خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 8 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 112
    1. Top | #16
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      درسته که هر کسی متد خودشو داره ولی به نظر من اصلا تست نزدن تو زیست کار درستی نیست حداقل باید تستای 10 سال اخیر دقیق و کامل و حتی چند باره کار بشن
      فقط خوندن درسته از یه منظر بار علمی آدمو بالا میبره
      ولی تو کنکور های اخیر سرعت داشتن و مدیریت کنکور هم تراز و گاهی اوقات بالاتر از بار علمی هستش
      “مسولیت زندگیتان را به عهده بگیرید

این را بدانید … فقط شما هستید که میتوانید خودتان را به جایی که میخواهید برسانید، نه هیچکس دیگری”

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza...kh78 نمایش پست ها
      این حرفاااااااااا کشکه هر کی متود خودشه داره
      دوست من فقط تست کار میکرد ۸۹زد یکی یکی تستم نزد بازم بالا زد همچین بسته به روش فهمتون داره
      درود ، دوست شما چه سالی کنکور داده که 89 زده؟
      به نظرم خوندن متن کتاب از اوجب واجبات هستش ، چون کنکور های جدید به شدت کتاب محور هستش یعنی عینا جمله کتاب رو کپی میکنن تست میدن
      البته منکر اینم نیستم که هر کسی روش خاص خودش رو برای یادگیری داره

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها
      درود ، دوست شما چه سالی کنکور داده که 89 زده؟
      به نظرم خوندن متن کتاب از اوجب واجبات هستش ، چون کنکور های جدید به شدت کتاب محور هستش یعنی عینا جمله کتاب رو کپی میکنن تست میدن
      البته منکر اینم نیستم که هر کسی روش خاص خودش رو برای یادگیری داره
      حرفت کاملا صحیحه ولی هر کی یه ساز و فنی داره
      سال نود هفت قبول شد
      آنانکه دستی را که نان‌ شان می‌ داد، گاز گرفتند

محکوم‌ اند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می‌ زند!

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      درود

تست زیست شناسی باید و باید
      در سطح کنکور و استاندارد باشه ، یعنی نه الکی و بیخود سخت مثل تستای کتاب iq و نه الکی و آبکی مثل بعضی تست های آزمون های مرحله ای سنجش
      در مورد نکته هم عرض کنم که در کنکور حداکثر حداکثر 10-8 تست به صورت ترکیبی اونم صرفا در سطح کتاب مطرح میشه و نیاز هستش که شما نکات ترکیبی سایر فصل ها رو بدونین ، یعنی عملا 80 درصد کنکور با دونستن و فهمیدن متن کتاب درسی قابل حل هستش و نیازی به نکات عجیب و غریب خارج از سطح کتاب نیستش

مثلا همین فصل 1 دوم ، مبحث اول عنکبوت ، برای مثال این که شما این نکته رو بدونی که جناب عنکبوت 8 تا پا داره یا 6 تا چه اهمیتی داره!؟ الکی فقط ذهن خودت رو شلوغ کردی ، از این فصل زور بزنه قراره 1 تست به صورت مستقیم طرح بشه به نظر شما طراح میاد از نکات اضافی و بدرد نخوره مثل پای عنکبوت تست میده یا مثلا میاد از صفحات مهمی مثل پروتیئن ها و آنزیم ها و لپید ها و سنتزآبدهی یا هیدرولیز که مباحث مهم این فصل هستش تست مطرح میکنه؟ حالا این مثال من رو در مورد سایر فصل های زیست شناسی تسری بدید

کلا 50 تا تست قراره تو کنکور بیاد ، 30 تا فصل هم داریم ، طراح میاد مباحث مهم و تست خیز رو مورد پرسش قرار میده نه مباحثی که کمتر اهمیتی نداره ، البته این گفتار به این معنی نیستش که شما مباحث غیر مهم رو اصلا نخونید و بخیالش بشید و بهش اهمیتی نداره ، منظور اینه که مباخث تست خیر اهمیت مضاعف تری دارن

مثال عنکبوت رو زدید درحالی که همین امسال طراح اومد گفت پاهای عقبی ملخ بلند تر از پاهای جلوییه! :/
      هیچ چیز بعید نیست
      ما زنده به آنيم كه آرام نگيريم...

5. Top | #20
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ماشالا بهش زیست 89 درصد تو 97 شاهکاره اگه بقیه درساشون هم مثل زیست باشه دیگه رتبه دو رقمی رو حتما آورده
      زیست 97 هم به نوبه خودش سخت بود

این را بدانید … فقط شما هستید که میتوانید خودتان را به جایی که میخواهید برسانید، نه هیچکس دیگری”

6. Top | #21
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      امسال از انگشت های خفاش میدن
      میگی نه نگاه کن

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Green نمایش پست ها
      ماشالا بهش زیست 89 درصد تو 97 شاهکاره اگه بقیه درساشون هم مثل زیست باشه دیگه رتبه دو رقمی رو حتما آورده
      زیست 97 هم به نوبه خودش سخت بود
      ۸۸ منطق شد
      آنانکه دستی را که نان‌ شان می‌ داد، گاز گرفتند

محکوم‌ اند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می‌ زند!

8. Top | #23
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      انشالا شما خودت هم امسال یه رتبه خیلیییی خوب بیازی و به چیزی که لیاقتش رو داری برسی

9. Top | #24
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      امسال از انگشت های خفاش میدن
      میگی نه نگاه کن
      همش در گیر حاشیه این شما کتاب درسی رو خوب مسلط باش تستای الگو رو بزن هم چنین تستای سه سال اخیر قلم چی و گزینه دو سر جلسه کنکور هم مطمعن باش بین 30تا 35سوال با همین کتاب درسی حل میشه دیگه چرا اینقدر بری دنبال چرت و پرتای این و اون اخرشم نتونی چن دور کتاب درسی رو خوب بخونی

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin6 نمایش پست ها

مثال عنکبوت رو زدید درحالی که همین امسال طراح اومد گفت پاهای عقبی ملخ بلند تر از پاهای جلوییه! :/
      هیچ چیز بعید نیست
      اینو قبول دارم که هیچ چیزی بعید نیست ، حتی طراحا میان دقیقا از مباحث و نکاتی تست میدن که بچه ها بهش هیچ توجهی نمیکنن عمدتا ولی من با دید خودم مثل طراح نگاه میکنم ، یعنی اگر بخوام مثلا یکی از 50 تست کنکور رو از فصل 1 دوم طرح کنم هیچ وقت نمیام مباحث مهم تر رو ول کنم بچسبم به مباحثی که داری اهمیت بسیار کمتری هستش مثل اینکه تعداد پاهای عنکبوت که 6 تا بودن یا 8 تا

کلا 50 تا تست قراره تو کنکور بیاد ، 30 تا فصل هم داریم ، طراح میاد مباحث مهم و تست خیز رو مورد پرسش قرار میده نه مباحثی که کمتر اهمیتی نداره ، البته این گفتار به این معنی نیستش که شما مباحث غیر مهم رو اصلا نخونید و بخیالش بشید و بهش اهمیتی نداره ، منظور اینه که مباخث تست خیر اهمیت مضاعف تری دارن
      البته بالا هم عرض کردم همه مطالب کتاب مهم هستند ولی بعضی مطالب مهم ترن

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maryam13 نمایش پست ها
      همش در گیر حاشیه این شما کتاب درسی رو خوب مسلط باش تستای الگو رو بزن هم چنین تستای سه سال اخیر قلم چی و گزینه دو سر جلسه کنکور هم مطمعن باش بین 30تا 35سوال با همین کتاب درسی حل میشه دیگه چرا اینقدر بری دنبال چرت و پرتای این و اون اخرشم نتونی چن دور کتاب درسی رو خوب بخونی
      شما دانشجویید؟

12. Top | #27
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تست زدن تو زیست جنبه ی اموزشی نداره ! بیشتر برای اشنایی با نوع سوال ! برای افزایش سرعت تست زنی ! برای آشنایی با دام های تستی و این چیزاس !

زیست نه فقط مفهومی ک بعضیا میگن
      ن حفظی ک بعضیا میگن !

زیست باید با درک مفهوم کل کلمه ب کلمه کتابو حفظ باشی ( حداقل در سطح کنکور اینو میطلبه ) شما حتی اگ ی دونه کلمه هم بلد نباشی و ی تست شمارشی بدن دیگ محال با حدس و گمان بتونی اون تستو بزنی !

تو زیست حتی یک ( و ) از متن کتاب هم میتونه مهم باش!!

رتبه 1 سال 95 بود اگ اشتباه نکنم تعداد تستایی ک واس زیست زده بود 5 رقمی بود تا جایی ک یادم ( یا 14 هزار بود یا 20 هزار )

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      اینو قبول دارم که هیچ چیزی بعید نیست ، حتی طراحا میان دقیقا از مباحث و نکاتی تست میدن که بچه ها بهش هیچ توجهی نمیکنن عمدتا ولی من با دید خودم مثل طراح نگاه میکنم ، یعنی اگر بخوام مثلا یکی از 50 تست کنکور رو از فصل 1 دوم طرح کنم هیچ وقت نمیام مباحث مهم تر رو ول کنم بچسبم به مباحثی که داری اهمیت بسیار کمتری هستش مثل اینکه تعداد پاهای عنکبوت که 6 تا بودن یا 8 تا
      البته بالا هم عرض کردم همه مطالب کتاب مهم هستند ولی بعضی مطالب مهم ترن
      سرنخ سر همین «تشخیص اهمیت مطلب» هستش
      و تعداد کمی هستن که میتونن تشخیص بدن چی میتونه از نظر طراح مهم باشه
      و این همون دلیلی هستش که هر سال سورپرایز جدیدی رو شاهدیم

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      تستای کنکور به خودی خود خیلی نکات خوبی داخلشون دارن
      اگه یه پاسخ نامه تشریحی دقیق براشون باشه که همه نکات رو مو به مو نوشته باشه با یاد گیری اونا هم میشه به درصد بالایی رسید
      خودم امتحان کردم که میگم!!!
      دور دنیا پاسخاش خوبه

15. Top | #30
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JAVAD AGHA نمایش پست ها
      تست زدن تو زیست جنبه ی اموزشی نداره ! بیشتر برای اشنایی با نوع سوال ! برای افزایش سرعت تست زنی ! برای آشنایی با دام های تستی و این چیزاس !

زیست نه فقط مفهومی ک بعضیا میگن
      ن حفظی ک بعضیا میگن !

زیست باید با درک مفهوم کل کلمه ب کلمه کتابو حفظ باشی ( حداقل در سطح کنکور اینو میطلبه ) شما حتی اگ ی دونه کلمه هم بلد نباشی و ی تست شمارشی بدن دیگ محال با حدس و گمان بتونی اون تستو بزنی !

تو زیست حتی یک ( و ) از متن کتاب هم میتونه مهم باش!!

رتبه 1 سال 95 بود اگ اشتباه نکنم تعداد تستایی ک واس زیست زده بود 5 رقمی بود تا جایی ک یادم ( یا 14 هزار بود یا 20 هزار )

ممنون بابت توضیحاتت اگه منظورت محمد احمیه که 38 هزار تا تست زده بود!!!
      ینی من هنوز تو کف تعدادشم
      (تو برنامه تلویزیونی از زبون خودش شنیدم که گفت 38 هزار تا)

صفحه 2 از 8 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)