خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 28
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Question رشته ای که اسمشو نمیدونم پزشکی یا چی ... ؟

سلام خدمت همه دوستان امیدوارم جای تاپیک مناسب باشه ... خوب هستید ؟
      خب یه سوالی دارم در مورد اسم یه رشته ... که واقعا نمیدونم جزو شاخه های پزشکیه یا رشته ی جدایی هستش .

نمیدونم شما سریال هایی دیدید که مرتبط با علوم پزشکی هست یا نه ... تو بعضی از اینا همیشه اشخاصی هستن که نسبت به تولید یه واکسن جدید یا یه داروی جدید اقدام میکنن .. مثلا میان ساختار ویروس رو ارزیابی میکنن براش درمان پیدا میکنن ... حالا کاری با تخیلی بودن بعضی فیلما ندارم ولی سوال مهمی که دارم اینه
      دقیقا چه رشته ای تو ایران موضوع کارش اینطوریه مثل بعضی کارکنای CDC ... اصلا چه دانشی منجر به ساخت یه ویروس جهشی میشه ؟ تخیل برم نداشته نمیخوام ویروس درس کنم برام سواله.
      من راستش به رشته ای علاقه دارم که اسمشم نمیدونم شاید پزشکی باشه و زیرشاخه ای از اون باشه شاید یه رشته جدا ...
      همچین رشته ای تو ایران بازارکار داره اصلا ؟ کاری میشه کرد ؟
      آخه میدونید پزشکی خیلی کسل کننده میشه اگه فقط بشینی یه جا تا مراجعه کننده بیاد مطبت یه قرص سرماخوردگی بنویسی بره پی کارش ... چیز هیجانی تری نیست ؟
      امروز یا فردا خیلی شبیه "یا زندگی یا مرگ"هستش ... مسئله اینه ما همیشه راه آسون رو انتخاب میکنیم . ترجیح میدیم بمیریم تا اینکه راه سخت زندگی کردن رو به پیش بگیریم ... شاید به خاطر همینه که میخوام از فردا زندگی کردن رو انتخاب کنم

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام
      نمیدونم شاید اشتباه کنم ولی اون رشته ای که مد نظر شماست رشته بیوتکنولوژی است
      این رشته جز رشته های بسیار تاپه که فقط در دانشگاه تهران تدریس میشه و رتبه های 2 رقمی و المپیادیا وارد این رشته میشن
      و اون چیزی که شما می خواهید توی گرایش پزشکی این رشته پیدا میشه
      به امید موفقیت

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مهندسی ژنتیک خیلی خوبه البته حس می کنم خوبه ولی بازار کار ایران نداره به رشته پژوهشی هم هست داروسازی هم جنبه پژوهشی داره اما کدوم زیر شاخه تخصص ش رو نمیدونم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Misto نمایش پست ها
      سلام خدمت همه دوستان امیدوارم جای تاپیک مناسب باشه ... خوب هستید ؟
      خب یه سوالی دارم در مورد اسم یه رشته ... که واقعا نمیدونم جزو شاخه های پزشکیه یا رشته ی جدایی هستش .

نمیدونم شما سریال هایی دیدید که مرتبط با علوم پزشکی هست یا نه ... تو بعضی از اینا همیشه اشخاصی هستن که نسبت به تولید یه واکسن جدید یا یه داروی جدید اقدام میکنن .. مثلا میان ساختار ویروس رو ارزیابی میکنن براش درمان پیدا میکنن ... حالا کاری با تخیلی بودن بعضی فیلما ندارم ولی سوال مهمی که دارم اینه
      دقیقا چه رشته ای تو ایران موضوع کارش اینطوریه مثل بعضی کارکنای CDC ... اصلا چه دانشی منجر به ساخت یه ویروس جهشی میشه ؟ تخیل برم نداشته نمیخوام ویروس درس کنم برام سواله.
      من راستش به رشته ای علاقه دارم که اسمشم نمیدونم شاید پزشکی باشه و زیرشاخه ای از اون باشه شاید یه رشته جدا ...
      همچین رشته ای تو ایران بازارکار داره اصلا ؟ کاری میشه کرد ؟
      آخه میدونید پزشکی خیلی کسل کننده میشه اگه فقط بشینی یه جا تا مراجعه کننده بیاد مطبت یه قرص سرماخوردگی بنویسی بره پی کارش ... چیز هیجانی تری نیست ؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.h.h نمایش پست ها
      سلام
      این رشته جز رشته های بسیار تاپه که فقط در دانشگاه تهران تدریس میشه و رتبه های 2 رقمی و المپیادیا وارد این رشته میشن
      به امید موفقیت
      این همون زمینه کاری بروبچ بیوتک داروست
      ................................

در استفاده از اون قید فقط هم دقت نما !؟!
      اونی که تهران هستش فقطش فقط مال «دکترای پیوسته» است
      ولی در دانشگاه های دیگه هستش که میشه بیوتک دارو خاند مثل مشهد
      ولی به شکل ناپیوسته
      مثلن ممکنه یه نفر پزشکی عمومی بخونه یا شیمی بخونه
      واسه ارشد بیوشیمی بخونه
      واسه دکترا بره بیوتک دارو بخونه
      ویرایش توسط ZAPATA : 06 آبان 1397 در ساعت 22:54

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.h.h نمایش پست ها
      سلام
      به امید موفقیت
      سلام ..
      خب حالا چطور میشه به این رشته رفت ؟ از طریق کنکور تجربی میشه ؟ باید حتما رتبه زیر 100 آورد ؟؟؟؟
      امروز یا فردا خیلی شبیه "یا زندگی یا مرگ"هستش ... مسئله اینه ما همیشه راه آسون رو انتخاب میکنیم . ترجیح میدیم بمیریم تا اینکه راه سخت زندگی کردن رو به پیش بگیریم ... شاید به خاطر همینه که میخوام از فردا زندگی کردن رو انتخاب کنم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      این همون زمینه کاری بروبچ بیوتک داروست
      ................................

در استفاده از اون قید فقط هم دقت نما !؟!
      اونی که تهران هستش فقطش فقط مال «دکترای پیوسته» است
      ولی در دانشگاه های دیگه هستش که میشه بیوتک دارو خاند مثل مشهد
      ولی به شکل ناپیوسته
      مثلن ممکنه یه نفر پزشکی عمومی بخونه یا شیمی بخونه
      واسه ارشد بیوشیمی بخونه
      واسه دکترا بره بیوتک دارو بخونه
      حالا چطور میشه به این رشته بیوتکنولوژی رفت ؟ میشه همون کنکور تجربی ک دادیم بیایم مثلا تو انتخاب رشته بزنیم بیوتکنولوژی و بریم بخونیم یا چی ؟
      راستش متوجه نمیشم ... تازه کارم تو بحث این چیزا
      .
      .
      .
      "از همین رو نیمی از ظرفیت پذیرش این رشته به داوطلبانی اختصاص دارد که در مرحله ما قبل نهایی المپیادهای دانش آموزی ریاضی، فیزیک، شیمی، کامپیوتر و زیست شناسی پذیرفته شده باشند و نیمی دیگر نیز به داوطلبانی که از طریق آزمون سراسری وارد شده و نمره کل آزمون سراسری آنها از ۱۰۰۰۰ کمتر نباشد. برای مثال در اولین سال ارائه این رشته، آخرین رتبه قبولی ۱۷۳ و در سال دوم، آخرین رتبه قبولی ۱۵۰ بود."

این چی چرت و پرت میگه ؟ ینی تراز کنکور نباید زیر 10000 باشه ؟؟ تا حالا ندیدم در مورد این رشته بحث کنن یا درموردش بگن

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      حالا چطور میشه به این رشته بیوتکنولوژی رفت ؟ میشه همون کنکور تجربی ک دادیم بیایم مثلا تو انتخاب رشته بزنیم بیوتکنولوژی و بریم بخونیم یا چی ؟
      راستش متوجه نمیشم ... تازه کارم تو بحث این چیزا
      .
      .
      .
      "از همین رو نیمی از ظرفیت پذیرش این رشته به داوطلبانی اختصاص دارد که در مرحله ما قبل نهایی المپیادهای دانش آموزی ریاضی، فیزیک، شیمی، کامپیوتر و زیست شناسی پذیرفته شده باشند و نیمی دیگر نیز به داوطلبانی که از طریق آزمون سراسری وارد شده و نمره کل آزمون سراسری آنها از ۱۰۰۰۰ کمتر نباشد. برای مثال در اولین سال ارائه این رشته، آخرین رتبه قبولی ۱۷۳ و در سال دوم، آخرین رتبه قبولی ۱۵۰ بود."

این چی چرت و پرت میگه ؟ ینی تراز کنکور نباید زیر 10000 باشه ؟؟ تا حالا ندیدم در مورد این رشته بحث کنن یا درموردش بگن
      از ریاضی و تجربی پذیرش داره
      اون شرایط نمره و رتبشم درسته
      مبناتم زیر 100 باشه که مطمئن شی مرحله اولشو قبولی
      بعدشم مصاحبه داره
      و مستقیم هم میری واسه دکترای پیوسته ! (یه چی بالاتر از پزشکی :: پزشکی اسمش دکترای حرفه ایست در حد ارشد حساب میشه!)

8. Top | #8
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      شما بیشتر از 7 سال پزشکی بخون، برس به تخصص ، دیگه لازم نیست قرص سرماخوردگی تجویز کنی

پ.ن : یاد اون سریاله کره ای - پزشکی شبکه دو افتادم ... چقدر قشنگ بود

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شاخه های پژوهشی داروسازی/از اون مهم تر،بعد از علوم پایه ی پزشکی(ترم 5)میتونی وارد شاخه هایی مثه قارچ شناسی یا ویروس شناسی بشی
      بیوتکنولوژی
      ژنتیک و ...
      ...I will revive The Great Alexander

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      از ریاضی و تجربی پذیرش داره
      اون شرایط نمره و رتبشم درسته
      مبناتم زیر 100 باشه که مطمئن شی مرحله اولشو قبولی
      بعدشم مصاحبه داره
      و مستقیم هم میری واسه دکترای پیوسته ! (یه چی بالاتر از پزشکی :: پزشکی اسمش دکترای حرفه ایست در حد ارشد حساب میشه!)
      photo_2018-10-28_22-14-50.jpg

یه نیگا به این بنداز ... فقط 2 نفر قبول شدن تو این رشته
      خب حالا من زیر صد آوردم ... رشته رو انتخاب کردنی باس بزنم دکترای پیوسته بیوتکنولوژی ... خب حالا اومدیم زیر صد شدیم انتخاب کردیم تو مصاحبه رد شدیم ... الان تکلیف این رتبه چی میشه ؟ دیگه نمیشه مجدد انتخاب رشته کرد رفت یه جا دیه ؟

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق موسوی نمایش پست ها
      شما بیشتر از 7 سال پزشکی بخون، برس به تخصص ، دیگه لازم نیست قرص سرماخوردگی تجویز کنی

پ.ن : یاد اون سریاله کره ای - پزشکی شبکه دو افتادم ... چقدر قشنگ بود
      عذر میخوام ... اگه اطلاعی ندارید لطف پاسخ ارسال نکنید ... انگار دوست دارید تو هر تاپیکی نظر بی ربط بدید ...

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alegzander نمایش پست ها
      شاخه های پژوهشی داروسازی/از اون مهم تر،بعد از علوم پایه ی پزشکی(ترم 5)میتونی وارد شاخه هایی مثه قارچ شناسی یا ویروس شناسی بشی
      بیوتکنولوژی
      ژنتیک و ...
      سلام ... یعنی پزشکی که قبول شدیم 5 ترمی خوندیم ... شاخه ای به اسم بیوتکنولوژی هست که میشه واردش شد ؟ خب تفاوت این زیر شاخه با اونی که تحت عنوان دکترای پیوسته بیوتکنولوژی موقع انتخاب رشته انتخاب میشه چیه ؟

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2018-10-28_22-14-50.jpg
مشاهده: 102
حجم: 20.2 کیلو بایت

یه نیگا به این بنداز ... فقط 2 نفر قبول شدن تو این رشته
      خب حالا من زیر صد آوردم ... رشته رو انتخاب کردنی باس بزنم دکترای پیوسته بیوتکنولوژی ... خب حالا اومدیم زیر صد شدیم انتخاب کردیم تو مصاحبه رد شدیم ... الان تکلیف این رتبه چی میشه ؟ دیگه نمیشه مجدد انتخاب رشته کرد رفت یه جا دیه ؟
      دیگه این جریان قبول شدنش میره زمان انتخاب رشته
      شرایط انتخاب رشته های نیمه متمرکز رو بخانی همه چیشو نوشته
      حتا یه سری توضیحات هم فک کنم به شکل خاص واسه همین انتخاب رشته ی دکترای پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران نوشته
      تا حدی که یادمه
      شما مثلن اگه اول بیوتک رو بزنی و این رشته رو قبول شی
      همون اول واسه بیوتک تهران معرفی نمیشی و واسه رشته قبولی دومت معرفی میشی (مثلن اگه پزشکی زده باشی)
      بعدش زمان مصاحبه که برسه میری واسه مصاحبه
      اگه قبول شدی
      از رشته پذیرفته شده دومی انصراف میدی میری همین بیوتک رو ادامه میدی
      .........................
      البته به شکل جدی و دقیق میخای بدونی بهتره خودت مستقیم بری تهران با خود دانشجوهاش حرف بزنی (کاری که خودم انجامش دادم)

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دیگه این جریان قبول شدنش میره زمان انتخاب رشته
      شرایط انتخاب رشته های نیمه متمرکز رو بخانی همه چیشو نوشته
      حتا یه سری توضیحات هم فک کنم به شکل خاص واسه همین انتخاب رشته ی دکترای پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران نوشته
      تا حدی که یادمه
      شما مثلن اگه اول بیوتک رو بزنی و این رشته رو قبول شی
      همون اول واسه بیوتک تهران معرفی نمیشی و واسه رشته قبولی دومت معرفی میشی (مثلن اگه پزشکی زده باشی)
      بعدش زمان مصاحبه که برسه میری واسه مصاحبه
      اگه قبول شدی
      از رشته پذیرفته شده دومی انصراف میدی میری همین بیوتک رو ادامه میدی
      .........................
      البته به شکل جدی و دقیق میخای بدونی بهتره خودت مستقیم بری تهران با خود دانشجوهاش حرف بزنی (کاری که خودم انجامش دادم)
      ممنون واقعا ...لطف کردی

15. Top | #15
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      عذر میخوام ... اگه اطلاعی ندارید لطف پاسخ ارسال نکنید ... انگار دوست دارید تو هر تاپیکی نظر بی ربط بدید ...
      عذرتون قابل قبوله .

فارغ از لحن صحبتم ، خب هر پزشکیی که به تجویز قرص سرماخوردگی ختم نمیشه ... ( مثلا همین دو-سه روز پیش یه نفر میگفت داروسازی مثل سوپری میمونه )
      نباید قداست بعضی از رشته ها و شغل ها رو با مثال ها و عبارت هایی که خودمون هم بهش اعتقادی نداریم ، کمرنگ کنیم ....

پ.خ: خب شما اگر با این دقت بالا کامنتای من رو بررسی کردید و به این نتیجه رسیدید ، باید بگم تحلیل اشتباهی داشتید . چون اطلاعات اکانت حتی! این مورد رو روشن میکنه که بیهوده گو نیستم .

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن