خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Cool سوال از آرایش الکترونی

سلام
      حاشیه نمیرم ،یک راست اصل میطلب رو میگم

« آرایش الکترونی Ar 3d10 را فقط میتوان به یک کاتیون پایدار نسبت داد.» درست یا نادرست؟

موج آزمون پایه این عبارت رو درست درنظر گرفته ولی من احساس میکنم غلطه : چون آرایش یون های Cu+1 و Zn+2 مگه همین نیس؟

ممنون میشم اگر کمک کنید

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط keihani نمایش پست ها
      سلام
      حاشیه نمیرم ،یک راست اصل میطلب رو میگم

« آرایش الکترونی Ar 3d10 را فقط میتوان به یک کاتیون پایدار نسبت داد.» درست یا نادرست؟

موج آزمون پایه این عبارت رو درست درنظر گرفته ولی من احساس میکنم غلطه : چون آرایش یون های Cu+1 و Zn+2 مگه همین نیس؟

ممنون میشم اگر کمک کنید
      درسته رفیق
      زیر لایه 4s قبل از 3d الکترون میگیرد....و حالا که زیر لایه 4s نداریم حتما الکترون از دست داده پس متعلق به یک کاتیون است.
      دوست عزیز منظور سوال این نبوده که فقط یه کاتیون با این مشخصات داریم....منظورش این بوده که فقط یه کاتیون میتونه هم چین ارایشی داشته باشه و این ارایش نمیتونه به انیون یا اتم خنثی تعلق داشته باشه.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bimehr نمایش پست ها
      درسته رفیق
      زیر لایه 4s قبل از 3d الکترون میگیرد....و حالا که زیر لایه 4s نداریم حتما الکترون از دست داده پس متعلق به یک کاتیون است.
      دوست عزیز منظور سوال این نبوده که فقط یه کاتیون با این مشخصات داریم....منظورش این بوده که فقط یه کاتیون میتونه هم چین ارایشی داشته باشه و این ارایش نمیتونه به انیون یا اتم خنثی تعلق داشته باشه.
      عه! راست میگی اصلا از این زاویه نگاه نکرده بودم
      شما دروازه های جدیدی برای من گشودی
      ویرایش توسط keihani : 22 مهر 1397 در ساعت 21:56

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن