خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 19 از 19
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      با توجه به اینکه آزمون هم نمیدی این روش بسیار بسیار خطرناکه!یعنی ممکنه یهو کلا از ریل خارج بشی!اصلا سمت این روشای من درآوردی که در جهت راحت تر شدنته نرو!!!یعنی رک و پوس کنده بهت بگم این جوری اگه بری جلو صدر صد قبول نشدنت حتمیه!!!
      به جای این روش ها که در جهت آسایش و راحتی هست همشون،موقع درس خوندن حواستو جمع کن،فکرت به جاهای بی ربط و دور پرواز نکنه!
      اتفاقا بر عکس!الان باید روزی3 تا از 4 تا اختصاصی رو بخونی به اضافه ی یک عمومی!تایم خوندنتو کوتاه کن که وسطش حواست پرت نشه، 45 دقیقه بخون 10 دقیقه استراحت کن.باید حتما بعد از 45 دقیقه بلند شی که مغزت بفهمه تو نمیخوای گولش بزنی و استراحتش سر جاشه!!
      اینقدر این 45 دقیقه رو برو تا اون مقدار که مشخص کردی تموم شه.بعد برو سر درس بعدی...
      نگو که حتما باید فلان درسو توی 2 ساعت تموم کنم.چون 2 ساعت میشه 3 ساعت، سر خورده میشی....
      میتونی روش های مخصوص به خودتو توی خوندن هر درس کشف کنی.ولی ازین کارهای خطرناک نکن که بیای بگی هرروز یه اختصاصی میخونم..
      این روند خسته کننده میشه برات.

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      به نظرم ی روز از صب تا ظهر اختصاصی
      ی چند ساعت عمومی بعد دوباره همون اختصاصی
      و هر روز اختصاصی رو عوض کنید
      ی ماه به نظر من خیلی معقولانه نیست و امکان فراموشی داره
      این روش ی روز ی درس همچون شما میگید در تواناییتونه گفتم
      وگرنه خودم بعد ی تایم طولانی ی نکته ساده اون درسو نمیفههمم ولی سوال سخت درس دیگع رو حل میکنم
      ی ماه به نظرم درست نیست
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس
      ویرایش توسط high.target : 28 مهر 1397 در ساعت 17:33

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nani87 نمایش پست ها
      با سلام....ببین بستگی به خودت و شناختی که از خودت داری داره...با خودت روراست باش...چیزایی رو که مطمعن نیستی روت جواب میده یا نمیده نیا امسال امتحان نکن...ولی توی یک بازه کوتاه مدت مثلا چند روزه ایرادی نداره...من خودم هم دقیقا مشکل شمارو داشتم...یعنی نمیتونم 1.5 ساعت شیمی بخونم بعد ولش کنم تا زمان بعدی...یعنی تا موتورم گرم میشه و ذهنم میخاد همه چیزشو بکشه بیرون و روش تسلط پیدا کنم یا یکسری جیزای حفظی رو حفظ کنم باید ببندمش بذارم کنار...و جلسه بعد که میام میبینم انقد یادگیریم نصفه نیمه بوده و هیچی نه خفظم نه مسلطم نه میتونم تست بزنم و...یعنی همون جلسه قبل رو هم حروم کردم با اون مدل یادگیری...ببین من پیشنهاد نمیدم که یک درس رو تموم کنی مثلا یکماه شیمی بخوونی درکنارش مثلا دینی رو تموم کنی بعد بری فیزیک بخوونی کنارش عربی رو ببندی بعد ریاضی و....چون خودم سال پیش ایمکارو کردم و خیلی بابتش ضربه خوردم، بماند کع خیلی چیزا دوباره کاری شد...خیلی چیزا اصلا دوباره حتی مرور نشد و...پیشنهاد من اینه، یک روش مث الان خودم که دارک انجام میدم،شما بیا با خودت قرار بذار یکماه( البته الان اخرای مهره) مثلا تا 20 آبان پایه دومت رو ببند، اونم اینطور که 7 روز بیا کامل شیمی تو بخوون و همه تستای کتابایی رو که داری حل کن، از کل شیمی حلاصه هم بردار درحد 3-4 صفحه برای مرورت...حالا کنار این شیمی مثلا عربی 2 رو هم میبندی...زبانت رو هرشب شبی 20 مین وقت بذار....زیست رو توی این یکماه ببمدش یعنی هر روز مثلا2-3 ساعت بستگی به سرعت و یادگیری خودت داره...زیست رو هر روز بخون...بعد شیمی مثلا8 روز فیزیک رو ببند و کنارش مثلا دینی رو..حالا هر روز 40-60 مین هم به تستای مشکل داری از شیمی که قبلا زدی میپردازی و مرور میکنی و نمیذاری شیمی 2 از ذهنت بپره....خب یکماه پایه دو که تموم شد تا الان نه تنها پایه دومت رو کامل بستی خلاصه های جم و جور داری ، تست های مشکل دارتو حداقل دو بار حل کردی،بلکه چند بار برات مرور شده چیزیکه توی برنامه های n تا درس توی یک روز اصلا عملا نمیتونی انجام بدی، حالا یک ماه پایه سوم و یکماه مثلا پیش 1 و کمتر از یک ماهم پیش2....توی این مدت هم هی خلاصه هاتو مرور میکنی و برای هر پایه که تمام میکنی روزی یک ساعت وقت برای تست و مرور میذاری...البته پایه دوم چون فقط خودش هست میتونی زودتر تمامش کنی . راه دوم هم، اینکه روزی دو تا درس اختصاصی بخونی توی روز، مثلا هر کدوم5 ساعت، یک درس عمومی هم مثلا 1.5-2 ساعت....یعنی نیا صفحه صفحه نخون بشین مبحث مبحث بخون...امیدوارم موفق باشی....و اینکه با خودت واقعااااا روراست باش و ببین فکرت، فیزیکت، شرایطت چی میطلبه؟ اگر واقعاااا نمیدونستی چی روت جواب میده سه چهار روز با هر دو روش پیش برو، نه بیشتر...بعد میتونی واقع بینانه تر تصمیم بگیری که چ کنی...ولی دور یک درس رو تمام کردن و سراغ درس دیگری رفتن رو خط بکش...این تجربه تلخی بود که من داشتم....یا علی
      خسته نباشی دلاور این که شد همون چن درس تو یه روز

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moeinn نمایش پست ها
      خسته نباشی دلاور این که شد همون چن درس تو یه روز
      نه دیگه تکاور، این اون نشد، شما از پایه با یک درس شروع میکنی، با طی زمان بهش مرور اضافه میکنی...خب یعنی واقعاااا اینهمه درس رو روشی توی دنیا هست که یکبار خوند و دیگه سراغش نرفت؟ اینجوری که فراموش میشه! و دوباره روز از نو روزی از نو..با هر روشی بخونیم نمیشه که درسایی که قبلا خوندیم رو کمپلت کنار بذاریم...منظور من ازین روش چیزی واسه این دوستمون که این توانایی رو داره که مثلا8 روزه یک درس و ببنده، توی این 8 روز شما عملا حدود 80-90 درصد وقتتو روی یک درس میذاری!دو درس دیگم کنارش میخونی، عوض اینکه به همه درسا چمدونم یکم پایه یکم پیش، یکم فلان و...به هرکدوم 10% توجه بدی، توی یک بازه 90 درصد-100 درصد فکرتو میدی عوضش حیالت راحته میبندیش و بعدم مرور..همین.. چند درس نشد که، زیست رو باید همیشه خوند، همیشه!(نظر منه)ولی میشه خورد خورد خوندش...حالا یکی توانایی داره میتونه مث درسای دیگه توی 6 روز ببنده پایه دومش رو مثلا با همه تست ها و...بهرحال اینکه فک کنیم روشی هست که شما بیخیال درسای دیگه شی فک نکنم وجود داششته باشه، ما قراره همه درسارو امتحان بدیم پس قطعا نیاز به مرورش داریم و....وقتی یک چیزی 10 بار واست تکرار شد زمانهای مرور ایناتم کمتر میشه چون مسلط تر میشی..اینم پیشنهاده من که خودم دارم استفاده میکنم و توانایی مشابه این دوست عزیز دارم گفتم..من خودم ذره ذره نمیتونم درس بخونم و همه درسا باهم،که باهم بخان تموم بشن،و هر روز 4صفحه از ایکس و 5 صفحه از ایگرگ و 6 صفحه از زد، 50 تا تست از فلان و بهمان و...من هم تنبلم برای سروکله زدن با این دنگ و فنگ ها هم نمیتونم چنین پروژه عظیمی رو خوب مدیریت کنم برای همین این مدل درس خوندن رو من جواب نمیده...کلیت یکیه، ما باید درسارو تموم کنیم، تستاشو بزنیم(یکی مث من باید n بار همون تست غلط هاشو بزنه) مرور کنیم و..من توانایی مدیریت اینهمه درس رو یکهو باهم و باکیفیت ندارم متاسفانه...حالا یکی همه رو یکهو با هم آروم میبره جلو یکیم مث من بقچه ای تر، نه کاملا بقچه ای: دی...شاید فقط منم که این مدلی درس میخونم، ولی خب شرایط من باینمدل درس خوندن میخوره...حالا هرکی خودش باید ببینه چی روش جواب میده..جملگی موفق باشیم...

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن