خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر حرفه ای

Maghror
      نمایش مشخصات

فرق سلولز و رشته سلولزی و فیبریل سلولزی و فیبر سلولزی چیست

دوستان من فرق سلولز و رشته سلولزی و پیوند هیدروزنی بینشون و همچنین فیبریل سلولزی و فیبر سلولزی رو متوجه نمیشم تو الگو گفته به رشته های سلولزی فیبریل سلولزی یا فیبر میگویند و تو خیلی سبز امد به رشته های سلولزی فیبریل سلولزی میگویند تو حرف اخر شعبانی میگه مولکول های سلولزتشکیل رشته سلولزی میدهند و رشته های سلولزی با پیوند هیدروزنی تشکیل فیبریل میدهند و فیبریل ها هم تشکیل فیبر میدهندده وسوال بعدم اینه که مگه باکتری ایکلای در روده بزرگ ما سلولز رو تجزیه نمیکند پس نمیتونیم بگیم سلولز در بدن ما تجزیه میشود با توجه به این عمل ایکلای در بدن ما صورت میگرد اما توخیلی سبز گفته سلولز در بدن ما تجزیه نمیشود واقعا چرا هر کتابی نظرش با کتاب دیگه فرق میکنه

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zamina نمایش پست ها
      دوستان من فرق سلولز و رشته سلولزی و پیوند هیدروزنی بینشون و همچنین فیبریل سلولزی و فیبر سلولزی رو متوجه نمیشم تو الگو گفته به رشته های سلولزی فیبریل سلولزی یا فیبر میگویند و تو خیلی سبز امد به رشته های سلولزی فیبریل سلولزی میگویند تو حرف اخر شعبانی میگه مولکول های سلولزتشکیل رشته سلولزی میدهند و رشته های سلولزی با پیوند هیدروزنی تشکیل فیبریل میدهند و فیبریل ها هم تشکیل فیبر میدهندده وسوال بعدم اینه که مگه باکتری ایکلای در روده بزرگ ما سلولز رو تجزیه نمیکند پس نمیتونیم بگیم سلولز در بدن ما تجزیه میشود با توجه به این عمل ایکلای در بدن ما صورت میگرد اما توخیلی سبز گفته سلولز در بدن ما تجزیه نمیشود واقعا چرا هر کتابی نظرش با کتاب دیگه فرق میکنه
      متن کتاب گفته که مولکول های گلوگز به هم متصل میشن و سلولز رو بوجود میاوردند (یک رشته سلولزی) . هزاران تا ازین رشته های سلولزی به هم متصل میشن (دیگه کتاب نگفته با چی !) و یک عدد فیبریل سلولزی یا همون فیبر رو بوجود میارن.
      سوال دومم اینه که ... خب وقتی تجزیه میکنن ینی تو بدن تجزیه میشن دیگه !

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      گلوکزها کنار هم جفت شن سلولز میسازه :: از مونومر میرسی به پلیمر
      حال این جفت شدن مثل قطار پشت سر هم باشه : میشه رشته سلولزی
      این رشته های سلولزی در کنار هم جفت شن :: یه چی شبیه سیم های نازک برق که یه کابل قطور برق رو میسازه ..... میشه فیبریل سلولزی
      حال مثلن هزارتا از این فیبریل های سلولزی کنار هم جفت شن میشه فیبر سلولزی
      یه فیبر هم داریم که از خانواده بافت اسکلرانشیم هستش که اون یک سلول هستش

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      انیشتن تو کتاب اومده در بدن جانوران تجزیه سلولز نداریم من میگم چرا کتاب همچین چیزی رو اومده گفته
      کتاب گفته جانواران آنزیم تجزیه کننده سلولز رو ندارن.این جمله ای که میگی دقیقا کجای کتاب هست؟!
      ویرایش توسط reza2018 : 28 مهر 1397 در ساعت 20:27

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      کتاب گفته جانواران آنزیم تجزیه کننده سلولز رو ندارن.این جمله ای که میگی دقیقا کجای کتاب هست؟!
      منظورش اینه ک من فقط پرسیدم چرا خیلی سبز اینجوری گفته و منم چون انیشتینم اینو نفهمیدم .
      کلا منظور سوال دومش این بود ک من خیلی باحالم و اشکالای خیلی سبزو درمیارم دستش درد نکنه

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      یه سو ال سلولز با رشته سلولزی چه فرقی میکنه مثلا 500 گلوکز به هم متصل میشوند و طبق شکل کتاب مولکول های گلوکز مثل کوپه های قطار به هم متصل میشوند و تشکیل سلولز میدهند تا اینجا همه چی اوکیه فقط سلولط مگه خطی نیست پس نمیتونیم بگوییم سلولز همون رشته سلولزی است
      من از تو این سوال میپرسم
      صریح، واضح و دقیق پاسخ د !؟!
      تا همین الان
      کلهم اجمعین
      چقدر
      وا3 زیست
      مطالعه داشتی !؟!
      بر حسب کتاب و صفحات و تست و وقتی که گذاشتی واسش، واگویه نمایی
      متوجه میشوم !

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      من از تو این سوال میپرسم
      صریح، واضح و دقیق پاسخ د !؟!
      تا همین الان
      کلهم اجمعین
      چقدر
      وا3 زیست
      مطالعه داشتی !؟!
      بر حسب کتاب و صفحات و تست و وقتی که گذاشتی واسش، واگویه نمایی
      متوجه میشوم !
      سلولز و رشته سلولزی رو تو خیلی سبز یکی گرفته من به شما گفتم که چرا میگین سلولز رشته سلولزی نیست

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلولز و رشته سلولزی رو تو خیلی سبز یکی گرفته من به شما گفتم که چرا شما میگین سلولز رشته سلولزی نیست
      عزیز دل برادر
      اون سوال من را پاسخ د
      تا یک رازی را برایت برملا نمایم

ساده بگو تا الان چقدر زیست خاندی !؟!

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      7ازاول مهر روزی6 ساعت زیست میخونم
      آفرین !
      حال وگو
      از نظر کتاب چیا داری و چقدرشو خاندی !؟!

10. Top | #10
      کاربر حرفه ای

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara12345 نمایش پست ها
      منظورش اینه ک من فقط پرسیدم چرا خیلی سبز اینجوری گفته و منم چون انیشتینم اینو نفهمیدم .
      کلا منظور سوال دومش این بود ک من خیلی باحالم و اشکالای خیلی سبزو درمیارم دستش درد نکنه
      از کوزه همان تراود که دراوست
      ویرایش توسط zamina : 28 مهر 1397 در ساعت 20:55

11. Top | #11
      کاربر حرفه ای

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      آفرین !
      حال وگو
      از نظر کتاب چیا داری و چقدرشو خاندی !؟!
      من پشت کنکوری هستم و سال پیش سطحی کل زیست رو خوندم و از اول مهر تا الان متاسفانه فصل 1 زیست رو از خیلی سبز میخونم و تعجب کردم که شما میگید سلولز با رشته سلولزی فرق میکند البته که شما استاد و بزرگ ما هستید

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      من پشت کنکوری هستم و سال پیش سطحی کل زیست رو خوندم و از اول مهر تا الان متاسفانه فصل 1 زیست رو از خیلی سبز میخونم و تعجب کردم که شما میگید سلولز با رشته سلولزی فرق میکند البته که شما استاد و بزرگ ما هستید
      این شد جواب درست !
      ....................................
      حال ببین دادا
      فعلن سوال نپرس
      بیشتر بخان و تست بزن و با همین ابهاماتی که داری پیش برو
      خیلی هم فعلن دنبال یادداشت و علامت گذاشتن نباش
      چرا که خیلی از سوالایی که میپرسی یا یادداشتایی که داری یا علامت گذاری هایی که خاهی داشت شامل نکات ساده و سطحی میشه
      و بعدها که سطح زیستت پیشرفت میکنه و بهتر میشه خودت به اون سوالایی که داشت فک میکنی بهتر متوجه میشی که چقدر راحت تحلیل میشن
      و بعدش میری سوالات و نکات پرمایه تر که تحلیل بهترترو میخاد !
      ............................................
      و بعد که حسابی به یه سطح خوب از زیست رسیدی
      اول ترین کاری که انجام بده
      همین وقت و انرژی که واسه تحلیل نکات میخای بزاری رو
      رو تستای کنکور خرج کن (همون یه تست بافت پوششی گوش رو برو ببین خیلی حرفا واسه گفتن داره دیگه )
      بعدش برو سراغ چیزمیزای دیگه !

13. Top | #13
      کاربر حرفه ای

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      کتاب گفته جانوران سلولاز ندارند پس نتیجه میگیریم طبق کتاب درسی که سلولز در بدن ما تجزیه نمیشه در حالی که باکتری ایکلای سلولز رو با استفاده ازانزیم هایش تجزیه میکنه به گلوکز که گلوکز رو نگه میداره پیش خودش و به ما ویتامینb وk میدهد

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      2018-10-20_20-05-49.jpg
      این تستو منظورمه
      اونقدر بخان و تست بزن و مرور کن
      تا بعدها بتونی تحلیل خوبی از این مدل تستا داشته باشی

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کتاب گفته جانوران سلولاز ندارند پس نتیجه میگیریم طبق کتاب درسی که سلولز در بدن ما تجزیه نمیشه در حالی که باکتری ایکلای سلولز رو با استفاده ازانزیم هایش تجزیه میکنه به گلوکز که گلوکز رو نگه میداره پیش خودش و به ما ویتامینb وk میدهد

صفحه چهار پاراگراف اخر رو بخون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن