خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

{روش مدیریت ازمون کاربران انجمن درازمون های ازمایشی}

لطفاهمه شرکت کنیدتاازتجربه های هم استفاده کنیم ونفع یاضرری که ازاین روش دیدیدروهم توضیح بدیدتاهرکس بتونه برای خودش یک نتیجه ای بگیره مثلا ترتیب پاسخ دادن دروس درهردو دفترچه عمومی واختصاصی روذکرکنید وبگیدکه باشروع کردن ازکدوم درس نتیجه ی بهتری گرفتیدوباشروع ازکدوم درس استرستونوبهترکنترل کردید دوراول چه مباحثی نزدیدوبرای دوردوم گذاشتیدو دوردوم به ترتیب ضریب سراغ درس هارفتیدیابه ترتیب تسلط دوباره میگم خواهشا همه شرکت کنیدتابه یک نتیجه گیری کلی هرکی برای خودش برسه واونوشخصی سازی کنه.
      به طورکلی مدیریت ازمون سه بخش مهم داره بخشِ اول به قبل از آزمون اختصاص داره و ما در این بخش راجب کارهایِ مهمی که روز قبل از آزمون باید انجام بدهیم(مشخصا جمع بندی آزمون)وهدف گذاری که متناسب باآسانی یاسختی سوالات درلحظه ی مواجه باتست باان روبه رومی شویم بحث میکنیم،بخشِ دوم به روز آزمون و سر جلسه آزمون اختصاص دارد و ما مورد اینکه سر جلسه امتحان چگونه مدیریت خوبی روی سوالات و دفترچه ها داشته باشیم بحث میکنیم میتوانم بگویم بخش دوم مهم ترین بخش این آموزش است،بخشِ سوم هم به بعد از آزمون اختصاص دارد که در آن به صورت کامل راجبِ بعد آزمون و مشخصا بررسی آزمون آزمایشی و سوالات اشتباه صحبت خواهیم کردکه این بخش دراصلی ترین ازمون(کنکور)چندان مهم نیست امادرازمون های ازمایشی خیلی مهم است وحتمابایدهدف گذاری راچک کردوتحلیل ازمون روتوی یک دفترچه انجام داداین دفترچه که حاوی نکات مهم ازمون هاست درماه های پایانی کنکورفوق العاده مهم است چون شما مسایلی راکه دران ضعف داشته ایدونادرست حل کرده ایدیامباحثی راکه خیلی مهم وجامع است وهرساله درکنکورازان هاتست مطرح میشوددراین دفترچه یادداشت کرده اید.
      باید آنقدر تمرین آزمون دادن بکنی که خستگی واست معنایی نداشته باشه وبدونی که الان درتست های اولیه درس شیمی احتمال اینکه چه مباحثی طرح شده وتوباهاشون درگیرمیشی زیاده وذهنت به این مساله عادت کنه درواقع نبایداین مواردروحفظ کنی بلکه بایدشبیه تمرین شنا ذهنت روتمرین داده باشی که سرجلسه ی ازمون انقدرتمرین کرده باشی یادت بیادبرای شبیه سازی اگر نظام قدیم هستی میتونی از آزمون های معادل همون تاریخ پارسال وحتی سه چهارسال گذشته استفاده بکنی اگر نظام جدید باشی خودت یک سری تست راندوم از کتاب تستت انتخاب میکنی و کار میکنی.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      مثلا من خودم توعمومی هابه ترتیب دفترچه جلومیرم اول تموم ادبیاتو میزنم به جزلغت تیپ شمارشیش ودوسه تاتست سخت اززبان فارسی مثل شمارش تکواژیاواژه یاشمارش ترکیب های اضافی ووصفی اینارومیذارم برادوردوم.
      دردرس عربی تمام ترجمه هاویه نگاه کوتاه به قواعد،مباحثی ازقواعدکه بلدم رومی زنم امادرعربی درک مطلب رومیذارم دوردوم.
      دردرس معارف سعی میکنم همه ی تست هارودوراول جواب بدم بجزرابطه های علت ومعلولی یاتست هایی که صورت سوالشون کمی غیرقابل فهمه اینام میذارم برای دوردوم.
      دردرس زبان کل سوالات گرامروواژگان وکلوزروحل میکنم اماتوریدینگ هاسعی میکنم ازریدینگ اخرکه معمولا ساده تره!! شروع کنم به سوالات استنباطی هم احتمالا جواب نمیدم چون نیازمندتسلط زیادی روی متنه ریدینگه وبه وقتی که بایدبراش بذاری نمیصرفه!
      تودوردوم به ترتیب ضرایب میرم سراغ درس ها اول ادبیات بعددینی بعدزبان بعدعربی وهرچی سوال تونستم حل کنم حل میکنم برای کل دوردوم 16دقیقه میذارم که به هردرس4دقیقه اختصاص میدم تواون چهاردقیقه چه سوالارو حل کنم چه نه به هرحال درسوردمیکنم ومیرم درس بعد!

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up

4. Top | #4
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      خب من اول از نقطه قوتم یعنی زبان شروع میکنم و کل زبان رو میزنم .
      اینجا املا و لغت و تاریخ ادبیات ( 6 و7 سوال اول ) ادبیات رو میزنم .
      بعد برای دینی کل سوالات رو میزنم .
      در این مرحله سوالات ترجمه عربی رو میزنم .
      حالا سوالات آرایه و دستور رو اینجا میزنم .
      اینجا یکی دو تا سوال قواعدی درک مطلب عربی و کل قواعد عربی رو جواب میدم .
      اینجا هم سوالات قرابت رو جواب میدم و تقریبا پرونده ادبیات بسته میشه .
      در آخر هم نوبت به درک مطلب عربی می رسه .

برای اختصاصی ها :
      اول از همه کل زیست رو می زنم .
      سوالات حفظی و مسائل سبک شیمی رو در این مرحله می زنم .
      ریاضی سوالات غیر سخت رو به شکل پارتیزانی تست می زنم .
      مرحله قبل که برای ریاضی انجام شد رو برای فیزیک انجام می دم .
      اینجا یه تصمیم گیری باید صورت بگیره : می بینم اوضاع این 3 درس کدوم ها بهتره و کدوم ها بدتر هستند . از کدوما بهتر و بیشتر پاسخ دادم . اما به طور معمول و اگر حالا برام بین این 3 درس تفاوت نباشه به این ترتیب میرم جلو :
      1- سوالات سخت تر شیمی
      2- سوالات سخت تر ریاضی
      3- سوالات سخت تر فیزیک

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      Up
      جای بحث در همچین تاپیک هایی واقعا خالیه =)
      در گریختن رستگاری نیست. بمون و از خودت چیزی بساز که نشکنه...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن