خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 25 از 25
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 54675 نمایش پست ها
      1-

3- چند گرم سدیم کربنات با درصد خلوص 99 درصد برای تهیه 400 میلی لیتر محلول آبی 1 مولال نیاز دارم؟چگالی سدیم کربنات جامد 2.54 گرم بر سانتی متر مکعب میباشد.

جواب سوال سوم:

لطفاً دوستان جواب این سوال رو بدهند: با فرض اینکه محلول آبی نباشد و چگالی حلال 1.75گرم بر سانتی متر مکعب باشد و جرم مولکولی آن 20 باشد، چند گرم سدیم کربنات با مشخصات گفته شده در سوال برای تهیه محلول 1 مولال نیاز داریم؟

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      1-
      4- چند گرم اسید فسفریک با درصد خلوص 84 درصد وزنی با چگالی 1.84
      گرم بر سانتی متر مکعب برای تهیه 600 گرم محلول 3 مولال نیاز داریم؟
      جواب سوال چهارم:

این سوال و سوال قبلی که آقای مشمولی گفتند که نقص فنی داره،نقص فنی نداره فقط تمام اطلاعاتی که شما روی ظرف ماده میتونید ببینید و به محاسبه غلظت ربط بدین رو داده حالا پاسخگو باید قادر باشه که درک کنه نیازی به چگالی نیست، اینم به این دلیله که موقع کار توی آزمایشگاه و یا هر جای دیگه ای، دیگه سوالی نیست که شما بتونید ازش بفهمید که چه داده هایی مورد نیازند و خودتون باید داده های مورد نیاز رو از روی داده های روی ظرف ماده انتخاب کنید.
      ویرایش توسط 54675 : 18 شهریور 1392 در ساعت 00:53

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من دیگه چیزی در مورد مولالیته به ذهنم نمیرسه اگر آقای مشمولی و یا دوستان دیگه سوالی به ذهنشون میرسه که ما نگفتیم، لطفاً سوال رو بنویسند و اگه کسی جواب سوالشم نمیدونه فقط سوال رو بنویسه تا دوستان جواب بدهند. و اگر هم روش های دیگری برای پاسخ گویی به سوالات ذکر شده میدونند لطفاً دریغ نکنند و اجازه بدهند که دیگران هم از دانسته هاشون سود ببرند .
      سپاس
      ان شالله اگه کسی سوالی نپرسید فردا به فرمالیته میپردازیم با کمک دوستان.

4. Top | #19
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      من دیگه چیزی در مورد مولالیته به ذهنم نمیرسه اگر آقای مشمولی و یا دوستان دیگه سوالی به ذهنشون میرسه که ما نگفتیم، لطفاً سوال رو بنویسند و اگه کسی جواب سوالشم نمیدونه فقط سوال رو بنویسه تا دوستان جواب بدهند. و اگر هم روش های دیگری برای پاسخ گویی به سوالات ذکر شده میدونند لطفاً دریغ نکنند و اجازه بدهند که دیگران هم از دانسته هاشون سود ببرند .
      سپاس
      ان شالله اگه کسی سوالی نپرسید فردا به فرمالیته میپردازیم با کمک دوستان.
      سوالی باشه بذارین تو انجمن من راهکار میگم

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m_mashmuli نمایش پست ها
      سوالی باشه بذارین تو انجمن من راهکار میگم
      سلام
      به نظر شما دیگه سوالی در رابطه با مولالیته نمیشه طرح کرد؟اگه سوالی رو میشه طرح کرد خوب شما هم سوال و هم راهکار رو همراه بدین.

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

محاسبه غلظت فرمال

فرمالیته عبارت است از مقدار وزن فرمولی ازیک ماده حل شده برحسب گرم دریک لیترمحلول.
      1- غلظت فرمال حاصل از انحلال 100 میلی لیتر اسید سولفوریک 97 درصد وزنی با چگالی 1.84گرم بر سانتی متر مکعب را در 500 میلی لیتر محلول حساب کنید.

پاسخ:

اساتید محترم لطفاً این جواب رو بررسی کنند چون من بهش شک دارم:اگه درسته لطفاً بگید و اگه اشتباهه جواب صحیح رو بنویسید.

ویرایش توسط 54675 : 19 شهریور 1392 در ساعت 01:32

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

بدست آوردن مقدار ماده مورد نیاز برای غلظت فرمال

1- برای تهیه 200 میلی لیتر محلول 2 فرمال اسید سولفوریک،از اسید 97 درصد با چگالی 1.84 گرم بر سانتی متر مکعب به چه مقدار اسید نیاز دارم؟

8. Top | #23
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      سلام
      در این تایپیک برای آشنایی با مسائل مختلف غلظت محلول ها و روش های محاسبه و تهیه غلظت های مولال و فورمال و مولار و نرمال بحث می شود، بنابراین دوستان هر سوالی که بنظرشون در این حوضه قرار داره را بپرسند تا اساتید عزیز پاسخگوی آنها باشند.
      لطفاً از بیان سوالات مشابه و تکراری مطرح شده خودداری کنید و قبل از ارسال سوال، سوالات مطرح شده را مطالعه کنید و در صورتی که سوال مشابه سوال شما نبود، سوال خودتون رو مطرح کنید.
      %D9%85%D8%AD%D9%84%D9%88%D9%84-1.png
      %D9%85%D8%AD%D9%84%D9%88%D9%84-2.png

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط استاد مشمولی نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: محلول 2.png
مشاهده: 43
حجم: 78.7 کیلو بایت
      سلام
      اگه میشه درباره دوتا سوال در رابطه با محلول ها:
      سوال اول: غلظت گرمی محلول نیتریک اسید با درصد وزنی 70% و چگالی 1.2 گرم بر سانتی متر مکعب چند گرم بر لیتر است.
      سوال دوم: محلول 20% وزنی سود به شرط داشتن 1.1 گرم بر سانتی متر مکعب دارای چه مولاریته ای است.
      کمی توضیح بدین چون به نظرم جواب هاشون یکم اشکال داره.
      از اونجایی که توی سوال اول محاسبات انجام شده اشتباه هستند و همینطور جرم یک مول سود در سوال دوم رو 63 گرم نوشتید بنظرم جوابها اشتباهند یا من اشتباه می کنم، لطفاً بیشتر توضیح بدین.
      فکر کنم جوابهای درست به این شکل باشند.

10. Top | #25
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      دوستان توی سوالات غلظت همیشه حجم کل محلول همون حجم حلاله؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن