خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Exclamation سوالی در مورد الماس و گرافیت

یه سوال دارم ؟
      چرا سطح انرژی الماس بالاتر از گرافیت هسش با اینکه الماس محکمتره

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireaza_103 نمایش پست ها
      یه سوال دارم ؟
      چرا سطح انرژی الماس بالاتر از گرافیت هسش با اینکه الماس محکمتره
      عزیزام پایداری فقط به معناس سخت تر و محمتر بودن نیس مثلا فنر خیلی سخت و محکم باشه آیا پایدارتره؟
      در شیمی پایداری به حالتی می گویند که انرژی آزاد (گیبس) حداقل داشته باشه

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      الماس در حالت پایدار دارای ساختار بلندروی (مکعبی) استدر فشارهای بالا پایدار است پس لزومان به این معنی نیست چون سطح انرژی بالا داره سخت تره

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام!
      در مورد آلوتروپ ها یا دگر شکل ها آنتالپی اون آلوتروپی برابر صفره که حالت استاندارد ترمودینامیکی داشته باشه و پایدارتر باشه که در مورد کربن گرافیت پایدار تره و آنتالپی تشکیل اون برابر صفر در نظر گرفته میشه و چون الماس نسبت به اون ناپایدار تره آنتالپی اون مثبته!
      نکته 1) پایداری با سطح انرژی رابطه عکس دارد!
      نکته 2) پایداری ربطی به سختی یا نرمی ندارد!

امیدوارم توضیحاتم کافی باشه!!!
      www.venus-students.ir
      ویرایش توسط حمید فتوت : 04 دی 1392 در ساعت 21:38

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ببخشید منم یه سوال داشتم چرا الماس رسانای برق نیست ورسانای گرما اما گرافیت برعکسه؟؟؟

جانم از آتشفشان ها گذر مي کند
      با خويشتن در جنگم
      از خود عبور مي کنم
      تو آن سوي من ايستاده اي
      و لبخند مي زني
      و لبخند تو آن قدر بها دارد
      که به خاطرش از آتش بگذرم
      من طلا خواهم شد
      مي دانم .

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bita m نمایش پست ها
      ببخشید منم یه سوال داشتم چرا الماس رسانای برق نیست ورسانای گرما اما گرافیت برعکسه؟؟؟
      من هنوز درس ٥ شيمي ٢ رو نخوندم ولي طبق اون چيزي كه يادمه، تو الماس هر اتم كربن با ٤ تا اتم كربن ديگه پيوند داره ولي تو گرافيت چون هر اتم كربن يه الكترون تك داره اين باعث ميشه كه گرافيت بتونه جريانو از خودش عبور بده

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چون گرافیت پیوند 2 گانه داره

8. Top | #8
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تو کتاب نوشته گرافیت به علت وجود رزونانس در یک لایه و پیوند دوگانه رسان یا جریان برق است اما تو گاج نوشته بود در گرافیت هر اتم کربن با 3 پیوند به 3 اتم کربن دیگر متصل شده و بین لایه الکترون چهارم به صورت نامستقر قرار داره که به همین علت رسانای جریان برقه.از نظر علمی کدوم یک درست تره؟اگه آزمونی ،کنکوری ،المپیادی و...سوال بیاد ما متن کتاب رو در نظر میگیریم؟

9. Top | #9
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اساتید جواب نمیدید تاپیک جداگانه بزنم ها....

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      در گرافیت هر اتم کربن دارای چهار اوربیتال تک الکترونی است که سه تای آن با سه اتم کربن دیگر پیوند کوالانسی تشکیل می دهند و بدین ترتیب آرایش سه ضلعی مسطح را ایجاد می کنند اوربیتال چهارم که از نوع اوربیتال p است بر صفحه ی سه اوربیتال دیگر عمود است به عبارت دیگر بر لایه ی اتم های کربن عمود است هر اوربیتال p می تواند به طور همزمان و بصورت رزونانسی با اوربیتال های p ی مجاور نوعی هم پوشانی جانبی خفیف ایجاد نمایید که منجر به تشکیل پیوند نامستقر در حلقه های شش گوشه ی گرافیت می شود بدین ترتیب پیوند کربن - کربن مقداری خصلت دوگانه پیدا می کند ، وجود پیوند های نامستقر و به بیان درست تر الکترون های موجود در این پیوند های نامستقر و عدم استقرار آنها شبیه وضعی است که الکترون ها در فلز دارند لذا با وارد آمدن اختلاف پتانسیل الکتریکی الکترون ها به پیروی از جهت جریان برق جابجا میشوند در صورتی که پیوند های کوالانسی محکم شبکه ی غول آسای الماس مانع تحرک الکترون می شود

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن