خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 32
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تست غلط در شیمی ۹۰

دوستان من رو راهنمایی کنید لطفا.
      برسی این تست
      اگر هر کیلوگرم از یک نمونه اب دارای ۱.۱۶۴ گرم یون هیدروژن سولفات باشد،برای خنثی کردن این یون در یه تن از این نمونه اب،چند گرم سدیم هیدروکسید مصرف میشود؟(در صورتی که بازده درصدی واکنش ،برابر۸۰ درصد باشد.)...(s=32 ,Na=23,o=16,H=1:گرم بر مول)
      ۱)۵۰۰ ۲)۱۰۰۰ ۳)۶۰۰ ۴)۱۲۰۰

و حالا جواب خیلی سبز
      اینبار باید بشه...

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی سبز اومده NaoHرو بر حسب گرم بدست اورده و بعد اون رو در داخل کسر بازده درصدی به عنوان مقدار عملی اورده.....در حالی که مقدار عملی فراورده باید باشد و این NaoH مقدار واکنش دهنده است...و جواب رو ۶۰۰ بدست اورد .....در کل نظر من اینه که این تست ابهام داره چون تو صورت سوال باید فراورده رو میخواست...تا بشه بازده درصدی رو تو فرایند جواب دادن استفاده کرد در غیر این صورت اصلا بازده درصدی نباید در فرایند جواب استفاده بشه ....ممنون میشم همفکری کنید ....بعد میام سر میزنم تا جواب هاتونو ببینم ....پیشاپیش بابت تایمی که میذارین ممنون
      اینبار باید بشه...
      ویرایش توسط zahra abdi : 17 آبان 1397 در ساعت 22:39

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra abdi نمایش پست ها
      خیلی سبز اومده NaoHرو بر حسب گرم بدست اورده و بعد اون رو در داخل کسر بازده درصدی به عنوان مقدار عملی اورده.....در حالی که مقدار عملی فراورده باید باشد و این NaoH مقدار واکنش دهنده است...و جواب رو ۶۰۰ بدست اورد .....در کل نظر من اینه که این تست ابهام داره چون تو صورت سوال باید فراورده رو میخواست...تا بشه بازده درصدی رو تو فرایند جواب دادن استفاده کرد در غیر این صورت اصلا بازده درصدی نباید در فرایند جواب استفاده بشه ....ممنون میشم همفکری کنید ....بعد میام سر میزنم تا جواب هاتونو ببینم ....پیشاپیش بابت تایمی که میذارین ممنون
      من حساب کردم همون ۶۰۰ میاد.
      ببین وقتی میگه بازده هشتاد درصده ینی اینکه ما اگه صد مول سدیم هیدروکسید تو این اب بریزیم فقط هشتاد درصد هیدروژن سولفات میتونه هیدروژنشو با هیدروکسید واکنش بده و ما بقی بیست درصد از هیدروژن سولفات واکنش نمیده.
      با این اوصاف اومده تعداد مول هیدروژن رو داده( ینی باید محاسبه کنی) بعد گفته هشتاد درصدش واکنش میده. حالا بگو ببینم چند گرم سدیم هیدروکسید باید بریزیم. ساده س

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یا میتونم ساده تر بگم از هر صد مول هیدروژن سولفات فقط هشتاد درصدش واکنش میده ....

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مگه مقدار نظری و عملی فراورده نیست ....ولی خیلی سبز واکنش دهنده رو به عنوان عملی در کسر اورده و از طرفی مگه چیزی که از استوکیومتری بدست میاد نظری نیست پس چرا به عنوان عملی اورده...اشتباهاتم رو اصلاح کنید ممنون
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست %DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8%DB%B1%DB%B1%DB%B0%DB%B8_%DB%B2%DB%B1%DB%B2%DB%B3%DB%B3%DB%B7.jpg  
      اینبار باید بشه...

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان انلاین شما هم نظر بدین ممنون
      اینبار باید بشه...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شاید در علم من نقصی وجود داره ...اگر میتونید اون نقص رو از بین ببرید ...مچکرم
      اینبار باید بشه...

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من چند دقیقه هم منتظر میمونم ...حداقل ندایی بدین به من من منتظر بمونم برا جواب یا قصد پاسخگویی ندارین
      اینبار باید بشه...

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra abdi نمایش پست ها
      مگه مقدار نظری و عملی فراورده نیست ....ولی خیلی سبز واکنش دهنده رو به عنوان عملی در کسر اورده و از طرفی مگه چیزی که از استوکیومتری بدست میاد نظری نیست پس چرا به عنوان عملی اورده...اشتباهاتم رو اصلاح کنید ممنون
      درسته اون عددی که تو محاسبات به دست میاریم مقدار نظری هست. برای پیدا کردن مقدار عملی باید از روی راندمان واکنش به دست بیاد. رادمان واکنش هم از آزمایشات عملی که انجام میشه به دست میاد. بله میدونم از روی فرآورده این مقدار ها تعیین میشه وی حواست باشه که این واکنش به صورت یک به یک هستش. ینی یه مول هیدروژن با یه مول oH- واکنش میده و یه مول آب به دست میاد. پس فرقی نمیکنه اگه راندمان رو نسبت به واکنش دهنده بگیری یا نسبت به فرآورده.
      خوب به مفهوم پست قبلم دقت کن...

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خوب
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 15417061174231027302318.jpg  
      اینبار باید بشه...

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این جواب من با تناسب بندیه و اشتباهم هست ....لطفا بگین کجا رو اشتباه میکنم(البته اگر قرار باشه از بازده استفاده کنیم)
      اینبار باید بشه...

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یعنی ۸۰ درصد رو باید در Naoh ضرب کنم تا جواب در بیاد
      اینبار باید بشه...

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خوب چه علتی داره که تو یون هیدروژن سولفات ضرب نمیکنیم...
      اینبار باید بشه...

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      یا میتونم ساده تر بگم از هر صد مول هیدروژن سولفات فقط هشتاد درصدش واکنش میده ....
      جواب شما در این قسمت من رو به این کج فهمی میرسونه که ۸۰ درصد رو در هیدروژن سولفات ضرب کنم ...در اون صورت اشتباه هست
      اینبار باید بشه...

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خوب حالا چیکار کنم
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 1541707572470-477732342.jpg  
      اینبار باید بشه...

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن