خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 32
    1. Top | #16
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      به نظرم آقای saeid_NRT خوب توضیح دادن !
      منم یه چیزی بگم : ببینید این مسائل که مد شدن و زیادم میاد قضیش اینه که چون بازده واکنش 100 درصد نیست , برای تولید فراورده ی مورد نظر مقدار بیشتری واکنش دهنده مصرف شه ! پس فرقی نداره شما به ازای مصرف واکنش دهنده محاسبات رو انجام بدی یا تولید فراورده
      ببینید شما 480 گرم NaOH لازم دارین ( اگر بازده 100 درصد باشه ) . حالا که 100 درصد نیست طبیعتا بیشتر نیاز دارین ! یعنی مقدار عملی بیشتر از مقدار نظریه ! رو کاغذ دیدین 480 گرم نیاز دارین ولی در عمل بیشتر نیاز دارین ! ( برای مصرف )
      امیدوارم منظورو فهمونده باشم . اصلا فرمول رو بیخیال شید ! با مفهوم پیش برید !

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _StuBBorN_ نمایش پست ها
      به نظرم آقای saeid_NRT خوب توضیح دادن !
      منم یه چیزی بگم : ببینید این مسائل که مد شدن و زیادم میاد قضیش اینه که چون بازده واکنش 100 درصد نیست , برای تولید فراورده ی مورد نظر مقدار بیشتری واکنش دهنده مصرف شه ! پس فرقی نداره شما به ازای مصرف واکنش دهنده محاسبات رو انجام بدی یا تولید فراورده
      ببینید شما 480 گرم NaOH لازم دارین ( اگر بازده 100 درصد باشه ) . حالا که 100 درصد نیست طبیعتا بیشتر نیاز دارین ! یعنی مقدار عملی بیشتر از مقدار نظریه ! رو کاغذ دیدین 480 گرم نیاز دارین ولی در عمل بیشتر نیاز دارین ! ( برای مصرف )
      امیدوارم منظورو فهمونده باشم . اصلا فرمول رو بیخیال شید ! با مفهوم پیش برید !
      خوب شما اینو میگین
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 1541708230820-990052939.jpg  
      اینبار باید بشه...

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      در این صورت ۶۰۰ بدست نمیاد
      اینبار باید بشه...

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم اتفاقا مفهومی به موضوع نگاه میکنم که میگه سوال ابهام داره
      اینبار باید بشه...

5. Top | #20
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra abdi نمایش پست ها
      خوب شما اینو میگین
      نه ! اصلا توجه نکردین انگار !
      دیگه در ساده ترین حالت اینجوری میگم : ببینید 480 گرم NaOH میخوایم ! درست ؟ خب الآن بازده واکنش 100درصد نیست . قبول دارین وقتی بازده درصدی واکنش 100 درصد نیست مقدار فراورده ای که داریم کمتر از حد انتظاره ؟
      اگه تا اینجاشو متوجه شدین ادامه رو بخونین : خب اگه مقدار فراورده کمتر از حد انتظاره پس باید مقدار واکنش دهنده ی بیشتری وارد واکنش شه ! اینم قبول دارین؟
      اگه تا اینجا اوکی شده بگین ادامشو بگم

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خوب
      اینبار باید بشه...

7. Top | #22
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خب الان مگه نمیگیم بازده 80 درصده ؟ یعنی 80 درصد چیزی که انتظار داریم براورده میشه !
      حالا برای واکنش دهنده اینجوری میگیم : چقدر ماده مصرف شه که 80 درصدش بشه 480 گرم ( یعنی مقدار مورد انتظارمون ) ؟!

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عالی بود ممنون
      راستی منم میخوام داروسازی بخونم.گرچه من تو اولین باری که این مسئله رو حل کردم شکست خوردم ولی از شکستم یه چیزی یاد گرفتم تا روز کنکور هوشمندانه تر باشم و چشمامو بیشتر باز کنم..
      شکست رو با تجربه بدست اوردن هم مفهوم میدونم ....در واقع هر مسئله ای که طرح میشه به جوابی هم منجر میشه...این نوع نگاه ماست که مارو به جواب غلط یا درست میرسونه ....شما به این موضوع امید دارید که من دارو بیارم؟
      اینبار باید بشه...

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دوستان من رو راهنمایی کنید لطفا.
      برسی این تست
      اگر هر کیلوگرم از یک نمونه اب دارای ۱.۱۶۴ گرم یون هیدروژن سولفات باشد،برای خنثی کردن این یون در یه تن از این نمونه اب،چند گرم سدیم هیدروکسید مصرف میشود؟(در صورتی که بازده درصدی واکنش ،برابر۸۰ درصد باشد.)...(s=32 ,Na=23,o=16,H=1:گرم بر مول)
      ۱)۵۰۰ ۲)۱۰۰۰ ۳)۶۰۰ ۴)۱۲۰۰

و حالا جواب خیلی سبز
      این سوال مشکل فلسفی داشت. بازده مال فراورده هست نه واکنش دهنده. وقتی بازده یه واکنش 80 درصده یعنی واکنش دهنده ها کامل واکنش میدن ولی فقط 80 درصد فراورده ها چیزیه که ما میخوایم و 20 درصدش فراورده مطلوب نیست.
      قاعدتا نباید درصد بازده رو اثر میدادیم

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها

این سوال مشکل فلسفی داشت. بازده مال فراورده هست نه واکنش دهنده. وقتی بازده یه واکنش 80 درصده یعنی واکنش دهنده ها کامل واکنش میدن ولی فقط 80 درصد فراورده ها چیزیه که ما میخوایم و 20 درصدش فراورده مطلوب نیست.
      قاعدتا نباید درصد بازده رو اثر میدادیم
      منم با شما هم نظرم ولی نظر دوستان برام شک درست کرد ....امیدوارم روزی با تمام وجودم جواب درستشو پیدا کنم قطعا اون روز اروم میشم....من رو جوابم تعصب ندارم فقط میخوام سلولهای مغزم بیشتر کار کنه......خوب دوستان وقت خیلی زیادی رو رو این سوال گذاشتم ولی برام تجربه شد ....که دیدم رو گسترش بدم...
      اینبار باید بشه...

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فعلا انجمن رو ترک میکنم تا به ادامه ی مطالعم بپردازم...تو زنگ تفریحم میام سر میزنم تا نظرهاتونو بخونم....از همتون ممنونم که وقت گذاشتید و میذارید
      اینبار باید بشه...

12. Top | #27
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      عالی بود ممنون
      راستی منم میخوام داروسازی بخونم.گرچه من تو اولین باری که این مسئله رو حل کردم شکست خوردم ولی از شکستم یه چیزی یاد گرفتم تا روز کنکور هوشمندانه تر باشم و چشمامو بیشتر باز کنم..
      شکست رو با تجربه بدست اوردن هم مفهوم میدونم ....در واقع هر مسئله ای که طرح میشه به جوابی هم منجر میشه...این نوع نگاه ماست که مارو به جواب غلط یا درست میرسونه ....شما به این موضوع امید دارید که من دارو بیارم؟
      خواهش میکنم
      اصلا غیر ممکنه شما تست بزنید و همه ی نکات رو بلد باشید . از این شکستا زیاد پیش میاد ولی در هر صورت تجربه میشه . بعدم فضای کنکور متفاوته ! شما باید با نظر طراح به سوالا جواب بدین ( حالا درست یا غلط ) . مخصوصا زیست که اصلا عالمی داره !!
      اگه مصمم و پیوسته درس بخونید قطعا به هدفتون میرسید

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      منم با شما هم نظرم ولی نظر دوستان برام شک درست کرد ....امیدوارم روزی با تمام وجودم جواب درستشو پیدا کنم قطعا اون روز اروم میشم....من رو جوابم تعصب ندارم فقط میخوام سلولهای مغزم بیشتر کار کنه......خوب دوستان وقت خیلی زیادی رو رو این سوال گذاشتم ولی برام تجربه شد ....که دیدم رو گسترش بدم...
      خب تبریک میگم. جواب صحیح و تحلیل دقیق سوال توسط یکی از اساتید خیلی خوب:
      https://cdn.sanatisharif.ir/media/63...mp4?download=1

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون
      اینبار باید بشه...
      ویرایش توسط zahra abdi : 18 آبان 1397 در ساعت 01:50

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خوب شما اینو میگین
      تناسب رو اشتباه بستی. جای ایکس و ۴۸۰ رو عوض کنی ۶۰۰ میاد. اگه تا اینجای کار درست اومده بودی خودت، اینو به عنوان یه اشتباه لپی میشه تلقی کرد اونم اشکال نداره. انشاالله به آرزوت برسی. موفق باشی

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن