خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Question مشکل محاسبات شیمی

سلام دوستای خوب
      یه بنده خدایی ازم خواست تاپیک بزنم براش انگار خودش مشکل داره ... عین متنشو کپی میکنم همینجا ... راه حلی ، راهنمایی ای چیزی داشتید بگید ممنون :
      "سلام . من میخوام مسائل شیمی رو حل کنم ... اگه وقت کافی داشته باشم همشو میتونم حل کنم ولی هممون میدونیم که مشکل همون وقته و وقتی که میخوام دست بجنبونم توی محاسبات اشتباه میکنم و این محاسبات خیلی وقت گیره ... کدوم کتاب و منبعی رو پیشنهاد میکنید تا محاسبات رو ( در حد ضرب دو رقمی حتی ) قوی کنم که هم کمتر خط خطی کنم ورق رو و هم زود تر به جواب برسم"
      دی وی دی ای ، کتابی ، جزوه ای چیزی سراغ داشتید دریغ نکنید ...
      امروز یا فردا خیلی شبیه "یا زندگی یا مرگ"هستش ... مسئله اینه ما همیشه راه آسون رو انتخاب میکنیم . ترجیح میدیم بمیریم تا اینکه راه سخت زندگی کردن رو به پیش بگیریم ... شاید به خاطر همینه که میخوام از فردا زندگی کردن رو انتخاب کنم

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Misto نمایش پست ها
      سلام دوستای خوب
      یه بنده خدایی ازم خواست تاپیک بزنم براش انگار خودش مشکل داره ... عین متنشو کپی میکنم همینجا ... راه حلی ، راهنمایی ای چیزی داشتید بگید ممنون :
      "سلام . من میخوام مسائل شیمی رو حل کنم ... اگه وقت کافی داشته باشم همشو میتونم حل کنم ولی هممون میدونیم که مشکل همون وقته و وقتی که میخوام دست بجنبونم توی محاسبات اشتباه میکنم و این محاسبات خیلی وقت گیره ... کدوم کتاب و منبعی رو پیشنهاد میکنید تا محاسبات رو ( در حد ضرب دو رقمی حتی ) قوی کنم که هم کمتر خط خطی کنم ورق رو و هم زود تر به جواب برسم"
      اول کتاب خط ویژه شیمی روش محاسباتو کامل گفته-شیمی جمع بندی ربیعیان هم تو محاسبات شیمی و بالا بردن سرعت عالیه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moeinn نمایش پست ها
      اول کتاب خط ویژه شیمی روش محاسباتو کامل گفته-شیمی جمع بندی ربیعیان هم تو محاسبات شیمی و بالا بردن سرعت عالیه
      ممنون ... یه سوال تو جمع بندی ربیعیان روش محاسبات سریع رو یاد میده ؟ آخه فکر کنم یه چیزی مرتبط با ریاضی باشه ...
      چون اونطوری که من فهمیدم ایشون دنبال اینه مثلا ضرب دو رقم در دو رقم رو سریع حساب کنه ... خلاصه نمیدونم ممنون از اینکه گفتی بزار ببینیم نظر بقیه دوستان چیه
      امروز یا فردا خیلی شبیه "یا زندگی یا مرگ"هستش ... مسئله اینه ما همیشه راه آسون رو انتخاب میکنیم . ترجیح میدیم بمیریم تا اینکه راه سخت زندگی کردن رو به پیش بگیریم ... شاید به خاطر همینه که میخوام از فردا زندگی کردن رو انتخاب کنم

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ممنون ... یه سوال تو جمع بندی ربیعیان روش محاسبات سریع رو یاد میده ؟ آخه فکر کنم یه چیزی مرتبط با ریاضی باشه ...
      چون اونطوری که من فهمیدم ایشون دنبال اینه مثلا ضرب دو رقم در دو رقم رو سریع حساب کنه ... خلاصه نمیدونم ممنون از اینکه گفتی بزار ببینیم نظر بقیه دوستان چیه
      اره همه چی رو یاد میده دیگه نحوه محاسبات عدد های سخت و اعشاری و تقریب زدن و......

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      داخل همین سایت konkur.in ، "محاسبات سریع" رو جستجو بکنی ، چند تا پی دی اف واسه دانلود واست می یاره ...
      خیلی از روشا همینایی هست که توی این پی دی افا وجود داره ...

راستی دی وی دی نحوه محاسبات سریع حرف آخر هم به نظرم خیلی خوبه واسه شیمی ...

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستای خوب

خط ویژه مسائل شیمی گاج( قسمت محاسباتش: چند صفحه اول ) - لقمه تکنیک های محاسبات سریع ریاضی مهروماه( قسمت هایی که در حین تست زنی و تمرین فکر میکنی لازمته) + تست زنی و تمرین زیاد.

پس عملا میشه تست کار کردن زیاد.

برای هر دو نظام هم جدید هم قدیم
      ویرایش توسط ehsan.hp : 27 مهر 1397 در ساعت 21:27

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوستای خوب

پک محاسبات حرف آخر خوبه

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Seyed Hossein نمایش پست ها

پک محاسبات حرف آخر خوبه
      شما استفاده کردید ؟ خوب هستش ؟ آخه خیلیا دارن از منتظری بد میگن ...

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شما استفاده کردید ؟ خوب هستش ؟ آخه خیلیا دارن از منتظری بد میگن ...
      بد نیست روش معکوس منتظری جالب بود

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز !!!!!
      هیچ پکیج و سی دی و کتاب خاصی نمیتونه قدرت شما رو تو محاسبات بالا ببره !
      دنبال نخود سیاه نگرد عزیز من و با واقعیت روبرو شو !
      نمیدونم چرا بعضیا دلشون میخواد همه چیز کنکور جویده شه و گذاشته بشه دهنشون !
      کنکور یعنی تکنیک کنکور یعنی سرعت کنکور یعنی دقت ... این چیزا رو تو هیچ پکیجی نذاشتن !
      شما با تلاش خودت میتونی اینا رو بدست بیاری !
      تلاش واسه کنکور یعنی تست زدن ...
      سرعتت کمه ؟ تست بزن
      دقتت کمه ؟ تست بزن

محاسباتت کنده ؟؟ تعداد تستتو بیشتر کن و هرروز نیم ساعت ضرب و تقسیم با یه سری عدد رندوم انجام بده !

آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم ....

دونستن این چیزا تجربه میخواد . یه سال از عمرم رو گذاشتم کنار تا این تجربه رو به دست اوردم . یه بار شکست خوردم تا فهمیدم فلسفه ی کنکور یعنی چی .. ناراحت میشم وقتی میبینم دوستان میان پکیج و سی دی پیشنهاد میکنن ... لااقل شما که پشت کنکور موندین این کارا رو نکنین !

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara12345 نمایش پست ها
      دوست عزیز !!!!!
      هیچ پکیج و سی دی و کتاب خاصی نمیتونه قدرت شما رو تو محاسبات بالا ببره !

سلام ممنون بابت پستتون
      من مشکلی ندارم کسی که از من درخواستشو داشته مشکل داشته .. در ضمن یک سری تکنیک ها و راه حل ها هست مثلا برای ضرب اعداد دو رقمی در دو رقمی یا تقسیم اعداد سه رقمی در دو رقمی یا هرچیزی شبیه این ... که یاد گرفتنشون سرعت کار رو میبره بالا ... (نمونه اش همون عدد 11 که تو کتاب ریاضی خودمون بود)
      حرفتون هم قبول ندارم اگه تکنیک درست و صحیحی یاد گرفته بشه هم سرعت و هم قدرت محاسبات میره بالا شمام بهتره یکم فکر کنی در موردش

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      یه کتاب هایی هستش که برا محاسبات سریع . اگه جون کتاب خوندن نداشتین : دی وی دی حرف اخر منتظری مبحث mm رو بخر .
      سوم سعی کن بدون دست به قلم شدن به جواب برسی . اولاش سخته اما میتونی .
      چهارم عشار یا نماد های علمی رو بزار برا اخر لحاظ کن . یا اینکه تو تقسیم مثلا
      3 تقسیم بر 1.6 طرفین رو به 10 ضرب کن تا بتونی این تقسیم رو راحت تر انجام بدی = 1.8 راحت
      و تو ریاضی محسبات یعنی تمرین .. و قاتل ریاضی ماشین حساب .

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ......

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام ممنون بابت پستتون
      من مشکلی ندارم کسی که از من درخواستشو داشته مشکل داشته .. در ضمن یک سری تکنیک ها و راه حل ها هست مثلا برای ضرب اعداد دو رقمی در دو رقمی یا تقسیم اعداد سه رقمی در دو رقمی یا هرچیزی شبیه این ... که یاد گرفتنشون سرعت کار رو میبره بالا ... (نمونه اش همون عدد 11 که تو کتاب ریاضی خودمون بود)
      حرفتون هم قبول ندارم اگه تکنیک درست و صحیحی یاد گرفته بشه هم سرعت و هم قدرت محاسبات میره بالا شمام بهتره یکم فکر کنی در موردش
      خب هرکس یه روشی داره و ممکنه با روشش ب موفقیت برسه .. یا نرسه !

این تکنیک هایی ک شما میفرمایین .... کلا چند تا تکنیک هست که بتونه تو همه ی سوالا کار شما رو راه بندازه ؟ معلومه همه ی تکنیکا همه چی رو پوشش نمیدن .

تکنیک هایی که من میگم .. تکنیک های ذهنی خود آدمه که فقط با تمرین بدست میاد . من با تست زدن کلی ازین تکنیکا یاد گرفتم که تو ذهنم حک شدن .
      وقتی شما به یه مسئله استوکیومتری اعشاری برمیخوری دقیقا چه تکنیک خاصی به ذهنت میرسه ؟ اون لحظه ضمیر ناخودآگاهت ک از اول ابتدایی با روش عادی پیش رفته نمیذاره تو بشینی ب تکنیکایی ک تو سی دی یاد گرفتی فکر کنی . ولی اگه همون تکنیکا رو خودت یاد گرفته باشی سر جلسه میان سراغت . من خودم تجربه ی اینو داشتم رو هوا حرف نمیزنم .

وقتی یه عالمه ضب و تقسیم انجام بدی اعداد برات آشناتر میشن و خیلی راحت بخش پذیری اعداد رو تشخیص میدی ... اینو کدوم دی وی دی توضیح داده ؟

سال قبل مصاحبه ی یه رتبه تک رقمی ریاضی رو میخوندم که درصد ریاضیش با توجه به زمانی که داشته فوق العاده بوده . میگفت علت سرعت زیادم تو محاسبات این بود ک وقتی تو خیابون با ماشین میرفتم , وقتی پلاک ماشینا رو میدیدم عدد سه رقمی شو تقسیم بر دو رقمی میکردم و ذهنی حتی تا 29 رقم اعشا هم حساب میکردم .خب این آدم از کجا محاسباتش اینقدر قوی شده ؟؟؟

حالا شما هی بشینین دی وی دی ببینین ....
      فقط یه نصیحت از یه آدم زخم خورده بود

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      فقط با
      تمرین و تمرین وتمرین
      میشه به سرعت،دقت وتسلط در محاسبات برسی.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن