب بدونی دستگاه گوارش چه اجزایی داره !مثلا از دهان تا اسفنکتر خارجی

بعد کارهاشون
      ترشحاشون
      جنس و بافتشون
      نوع جذب و انتقال
      و....

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

3. Top | #3
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام . دوست عزیز این یک جور گریزه که ذهن شما از مطالب سخت داره .....

با توجه به این که از برنامه اتون اطلاعی ندارم ، پیشنهادم اینه که فصل هایی که بیشتر دوست دارید و بهتر میفهمید رو توی اولویت قرار بدید و درس هایی رو که با خوندنشون مشکل دارید و دوستشون ندارید ، در کنارشون بگذارید ، اینطوری ذهنتون مقاومت کمتری نشون میده ...

مثلا اگر در روز 2 ساعت مطالعه زیست دارید ... 1 ساعت و نیم رو درسی که مشکلی باهاش ندارید بخونید و نیم ساعت دیگه رو همون درسی که مشکل دارید ....
      بعد از مدتی ممکنه دوباره ذهنتون گریز نشون بده و فکر کنید که درسا قاطی میشه!! ولی بهتره که به همین کار ادامه بدید ...
      مثلا اگر دیروز 5 ص از گوارش رو خوندید ، روز بعد 5 ص روز قبل رو + 5 صفحه جدید بخونید ، روز بعد 10 صفحه گذشته + پنج صفحه جدید ...
      هم درساتون رو طبق برنامه خوندید و به خاطر این مشکلتون عقب نیوفتادید و هم مغزتون با مشکلش کنار اومده...

موفق باشید.

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بهترین کار اینه که از درس نامه های کتاب های کمک آموزشی استفاده کنید می تونید به کتاب فروشی برید و ببینید با درسنامه ها کدوم کتاب کمک آموزشی ارتباط بهتری برقرار می کنید و اونو تهیه کنید یا از دی وی دی ها آموزشی مختلف که تو بازار هست استفاده و این باعث فهم بهتر میشه

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      آبجی یه چیز میگم خواهشن بهش عمل کن
      به این فکر نکن که اون فصل سخته یا راحته شروع کن به روزنامه وار خوندن در 5 روز متوالی پنج بار اون فصلو بخون بعدش شروع کن به عمیق خوندن
      وقتی به خودت بگو سخته که 10 بار خونده باشی ولی نفهمیده باشی
      رمز موفقیت زیست تکراره
      موفق باشی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن