خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات

فراموشی فوق العاده زیاد مطالب!مغز هنگ!

سلام خدمت همگی.یه مشکلی که من دارم خیلی زود مطالبو فراموش میکنم بنظرم یکی از عاملای موفقیت رتبه برترای کنکور اینه که هوش قوی دارن یه مطلبو که میخونن سریع میگیرن چی به چیه ولی من صد بارم از رو یه مطلب میخونم بازم یادم میره امروز تست میزنم عصر همون تستو نمیتونم بزنم احساس میکنم هر چی میخونم انگار هیچی نمیخونم و تلاشم بیفایدس.واسه تقویت حافظه چی خوبه بنظرتون چیکار کنم هر چی هم مرور میکنم بیفایدس

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DR._.ALI نمایش پست ها
      سلام خدمت همگی.یه مشکلی که من دارم خیلی زود مطالبو فراموش میکنم بنظرم یکی از عاملای موفقیت رتبه برترای کنکور اینه که هوش قوی دارن یه مطلبو که میخونن سریع میگیرن چی به چیه ولی من صد بارم از رو یه مطلب میخونم بازم یادم میره امروز تست میزنم عصر همون تستو نمیتونم بزنم احساس میکنم هر چی میخونم انگار هیچی نمیخونم و تلاشم بیفایدس.واسه تقویت حافظه چی خوبه بنظرتون چیکار کنم هر چی هم مرور میکنم بیفایدس
      تو محیط آروم می درسی؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DR._.ALI نمایش پست ها
      سلام آقای دکتر.مطمءنا هوش یه عامل مهمه تو موفقیت.ولی باید اینو بدونین که درصد آدمای باهوش با اون معنایی که شما متصور هستین،انقدر کمه که اصلن نباید جزء فاکتورهای رتبه برتر شدن حسابش کرد.
      یه دلیل فراموشی مطلب عجله در یادگیریه.ممکنه واقعاا شما مطلب رو درک نکرده باشین و براتون کامل شکافته نشده بوده واسه همین یادتون رفته عصرش.
      یه دلیلش اینکه استرس دارین و یه مساله ای ذهنتون رو درگیر کرده و یا هم زمان با چند مساله درگیر هستین و باعث تشویش ذهنتون شده.
      یه دلیلش اینکه آب به اندازه کافی نمیخورین که شدیدا روی عملکرد مغز تاثیر میذاره.تو نت میتونین سرچ کنین.
      یکی از عوامل کاهش قدرت حافظه همین ساعت پست شماست!برای اینکه مغز عملکرد طبیعی داشته باشه باید استراحت داشته باشه و هیچ تایمی واسه استراحتش مثه حدودای ساعت 11 شب تا 6 صبح نیست به خاطر هورمون های مختلفی که تو این ساعات ترشح میشه و اینکه مغز میتونه به خواب عمیق بره.یه جایی یه مطلب خوندم که ساعت 11 باید خواب باشیم یعنی قبل 11 باید رفت به رختخواب،که ما تازه 11 میریم سراغ نت متاسفانه !! و مطمءن باشین تاثیر این شب بیداری ها در دراز مدت نشون داده میشه که یکیش همین کاهش حافظه و عدم تمرکزه.
      شما موارد بالا رو سعی کنین حل کنین ایشالا که مشکل حافظه تون حل میشه.
      من خیلی در مورد حافظه این ور اون ور مطلب خوندم چون خودم شدیدا درگیرشم به حدی که گیجم کلا حتی واسه کارای روزمره .البته من به خاطر استرس مزمن هست نه واسه درس به خاطر یه سری مساءل شخصی که خیلیم کاریش نمیتونم بکنم.
      ولی تجربه ی شخصی من بهم ثابت کرده که خوردن 21 عدد مویز ناشتا به مدت 40 روز واقعا عالیه.واقعا تاثیرش رو میبینین.حتماا امتحان کنین حتی یه روزم نباید جا بندازین.بعد که نتیجشو دیدین به منم دعا کنین
      ورزش هوازی (به خصوص دویدن صبحگاهی) هم خیلی عالیه واسه کاهش استرس که البته من تنبلی می کنم در این مورد
      براتون آرزوی موفقیت و آرامش دارم.
      یا علی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن